انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: صرفا جهت روشنگری ! ( صرفا و صرفا )
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
سلام.

نماینده - مراسم ضیافت افطاری حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور با ایتام کمیته امداد امام خمینی‌(ره) عصر سه شنبه گذشته برگزار شد .
تصاویر منتشر شده از این مراسم حاکی از آن است که همه حاضران با لباس متحد الشکل به دیدار رئیس جمهور رفته و روزه خود را با آقای روحانی افطار کرده اند.
[عکس: 111811.jpg]
اما تصاویری به دست نماینده از این مراسم رسیده که نشان می دهد نوجوانان حاضر در سالن ضمن بر تن داشتن پوشش متحد الشکل، چفیه هم بر دوش داشتند و قبل از ورود روحانی، با کمال تعجب چفیه های حاضران جمع آوری شده است !
در این میان یک سوال جدی مطرح می شود که علت جمع آوری چفیه ها چیست؟ مگر چفیه چه اشکالی داشت؟
[عکس: 111704.jpg]
[عکس: 111705.jpg]
[عکس: 111706.jpg]

</article>

[url=http://www.namayande.com/][/url]
چرا نداره که!
خب معلومه دیگه...
چفیه نماد افراطه و عمو حسن هم اومده که با افراطی گری مبارزه کنه A15
در ضمن جدیدالاسلام ها حق اظهار نظر ندارند A37
(۱۳۹۳-۰۴-۱۷, ۰۸:۴۳ ب.ظ)مجتبی امیری نوشته: [ -> ]چرا نداره که!
خب معلومه دیگه...
چفیه نماد افراطه و عمو حسن هم اومده که با افراطی گری مبارزه کنه A15
در ضمن جدیدالاسلام ها حق اظهار نظر ندارند A37
مجتبی جان. شما یا سرهنگید یا بی سوادید یا لبو فروش که دارید انتقاد می کنید! A15
در ضمن والله و بالله و تالله اینجور کارها به عزیزان "دل آرام" یا "دلاور"!! بر میخوره. نکن این کارو! A18
سلام علیکم

اگر اینگونه موضوعات به توهین و تمسخر فرد یا افراد مختلف کشیده نشود مفید است و ما هم استقبال می کنیم چون هر عملی که موجب روشنگری باشد ارزشمند است چه بهتر که این روشنگری در بین قرآنیان باشد .

چفیه در حقیقت نماد فرهنگ شهادت است و شهدا بر خلاف نظر تئوریسینهای منحرف ، مظهر خشونت و افراط نیستند بلکه مظهر عشقند ... عشق به حسین علیه السلام . همه باید بدانند برخی تئوریسینهای سیاسی بر این عقیده اند که فرهنگ شهادت ، فرهنگ خشونت است . این مسئله ای نیست که در مورد آن صبر و اغماض و یا بی خیالی صورت گیرد این ظلم به شهداست .

در اوج ملی گرایی در تاریخ ایران کجا بودند مردانی که با فریاد یاحسین ( علیه السلام ) به استقبال شهادت بروند ؟ کجا بودند مردانی که نگذارند حتی یک سانتیمتر از خاک وطن جدا شود . آیا می دانید در طول تاریخ بیش از مساحت این کشور از کشور جدا شد ؟ آن زمانها که شعار ملی گرایی و وطن پرستی گوش فلک را کر می کرد . پس کجا بودند مردان شجاع ؟

ارتش به اصطلاح مدرن رضاخان که 40 درصد بودجه مملکت هم در آن زمان صرف ارتش می شد در حالیکه برخی مردم از شدت فقر می مردند می دانید چند ساعت در مقابل هجوم قوای انگلیس و آمریکا مقاومت کرد ؟ ( فقط 6 ساعت ) که سریع همه فرار کردند و کلیه پادگانها خالی شد . بله ارتش مدرن رضاخان مدرن بود اما در مقابل مردم که چادر از سر زنان بردارد . به مردم بی گناه در مسجد گوهرشاد حمله کند و مسجد را به توپ ببندد . به جای انگلیس و روس سر از تن میرزا کوچک خان که نهضت جنگل را در مبارزه با استعمار تشکیل داده بود جدا کند . آری شهیدانی همچون علم الهدی بودند که با وجود اینکه دولت بنی صدر ملعون هیچگونه سلاحی نمی داد با دست خالی در هویزه ایستادگی کردند . شهیدانی همچون جهان آرا که در اوج محاصره به نتیجه نمی اندیشید بلکه سخن از تکلیف می گفتند . آنوقت می گویند فرهنگ بسیج ، چفیه و در نتیجه شهادت مظهر خشونت و افراط است . آنوقت امثال سروش می گویند در قبرستانی که شهدا در آن دفن شوند خشونت ترویج پیدا می کند . جوانان قرآنی اینها را بدانند و فقط به علم قرائت بسنده نکنند که نهروانیان همه از قاریان و حافظان قرآن بودند .

فرزند شهید بخشنده
ومن الله التوفیق
آنان در غربت جنگیدند و با مظلومیت به شهادت رسیدند و پیكرهاشان زیر شنی تانك‌های شیطان تكه‌تكه شد و به آب و باد و خاك و آتش پیوست.

اما... راز خون آشكار شد.

راز خون را جز شهدا در نمی‌یابند.

گردش خون در رگ‌های زندگی شیرین است،

اما ریختن آن در پای محبوب شیرین‌تر است

و نگو شیرین‌تر، بگو بسیار بسیار شیرین‌تر است.

راز خون در آنجاست كه همه‌ی حیات به خون وابسته است.

اگر خون یعنی همه‌ی حیات و از ترك این وابستگی دشوارتر هیچ نیست، پس بیش‌ترین از آن كسی است كه دست به دشوارترین عمل بزند.

راز خون در آنجاست كه محبوب، خود را به كسی می‌بخشد كه این راز را دریابد.

و آن كس كه لذت این سوختن را چشید، در این ماندن و بودن جز ملالت و افسردگی هیچ نمی‌یابد.آنان را كه از مرگ می‌ترسند از كربلا می‌رانند. مردانِ مرد، جنگاوران
عرصه‌ی جهادند كه راه حقیقت وجود انسان را از میان هاویه‌ی آتش جسته‌اند.
آنان ترس را مغلوب كرده‌اند تا فتوت آشكار شود و راه فنا را به آنان
بیاموزد. و مؤ‌انسان حقیقت آنانند كه ره به سرچشمه‌ی فنا جُسته‌اند.آنان را كه از مرگ می‌ترسند از كربلا می‌رانند. وقتی كار آن‌همه دشوار شد كه ماندن در خرمشهر معنای شهادت گرفت، هنگام آن بود كه شبی عاشورایی بر پا شود و كربلاییان پای در آزمونی دشوار بگذارند...

كربلا مستقر عشاق است و شهید سیدمحمدعلی جهان‌آرا چنین كرد تا جز شایستگان كسی در آن كربلا استقرار نیابد. شایستگان آنانند كه قلبشان را عشق تا آنجا انباشته است كه ترس از مرگ جایی برای ماندن ندارد. شایستگان جاودانانند؛ حكمرانان جزایر سرسبز اقیانوس بی‌انتهای نورِ نور كه پرتوی از آن همه‌ی كهكشان‌های آسمان دوم را روشنی بخشیده است.

ای شهید، ای آن كه بر كرانه‌ی ازلی و ابدی وجود بر نشسته‌ای، دستی بر آر و ما قبرستان‌نشینانِ عادات سخیف را نیز از این منجلاب بیرون كش.سید شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی
http://mehrmah.blogfa.com


مداح ولايتي و با اخلاص اهل بيت کربلايي محمد علي بخشي از سوي افرادي ناشناس مورد حملات ضربات چاقو و چوب قرار گرفت و از ناحيه سر و پا و کمر به شدت مجروح شد و به همراه دوستشان امين دولت آبادي که از ناحيه کتف مورد جراحت قرار گرفت راهه بيمارستان بقيه الله شدند.
اين افراد مزدور بعد ازين که اين مداح ولايتي را خونين به کف زمين انداخته بودند اشاره مي کردند که اين سزاي کسي ست که به سيد صادق شيرازي توهين کند و دشمن باشد، اين افراد ناشناخته 6 نفر همراه با کلاه کاسکت بودند که شماره هاي پلاک هاي موتور آن ها يکي در ميان با چسب پوشيده شده بود..
لازم به ذکر است که کربلايي محمد علي بخشي شب قبل از حادثه در اثر گرفتگي قلب در بيمارستان بستري بودند.منبع: مبارز کلیپ


[عکس: Karbalae-Ali-Bakhshi.jpg]