انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: بیست‌ودومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن مصر
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «الشروق»، مراسم افتتاحیه این مسابقات با حضور «ابراهیم محلب»، نخست وزیر مصر و با حضور «محمد مختار جمعه»، وزیر اوقاف این کشور در قاهره افتتاح می‌شود.
این مسابقات با مشارکت 100 متسابق از 70 کشور جهان برگزار می‌شود و داوران این دوره از مسابقات از کشورهای مصر، امارات، مراکش، کویت، عربستان، سودان، عمان و سنگال هستند.
محمدمختار جمعه، وزیر اوقاف مصر در این باره گفت: این مسابقات در چهار رشته برگزار می‌شود که رشته نخست شامل حفظ کامل قرآن کریم همراه با ترتیل و تفسیر و شرح اسباب نزول قرآن است که به نفرات اول تا پنجم این مسابقات به ترتیب 100 هزار پوند(جنیه) مصری، 70 هزار، 50 هزار، 35 هزار و 30 هزار پوند مصری اهدا می‌شود.
وی افزود: رشته دوم این مسابقات شامل حفظ کامل قرآن کریم به همراه تفسیر جزء 30 قرآن و سؤالاتی درباره ارزش‌های اخلاقی است که به نفرات اول تا پنجم به ترتیب 60 هزار، 50 هزار، 40 هزار، 30 هزار و 20 هزار پوند مصر اعطا خواهد شد.
وزیر اوقاف مصر حفظ 20 جزء قرآن را رشته سوم این مسابقات دانست که نفرات اول تا پنجم این رشته به ترتیب، 50 هزار، 40 هزار، 30 هزار، 20 هزار و 15 هزار پوند مصری جایزه دریافت می‌کنند.
محمدمختار جمعه رشته چهارم این مسابقات را مختص متسابقین غیرعرب زبان دانست و گفت: به نفرات اول تا پنجم این مسابقات به ترتیب 35 هزار، 30 هزار، 20 هزار، 15 هزار و 10 هزار پوند(جنیه) مصری جایزه اهدا می‌شود.
وزیر اوقاف مصر در پایان گفت: از برخی شیخصیت‌های قرآنی و دینی جهان از جمله «شیخ عبدالله بصفر»، رئیس انجمن جهانی حفظ قرآن و «شیخ دلیل ابوبکر»، رئیس شورای دیانت اسلامی فرانسه و «ناصر الزهرانی» مدیر طرح «السلام علیک أیها النبی(ص)» برای حضور در فعالیت‌های این مسابقات دعوت به عمل آمده است.
ما تو این مسابقات نماینده‌ای نداریم؟