MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
تاپيك ويژه ي سالروز وفات حضرت استاد محمد صديق منشاوي

تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 36 رای - 3.64 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپيك ويژه ي سالروز وفات حضرت استاد محمد صديق منشاوي
به نقل از سايت مزامير 1969.06.20 معادل با 1348.03.31 تاريخ وفات استاد محمد صديق منشاوي است. براي تعظيم هرچه بيشتر اين استاد فقيد در آستانه ي سالروز وفات ايشان تاپيك ويژه اي برقرار مي كنيم تا از لطايف تلاوت و زندگي اين استاد بزرگ عالم قرائت مستفيض شويم. از دوست داران استاد تقاضا مي شود تا در رونق هرچه بيشتر اين تاپيك سهيم باشند. براي شروع من چند فايل تصويري را آپلود كرده و در اختيار قرآنيان ارجمند قرار مي دهم...
.
.
.
كليپ موبايل صوتي.متني از كوتاه ترين تلاوت استاد شامل جملاتي از سوره ي آل عمران كه غير مستند نقل است در حضور نظاميان كشور مصر اجرا شده است. مدت اين تلاوت كمتر از دو دقيقه مي باشد. اين كليپ سه سال پيش در چهلمين سالروز درگذشت استاد ميكس شده است...
.
فاذا عزمت فتوكل علي الله . ان الله يحب المتوكلين . ان ينصركم الله فلاغالب لكم .
.
دانلود از پرشين گيگ
.
[عکس: menshavi33.jpg]
.
.
.
كليپ تصويري موبايل از مزار ايشان در قاهره...
.
دانلود از پرشين گيگ
.
[عکس: 15.jpg]
.
.
.
تصوير خلاصه اي از زندگينامه ي متني استاد...
.
[عکس: 13.jpg]
.
.
.
تصويري از خط استاد...
.
[عکس: 14.jpg]
.
خلاصه اي از ترجمه ي دستخط...
اين نامه كه مربوط می شود به سال ۱۹۶۴ احتمالا در جواب اظهار لطف يكی از دوست داران ايشان نوشته شده است. در آن استاد بعد از سلام و ابراز محبت ، در مورد نحوه ی سفر ساليانه شان به ديگر كشورها توضيح می دهند و اظهار اميدواری می كنند برای حضور در كشور شخص مخاطب نامه. در ادامه نيز توضيحاتی در مورد سال تولد و شروع قرائت قرآنشان می دهند و می گويند كه از ده سالگی در محافل قرآن می خواندند و اولين آياتی كه در راديو تلاوت كرده اند مربوط می شود به سوره ی لقمان. البته من خيلی كم به زبان عربی آشنا هستم و دوستان ديگر حتما ترجمه ی دقيق تری در اختيار خواهند گذاشت.
.
.
.
اين ها تعدادي از حواشي زندگي استاد بودند كه بصورت پراكنده در اينترنت موجود است و به اين مناسبت يك جا در تاپيك آورده شد...
.
.
.
و اين هم لينك صفحه ي ويژه ي استاد در سايت مزامير آل داوود كه آرشيو نسبتا كاملي از تلاوتهاي ايشان را جمع آوري كرده و رو به افزايش است...
.
.
.
.
.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

آگهی
سلام،
چند تا از فرازهای فوق العاده استادو می ذارم!
البته خیلیاش تکراریه ام گوش کردن دوبارشم لذتی داره!!!
سوره مبارکه فجر_ و جیء یومئذ بجنم...(مقام حجاز)
سوره مبارکه یوسف_ قالوا یا ابانا ما لک لا تامنا...(مقام نهاوند)
سوره مبارکه ق_ قال لا تختصموا لدی...(مقام نهاوند)

سه تا حمد از استاد در مقام رست:
سوره مبارکه حمد1
سوره مبارکه حمد2
سوره مبارکه حمد3

از تلاوتهای سوره مبارکه روم استاد:
آیات 27 و 28(مقام نهاوند)
آیه 30(مقام نهاوند)
آیه 27(مقام رست)

سوره مبارکه انفطار_ ثم ما ادراک ما یوم الدین... (مقام بیات و رست)
سوره مبارکه بلد آیات 1-4(مقام بیات)

دیگه بقیه اش باشه برا بقیه!
از این استاد مرحوم باید استفاده کرد! برای شادی روحشون صلوات بفرستید!

راستی حجم فایلها تقریبا خیلی کمه! حتما اگه گوش نکردید، گوش کنید!

التماس دعا...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

میگن تلاوت تصویری استاد در نماز جمعه های مصر تو اون زمان موجود هست
ولی در دست افراد کمی قرار داره و اون افراد یا حالا به رحمت خدا رفتند و یا اینکه در دسترس نیستند.
شاید جدیدا بعد از استقرار حکومت مصر بشه یه چیزهایی پیدا کرد.
به امید اون روز...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

چندی پیش بنده (محمد کاکاوند) در معیت استاد حاج سعید آقای طوسی بودم که پیرامون مسائل مختلف با همدیگر صحبت می کردیم. در مورد شیعه بودن استاد محمدصدیق بنده سؤالی کردم. عرض کردم خیلی در جلسات شنیده می شود و مطرح شده است که استاد محمدصدیق مذهب تشیع را داشته است. شما در این مورد چیزی شنیده اید؟ ایشان گفت: در سفری با استاد احمد رزیقی که به پاکستان داشتم، خودم همین سؤال را ایشان پرسیدم. ایشان خاطره ی بسیار زیبا و مهمی را برای من گفت. وی گفت: زمانی که استاد محمدصدیق در حال احتضار و فرارسیدن مرگ بود سرش را بر روی زانوی من گذاشت و گفت: شیخ احمد، به دوستان و دوستاران من بگو که محمدصدیق شیعه از دنیا رفت. به دوستان من بگو که در این مدت تقیه کردم همانطور که خودت تقیه می کنی. وی این جمله را گفت و از دنیا رفت
این مطلب داخل یکی از وبلاگ ها بود
منبع:http://tasnimequran.blogfa.com/post-5.aspx

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

وقتی یه بزرگی از یه بزرگ دیگه تعریف میکنه،این تعریف یه مزه دیگه ای داره.

استاد ابوالقاسمی میگفت:یکی از دوستاش بود که مقلد استاد شحات بود.در زمان حیات استاد برای دیدنشون رفت مصر.سه روز تو خونه استاد مهمون بود.پیش استاد هم تلاوت کرد.بعد استاد شحات بهش گفته بود که:از من تقلید نکن! از محمد صدیق منشاوی و عبدالفتاح شعشاعی تقلید کن.

خدا رحمتشون کنه.

آیت الله العظمی خامنه ای:
پس از اشاره به القای معنا در قرائت توسط استاد مصطفی اسماعیل و استاد شعشاعی:
"مرحوم منشاوی هم جزء آن چهره های برجسته قرانی است"

کتاب خاطرات و حکایتها

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2012-06-16, 09:27 PM)Parsa Beheshti نوشته: چندی پیش بنده (محمد کاکاوند) در معیت استاد حاج سعید آقای طوسی بودم که پیرامون مسائل مختلف با همدیگر صحبت می کردیم. در مورد شیعه بودن استاد محمدصدیق بنده سؤالی کردم. عرض کردم خیلی در جلسات شنیده می شود و مطرح شده است که استاد محمدصدیق مذهب تشیع را داشته است. شما در این مورد چیزی شنیده اید؟ ایشان گفت: در سفری با استاد احمد رزیقی که به پاکستان داشتم، خودم همین سؤال را ایشان پرسیدم. ایشان خاطره ی بسیار زیبا و مهمی را برای من گفت. وی گفت: زمانی که استاد محمدصدیق در حال احتضار و فرارسیدن مرگ بود سرش را بر روی زانوی من گذاشت و گفت: شیخ احمد، به دوستان و دوستاران من بگو که محمدصدیق شیعه از دنیا رفت. به دوستان من بگو که در این مدت تقیه کردم همانطور که خودت تقیه می کنی. وی این جمله را گفت و از دنیا رفت
این مطلب داخل یکی از وبلاگ ها بود
منبع:http://tasnimequran.blogfa.com/post-5.aspx

احتمالاً ایشون این مطلب رو از همین سایت انجمن کش رفته بوده: تاپیک سؤال در مورد سنی و شیعه بودن قاریان
این صفحه

اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم صل علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها
بعدد ما احاط به علمک

qoran74.blogfa.com

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2012-06-16, 09:45 PM)qoran74 نوشته: احتمالاً ایشون این مطلب رو از همین سایت انجمن کش رفته بوده: تاپیک سؤال در مورد سنی و شیعه بودن قاریان
این صفحه
الان خواستید ایشون را ضایع کنید؟[عکس: a05.gif]

من از وقتی فهمیدم استاد منشاوی شیعه بودند بسیار بیشتر از قبل به این قاری ارادت پیداکردم ولذت دیگری از تلاوت ایشان می برم
ان شاءالله روحش شاد باشد وامام علی علیه السلام از او راضی باشد

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

اين تلاوت قدرتمند از سوره ي زمر كمتر از تلاوتهاي ديگر ايشان شنيده شده است كه به همين مناسبت تقديم دوستان مي شود...
.
.
قل يا عبادي الذين اسرفوا علي انفسم لاتقنتوا من رحمة الله...
.
.
[عکس: menshavi00.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام علیکم

از جناب آقای عباسی به خاطر ارج نهادن به نام استاد مرحوم محمد صدیق منشاوی بسیار ممنونم . مسلما زنده نگاه داشتن نام و یاد این اساتید بزرگوار به رشد قرآنی همگی ما خواهد انجامید . والله الموفق

[عکس: 777.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

در سالروز وفات استاد منشاوي هستيم. يك تلاوت حدودا سه و نيم دقيقه اي از سوره ي اعراف استاد رو تقديم مي كنم تا بهونه اي باشه براي يادآوري اين تاپيك...
.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: