خطا‌‌ها‌ی زیر رخ داد:
Warning [2] log10() expects parameter 1 to be double, string given - Line: 48 - File: inc/plugins/hpmpexp.php PHP 5.6.35 (Linux)
File Line Function
[PHP]   errorHandler->error
/inc/plugins/hpmpexp.php 48 log10
/inc/class_plugins.php 139 hpmpexp_postbit
/inc/functions_post.php 784 pluginSystem->run_hooks
/showthread.php 1057 build_postbit

تبلیغات شما در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

رتبه موضوع:
  • 26 رای - 3.46 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حافظان قرآن خود را معرفی کنند
سلام.حافظ کل قران هستم.خوشحال میشم بتونم کمکی به دوستان بکنم وهمچنین از تجربیاتشون استفاده کنم.
پاسخ }}
آگهی
(۱۳۸۹-۱۱-۰۶, ۰۶:۴۸ ب.ظ)حافظ نوشته:  سلام.حافظ کل قران هستم.خوشحال میشم بتونم کمکی به دوستان بکنم وهمچنین از تجربیاتشون استفاده کنم.

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام عليكم

خوش آمديد جناب "حافظ" عزيز. از آشنايي با شما خوشحاليم:)
ماشالله! احسنت بر شما! اگر امكان دارد جزئياتي در رابطه با شيوه حفظ و اينكه طي چند سال قرآن را حفظ كرديد براي دوستان ارائه دهيد. و اينكه هم اكنون چند مدت يكبار كل قرآن را مرور مي كنيد.

خوشحال مي شويم از تجربيات شما در قسمت تالار حفظ استفاده كنيم.

جزاكم الله خيرا
التماس دعا
ياحق:)
« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !
پاسخ }}
سلام.من هم از آشنایی بادوستان جدید قرانی خوشحالم وامیدوارم تجربیاتم درزمینه حفظ قران برای دوستان مفید باشه.بنده طی دوسال حافظ کل قران شدم ودرحال حاضر 10روز یکبار یا دوهفته یکبار کل قران رو دوره میکنم.الحمدلله محفوظاتم خوبه ومیتونم بگم به لطف خدا به محفوظاتم تسلط دارم.
به دست خسته ی من قدرتی بده آقا
برای خوب شدن فرصتی بده آقا

پاسخ }}
به نام خدا
سلام من نیز قرآن را درمدت یک سال دوسال پیش حفظ کردم.
توصیه می کنم اگر خواستید در مدت یک سال حافظ کل شوید هر کاری به غیر از حفظ قرآن را کنار بگذارید ولی بدانید مغزتان به شدت قوی خواهدشد.
انجام مباحثه بسیارموثر است وحفظ روزانه شمارا بسیار آسان می کند وممکن است حتی هیچ سختی احساس نکنید.
اگر روزی دوصفحه حفظ کنید در مدت ده ماه دوره حفظ پایان می یابد واگر هر روز به غیر ازجمعه روزی دوصفحه حفظ کنید درمدت یک سال تمام می شود وپانزده روز هم اضافه می آید .درواقع پانزده روز کمتر از یک سال. واین شیوه حفظ به خصوص برای نوجوانان بسیار خوب است ودر روز هم جمعه می توانند کارهای عقب افتاده شان را جبران کنند.قرآنی مخصوص با خط عثمان طه برای حفظتان داشته باشید وفقط از روی همان بخوانید تا مغزتان گیج نشود واذیت نشوید و قرآن با حاشیه به رنگ سبز نیز برای حفظ قرآن بهتر است البته رنگ قرآن خودم که نارنجی بود. گوش دادن به ترتیل راهم که همه می دانند موثر است برای من که بسیارمفید بود ولی بهتر است ازقراءمختلف گوش کنید وسعی کنید هنگام حفظ نغمه های قرآنی مانند حجاز وغیره را خودتان به صورت ترتیل پیاده کنید واینگونه حفظ کنید من درآن دوران حتی نغمه ترتیل هم می ساختم ودوباره یادم می رفت زیرا درلحظه حفظ احساس خاصی پیدامی کنید اگر صدایتان راضبط کنید تا لحنتان را فراموش نکنید خیلی خوب است . ولی خیلی به آن گوش نکنید تابتوانید نغمه های متنوع بسازید.اگر خواستید به راحتی نغمه بسازیدابتدا تلاوت مجلسی و نه ترتیل قراء مصری را گوش کنید سپس آن را قطع کنید وبقیه آیات را با نغمه ساخته شده در ذهن خودتان بخوانید وبا همان سبک ترتیل بخوانید وهر نغمه که در ذهنتان آمد پیاده کنید.وتلاوت های متنوع گوش کنید زیرا حفظ قرآن با نغمه بسیار سرعت حفظ ویادآوری حفظیات را آسان می کند.ولی بهتر است قبل ازحفظ قواعد تجویدی را خوب بلد باشید متاسفانه تجوید من درحد متوسط بود به همین دلیل درمسابقات فعال نیستم.برای اینکه درمسابقات رتبه آوردن راحتر شود قواعد وقف وابتدا را در دوران حفظ در ذهنتان بسپارید منظورم همان علامت قلی وصلی وج و...است.ودر مسابقات بین المللی رعایت این علامت ها لحاظ می شود واستاد پرهیزکار تقریبا نصف این علامت هارا رعایت می کنند.

نکته بسیــــــــــــــــــــــــــــــــــــارمهم تغذیه وخواب است که حتما بایدرعایت شود تا ان شا ء الله موفق شوید .صبح ناشتا مویز بخورید اگر بیست ویک عدد باشد بهتر است زیرا امام علی علیه السّلام سفارش کردند.خوردن گوشت گردن گوسفند خوب است.چای اسطوخدوس برای مغز بسیار مفید است .چای سیاه به هیچ وجه نخورید وهمچنین شکر سفید صنعتی زیرا آهن ومواد معدنی بدن را دفع ونابود می کنند ومعده توانایی هضم شکر سفید راندارد و برای هضم آن ازآهن وکلسیم بدن استفاده می کند و.قبل از خواب نیز پنج بارصفحه ای که حفظ کردید رااز حفظ بخوانید.زیرا درخواب آن راتکرارمی کنید ودرخواب حتی می توانید حفظ کنید.می توانید بخوابید وترتیل آیات رابشنوید وارد مغزتان می شود وآن را حفظ می شوید.اگر خواستید در دوسال حفظ کنید باز همه این نکته ها موثر است. بعد از دوران حفظ نیزحتما حتما مباحثات را فراموش نکنید .شاید همین برای تثبیت موثر ترین روش باشد الحمدالله من بعد از حفظ دائما مباحثه بادوستانم را در حرم حضرت معصومه علیها سلام انجام می دادم وتا به حال نیز انجام می دهم .راستی 18شهریور مسابقه دارم التماس دعا برای بهتر شدن حافظه ان شاء الله مطالب بیشتری خواهم گذاشت.البته اگر شخص دیگری نگذاشته باشهA03 والسّلام
بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...
پاسخ }}
سلام بر دوستان عزیز قرآنی

من حافظ 23 جزء از قرآن هستم و درمدت 3 سال هست که این مقدار طول کشیده ... البته با شش ماه وقفه بینش .
پاسخ }}
سلام بر همه
من هم حمد و سوره رو حفظم، باور کنید راست میگم،
التماس دعا
فرا رسیدن ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر بر کاربران عزیز تسلیت
مهدیم من که مرا گرمی بازاری نیست؛
بهتر از یوسفم و هیچ خریداری نیست؛
همه گویند که در حسرت دیدار منند
لیک در گفته این طایفه کرداری نیست؛
پاسخ }}
(۱۳۹۰-۰۹-۰۶, ۱۲:۴۸ ق.ظ)daryanian نوشته:  سلام بر همه
من هم حمد و سوره رو حفظم، باور کنید راست میگم،
التماس دعا
فرا رسیدن ماه محرم ماه پیروزی خون بر شمشیر بر کاربران عزیز تسلیت
بنده هم حافظ کل هستم سوره حمد و ناس رو حفظ هستم

[عکس: 02080009159088069433.jpg]
[عکس: 55812332585491274617.gif]حسبنا الله و نعم الوکیل[عکس: 55812570668510583124.gif]
پاسخ }}
سلام .من هرجا براي تلاوت ميرم.سعي ميكنم از حفظ بخونم.تا سرم بالا باشه نه پايين.آخه اساتيد ميدونند.سر كه پايين باشه صدا بم تر در مياد.البته حفظ هم كار كردم.
به خاطر همين توي اين 10 سال نقاط مختلفي رو از قرآن حفظ شدم ولي حساب نكردم روي هم چند جزء ميشه.
الان هم 17 _18 سالمه
تابع قوانین انجمن بزرگ قاریان

به گوش کردنش می ارزه !!((هر کی دنبال چیزی میگرده که بتونه باهاش به حال معنوی برسه اینو توصیه میکنم))

http://www.gharian.ir/showthread.php?tid=6144&pid=42791#pid42791

خاک پای قاریان بی ریا...

السلام علیک یا فاطمه الزهرا سیده نساءالعالمین.

پاسخ }}
سلام.من الان 16 جزء حفظم
حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:
من اصعد الی الله خالص عبادته اهبط الله عزوجل الیه افضل مصلحته؛
کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
پاسخ }}
سلام من حافظ کل قران هستم.
پاسخ }}