انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم
تفسیر المیزان علامه طباطبایی (ره) به زبان انگلیسی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم (http://www.gharian.ir)
+-- انجمن: آموزش زبان انگلیسی و عربـــی (http://www.gharian.ir/forumdisplay.php?fid=10)
+--- انجمن: دانلود كتابهاي مذهبی به زبان انگليسي و عـــربی (http://www.gharian.ir/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: تفسیر المیزان علامه طباطبایی (ره) به زبان انگلیسی (/showthread.php?tid=1362)تفسیر المیزان علامه طباطبایی (ره) به زبان انگلیسی - shia - ۱۳۸۹-۰۶-۳۱

به نام خدا
سلام


در تفسير الميزان، سعي گرديده ابتدا معنايي از خود آيات، با عنوان «بيان آيات»،- هر چند با مدنظر داشتن و روايات مربوط و الهام­گيري از آنها- به دست آيد. سپس در بحث روايي، احاديث صحيح و معتبر مربوط، بگونه‌اي سنجيده، عالمانه و روشمند، و به مثابه شواهد و مؤيداتي براي «بيان آيات» ذكر شود. بدين ترتيب هم در خود قرآن تدبر و تفكر به عمل مي‌آيد و حريم استقلال كتاب مبين در بيان و تبيين آياتش پاس داشته مي‌شود و هم از توضيحات آورنده وحي و وارثان علم او و نقطه نظرها، زاويه نگرشها. قرائن و اطلاعات موجود در احاديث استفاده مي‌گردد. آشكار است كه اين روش فرق دارد با آنكه براي آيات قرآن، مستقل از روايات، هدايت و بياني قائل نيست. گويا در غياب احاديث آيات كتاب گويا نيستند. گنگ و اصمند و معناي محصلي به دست نمي‌دهند روش كار در تفسير الميزان، درست وارون اين است. در آغاز بيان آيات ارائه مي‌شود و آنگاه نوبت بحث روايي مي‌رسد و اين اسلوب (پابپايي بيان آيات با بحث روايي) از هدايت تا نهايت تفسير به چشم مي‌خورد.
در اين اثنا، از يكسو، راهنمايي‌هاي سرشار موجود در احاديث پيامبر (ص) و ائمه (البته پس از آنكه كه روايات و منقولات از پرويزن سنجش و نقادي و درايت گذرانده و بيخته شدند) مورد استفاده قرار گرفته و روش استنباط دقيق از قرآن و فهم مقاصد آن در مكتب «مخاطبان آشنا» آموخته مي‌شودمشاهده تفسیر المیزان.