تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 21 رای - 3.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرسنجی زيباترين مقام راكدام مى دانيد‏‏?؟
(2012-03-06, 04:45 AM)حیدری نوشته: بيات دشتي.نهاوند ماهور در چهارگاه.رست.حجاز.
فكر كنم زيادي نوشتم.

با سلام فکر کنم منظورتان از بیات دشتی :بیات حسنی (درجه پنجم مقام بیات )است . و در اصل ماهور در مقام راست است نه چهارگاه البته بله قسمت فرود این مقام راماهوران می گن-ببخشید A03A03A40

امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود:
«جدّم» علی بن الحسین ـ علیه السّلام ـ خوش آوازترین مردم در خواندن قرآن بود، به طوری كه سقّاهایی كه از كوچه رد می‌شدند، ‌وقتی به در خانه‌اش می‌رسیدند، می‌ایستادند و به تلاوت قرآن آن حضرت گوش می‌دادند.

اصول كافی، ج4، ص 430، حدیث 11.

[عکس: Imam_al_Sajjad_As_2_by_70hassan07.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: GHARIAN ، یانور ، s.m.hossain ، سعید پلیمر ، yaseman9 ، 12the proof ، ahmad-k

آگهی
فكر كنم كه ديگه چيزي نموند كه اشتباه گفته باشم!!
نه ولي من منظورم بيات دشتي هستش.
بيات حسيني رو دوست ندارم.
اولين بار بود كه شنيدم ماهور در مقام راست 5 گاه هستش.درست گفتم ديگه نه؟؟
بازم شما استاديد حق با شماست.

تابع قوانین انجمن بزرگ قاریان

به گوش کردنش می ارزه !!((هر کی دنبال چیزی میگرده که بتونه باهاش به حال معنوی برسه اینو توصیه میکنم))

http://www.gharian.ir/showthread.php?tid...1#pid42791

خاک پای قاریان بی ریا...

السلام علیک یا فاطمه الزهرا سیده نساءالعالمین.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: سعید پلیمر ، یانور ، davidzz ، REZA Yousefi ، yaseman9 ، 12the proof ، ahmad-k

زیبایی مقام بستگی به اجرا کننده آن دارد .

متن کامل مفاتیح الجنان به صورت آنلاین
اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: یانور ، davidzz ، GHARIAN ، سعید پلیمر ، yaseman9 ، s.m.hossain ، 12the proof ، ahmad-k

A03
(2012-03-07, 05:26 AM)حیدری نوشته: فكر كنم كه ديگه چيزي نموند كه اشتباه گفته باشم!!
اختیار دارید:A65ببخشید اصلا در موسیقی مقامات قرانی دشتی نداریم -دشتی مربوط به موسیقی ایران وعراق می باشد که به مقام الدشت معروف است
در مورد دستگاه ماهور هم شبیه دستگاه راست و پنجگاه است ولی یکی نیستن در درجه شاهد با هم فرق دارند
A22 در ضمن در موسیقی مصر دستگاه نداریم دستگاه در یک قرن اخیر در موسیقی ایران جایگزین مقام شده است

امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود:
«جدّم» علی بن الحسین ـ علیه السّلام ـ خوش آوازترین مردم در خواندن قرآن بود، به طوری كه سقّاهایی كه از كوچه رد می‌شدند، ‌وقتی به در خانه‌اش می‌رسیدند، می‌ایستادند و به تلاوت قرآن آن حضرت گوش می‌دادند.

اصول كافی، ج4، ص 430، حدیث 11.

[عکس: Imam_al_Sajjad_As_2_by_70hassan07.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: GHARIAN ، sara-z ، 12the proof ، ahmad-k

(2012-03-09, 03:50 PM)shajariani نوشته: A03
(2012-03-07, 05:26 AM)حیدری نوشته: فكر كنم كه ديگه چيزي نموند كه اشتباه گفته باشم!!
اختیار دارید:A65ببخشید اصلا در موسیقی مقامات قرانی دشتی نداریم -دشتی مربوط به موسیقی ایران وعراق می باشد که به مقام الدشت معروف است
در مورد دستگاه ماهور هم شبیه دستگاه راست و پنجگاه است ولی یکی نیستن در درجه شاهد با هم فرق دارند
A22 در ضمن در موسیقی مصر دستگاه نداریم دستگاه در یک قرن اخیر در موسیقی ایران جایگزین مقام شده است

فرق دستگاه و مقام چيه؟
ميشه كلا اين دو تا رو تعريف كنيد...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Mohtasham ، Bahar ، sara-z ، حیدری ، 12the proof ، ahmad-k ، یانور

(2012-03-07, 05:26 AM)حیدری نوشته:

واقعادرموسیقی قرانی دشتی نداریم پس چرا همه میگن ؟

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Bahar ، 12the proof ، ahmad-k ، یانور

(2012-03-09, 06:54 PM)sara-z نوشته:
(2012-03-07, 05:26 AM)حیدری نوشته:

واقعادرموسیقی قرانی دشتی نداریم پس چرا همه میگن ؟

چرا دشتی داریم.بیات دشتی.استاد شحات تو سوره ی مجادله ی استدیویی که ازش گوش کردم تو آیه ی یاایهاالذین آمنوا اذا تناجیتم ...بیات دشتی می خونن که براتون پیدا می کنم می ذارم.

لا تحدّثني عن الدين كثيرا!

ولكن دعني أراه في تصرفاتك!

.........

Inta Ahla Gharam

إنت أحلي غرام... تو زيباترين عشقي

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: sara-z ، m.m.f ، حیدری ، 12the proof ، ahmad-k ، یانور

اگه اشتباه نكنم دشتي داريم.بيات دشتي .بسيار هم زيباست.البته تو مداحي هم به كار ميره البته كمي تفاوت دارند.

تابع قوانین انجمن بزرگ قاریان

به گوش کردنش می ارزه !!((هر کی دنبال چیزی میگرده که بتونه باهاش به حال معنوی برسه اینو توصیه میکنم))

http://www.gharian.ir/showthread.php?tid...1#pid42791

خاک پای قاریان بی ریا...

السلام علیک یا فاطمه الزهرا سیده نساءالعالمین.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: sara-z ، 12the proof ، ahmad-k

تا اونجایی که من میدونم دشتی تو موسیقی قرانی و عربی نداریم و این دستگاه جز دستگاههای ایرانی هستش. حتی در چگونگی بوجود آمدن دشتی نوشتند که این دستگاه توسط چوپانان عشایری در متطقه ای از ایران ( منطقه اش یادم رفته) ابداع شده و در واقع آواز محلی چوپانها بوده که به صورت کلاسیک و امروزی در آوردنش. اگه هم توسط قاری مصری مانند شحات خونده شده باشه اون قاری این مقام رو از موسیقی ایرانی برداشته چنانچه به گفته خود استاد شحات بعد از یکی از تلاوت هاش در مشهد اذعان میکنه که در اون تلاوت از مقام ایرانی اصفهان (نه اون اصفهان مخلوط چند تا مقام عربی) هم استفاده کرده بود.

هر چه خود را حساب میکردم
چک برگشت خورده ای بودم...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: GHARIAN ، yaseman9 ، تـبــارک ، ahmad-k ، Safari ، 12the proof

سلام

هر نغمه ای درجایگاه خودش زیباترین حالت رو داره...
اما اگه بخواییم یکی رو انتخاب کنیم بنده بیات رو انتخاب میکنم.

یاعلی

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: GHARIAN ، تـبــارک ، Safari ، 12the proof ، یانور