تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 78 رای - 2.96 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال درمورد شیعه یا سنی بودن قاریان
اینجا که همه سوال پرسیدند که فلان هم شیعه شده ؟آره؟

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: مهدی مجید ، qoran74 ، Safari ، Mohtasham ، یانور ، yaseman9 ، allameh ، iraniran

آگهی
(2011-09-03, 07:55 PM)yaseman9 نوشته: سلام یعنی استاد منشاوی به خاطر تقیه صدق الله العظیم می گفت؟؟
من شنیدم راغب مصطفی غلوش و متولی عبدالعال شیعه هستند!!A03

سلام

صدق الله العظیم به نظر من ربطی به شیعه و سنی نداره چون این جا منظور حضرت علی (ع) نیست.علی یکی از اسماءخداوند هستش .در سوره ی بقره داریم وهوالعلی العظیم.

البته مصری ها شافعی اند و مذهبشان بسیار به شیعیان نزدیکه و اماما رو قبول دارند .از اول در اونجا گفته شده صدق الله العظیم واین به صورت یک عرف دراومده همون طوری که تو ایران عرف اینه که بگیم صدق الله العلی العظیم.

لا تحدّثني عن الدين كثيرا!

ولكن دعني أراه في تصرفاتك!

.........

Inta Ahla Gharam

إنت أحلي غرام... تو زيباترين عشقي

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: yaseman9 ، Mohtasham ، allameh ، Safari ، GHARIAN ، iraniran ، Almahdi ، محمدحسیـــن ، oldozeli ، shahat0

(2012-06-03, 12:58 AM)nazanin نوشته:
(2011-09-03, 07:55 PM)yaseman9 نوشته: سلام یعنی استاد منشاوی به خاطر تقیه صدق الله العظیم می گفت؟؟
من شنیدم راغب مصطفی غلوش و متولی عبدالعال شیعه هستند!!A03

سلام

صدق الله العظیم به نظر من ربطی به شیعه و سنی نداره چون این جا منظور حضرت علی (ع) نیست.علی یکی از اسماءخداوند هستش .در سوره ی بقره داریم وهوالعلی العظیم.

البته مصری ها شافعی اند و مذهبشان بسیار به شیعیان نزدیکه و اماما رو قبول دارند .از اول در اونجا گفته شده صدق الله العظیم واین به صورت یک عرف دراومده همون طوری که تو ایران عرف اینه که بگیم صدق الله العلی العظیم.
سلام شافعی ها امامان رو به عنوان امام قبول ندارند یعنی ولایت اونا که مهمترین اصله قبول ندارن بله به عنوان اهل بیت قبول دارند

[عکس: 02080009159088069433.jpg]
[عکس: 55812332585491274617.gif]حسبنا الله و نعم الوکیل[عکس: 55812570668510583124.gif]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Bahar ، Mohtasham ، Safari ، GHARIAN ، iraniran ، محمدحسیـــن ، shahat0

نقل قول:سلام شافعی ها امامان رو به عنوان امام قبول ندارند یعنی ولایت اونا که مهمترین اصله قبول ندارن بله به عنوان اهل بیت قبول دارند

چرا قبول دارن طبق آیه ی انما ولیکم الله و رسوله والذین آمنو الذین یقیمون الصلوه و یوتون الزکوه و هم راکعون(سوره ی مائده-آیه ی 55)

اونا هم مصداق آیه رو امام علی (ع) می دونن .

.........

Inta Ahla Gharam

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Mohtasham ، allameh ، Safari ، GHARIAN ، iraniran ، محمدحسیـــن

تمام نظرات رو خواندم
جواب سوالات از اول این بود: اتحاد مسلمین جهان برای تحقق ظهور حضرت
والسلام

[عکس: ghalvash_ahzab_islammovie_ir.gif]
وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ

پاسخ }}}}

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
به نظر من سنی یا شیعه بودن قاری در چگونگی اجرا قرئت تاثیر دارد.البته سنی ها اکثرا محب اهل بیت هستند و محل بحث اینجا نیست لکن مسئله اینجا است که اونها ولایت ائمه را قبول ندارند و شما مثلا هیچ قاری مصری رو نمی بینید که آیات مربوط به ولایت ائمه رو بخواند یا اگر بخواند با تفسیر درست آیه نمی خواند و شما هم قطعا می دانید که آن چه در هنر تلاوت از زبان جاری میشود تماما آن چیزی است که از معنا درک کرده است و لا غیر نتیجه این میشود که آیات مربوط به ولایت ائمه را با لحن اصلی خودشان نمی خواند(طبق نظر استاد شاکر نژاد هر آیه موسیقی مخصوص به خودش را دارا می باشد که آن میسیقی یقینا از معنا سر چشمه میگیرد).

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Mohtasham ، یانور ، Bahar ، Safari ، ahmad-k ، GHARIAN ، محمدحسیـــن

(2012-06-03, 04:14 PM)iraniran نوشته: بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
به نظر من سنی یا شیعه بودن قاری در چگونگی اجرا قرئت تاثیر دارد.البته سنی ها اکثرا محب اهل بیت هستند و محل بحث اینجا نیست لکن مسئله اینجا است که اونها ولایت ائمه را قبول ندارند و شما مثلا هیچ قاری مصری رو نمی بینید که آیات مربوط به ولایت ائمه رو بخواند یا اگر بخواند با تفسیر درست آیه نمی خواند و شما هم قطعا می دانید که آن چه در هنر تلاوت از زبان جاری میشود تماما آن چیزی است که از معنا درک کرده است و لا غیر نتیجه این میشود که آیات مربوط به ولایت ائمه را با لحن اصلی خودشان نمی خواند(طبق نظر استاد شاکر نژاد هر آیه موسیقی مخصوص به خودش را دارا می باشد که آن میسیقی یقینا از معنا سر چشمه میگیرد).
مطلبی را هم که اضافه کنم این است که بستگی دارد شما قرآن را چگونه می خوانید. اگر تمام فکر شما در قرآن خواند اینست که از از مقام به کدام مقام منتقل شوید و این گونه مسائل قطعا درک جملات بالا سخت است ولی اگر مثل قاریانی که فقط طبق معنایی که از آیه درک کرده اند می خوانند درک جملات برای شما آسان تر است.
والسلام علیکم

اینم حرفیه!!!

ولی من براساس تفسیر نوشتم چون خودم که سنی نبودم!!!A33

.........

Inta Ahla Gharam

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: allameh ، تـبــارک ، Safari ، Mohtasham ، iraniran

درسته که اون ها ها هم قبول دارن مصداق آیه امام علی است ولی باز هم امامت امام علی رو قبول ندارن.
معنای ولایت رو یک چیز دیگر می دانند.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Bahar ، Safari ، تـبــارک ، یانور

سلام علیکم

کاربر محترم جناب iranian حق با شماست ما همه غمی بزرگ در سینه داریم
A36 که فقط با ظهور حضرت حجت ارواحنا فداه تسکین می یابد . اما دوست عزیز امیرمؤمنان علی علیه السلام در مورد مسئله خلافت بعد از حضرت رسول صلی الله علیه و آله بیان داشتند به خاطر مصلحت اسلام و جامعه مسلمین استخوان در گلو و خار در چشم سکوت کردم . الان هم که هم حضرت امام (ره) در زمان حیات خویش و هم مقام معظم رهبری امر به حفظ وحدت کردند . طرح اینگونه مباحث به نظر شما مغایر با فرمایشات این حضرات بزرگوار نیست؟A03 خاصه اینکه کمکی به رشد تلاوت هم نمی کند. .. این تاپیک از آن تاپیکهایی ست که احتمال بسته شدن آن در آینده وجود دارد اگر دوستان اصل مهم وحدت مسلمین را در نظر نگیرند A03 . والله الموفق

[عکس: 777.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: sadafi ، hani_hp ، qoran74 ، Safari ، ahmad-k ، یانور ، Bahar ، iraniran

شما درست می فر مایید ولی مسیر حق باید مشخص شود.حفظ وحدت مهم است ولی تشخیص مسیر درست تر از آن مهم تر است.
والسلام.

پاسخ }}}}