انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: ندای قرآن به گوش سرخ پوستها رسید
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
مهر نوشت:

نخستین کتاب اسلامی با موضوع اسلام چیست به زبان ایمره، زبان سرخ پوستان آمریکای لاتین از سوی مرکز اسلامی بولیوی منتشر شد. جونی ماکاریو چامبی از شیعیان کشور بولیوی پس از هشت‌ماه فعالیت نخستین اثر اسلامی را با هدف معرفی اسلام به زبان "ایمره" زبان سرخ پوستان آمریکای لاتین به رشته تحریر درآورد.

این اندیشمند شیعه اهل کشور بولیوی که فارغ التحصیل رشته حقوق است و از سال ۱۹۹۸ مسلمان شده است طی فعالیتی شبانه روزی توانسته است در شصت و چهار صفحه نخستین اثر اسلامی را به این زبان از خود به یادگار بگذارد. در این اثر وی تلاش کرده است با در نظر گرفتن زبان و فرهنگ سرخ پوستان آمریکای لاتین که حدود نه میلیون نفر از آنها به زبان ایمره صحبت می کنند به معرفی اسلام، قرآن و پیامبر اکرم (ص) بپردازد.

لازم به ذکر است، جونی ماکاریو چامبی از جوانان شیعه کشور بولیوی در ابتکاری برای نخستین بار دو سوره از قرآن کریم را نیز به زبان ایمره ترجمه کرده است و این برای اولین بار است که ندای قرآن به گوش شمار زیادی از سرخ پوستان آمریکای لاتین می‌رسد. بر اساس این گزارش، این اثر در تیرا‍ژ سه هزار نسخه منتشر شده است و از سوی مرکز اسلامی بولیوی در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.