تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 135 رای - 2.81 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ارائه برنامه حفظ قرآن کریم
با سلام و خسته نباشید
برنامه ای برای حفظ قران میخاستم.با زمان 2ساعت در روز.من هنوز هیچ جزیی از قران را حفظ نیستم.از نظر توانایی در حد متوسط قرار دارم.لطفا نتیجه را به ایمیلم ارسال کنید.با تشکر
[email protected]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

آگهی
سلام قبلا هم براتون پیام فرستادم بنظرتون چطور واسه حفظ قرآن ظرف 15 ماه برنامه ریزی کنم.ممنون

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2011-09-23, 10:24 PM)صدا نوشته: سلام قبلا هم براتون پیام فرستادم بنظرتون چطور واسه حفظ قرآن ظرف 15 ماه برنامه ریزی کنم.ممنون

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله

دوست گرامی شما پیش از این پیامی برای بنده ارسال نکرده اید !
برای حفظ قرآن در 15 ماه باید به موسسات برگزار کننده ی این دوره ها مراجعه کنید ! اگر بخواهید بنده می توانم به شما برنامه ارائه بدهم ! اما مطئمن باشید زود از این کار خسته می شوید و آن را کنار خواهید گذاشت ! باید به صورت گروهی حفظ 15 ماهه انجام دهید تا هم سریع تر و هم راحت تر بتوانید کار حفظ را انجام دهید ! انجام تک نفری این کار غیرممکن نیست ! اما سخت است ! و نیازمند این است که شما تمام کار و زندگی تان را رها کنید و بچسبید به حفظ قرآن ! اما اگر گروهی کار کنید بسیار راحت تر می توانید این کار را انجام دهید !
باز هم اگر تصمیم تان قطعی است که تنهایی این کار را انجام دهید بفرمایید تا بنده برایتان برنامه را ارائه بدهم !

و من الله التوفیق
التماس دعا/یاحقA03

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !

پاسخ }}}}

سلام بابت راهنماییتون ممنون حق با شماستA03هدفم حفظ قرآنه مدتش مهم نیست در حقیقت برنامه درسیم فشرده است و حدودا 5/1 ساعت در روز وقت آزاد دارم لطف کنید راهنمایی بفرمایید.
التماس دعا

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم و رحمة الله

بسیار خوب !
مطالبی که در رابطه با حفظ در تالار حفظ قرار داده شده است را با دقت بخوانید ! سپس طبق برنامه پیش بروید !

برنامه ی شما بدین گونه است که از جزء 27 قرآن مجید، یعنی از سوره مبارکه « الذاریات » شروع به حفظ نمایید.البته دو صفحه از سوره الذاریات انتهای جز 26 را در بر گرفته است.
ساعت مشخصی در روز را در نظر بگیرید که همواره ثابت باشد و تغییری نکند. آن 90 دقیقه وقت آزاد را می توانید به دو بخش تقسیم کنید؛ بخش اول، حفظ و به خاطر سپردن آیات ! بخش دوم، مرور و از برخوانی ! اگز بتوانید فردی را پیدا کنید که حفظیات را به او ارائه کنید و از محفوظات شما سوال بپرسد بسیار در امر حفظ شما موثر خواهد بود !
برای روز اول حفظ به یکباره تمام سوره الذاریات را حفظ نکنید ! همچنین سوره های پس از الذاریات را ! زیرا آیات کوتاه است و ذهن شما خسته می شود. می توانید روز اول حفظ تا آیه 23 یعنی تا « مثل ما أنکم تنطقون » حفظ نمایید. سپس در نوبت بعدی حفظ تا پایان صفحه را حفظ کنید ! بعد صفحه ی بعد را ! مثال معروفی است که همواره مشاوره های درسی برای دانش آموزان بیان می کنند و آن این است که برای شروع درس خواندن یکباره چندین ساعت متوالی درس نخوانید ! بلکه روز اول را از کم شروع کنید سپس در روزهای بعدی به میزان ساعات مطالعه تان بیافزایید ! این مثال دقیقا برای امر حفظ قرآن هم صدق می کند ! پس فکر نکنید چون انگیزه ی کافی برای حفظ قرآن را دارید باید حتما در یک روز 4،5 صفحه قرآن حفظ کنید !
پس از سوره الذاریات شروع به حفظ کنید ! در رابطه با روش های حفظ قرآن هم مطالبی در سایت وجود دارد ! اگر برایتان کافی نبود امر بفرمایید تا بیشتر توضیح بدهم !

و من الله التوفیق
التماس دعا/حلال کنید/یاعلیA03

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام.
من خیلی علاقمندم که قرآن کریم رو حفظ کنم. ولی متاسفانه وقت اندکی دارم. اما دوست ندارم از این کار دست بکشم. من روزانه حدود 20- 30 دقیقه می تونم برای حفظ آیات وقت بگذارم. البته اگه خیلی کمه می تونم زیادترش کنم. ولی این مدت زمانیه که ان شاءالله هروز به شکل منظم می تونم برای این کار اختصاص بدم. البته اصراری ندارم که مدت زمان حفظ در کمترین زمان ممکن صورت بگیره. هرچقدر هم که طول بکشه مهم نیست. راستی باید بگم که من هیچ اطلاعی هم از نحوه کار ندارم. یه کم هم می ترسم. اما می خوام شروع کنم. خواهش می کنم منو راهنمایی کنید. اینم آدرس ایمیل:
[email protected]

پاسخ }}}}

با سلام و خسته نباشيد
اينجانب شاغل هستم مي خواستم ببينم چگوري برنامه ريزي كنم كه 6جز از قرآن كريم را حفظ كنم. ساعت 5 صبح تا 6 بعداز ظهر سركارم
ساعت 6 تا 10 زماني است كه براي تحصيلات تكميلي زمان ميذارم.
ساعت 4تا 5 صبح ميتونم زمان بذارم براي حفظ.
چطوري برنامه ريزي كنم براي حفظ 6 جز در يك سال. روش حفظ كردن چطوريه (منظورم استارت كار)
ممنون ميشم كمكم كنيد.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Safari ، GHARIAN ، sara-z ، Mohtasham ، عبد عاصی ، ناسک ، محمد نامور ، یانور

(2012-01-13, 09:01 PM)rezaee1982 نوشته: با سلام و خسته نباشيد
اينجانب شاغل هستم مي خواستم ببينم چگوري برنامه ريزي كنم كه 6جز از قرآن كريم را حفظ كنم. ساعت 5 صبح تا 6 بعداز ظهر سركارم
ساعت 6 تا 10 زماني است كه براي تحصيلات تكميلي زمان ميذارم.
ساعت 4تا 5 صبح ميتونم زمان بذارم براي حفظ.
چطوري برنامه ريزي كنم براي حفظ 6 جز در يك سال. روش حفظ كردن چطوريه (منظورم استارت كار)
ممنون ميشم كمكم كنيد.

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

احسنت بر شما. ان شاء الله که در کنار حفظ ، عمل هم داشته باشید و ما را هم دعا کنیدA03

6 جزء قرآن کریم تا صفحه 121 قرآن ( به خط عثمان طه ) و آیه 82 سوره مائده می باشد. اگر شما در هفته 3 صفحه حفظ کنید طی 1 سال تا انتهای جزء ششم را حفظ خواهید کرد.(البته چون شما فرمودید که قصد حفظ تا جزء 6 را دارید خدمت تان عرض می کنم)
برای حفظ قرآن یک قرآن با قطع متوسط و ترجیحا با خط عثمان طه و بدون معنی انتخاب کنید. یک ترتیل مناسب(پیشنهاد بنده استاد منشاوی) هم برای حفظ و مرور انتخاب کنید. زمان حفظ و مرورتان را ثابت نگه دارید و هیچ وقت زمان مرور و حفظ تان را تغییر ندهید.

شما با این روش حفظ کنید:
1- ابتدا صفحه مورد نظر را با صدای قاری گوش کنید تا اشکالی در روخوانی صفحه وجود نداشته باشد.

2- سپس از آیه اول صفحه تا جای وقف تکرار و حفظ کنید. برای مثال صفحه 105 سوره مبارکه نساء را در نظر بگیرید. از « یا اهل الکتاب لا تغلوا فی دینکم و لا تقولوا علی الله الا الحق » می خوانیم و تکرار می کنیم. بعد ادامه آیه را چند بار تکرار می کنیم. از « انما المسیح عیسی ابن مریم رسول الله » این قسمت را همراه با قسمت اول آیه که حفظ کرده ایم تکرار می کنیم. بعد از ادامه آیه تا جای وقف می خوانیم و حفظ می کنیم « و کلمته القیها الی مریم و روح منه » . این کار را تا انتهای هر آیه انجام می دهیم. پس از حفظ آیه، قرآن را می بندیم و آیه را از حفظ می خوانیم. اگر مشکلی نداشتیم سراغ آیه بعدی می رویم. بعد از اینکه مثلا تا آیه سوم صفحه (برای نمونه) « فاما الذین آمنوا و عملوا الصالحات فیوفیهم اجورهم و ... » حفظ کردیم، برای حفظ آیه بعدی بر می گردیم و از ابتدای صفحه هر چند آیه که حفظ کرده ایم را از حفظ می خوانیم که ترتیب آیات هم در ذهن ما تثبیت بشود.

3- پس از حفظ یک صفحه، در انتهای کار آن را با ترتیل قاری مورد نظر یکبار می خوانیم. یعنی در این حالت شما صفحه مورد نظر را حفظ کرده اید و در حالت بسته بودن قرآن و بدون نگاه به آن در حال مرور هستید.

برای مرور هم اگر در صفحاتی دچار فراموشی آیات شدید، قرآن را باز نکنید و نگاه کنید. چون این کار موجب عادت می شود و بعدا برای شما مشکل ساز خواهد شد. بهترین کار این است که آیات و صفحاتی را که در زمان مرور مشکل داشته اید، در یک دفترچه کوچک یادداشت کنید و بعد از اتمام مرور به آنها نگاه کنید و مشکل تان را حل کنید. همچنین می توانید با همراه داشتن آن دفترچه کوچک آن آیات را در زمان های فراغت از کار و یا زمان های مرده مرور کنید.

خوب بنده از ابتدای هفته برای شما برنامه آماده کرده ام:(برای جزء های آینده هم می توانید دستور بفرمایید تا بنده برایتان برنامه ارائه بدهم یا اینکه طبق همین برنامه به صورت کلی خودتان پیش بروید)

شنبه: حفظ ص 2 قرآن
یکشنبه: مرور ص 2
دوشنبه: حفظ ص 3
سه شنبه: مرور ص 2 و 3
چهارشنبه: حفظ ص 4
پنج شنبه: مرور ص 2 و 3 و 4
جمعه : برنامه برای حفظ نداشته باشید.
شنبه: حفظ ص 5
یکشنبه: مرور ص 3 و 4 و 5
دوشنبه: حفظ ص 6
سه شنبه: مرور ص 4 و 5 و 6
چهارشنبه: حفظ ص 7
پنج شنبه: مرور 5 و 6 و 7
جمعه: برنامه برای حفظ نداشته باشید.
شنبه: حفظ ص 8
یکشنبه: مرور ص 6 و 7 و 8
دوشنبه: حفظ ص 9
سه شنبه: مرور ص 7 و 8 و 9
چهارشنبه: حفظ ص 10
پنج شنبه: مرور ص 8 و 9 و 10
جمعه: مرور تمام 10 صفحه
شنبه: حفظ ص 11
یکشنبه: مرور ص 9 و 10 و 11
دوشنبه: حفظ ص 12
سه شنبه: مرور ص 10 و 11 و 12
چهارشنبه: حفظ ص 13
پنج شنبه: مرور ص 11 و 12 و 13
شنبه: حفظ ص 14
یکشنبه: مرور ص 12 و 13 و 14
دوشنبه: حفظ ص 15
سه شنبه: مرور ص 13 و 14 و 15
چهارشنبه: حفظ ص 16
پنج شنبه: مرور ص 14 و 15 و 16
شنبه:حفظ ص 17
یکشنبه: مرور ص 15 و 16 و 17
دوشنبه: حفظ ص 18
سه شنبه: مرور ص 16 و 17 و 18
چهارشنبه: حفظ ص 19
پنج شنبه: حفظ ص 20
جمعه: مرور جزء 1

اگر باز هم مشکلی داشتید بنده حقیر در خدمت شما هستم.

و من الله التوفیق
التماس دعا.یاحقA03

پاسخ }}}}

با سلام وآرزوی توفیق برای همه خادمان قران
خواهشمند است راهنمائی بفرمائید برای آموزش حفظ قران برای کلاس چگونه باید عمل کرد؟با درنظر داشت اینکه
هرکلاس مخاطبین متفاوت هستند . با تشکر فراوان

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: sara-z ، Safari ، عبد عاصی ، ناسک ، یانور

(2012-01-16, 07:16 PM)مرتضي کريمي نوشته: با سلام
بنده را نيز اگر ممکنه راهنمايي بفرماييد ودر زمينه حفظ براي کل قرآن . متشکرم ايميل بنده حقير :
[email protected]

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

برادر عزیز، جناب کریمی از آشنایی با شما خوشحالم و امیدوارم همین طور که حالا تصمیم به حفظ کل گرفته اید تا انتهای مراحل حفظ هم ، پرانرژی و با روحیه باشید.
بنده در پست های آینده در همین تایپک برای شما برنامه حفظ کل از جزء 1 را ارائه خواهم داد. به شرط اینکه قول بدهید در راهی که در آن قدم می گذارید ثابت قدم باشید. و من به این شرط برای جزء های آینده شما برنامه ارائه خواهم داد که جزء اول را به خوبی حفظ و تثبیت کرده باشید. روش های حفظ را هم در پست آینده برایتان توضیح خواهم داد.
ضمنا لطف بفرمایید عنوان کنید که طی چه مدت زمانی می خواهید حافظ کل بشوید تا بنده هم طبق همان زمان مورد نظر شما برایتان برنامه ارائه بدهم. 1 ساله ؟! 2 ساله ؟! 3 ساله ؟! بیشتر ؟! A03

منتظر پاسخ شما هستم.

نقل قول:با سلام وآرزوی توفیق برای همه خادمان قران
خواهشمند است راهنمائی بفرمائید برای آموزش حفظ قران برای کلاس چگونه باید عمل کرد؟با درنظر داشت اینکه
هرکلاس مخاطبین متفاوت هستند . با تشکر فراوان

سلام علیکم
به روی چشم. ان شاء الله در تایپکی مجزا روی این مسئله ای که عنوان کردید صحبت هایی در رابطه با شیوه های نوین آموزش حفظ قرآن برای اساتید حفظ (اعم از خواهر و برادر) بیان خواهم کرد.

و من الله التوفیق
التماس دعا.یاحقA03

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: sara-z ، GHARIAN ، تـبــارک ، عبد عاصی ، meftah ، ناسک