تبلیغات شما در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

رتبه موضوع:
  • 76 رای - 2.96 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال درمورد شیعه یا سنی بودن قاریان
سلام بر همه ی دوستان قرآنی
کسی میتونه با سند و مدرک بگه که کدوم یک از این قاریان شعیه هستند و کدامیک سنی ؟
مثلا محمد اللیثی
پاسخ }}
آگهی
سلام
چه فرقی میکنه برای شما که یک قاری شیعه باشد یا سنی؟
[عکس: quran.png]

.: سایت قاریان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران :.
[عکس: 7276d23355c.png]
پاسخ }}
سلام
بنظر من خيلي فرق مي كنه كه قاري شيعه باشه يا سني ، چون خود اون شخص هم مهمه كه با چه اعتقادي داره قرآن ميخونه و اين صوت اگر بر روي ما اثر بگذاره با تمام امواجي كه شامل اعتقاداتش هم ميشه به ما منتقل ميشه و اين اعتقادات ممكنه در ما اثر كنه .
[عکس: 1_mahdi-S%5B1%5D.jpg]

ذکر تعجیل فرج رمز نجات بشر است
ما برآنیم که این ذکر ، جهانی بشود

پاسخ }}
(۱۳۸۹-۱۲-۰۳, ۰۱:۳۱ ب.ظ)منتظر نوشته:  سلام
بنظر من خيلي فرق مي كنه كه قاري شيعه باشه يا سني ، چون خود اون شخص هم مهمه كه با چه اعتقادي داره قرآن ميخونه و اين صوت اگر بر روي ما اثر بگذاره با تمام امواجي كه شامل اعتقاداتش هم ميشه به ما منتقل ميشه و اين اعتقادات ممكنه در ما اثر كنه .

کدوم امواج برادر من؟!
احتمالا شما رابطه ای با انجمن حجتیه نداری؟

پاسخ }}
سلام علیکم.با کمال احترام،بنده با شما مخالفم.اگر واقعا به تلاوت قاریان بزرگ مصری گوش کنید و دل بدهید متوجه می شوید که این قاریان با این که اسما سنی هستند اما از خیلی از قاریان شیعه دلنشین تر و محزون تر و ملکوتی تر قرآن می خوانند.شما شیخ مصطفی اسماعیل را در نظر بگیریدو حلاوت و معنویت تلاوت ایشان را با قاریان کشور خودمان مقایسه کنید،متوجه می شوید که این قاریان اسما سنی بوده اند بلکه حتما در اعماق وجودشان عشق به اهل بیت (ع) موج می زده که این چنین زیبا می خوانده اند.نمونه دیگر استاد محمد اللیثی که قبل از تلاوت مشهور سوره آل عمران در مجلس عزاداری سیدالشهدا(ع) گریست و بعد آن تلاوت جاودانه را به یادگار گذاشت.

پاسخ }}

(۱۳۸۹-۱۲-۰۳, ۰۵:۳۴ ب.ظ)مسعود عباسی نوشته:  کدوم امواج برادر من؟!
احتمالا شما رابطه ای با انجمن حجتیه نداری؟

به نام خدا
سلام

( به نظر بنده ) گوش دادن به تلاوت های قاریان سنی مذهب یا وهابی رو از سه جهت می توان بررسی کرد .

1- اگر ما صرفا برای کسب مهارت از این قاریان و استفاده و یادگیری فنون قرائت به تلاوت های آنان گوش دهیم اشکالی ندارد .

2- حرف حق را قبول کن حتی اگر انسان کافر باشد . چه حرف حقی بزرگ تر از قرآن و چه کافری بدتر از وهابیت . اگر به تلاوت یک شخصی حتی وهابی گوش دهیم اما به جای اینکه تحت تاثیر صوت و لحن قاری قرار گیریم به معانی آیات قرآن توجه کنیم اشکالی ندارد .

3- تحت تاثیر لحن قاری قرار گرفتن و کم کم مجذوب شخصیت طرف شدن که به نظر من مذموم است .

یا علی

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ

پاسخ }}
سلام
جناب شيعه منظور من همين گزينه سومي بود كه نوشتيد
من هيچوقت انكار نمي كنم احساس و احوالات و اشك و گريه و لحن بقاريان بنام سني رو . اما بنظر من اين عشق زماني مهمه و عشق واقعي به حساب مياد كه تاثيري در انسان داشته باشه . مثلا سني بشه شيعه .
خيليا هستن كه عاشق خدا و اهل بيتن اما نماز نمي خونن ... خيليا هستن كه عاشق حضرت فاطمه اند و در مراسم ايام فاطميه شركت مي كنند اما حجاب براشون واژه عجيب و بي معني ايه .
بنظر من مهم تاثيره وگرنه معاويه و عمر و عثمان هم به ارجحيت و بهتر بودن امام علي ( ع ) و فرزاندانش اذعان داشتند .

پاسخ }}
به نظرم مهم نیست(با احترام به نظر منتظر امواج خیلی خنده دار بود:D) اما من اصلا نمیتونم صدای قراء وهابی رو تحمل کنم!:@
[عکس: 02080009159088069433.jpg]
[عکس: 55812332585491274617.gif]حسبنا الله و نعم الوکیل[عکس: 55812570668510583124.gif]
پاسخ }}
درمورد امواجی که نوشتم اگه یه کم متا فیزیک بخونین شاید موضوع براتون قابل حل باشه

پاسخ }}
حالا این قدر حاشیه برای سوال ما درست کردید اما سوال ما بی جواب موند.
پاسخ }}