انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: محدودیت های شدید چین برای مسلمانان در ماه رمضان
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
مواردی از حمله نیروهای امنیتی شهرهای واقع در جاده ابریشم از جمله کاشغر و هوتان به مسلمانان و بازداشت آنها گزارش شده است. به گفته وی بیش از 100 تن از مسلمانان اویغور چین با آغاز ماه رمضان و به اتهام حضور در مساجد و محجبه بودن همسرانشان دستگیر شده اند.


به گزارش پانا، همزمان با آغاز ماه رمضان دولت چین محدودیت های شدید را علیه مسلمانان این کشور اعمال کرده است.

دولت چین فشارهای خود بر مسلمانان این کشور را در ماه رمضان افزایش داده است. بر این اساس طی روزهای گذشته مناطق مسلمان نشین چین در استان سین کیانگ شاهد برخورد شدید دولت محلی با مسلمانان بوده است.

یک سخنگوی کنگره جهانی اویغورها واقع در مونیخ ضمن اعلام این مطلب گفت: مواردی از حمله نیروهای امنیتی شهرهای واقع در جاده ابریشم از جمله کاشغر و هوتان به مسلمانان و بازداشت آنها گزارش شده است. به گفته وی بیش از 100 تن از مسلمانان اویغور چین با آغاز ماه رمضان و به اتهام حضور در مساجد و محجبه بودن همسرانشان دستگیر شده اند.

وی همچنین از ممنوعیت حضور مسلمانان در مساجد و تبلیغ مراسم دینی اسلامی در ماه مبارک رمضان در این مناطق خبر داد.

یادآور می شود استان مسلمان نشین سین کیانگ طی سالهای اخیر صحنه اعتراضات گسترده مردم علیه سرکوب و تبعیض دینی دولت کمونیست چین بوده است.

برگرفته از سایت موعود
ما که فقط بلدیم دل کباب بشیم ولی باید فکر اساسی به حال همه مسلمانان کنیم زیرا اگر مسلمان مسلمان رایاری کند درآن صورت همه مسلمانان پیروز خواهند شدA36A36A36A36A36A36A36خدایا مارا نجات بده لطفا هر کس این قسمت رو خوند درحد توانش سوره ویا ذکر ودعای مبارکی را برای نجات مسلمانان بخواند