انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: مهم ترین نکات برای یادگیری صحیح مکالمه در زبان انگلیسی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
اگر شما می خواهید زبان انگلیسی را به صورت روان یاد بگیرید یکی از عوامل مهمی که موجب کاهش سرعت در روند یادگیری شما می شود مطالعه گرامر زبان انگلیسی است. یادگیری گرامر پایه و ابتدایی ضروری است ولی  تمرکز بر روی گرامر باعث می شود  نتوانیم انگلیسی را به صورت روان صحبت کنیم .یکی از موثر ترین روش ها برای بهبود بخشیدن به مهارت گفتاری ,یادگیری گرامر به صورت خودکار به هنگام ایجاد ارتباط با دیگران می باشد منظور از این جمله اینست که گرامر موجب می شود که شما در هنگام صحبت  کردن با دیگران  و برقراری ارتباط بر روی گرامر تمرکز کنید که همین امر موجب سردرگمی شما به هنگام گفتگو با دیگران می شود.یکی از ویژگی های مشترک بین تمامی افراد مسلط به زبان انگلیسی در جهان این است که آنها قبل از یادگیری گرامر  زبان انگلیسی چگونگی مکالمه  کردن با دیگران را می آموزند.  صحبت کردن اولین قدم برای یادگیری زبان می باشد.بنابراین اگر شما به تازگی شروع به یادگیری زبان انگلیسی کرده اید لطفا به جای یادگیری گرامر در ابتدا برروی مهارت گفتاری و شنیداری خود تمرکز کنید.زمانی که شما یاد گرفته اید که چگونه انگلیسی را به صورت سلیس صحبت کنید متوجه این امر خواهید شد که چقدر یادگیری گرامر برای شما ساده شده است. اما در جهت عکس این امر امکان پذیر نمی باشد یعنی یادگیری مکالمه انگلیسی به صورت روان شما را در جهت فراگیری گرامر کمک خواهد کرد ولی یاد گیری گرامر کمک زیادی به شما در هنگام صحبت کردن نخواهد کرد.در این مقاله می خواهیم مهم ترین نکات  گرامری پایه که به هنگام صحبت کردن  شما به آن نیاز است آشنا بسازیم که شامل فاعل – خبر- فعل و حرف اضافه می باشد که هر کدام به صورت جداگانه توضیح خواهد داده شد. 
[عکس: g_smiling.jpg]
فاعلفاعل بدین معنی می باشد که شما دارید در مورد کسی یا چیزی صحبت می کنید.تمامی جملات نیازمند فاعل می باشند.اگر شما فاعل را در زبان انگلیسی به کار نبرید جمله به کار برده شده اشتباه می باشد و هیچ کس متوجه منظور شما نخواهد شد.ولی در برخی از زبان ها به کار بردن فاعل در جمله ضروری نمی باشد و شخصی که به شما گوش می دهد متوجه منظور شما خواهد شد.در اینجا می خواهیم شما را با محل قرار گیری فاعل در جمله آشنا بسازیم : [table][tr][td]گرسنمه[/td][td]I am hungry[/td][/tr][tr][td]برادرم خیلی باهوش است.[/td][td]My brother is very smart[/td][/tr][tr][td]اون کامپیوتر خیلی گران است.[/td][td]That computer is very expensive[/td][/tr][tr][td]داریم به فروشگاه می رویم.[/td][td]We are going to the store now[/td][/tr][tr][td]من و خواهرم اینجا منتظر خواهیم بود.[/td][td]My sister and I will be waiting here[/td][/tr][tr][td]ساختمان خیلی بزرگ است.[/td][td]The building is very big[/td][/tr][tr][td]کی میری ناهار بخوری؟[/td][td]When are you going to eat lunch[/td][/tr][tr][td]آنها چرا توی صف ایستاده اند؟[/td][td]Why are they waiting in line[/td][/tr][tr][td]چه کسی تو رو به فروشگاه می بره؟[/td][td]Who is going to take you to the store[/td][/tr][/table] خبر
خبر به  بخشی در جمله گفته می شود که می خواهیم شخصی را از موضوعی و یا کاری که در حال وقوع است آگاه بسازیم که شامل عبارتی است که همیشه همراه با فعل است. فعل همیشه در خبر می آید.
مثال های مشابه ای که در بخش قبل به کار بردیم می خواهیم در اینجا هم برای خبر به کار ببریم.
I am hungry
My brother is very smart
That computer is very expensive
We are going to the store now
The building is very big
فعلفعل کلمه ایست که انجام دادن کار یا حالت کسی یا چیزی را در یکی از زمانهای گذشته Past Tense، حال Present Tense  و آینده Future Tense را بیان می کند.نمونه ای از فعل هایی که برای بیان کردن عملی بکار می رود.
Wash
شستن
Run
دویدن
Walk
قدم زدن
Throw
پرتاب کردن
Jump
پریدن
Dance
رقصیدن
Laugh
خندیدن
Learn
یاد گرفتن
Teach
یاد دادن
 
فعل های بسیار زیادی برای نشان دادن عملی در زبان انگلیسی وجود دارد اما در اینجا فقط یک لیست بسیار کوتاهی از فعل ها جهت آگاهی شما از این گونه فعل ها به کار بردیم.
“I have to wash my face”
باید صورتم را بشورم
“Jane taught Jill”
جین به جیل یاد داد
“Mike is laughing
مایک داره می خنده
فعل همچنین می تونه در اول جمله نیز به کار برود
Throw the ball at the catcher”
Run towards the finish line”
یادگیری فعل  ها بسیار مهم هستند اما برای ساخت جمله فراگیری فاعل  و فعل به تنهایی کافی نیست.برای مثال Jill run یک جمله کامل نمی باشد اگر چه Jill فاعل و run فعل است اما جمله ای کامل نمی باشد.پس دلیل اهمیت بسیار زیاد یادگیری خبر در اینجا مشخص می شود.با یادگیری خبر  می توانیم شکل صحیح جمله را یاد بگیریم. Jill is running
حرف تعریف
a , an و the  حروف تعریف می باشند که a و an معنی یکسانی دارند اما به کار گیری این حروف در جملات مختلف متفاوت است.اگر اولین کلمه با حرف بی صدا شروع شود ما قبل از  آن حرف a استفاده می کنیم. 
a dog
a boy
a hamburger
a building
اگر اولین کلمه با حرف  صدا دار شروع شود ما قبل از  آن حرف an استفاده می کنیم.
An eagle
An umbrella
An elephant
An awesome book
 هنگامیکه برای اولین بار به کسی یا چیزی اشاره می‌کنیم از a یا an استفاده می‌کنیم. اما وقتی که به همان چیز دوباره اشاره می‌شود، باید از the استفاده کرد.
اگر شما بگویید I am going to a library to study شخصی که با آن در حال صحبت کردن هستید نمی داند که منظورتان کدوم کتابخانه هست. اما اگر شما در همین جمله به جای حرف a حرف the را استفاده کنید یعنی بگویید که I am going to the library to study آن شخص متوجه می شود که شما می خواهید به کدام کتابخانه بروید.
کافی شاپ نامشخص
I am going to a coffee shop
  کافی شاپی که هم گوینده و هم شنونده می دانند کجاست
I am going to the coffee shop
 
چه زمانی از حروف اضافه نباید استفاده کرد
یکی از مهم ترین نکاتی که باید به یاد داشته باشید این است که حروف تعریف همراه با اسامی خاص نمی آید.
“Turn right at the burger store”
“Turn right at McDonalds”
“The boy was running very fast”
“Mike was running very fast”
حروف تعریف قبل از چیزهای کلی به کار نمی رود
“Too much alcohol is bad for you”
“Cigarettes can cause lung cancer”
هنگامی که در مورد ورزش صحبت می کنید حروف اضافه را به کار نبرید.
“I love playing badminton”
“Football is a dangerous sport”