انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: ✿به شوق حضور به پیشواز ماه خدا✿
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صفحات: 1 2
سلام به همه دوستان خوب

بوی بهشت به مشام می رسد

بهشت رمضان

4 روز دیگه بیشتر نمونده

به امید اینکه مورد رحمت خدا قرار بگیریم به پیشواز این ماه عزیز میرویم

با یک دعا از شما

لبیک به دعوت محبوب

[عکس: 56150781467075918122.gif]

بارالها! عهدی را که با تو از ازل بسته ام، به آتش گناه شکسته ام.

به گذشته که نگاه می کنم، از پروانه جانم، خاکستری
بیش به جا نمانده است.

اکنون که درهای آسمان، رو به باز شدن است،
حلاوت روزه را به اعضا و جوارحم بچشان؛

به چشمم که جز تو را نبیند و گوشم که جز تو را نشنود؛

که بوی زخم کهنه گناه، مرا ناامید از استشمام بوی تو کرده است.

در بگشای که در میهمانی تو، هر آنچه هستم،
باز آورده ام که تو خود دعوتم کرده ای،

یا غفّار الذّنوب!

[عکس: 56150781467075918122.gif]

با یک خاطره از روزه گرفتنون توی سالهای بچگی

مخصوصاََ اولین روزه کاملی که گرفتید

اولین خاطره از خودمو بگم!
8 سالم بود دیگه نمیخواستم روزه کله گنجشکی بگیرم...به مامانم گفتم اگر سحری منو بیدار نکنه قهر میشم هیچی نمیخورم...مامانم منو بیدار کرد ...اون روز کلا ذوق داشتم
نزدیک افطار بود خیلی گرسنم شده بود لقمه های نون و کره عسل و از سر سفره تا ته سفره چیده بودم...A05الله که گفت دیگه نذاشتم به اکبر برسه! شروع کردم خوردن

حالا هرکسی دوست داشت خاطره خودشو از اولین روزه ای که گرفته بگه

[عکس: 43741442118427265130.gif]

"به استقبال ماه باید رفت
"

خداوند به زمینیان وعده ضیافتی باشکوه در شب اول ماه رمضان را داده بود؛

اما هلال لاغر ماه، خود را پشت چادر پولک دار شب پنهان می کرد و مردمان، بر پنجه پایشان قد می کشیدند و در آسمان چشم می چرخاندند و ماه را نمی دیدند.

گروهی، از انتظار خسته شدند و میهمانی را فراموش کردند و به خانه هایشان بازگشتند.

گروهی دیگر، چشم به راه ماه ماندند تا روز میهمانی معلوم شود.

اما گروه سوم تصمیم گرفتند زودتر از موعد میهمانی به پیشواز آن بروند... آن شب ماه را در آسمان دلشان دیدند.

شما گروه چندمید؟!
منم ک تا حالا نگرفتم .ک خاطره داشته باشم .حالا اگر امسال گرفتم .براتون تعریف میکنم.
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام

اول یه شوخی: آقا امسال برای ماه رمضان یه پیشنهاد دارم برا همه!!!! بیاید فرار کنیم.دو روز برید این طرف روزتون رو بخورید و سه روز برید اون ور و روزه خواری کنید. خیلی حال میده A05اما اگر بخواید روزه قضاهاتون رو در غیر ماه مبارک بگیرید بیچاره میشید چون اصلا حسش نیست.A16

یه خاطره میگم مربوط به روزه گرفتنم نیست اما توی ماه مبارک اتفاق افتاده:
پارسال شب ولادت امام حسن مجتبی (علیه السلام) من و استادمون و دو تا از دوستان رفتیم در یکی از شهرهای اطراف برای اجرای یک محفل انس با قرآن. یکی از روحانیون عزیز هست که فقط ماه رمضونا میان شهرمون واسه تبلیغ. ایشون حدود بیست ساله به دعوت دفتر امام جمعه آباده به آباده میان و کل ماه مبارک رو توی شهرمون هستند و بسیار زیبا و عالی صحبت می کنند و اطلاعات بسیار عالی دارند و حافظ کل قرآن هستند و خودشون هم می گفتند مثل این که یک یا چند تا از سوره های قرآن رو روی تخت بیمارستان (توی زمان جنگ به علت آسیب دیدگی) حفظ کرده اند. خلاصه کنم جریان رو. اون شب از ایشون هم به عنوان سخنران اون جلسه اومده بودند. مسئولین جلسه اومدن پیش ما تا ترتیب تلاوت ها رو مشخص کنند. مثل همیشه من رو کردند صف شکن و تلاوت اول رو برای من گذاشتند. اون شب خداروشکر به لطف خدا تلاوت خوبی شد. اما دوستان بعد از من تلاوت کردند. تا نوبت رسید به سخنرانی....... واااااای......... حاج آقا رفتند پشت جایگاه تا صحبت بفرمایند. اول مطالب بسیار خوبی رو ارائه کردند اما یه تیکه اومدند از دارالقرآن و فعلایت های اون تعریف کنند که همین قسمت باعث شد ........ یه نکته رو توی پرانتز عرض کنم« حقیر در حدود هفت هشت سال پیش ماه رمضانی بد که می رفتم پیش ایشون و قرآن خوندن یاد می گرفتم»...........حاج آقا موقعی که می خواستند از فعالیت های دارالقرآن نور آباده تعریف کنند مثالی زدند و حالا تو این موقعیت که همه از تلاوت من لذت برده بودند و چسبیده بودند به سقفA22 فرمودند« همین آقای موسوی که الآن خوب تلاوت می کنند تا چند سال پیش اصلا روخوانی قرآن بلد نبودند و....» خلاصه من اون لحظه هفتاد رنگ شدم. حالا معلوم نیست ملت تو دلشون چه چیز ها که به من نمی گفتند. ؟؟ خدا می دونه بغل دستی هام که از دوستان قاری بودند چقدر تو دلشون به من خندیدند. احتمالا تو دلشون می گفتند این دیگه یه موجود فضاییه که از بلد نبودن روخوانی به این جا رسیده. شایدم می گفتند به من وحی میشه.A05 . خلاصه هرچی بود گذشت و ما موندیم و مسخره کردن دوستان و خاطره هامون.
سلام.
یک خاطره ای میگم تا باعث عبرت بشه برای همگان.
پارسال ماه رمضان استاد محمود شحات اومدن شهر ارسنجان ...ی چند ساعت با شهر آباده فاصله داره.
سید محمدحسین تلفن زد ب من گفت ک من با چندتا از بچه های دارالقران داریم .میریم ارسنجان محفل استاد محمود اگه میای بیا تا بریم...بنده اون زمان هنوز تا این حد شیفته استاد محمود نبودم .ب چند تا دلیل ب سید گفتم نمیام .(آخ ک چ اشتباه بزرگی کردم .اخ.)
از پارسال تا حالا حسرت اون مجلس موند ب دلم ...حالا می فهمم چ اشتباهی مرتکب شدم .ولی اشکال نداره .ایشالا در آینده ای ن چندان دور ایشون رو زیارت میکنم .اینم ی خاطره .خوب بید؟
بسمه تعالی

نمیخوام بگم که کسی هستم که مورد عنایت خاص الهی هستم و از این حرفا........ ولی من کلا نمازخون شدن و روزه گیر شدنم واقعا کار خدا بود.
یادمه بدون اینکه تشویق خاصی بشم،تو خود 14 سالگی خود به خود شروع به نماز خوندن کردم.یه جورایی هم شاید عجیب بود.
روزه گرفتنم هم تقریبا همین حکایت رو داره.....یادمه اولین سالی که روزه برام واجب شده بود،کلا تا قبلش از صفر سالگی تا اون موقع فکر نکنم بیشتر از سه روز روزه گرفته بودم!!! ولی دیگه به لطف خدا شروع به روزه گرفتن کردم به طور کامل به محض اینکه برام واجب شد.

امسال هم که ماه رمضون کامل افتاده تو دل تابستون.اینجا هم که ماشاءالله به گفته اهل عرفان تنها دو درجه از طبقه هفتم جهنم خنک تره! خدا رحممون کنه
رفته بودن پیش ایت الله مشکینی مرحوم تعریف گرمای اینجا(آغاجاری) رو داده بودن.بعد ایشون گفته بودن که خدا یه قوم رو دوبار عذاب نمیکنه(یعنی اینجا میسوزیم بعد اونور میریم بهشت
A37)

بسم الله الرحمن الرحیم

دو سه روز دیگه مهمانی خدا شروع میشه .
درسته که ما همیشه مهمون خدا هستیم . ولی ماه رمضون مهمونی ویژه هست .

فکر کنید دو سه روز دگه یه شخصیت مهم داره میاد شهرتون . چطور خودتون رو آماده می کنید . یعنی شهر چطور آماده میشه . شور و حالی در دل همه میفته و حال وصف ناشدنی پیدا می کنند .

در گفت و گوی هر کی برید داره از اون صحبت می کنه و....

حالا دو سه روز دیگه یه ماه بزرگ داره میاد . چطوری ازش استقبال می کنیم ؟

خیلی زیباست .
روزه گرفتن .
در این روز هایثی که حدودا 16 ساعت هست .
چه پاداش بزرگی .
ولی باید مواظب باشیم شیطون خبیث ازمون برنداره

من امسال سومین سالی هست که باید روزه بگیرم و به یاری خدا دو سال قبل رو همشو گرفتم .
چهار سال پیش من صبح ها بیدار می شدم و سیر و پر سحری می خوردم و می خوابیدم .
بعد دو سه ساعت بعد که بیدار میشدم میدیدم خیلی گرسنه هستم و دوباره می خوابیدم و تا آخرش می گرفتم و خواب درمانی می کردم

ولی روزایی که می رفتم ورزش واقعا طاقتم تمام می شد .
میرفتم یه لیوان آب یخ برامی داشتم میومدم پیش یه نفر می گفتم : یالا به من آب تارف کن [عکس: a05.gif][عکس: a05.gif] و چند روزی رو به همین ترتیب گرفتیم .
ولی امسال دیگه هیچ بهونه ای نداریم .
ان شاءالله توفیق پیدا کنیم روزه ی قلب و دل و چشم و زبان و ... بگیریم .

التماس دعـا
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

یکی از خاطرات خوب من اینه که، حفظ قرآن رو از ماه رمضان شروع کردم و در ماه رمضان هم به پایان بردم ... !

ماه رمضان برای حافظان قرآن، یک میهمانی ویژه ویژه ویژه هست ! امام صادق علیه السلام فرمود : « و طلبت الانس، فوجدته في قرائة القرآن » !

حضرت علی علیه السلام در زمانی که حضرت رسول صلی الله علیه و آله خطبه معروف پایان ماه شعبان رو خوندن سوال کردند که یا رسول الله چه عملی در ماه رمضان بهتر از همه اعمال است ؟ حضرت فرمودند ترک گناه ! به قول یکی از واعظان همدانی تا وقتی که گناهان و رذایل نفسانی و اخلاقی رو از خودمون دور نکردیم، روزه گرفتن ما تنها برای پسر بزرگمون فایده خواهد داشت ! ( البته ما که پسر بزرگ نداریم و خودمون هم پسر کوچیک هستیم !! ) منظور این هست که برای مثال تا وقتی در نماز به همه چیز فکر کنیم الّا خداوند، در همون حدی که بودیم خواهیم ماند و تغییر مثبتی در ما رخ نخواهد داد و شاید حتی گناهان بیشتری هم انجام بدیم ، حالا اگر روزه ما هم با نیت پاک، با روح پاک و با قلب پاک نباشه تنها از باب ادای تکلیف هست و لا غیر !!

[عکس: 38538367836384628570.jpg]
ای کاش بنده حقیر سراپا تقصیر بفهمم و عمل کنم ... ای کاش !

ماه رجب و شعبان گذشت، دعا کنیم برای همدیگر که ماه رمضان رو از دست ندیم!

ببخشید زیاد صحبت کردم

والله الموفق
التماس دعــا
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام .
واقعا ؟؟؟[عکس: a22.gif]
واقعا تو یک ماه قرآن رو حفظ کردید ؟؟؟

یا تو چند سال ؟؟؟

واقعا توفیق می خواهد حفظ قرآن در ماه قرآن . به به

ان شاءالله خداوند به ما و دیگر دوستان هم توفیق دهد حفظ قرآن رو با جدیت بیشتر آغاز کنیم و به پایان رسانم و باشد هدیه ی خدا به ما !!!

البته خداوند که همیشه به ما لطف و فضل دارد اما در ماه رمضان ویژه هست .

ان شاءالله خداوند توفیق درک ماه رمضان را به ما عنایت فرماید .
کم کم داره سال نو میشه . باید دلمونو خونه تکونی کنیم . ماه رمضان آغاز سال مومنان است .
(۱۳۹۱-۰۴-۲۹, ۱۱:۳۵ ق.ظ)سـجـّـا د نوشته: [ -> ]
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام .
واقعا ؟؟؟[عکس: a22.gif]
واقعا تو یک ماه قرآن رو حفظ کردید ؟؟؟

یا تو چند سال ؟؟؟

واقعا توفیق می خواهد حفظ قرآن در ماه قرآن . به به

ان شاءالله خداوند به ما و دیگر دوستان هم توفیق دهد حفظ قرآن رو با جدیت بیشتر آغاز کنیم و به پایان رسانم و باشد هدیه ی خدا به ما !!!

البته خداوند که همیشه به ما لطف و فضل دارد اما در ماه رمضان ویژه هست .

ان شاءالله خداوند توفیق درک ماه رمضان را به ما عنایت فرماید .
کم کم داره سال نو میشه . باید دلمونو خونه تکونی کنیم . ماه رمضان آغاز سال مومنان است .

سلام علیکم

خیر برادر، منظورم این بود که حفظ قرآن رو از ماه رمضان شروع و ماه رمضان 3 سال بعدش به پایان بردم !! حفظ قرآن در یک ماه فقط با معجزه امکان پذیر هست [عکس: a05.gif]

التماس دعا
رفتم به در خدای خود توبه کنم

از هر گنه و خطای خود توبه کنم

تحقیق گناه می نمودم دیدم

باید ز ثواب های خود توبه کنم

A23A23A23A23
صفحات: 1 2