انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: لغو عضویت چهار قاری برجسته مصری از اتحادیه قاریان این کشور
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
لغو عضویت چهار قاری برجسته مصری از اتحادیه قاریان این کشور

شورای اتحادیه قاریان مصر به بهانه محافظت از امنیت ملی این کشور! دیروز، ۲۴ خرداد، با تشکیل جلسه‌ای عضویت چهار نفر از قاریان برجسته مصری از این اتحادیه را به دلیل گفتن اذان به سبک شیعیان لغو کرد.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «البوابة نیوز»، شیخ محمد طبلاوی، رئیس اتحادیه قاریان مصر اعلام کرد: احمد احمد نعینع، از این پس عضو این اتحادیه نیست و عضویت شیخ طه محمد النعمانی به خاطر سفر به ایران، و عضویت شیخ محمد عبدالوهاب طنطاوی و شیخ یاسر عبدالباسط عبدالصمد نیز به دلیل سفر به عراق از این اتحادیه لغو شده است.
شیخ محمد طبلاوی تأکید کرد: این‌ها از کسانی هستند که اذان به سبک شیعیان گفته‌اند و این تصمیم اقدامی محتاطانه بوده و با هدف حفظ امنیت ملی مصر اتخاذ شده است!
وی همچنین تصریح کرد: تصمیم اتخاذشده قاریان مصری را از شغلشان به عنوان قاری قرآن منع نمی‌کند و این تصمیم اقدامی در راستای ممانعت از سفر مجدد آنان به ایران و عراق است.
اتحادیه قاریان مصرهمچنین، مدعی شد این تصمیم با هدف حفظ جایگاه مصر، اصول اهل سنت و جماعت و روش الازهر که مبتنی بر میانه‌روی، اعتدال و اصول مذهب اهل تسنن است، اتخاذ شده است!
فرج‌الله شاذلی، دبیرکل اتحادیه قاریان مصر در واکنش به این تصمیم، اعلام کرد: لغو عضویت من و قاریانی همچون احمد نعینع، عبدالفتاح طاروطی و طه النعمانی از اتحادیه قاریان مصر به خاطر گفتن اذان شیعی رسما به خود من ابلاغ نشده است.
فرج‌الله شاذلی همچنین گفت: مشکلی بین من و اتحادیه قاریان مصر وجود ندارد و کسی نمی‌تواند جای مرا در این اتحادیه بگیرد.
یادآور می‌شود، نشر ویدیوهایی درباره اذان‌گفتن قاریان مصری به سبک شیعیان چندی پیش در مصر جنجال برانگیز شد و در پی آن فرج‌الله شاذلی از قرائت قرآن در مسجد جامع الازهر محروم شد.