انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم
معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم» - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم (http://www.gharian.ir)
+-- انجمن: موضوعات و مطالب آزاد (http://www.gharian.ir/forumdisplay.php?fid=11)
+--- انجمن: اخبار (http://www.gharian.ir/forumdisplay.php?fid=151)
+---- انجمن: اخبار داخـلی (http://www.gharian.ir/forumdisplay.php?fid=152)
+---- موضوع: معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم» (/showthread.php?tid=7039)معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم» - مجتبی امیری - ۱۳۹۳-۱۲-۲۶

معرفی چهره‌های قرآنی کشور با شکل‌گیری «بنیاد بین‌المللی قرآن کریم»


معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار کرد: سال ۹۴ با شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم، چهره‌های قرآنی کشورمان را به دنیا معرفی می‌کنیم.
محمدحسین هاشمی، معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به فراوانی چهره‌های قرآنی در کشور و توانمندی قاریان، حافظان و پژوهشگران قرآنی ایرانی اظهار کرد: هرچند که کارهای قرآنی و پژوهشی زیادی در کشورمان انجام می‌شود، اما به نظر می‌رسد این کارها در سطح جهان اسلام کمتر معرفی شده‌اند.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افزود: متأسفانه آثار پژوهشگران و اساتید قرآنی کشورمان در جهان اسلام کمتر راه پیدا کرده‌اند در حالی که اگر این آثار پژوهشی و علمی ترجمه می‌شد بازخوردهای بیشتری در سطح جهان اسلام داشت؛ باید جدیتی در امر ترجمه آثار و مقالات پژوهشی حوزه قرآن وجود داشته باشد.
وی در ادامه گفت: ما در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی سعی داشته‌ایم چهره‌های سرشناس قرآنی را انتخاب و به دیگر کشورها اعزام کنیم تا در همایش‌های علمی، سمینارها و نمایشگاه‌های بین‌المللی جهان اسلام حضور داشته باشند، اما تاکنون به خاطر مشکلات مالی و ارزی موفق به این کار نشده‌ایم.
هاشمی با اشاره به شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم در معاونت فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ادامه داد: در سال 94 تلاش داریم با شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم، بحث معرفی چهره‌های قرآنی کشور را در جهان اسلام داشته باشیم و این افراد را به همایش‌ها و سمینارهای بین‌المللی دعوت کنیم.
وی در ادامه گفت: با شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم زمینه خوبی فراهم می‌شود تا چهره‌ها و فعالان قرآنی کشورمان در تمامی عرصه‌ها حضور پررنگ‌تری در عرصه بین‌الملل داشته و بتوانند فعالیت‌های قرآنی خود را در همایش‌ها و سمینارهای بین‌المللی به نمایش بگذارند.
وی یادآور شد: در حوزه اعزام قاریان و حافظان قرآن به دیگر کشورها به منظور شرکت در محافل و رقابت‌های بین‌المللی کارهای خوبی توسط رایزنی‌های ما در دیگر کشورها انجام شده است و قاریان و حافظان ایرانی حضور نسبتاً خوبی در مسابقات بین‌المللی قرآن دیگر کشورها دارند.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی عنوان کرد: در مجموع ارزیابی ما از حضور قاریان و حافظان در محافل بین‌المللی مقبول و راضی‌کننده است، اما در بخش پژوهش و مسائل علمی هنوز ضعف داریم که امیدواریم این ضعف‌ها با شکل‌گیری بنیاد بین‌المللی قرآن کریم از بین برود.