تبلیغات شما در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

رتبه موضوع:
  • 21 رای - 3.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرسنجی زيباترين مقام راكدام مى دانيد‏‏?؟
(۱۳۹۰-۱۲-۲۰, ۰۸:۲۸ ب.ظ)حیدری نوشته:  درسته.ولي تو ايراني بودن يا عربي بودنش حرفي نيست.ميگم كه ميشه تو قرائت استفاده كرد.بسيار زيبا هم ميشه.

بله.

نغمه دشتی از نغماتی است که برخی قراء ایرانی از اون استفاده می کنند. مثلا نغمه ای که استاد منصوری در ((والسمائ و ما بنیها و....)) توی تلاوت معروف مطففین و شمس اجرا می کنند بسیار شبیه به دشتی ایرانی است و بسیار زیبا و دلنشین است.

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
پاسخ }}
سپاس شده توسط: GHARIAN ، تـبــارک ، Safari ، ahmad-k ، 12the proof
آگهی
(۱۳۹۰-۱۲-۱۹, ۰۴:۰۳ ب.ظ)مسعود عباسی نوشته:  فرق دستگاه و مقام چيه؟
ميشه كلا اين دو تا رو تعريف كنيد...

با سلا خدمت دوستان عزیز:
بصورت خیلی خیلی ساده می شود گفت که اگر چند مقام اصلی مثل بیات .رست. حجاز کنار هم قرار بدهیم تازه یک دستگاه تشکیل می شود.اما این یک مثل است در بحث علمیش خیلی طولانی و خسته کننده می شود ولی اگر مایل بود بیشتر توضیح می دهمA38
امام صادق ـ علیه السّلام ـ فرمود:
«جدّم» علی بن الحسین ـ علیه السّلام ـ خوش آوازترین مردم در خواندن قرآن بود، به طوری كه سقّاهایی كه از كوچه رد می‌شدند، ‌وقتی به در خانه‌اش می‌رسیدند، می‌ایستادند و به تلاوت قرآن آن حضرت گوش می‌دادند.

اصول كافی، ج4، ص 430، حدیث 11.

[عکس: Imam_al_Sajjad_As_2_by_70hassan07.jpg]
پاسخ }}
با سلام خدمت دوستان و قاریان عزیز:
امروز دیگه می خوام به بحث بیات دشتی به کمک شما ها خاتمه بدهم.............A22A36

و باید بگو یم در موسیقی مصر چیزییییییییییییییییییی بنام دشتی .بیات دشتی.وجود ندارد
و بار ها گفته ام ان مقام بیات حسینی یکی از نغمات مقام بیات است.که معادل حالت دشتی در موسیقی ایران است
مقام بیات:اگر از درجه اول که در موسیقی مصر به ان دوگاه گفته می شود شروع کنید و بروی درجه حسینی مرتبا اشاره کنید وبروی درجه دوگاه یا نوا فرود بیان به این حالت در موسیقی بیات حسینی گفته می شود:

[عکس: Untitled.jpg]

تحریر در بیات حسینی شحات انور دانلود کنید

مقام بیات (در موسیقی عراق):اگر ازسه درجه بالای دوگاه شروع کنید و بروی درجه حسینی اشاره کنید در موسیقی عراق به مقام فرعی الدشت معروف است:

[عکس: Untitled.png]

مقام فرعی الدشت ابراهیم خلیل دانلود کنید

دستگاه شور (اواز دشتی . در امد اول):اگر از درجه سوم شور شروع کنید وبروی درجه پنجم مرتبا اشاره کنید وبروی درجه سوم ایست موقت و بروی درجه اول هم ایست کامل داشته باشید به درامد اول اواز دشتی درموسیقی دستگاهی ایران
اشاره کرده اید -اما فرق اصلی این گوشه با دو قطعه بالا در این است که در موسیقی ایران زمانی که به درجه پنجم اشاره می شود هم زمان ربع پرده هم کاهش پیدا کرده و دوباره به حالت اول باز می گردد که در دو حالت بالا چنین حزنی داده نمی شود
[عکس: 7851_resize.gif]

درامد اول دشتی-استاد مسگری-دانلود

«جدّم» علی بن الحسین ـ علیه السّلام ـ خوش آوازترین مردم در خواندن قرآن بود، به طوری كه سقّاهایی كه از كوچه رد می‌شدند، ‌وقتی به در خانه‌اش می‌رسیدند، می‌ایستادند و به تلاوت قرآن آن حضرت گوش می‌دادند.

پاسخ }}
(۱۳۹۰-۱۲-۱۹, ۰۷:۵۷ ب.ظ)nazanin نوشته:  
(۱۳۹۰-۱۲-۱۹, ۰۶:۵۴ ب.ظ)sara-z نوشته:  
(۱۳۹۰-۱۲-۱۹, ۰۳:۵۰ ب.ظ)shajariani نوشته:  A03
(۱۳۹۰-۱۲-۱۷, ۰۵:۲۶ ق.ظ)حیدری نوشته:  

اختیار دارید:A65ببخشید اصلا در موسیقی مقامات قرانی دشتی نداریم -دشتی مربوط به موسیقی ایران وعراق می باشد که به مقام الدشت معروف است

واقعادرموسیقی قرانی دشتی نداریم پس چرا همه میگن ؟

چرا دشتی داریم.بیات دشتی.استاد شحات تو سوره ی مجادله ی استدیویی که ازش گوش کردم تو آیه ی یاایهاالذین آمنوا اذا تناجیتم ...بیات دشتی می خونن که براتون پیدا می کنم می ذارم.

مقطعی که می گید اینه:
البته باز هم من نمی گم اما تو سی دی آموزش الحان استاد شحات نوشته بود.
شحات

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
پاسخ }}
سپاس شده توسط: GHARIAN ، shajariani ، سعید پلیمر ، یانور ، ahmad-k ، Safari ، 12the proof
سلام :
ممنون از قطعه ای که گذاشته بودید. ولی این قطعه تو بیات حسینی و بیات عجم و محیر بیات می باشد.که در شروع واقعا شبیه حالت درامد اول دشتی در موسیقی دستگاهی ایران می باشد.A03

پاسخ }}
سپاس شده توسط: s.m.hossain ، سعید پلیمر ، GHARIAN ، یانور ، sara-z ، ahmad-k ، Safari ، 12the proof
بنده از گوشه منصوری که در مقام حجاز هست خیلی خوشم میاد.من چون دور تلاوتهای استاد شحاتم بارها این نغمه رو از ایشون شنیدم و اوج معنویت و زیبایی اجرای این نغمه به نظر من در تلاوت استودیویی سوره مجادله ایشون هست(این آیه:انما النجوی من الشیطان لیحزن الذین آمنوا)
تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}
سپاس شده توسط: sara-z ، GHARIAN ، shajariani ، Safari ، s.m.hossain ، 12the proof
(۱۳۹۱-۰۱-۰۴, ۰۵:۲۸ ب.ظ)شیخ شحات محمد انور نوشته:  بنده از گوشه منصوری که در مقام حجاز هست خیلی خوشم میاد.من چون دور تلاوتهای استاد شحاتم بارها این نغمه رو از ایشون شنیدم و اوج معنویت و زیبایی اجرای این نغمه به نظر من در تلاوت استودیویی سوره مجادله ایشون هست(این آیه:انما النجوی من الشیطان لیحزن الذین آمنوا)

سلام شیخ:A40A03
شما دیگه چرا A23؟منصوری ؟ A22 ببخشید ولی:
منصور ی جز موسیقی عراق و موسیقی ردیفی ایران می باشد و در مقامات مصر وشامات وجود ندارد - اون چیزی که شما فکر می کنید-حجاز قرار یا نغمه حجاز دوگاه یا حجاز نوا می باشد.
ولی فکر کنم داستان دشتی .منصوری ادامه دارد و حتما فردا هم یکی می گه مقام ابوعطا .......A18
A65

پاسخ }}
سپاس شده توسط: ahmad-k ، GHARIAN ، سعید پلیمر ، Safari ، sara-z ، یانور
(۱۳۹۱-۰۱-۰۴, ۱۱:۰۴ ب.ظ)shajariani نوشته:  
(۱۳۹۱-۰۱-۰۴, ۰۵:۲۸ ب.ظ)شیخ شحات محمد انور نوشته:  بنده از گوشه منصوری که در مقام حجاز هست خیلی خوشم میاد.من چون دور تلاوتهای استاد شحاتم بارها این نغمه رو از ایشون شنیدم و اوج معنویت و زیبایی اجرای این نغمه به نظر من در تلاوت استودیویی سوره مجادله ایشون هست(این آیه:انما النجوی من الشیطان لیحزن الذین آمنوا)

سلام شیخ:A40A03
شما دیگه چرا A23؟منصوری ؟ A22 ببخشید ولی:
منصور ی جز موسیقی عراق و موسیقی ردیفی ایران می باشد و در مقامات مصر وشامات وجود ندارد - اون چیزی که شما فکر می کنید-حجاز قرار یا نغمه حجاز دوگاه یا حجاز نوا می باشد.
ولی فکر کنم داستان دشتی .منصوری ادامه دارد و حتما فردا هم یکی می گه مقام ابوعطا .......A18
A65

والله من که وارد نیستم.یه نرم افزار آموزشی از استاد شحات دارم بعد دو تا قطعه رو که شبیه هم هستند گذاشته و گفته که اینا منصوری هستند.
والله العالم و انی لا اعلم مقامات المصری
تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}
سپاس شده توسط: shajariani ، Safari ، s.m.hossain ، sara-z ، GHARIAN ، یانور ، yaseman9 ، سـجـّـا د ، 12the proof
سلام
بیات و نهاوند
[عکس: %D8%A7%D9%85%D8%B6%D8%A71.jpg]
پاسخ }}
شور حسینی .........
پاسخ }}