انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم

نسخه‌ی کامل: صوت خوش تالیان قرآن در محضر رهبر انقلاب 1398
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
صوت خوش تالیان قرآن در محضر رهبر انقلاب


نقل قول: گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مراسم دیدار قاریان و حافظان قرآنی کشور با رهبر معظم انقلاب، امسال نیز در قالب محفل انس با قرآن کریم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد و جمعی از قاریان، مرتلان، گروه‌های همخوانی و مدیحه‌سرایی اجرای برنامه داشتند.
به گزارش ایکنا؛ مراسم دیدار قاریان و حافظان قرآن با رهبر معظم انقلاب، امروز، ۱۶ اردیبهشت‌ماه در قالب محفل انس با قرآن کریم در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد. در این محفل تعدادی از نوجوانان، جوانان قاری و مرتل قرآن و دو گروه هم‌خوانی و مدیحه‌سرایی اجرای برنامه داشتند و ابتهال و دعاخوانی، دیگر بخش این مراسم بود در پایان نیز از بیانات مقام معظم رهبری بهره‌مند شدند.
این محفل قرآنی که با اجرای سیدوحید مرتضوی، مجری شبکه قرآن و معارف سیما همراه بود، با تلاوت حبیب صداقت، از قاریان ممتاز و جوان استان تهران آغاز شد و سپس امیرحسین رحمتی، قاری نوجوان از استان گلستان که امسال و در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزان، موفق به دریافت رتبه اول شد، آیاتی از کلام‌الله مجید را تلاوت کرد.


[عکس: 1308901_393.jpg]محمد بهرامی، روشندل کشورمان از استان لرستان که رتبه اول دومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن روشندلان جهان اسلام را دریافت کرده بود، آیاتی را با کمک قرآن بریلی که در دست داشت، تلاوت کرد و مورد تشویق فراوان حاضران قرار گرفت.
قاسم مقدمی، قاری بین‌المللی از استان خوزستان، قاری دیگری بود که به جایگاه فراخوانده شد. دعوت از یک قاری خوزستانی نشان از این بود که تا اینجای مراسم، هدف بر آن بوده است تا سه قاری از سه استان گلستان، لرستان و خوزستان که در سیل اخیر صدمات زیادی دیدند، تلاوت داشته باشند. مقدمی، آیات پایانی سوره فتح را تلاوت کرد.
مهدی فروغی از استان قم، آیات ابتدایی سوره فتح را به روش ترتیل قرائت کرد و سپس قاری نوجوان، امیرحسین طاهری از استان تهران نیز به سبک دو قاری شهیر مصری مصطفی اسماعیل و حصان، تلاوت زیبایی داشت.


[عکس: 1308904_683.jpg]گروه‌های مدیحه‌سرایی سبطین خوزستان، معراج و انوارالهدی استان قم، اجرای مشترکی داشته و در محضر رهبر انقلاب از اثر طه رونمایی کردند، این اثر در وصف پیامبر اکرم(ص) بود.
حسین پورکویر از استان خراسان رضوی آیات ۳۰ تا ۳۶ سوره فصلت و سوره نصر را تلاوت و در ادامه حسن خانچی، خواننده آواهای دینی، ابتهالی را در وصف پیامبر اکرم(ص) اجرا کرد.
به گزارش ایکنا؛ حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحمیدرضا مقدسی از استان قم که به تازگی به عنوان نماینده ایران در مسابقات کویت حضور داشت، آیاتی از سوره انفال را تلاوت کرد. سپس گروه فدک‌الزهرا(س) در مدح سیدالساجدین امام زین‌العابدین(ع) مدیحه‌سرایی کردند و حمیدرضا احمدی‌وفا، قاری بین‌المللی نیز آیاتی را تلاوت کرد.
دعای ختم قرآن توسط عبدالحسن محمدپور، پیشکسوت قرآنی از استان اردبیل نیز اجرا شد و مراسم با بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب، حول اهمیت تلاوت قرآن و فهم معانی آن به پایان رسید.


[عکس: 1308914_854.jpg]محور بیانات ایشان بدین شرح است؛
- سال به سال شاهد رشد جوانان قرآنی‌مان هستیم و این مایه سپاسگزاری است.
- قرآن، اثر هنری بی‌نظیر است و یک جنبه از عظمت قرآن، زیبایی هنری آن است و آن چیزی که در درجه اول، دل‌ها را به سمت اسلام جذب می‌کرد، جنبه هنری است.
- انس زیاد با قرآن، موجب می‌شود تا به زیبایی الفاظ شگفت‌آور و حیرت‌آور قرآن پی ببریم که حتی خیلی از عرب‌زبان‌ها توفیق درک آن را ندارند.
- از قرآن درس زندگی بیاموزید، یعنی قرآن، ذهن ما را به معارف عالی برساند.
- دوره‌ها و جلسات قرآن را زیاد کنید تا به فهم قرآن برسیم.
- مساجد را در طول سال پایگاه قرآن قرار دهید.
-جلسات تفسیر را برپا کنید تا مرد و زن با معارف قرآن انس بگیرد.
- قاریان، قرآن را تفهیم مخاطب کنند.
- مخاطبان از تشویق الله الله در محافل به‌جا استفاده کنند، لزومی به استفاده همیشه از این عبارت برای تشویق نیست.
این مراسم به صورت زنده و مستقیم از شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قرآن پخش شد.
گزارش تصویری را اینجا ببینید.
متن بیانات معظم‌له را اینجا بخوانید.
انتهای پیام