تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 22 رای - 3.27 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت مهجور ماندن قراء بزرگ در ذهن قرآن دوستان جوان
(2012-10-10, 02:22 AM)A.Ghasemzadeh نوشته: من هم با این نظر موافقم

اما بالاخره استاد شاکرنژاد چکیده ای از اساتید رفعت و مصطفی و شحات هستند و با توجه به تکنولوژی الآن به نظرم استاد حامد گام بزرگی رو در بخش پیشرفت تلاوت برمی دارند

با توجه به این نکته بنده قاریان جدید رو قبول دارم
سلام علیکم
باید به چند مورد اشاره کرد:
1- ملاک فنی بودن چیست؟
به هیچ وجه هم شهری عزیز ما مقایسه پذیر با کسانی چون مصطفی و رفعت و شعشاعی نیستند...

2-یادمان نرود اینکه می گوییم ایشان سبک های مختلفی می خوانند باید آن ور را هم دید...
حتی کسی چون استا علی البنا بر اکثر سبک های زمان خود اشراف داشتند و لی شیوه خاص خود را پیروی می کردند...

3-هر کدام از اینهایی که نام بردید علاوه بر تسلط بسیار زیاد بر علوم مختلف مربوط با قرائت در یک یا چند تا مبدع هستند...
مثلا استاد حصن در وقف و ابتدا ...استاد شعشاعی و مصطفی در جامعیت الحان و ....

4-متاسفانه امروزه هرکه تحریر های بیشر و متنوع تری بزند به اصطلاح فنی تر است...اما این فقط قسمت کمی از فن و مهارت است...
5- و دهها ....و یکی از این دهها مورد دیگر فضا سازی تلاوت است که اگر در هر چیزی به آنها رسیده باشند در این یکی عمرا !...

در آخر باید گفت هنوز زود است ایشان را با قرا نسل یک و دو و بعضاسوم مقایسه کرد...البت انتظاربیشتری از این هم نیست معمولا تبحر بسیار زیاد در قرائت نیاز به زمان دارد برای همین اکثرا بزرگان در حدود 40 تا 50 به قله رسیدند و نه در 30 سالگی...

مقام مقایسه ایشان مناسب با فرزندان شحات و این دست است...

یا حق

[عکس: 111945_239.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: سعید پلیمر ، iraniran ، Safari ، مسعود عباسی

آگهی
(2012-12-15, 04:50 AM)شعشاعی نوشته:
(2012-10-10, 02:22 AM)A.Ghasemzadeh نوشته: من هم با این نظر موافقم

اما بالاخره استاد شاکرنژاد چکیده ای از اساتید رفعت و مصطفی و شحات هستند و با توجه به تکنولوژی الآن به نظرم استاد حامد گام بزرگی رو در بخش پیشرفت تلاوت برمی دارند

با توجه به این نکته بنده قاریان جدید رو قبول دارم
سلام علیکم
باید به چند مورد اشاره کرد:
1- ملاک فنی بودن چیست؟
به هیچ وجه هم شهری عزیز ما مقایسه پذیر با کسانی چون مصطفی و رفعت و شعشاعی نیستند...

2-یادمان نرود اینکه می گوییم ایشان سبک های مختلفی می خوانند باید آن ور را هم دید...
حتی کسی چون استا علی البنا بر اکثر سبک های زمان خود اشراف داشتند و لی شیوه خاص خود را پیروی می کردند...

3-هر کدام از اینهایی که نام بردید علاوه بر تسلط بسیار زیاد بر علوم مختلف مربوط با قرائت در یک یا چند تا مبدع هستند...
مثلا استاد حصن در وقف و ابتدا ...استاد شعشاعی و مصطفی در جامعیت الحان و ....

4-متاسفانه امروزه هرکه تحریر های بیشر و متنوع تری بزند به اصطلاح فنی تر است...اما این فقط قسمت کمی از فن و مهارت است...
5- و دهها ....و یکی از این دهها مورد دیگر فضا سازی تلاوت است که اگر در هر چیزی به آنها رسیده باشند در این یکی عمرا !...

در آخر باید گفت هنوز زود است ایشان را با قرا نسل یک و دو و بعضاسوم مقایسه کرد...البت انتظاربیشتری از این هم نیست معمولا تبحر بسیار زیاد در قرائت نیاز به زمان دارد برای همین اکثرا بزرگان در حدود 40 تا 50 به قله رسیدند و نه در 30 سالگی...

مقام مقایسه ایشان مناسب با فرزندان شحات و این دست است...

یا حق
از نظر چه ایشان را با فرزندان استاد شحات باید مقایسه کرد؟؟؟!!!اتفاقا به نظر من اصلا نباید مقایسه کرد چون هم جنس صداشون متفاوته هم نحوه ی اجراهاشون متفاوته!!لابد از لحاظ سنی باید مقایسه کرد A23 در ضمن خوب است بدانید که خیلی وقت است که همین مقایسه ها باعث جدل های بی خود و بی هدف شده است!!!!!

لا تحدّثني عن الدين كثيرا!

ولكن دعني أراه في تصرفاتك!

.........

Inta Ahla Gharam

إنت أحلي غرام... تو زيباترين عشقي

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: سعید پلیمر ، Mohtasham ، iraniran ، مسعود عباسی

سلام علیکم

بنده گفتم مقام مقایسه...یعنی اگر قراره مقایسه بشه باید همون حدود رفت...نه اینکه بریم مقایسه کنیم...

صحبت سر فن و تبحر بود ...

بلی من هم اصلا قائل به مقایسه نیستم اما اینکه بگوییم کسی استادنه تر می خواند چیزی است که می توان تا حدی به آن پرداخت...

و آنجا هم که گفتم مقام مقایسه با قدما نیست اینست که آنها استاد تر اند نه چیز دیگر و این نیازی به جدل ندارد...

اما اینکه می گویید جدل آفرین است این حرف ها .... چشم من تازه آمده ام A24 ...اطاااااااااااعت

[عکس: 111945_239.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: سعید پلیمر ، iraniran ، مسعود عباسی

با سلام اقای شاکرنژاد بسیار قاری خوب و خوش لحنی هستند اما هرگز و عمرا به پای قاریان نسل اول و دوم و سوم مصر برسند شاید برخی از دوستان عزیز به اندازه کافی تلاوت های قدیمی رو گوش نکرده و یا به خوبی تحلیل نکرده باشند خود بنده چند سال پیش میگفتم که استاد محمد عمران زیبا تلاوت نمیکنه تا اینکه بعد از مدتی که تجزیه و تحلیل کردم شرمنده شدم یعنی اگر استاد زنده بودن حتما میرفتم عزر خواهی میکردم!!!اما ان شا الله که اقای شاکرنژاد هم موفق باشن و روز به روز پیشرفت کنند ولی شما را به خدا قسم میدهم دیگر چنین قیاس هایی انجام ندهید

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

به نام خدا
سلام
گوش کنید و لذت ببرید

اندازه قبر همه ما یکسان است پس این همه غرور و فخر و تکبر و ...
برای چه؟؟؟؟؟

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: