تبلیغات شما در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

رتبه موضوع:
  • 28 رای - 3.36 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مقلد کدام استاد هستید؟
(۱۳۹۲-۰۳-۲۲, ۰۷:۲۸ ق.ظ)taha ashere نوشته:  سلام .......................اين پست رو همه بخونيد

ديگه كسي نيست كه بگه من از شحات . مصطفي اسماعيل . يا منشاوي ميخونم
راستش ما ديگه سبك اين سه تا قاري رو حفظ شديم
قرائت قاري هاي ايراني ديگه تكراري شده همه شبيه هم همه تكراري
يه كم دنبال تنوع باشيد
425تا قاري مصري داريم

چرا فقط اين سه تا

خيلي كم پيدا ميشه كسي بگه من محمود علي البنا - عبدالباسط -شعشاعي-يا.................. ميخونم
چرا ----چرا-----چرا

خود ستايي نباشه من خودم از سبك محمودعبدالحكم ميخونم

لطفا نظر بدهيد

سلام

واقعا همینطوریه !!
استاد ابوالقاسمی گفت این سیستم دیگه کمی کلیشه ای شده و همه قاری ها مثل هم میخونن ....

من خواستم شروع کنم تقلید رو از استاد شعشاعی ولی گفتن نمیشه و فلانه وبیساره دیگه کلا بیخیال شدم A16 ...

ولی باید یه تغیر اساسی صورت بگیره تا تو عرصه تلاوت ایران تحولی ایجاد بشه تا بتونیم سبک های جدید داشته باشیم
پاسخ }}
آگهی
(۱۳۹۲-۰۳-۲۲, ۰۸:۱۷ ق.ظ)s.m.hossain نوشته:  
(۱۳۹۲-۰۳-۲۲, ۰۷:۲۸ ق.ظ)taha ashere نوشته:  سلام .......................اين پست رو همه بخونيد

ديگه كسي نيست كه بگه من از شحات . مصطفي اسماعيل . يا منشاوي ميخونم

راستش ما ديگه سبك اين سه تا قاري رو حفظ شديم

قرائت قاري هاي ايراني ديگه تكراري شده همه شبيه هم همه تكراري

يه كم دنبال تنوع باشيد

425تا قاري مصري داريم

چرا فقط اين سه تا

خيلي كم پيدا ميشه كسي بگه من محمود علي البنا - عبدالباسط -شعشاعي-يا.................. ميخونم

چرا ----چرا-----چرا

خود ستايي نباشه من خودم از سبك محمودعبدالحكم ميخونم

لطفا نظر بدهيد
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام بر شما و تمامی دوستان
نو آوری در تلاوت منوط به پویایی ذهن و خلاقیت قاری مقلد است. این که شما فرمودید ما باید تنوع و نوآوری ایجاد کنیم کاملا و دقیقا حرف متین و متقنی است اما نوآوری مسیری است که اولا هر کسی توان وارد شدن به آن را ندارد و ثانیا هر راهی در این مسیر جوابگو نیست و ثالثا هر راهی رفتن، در این زمینه درست نیست. چه بسا کسانی که در راه تلاوت به دنبال نوآوری بوده اند و در این راه به علت عدم پیشینه خوب شکست خورده اند و شاید موجب ترک عالم تلاوت شده است.
اما در این مکتوبه حضرتعالی اشاره ی اصلی به ترک تقلید از سه استاد بزرگ تلاوت مصر است. اما این نکته را می توان به دلایل زیر رد کرد:
1- این دوره ای که این بزرگواران در آن می زیسته اند و تلاوت می کردند (نسل دوم تا چهارم قراء) دوره ای بوده که سبک های تلاوت از حالت های قدیمی خود بیرون آمده بود و میل به سمت شیوه های پویا و فعال داشته است اما نه به حدی که امروز در مصر و ایران رواج دارد. فلذا می توان گفت که این نسل حد واسط و پلی بین قدیم و جدید هستند و با ذائقه ی مردم قدیم و جدید سازگارند.
2- تلاوت های این سه بزرگوار مورد تأیید اساتید فن است و معمولا اساتید با توجه به استعداد های قرآن آموز تلاوت های یکی از این اساتید را برای شروع پیشنهاد می دهند. که از این نظر نمی توان اجماع اساتید را بی دلیل دانست.
3- در تلاوت قرآن برخی سبک ها هستند که خودشان هستند و خودشان؛ یعنی اگر این سبک را تقلید کردید دیگر دستتان در نوآوری ها و ابداعات بسته می شود. اما برخی سبک ها آنقدر جای کار دارند که می توان در آن ها از تلاوت های دیگران هم استفاده نمود مثل سبک استاد مصطفی اسماعیل. که البته در این روش ها و مدارس تلاوت بعضا قراء با تقلید صحیح و درست از نظر لحنی اغناء می شود و جایی برای مانور دادن روی شیوه های دیگر نیست اما بالأخره آوردن برخی تکنیک ها و اعمال زیبای قراء دیگر در تلاوت بعضا باعث زیبایی تلاوت می شود.
4- تقلید قاریان ایرانی غالبا خوب بوده است اما بسیاری از ایشان در دوره ای که دست به تولید شیوه ای جدید زده اند دچار خطا شده اند و نتیجه ی آن همین است که می بینیم.
از این نکات می توان دریافت که هنوز دوره تلاوت های این اساتید تمام نشده است بلکه با انتخاب مسیری درست در همین بستر می توان دست به کارهایی زد که تلاوت را متحول نمود و از این حالت بیرون برد.
ببخشید پاسخ طولانی بود. حلال بفرمایید.
سلام

ممنون از نظرات شما

منظور من از تكراري شدن سبك اين سه قاري اين نبود كه اين ها خوب نيستند

مثلا سبك شيخ منشاوي برايه پايه قرائت بسيار خوب است چون قاري دستگاه هاوخمير مايه هاي تلاوت را خيلي خوب ياد ميگيرد

صداي جان داري پيدا ميكند
پاسخ }}
سپاس شده توسط: Bahar ، s.m.hossain ، زینب74 ، hoseinparsaie
سلام .

من مقلد استاد محمود شحات هستم.

یا علی
وعده ما کنکور سراسری تجربی سال 1395 هجری شمسی
پاسخ }}
سپاس شده توسط: Bahar ، GHARIAN ، s.m.hossain ، Mohtasham ، زینب74 ، سـجـّـا د ، hoseinparsaie
با سلام.
من در ابتدا سراغ استاد منشاوی کردم ک زیاد برام جالب نبود و رهاش کردم.بعد عبدالباسط کار کردم که اونم به صدای من نخورد.بعد به توصیه استادم سراغ استاد مصطفی اسماعیل رفتم و اتفاقا هم برام جالب بود و هم صدام بهش میخورد.سبک شحات هم تازگی شروع کردم ولی بیشتر مصطفی کار میکنم.
پاسخ }}
سپاس شده توسط: