تبلیغات شما در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

رتبه موضوع:
  • 70 رای - 3.69 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بایدها و نبایدهای غذایی برای قاریان
سلام.باتشکر از مطالب مفیدتون.

امکانش هست به جای پیاز پخته یه چیز دیگه معرفی کنید که تقریبا همون خاصیت رو داشته باشه؟چون من به هیچ وجه تحمل خوردن پیاز پخته رو ندارم البته به این صورت:blush:
پاسخ }}
آگهی
(۱۳۹۰-۰۱-۱۳, ۰۳:۵۰ ب.ظ)حافظ نوشته:  سلام.باتشکر از مطالب مفیدتون.

امکانش هست به جای پیاز پخته یه چیز دیگه معرفی کنید که تقریبا همون خاصیت رو داشته باشه؟چون من به هیچ وجه تحمل خوردن پیاز پخته رو ندارم البته به این صورت:blush:

بسم الله الرحمن الرحيم
سلام عليكم

به جاي پياز پخته مي توانيد از تركيب شير با عسل و يا شير با خرما استفاده كنيد. تاثير اين دو مورد به اندازه پياز پخته نيست! اما براي شما و ديگران قابل ميل كردن مي باشد! تاثير خودش را هم خواهد گذاشت! اگر برايتان مقدور است صبح ها به جاي چاي از شير و عسل استفاده كنيد.

نرجوا لكم التوفيق
التماس دعا/ياحق:)
« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !
پاسخ }}
(۱۳۹۰-۰۱-۲۲, ۱۰:۴۷ ب.ظ)GHARIAN نوشته:  
(۱۳۹۰-۰۱-۲۲, ۰۷:۱۲ ب.ظ)qoran74 نوشته:  سلام پیاز که بدتر کرد چنان خشی به صدا داد که نگو!!!!!!!!!

پیاز پیشنهاد کی بوده؟ :cool:

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

جناب قاریان عزیز، همان طور که قبلا اشاره شده است، این نوع روش میل پیاز دستور جناب آقای جوادی از دکتران خوب طب سنتی هستند.
اما جناب "qoran74" عزیز، بنده بارها در همین تایپک اعلام کرده ام که مطالب عمومیت ندارد و ممکن است یکی از موارد گفته شده به ضرر صدا باشد که شما باید به تناسب صدایتان این موارد را رعایت کنید! مواردی که در پست اول این تایپک ارائه شده تنها جنبه اطلاعات غذایی دارد و ضرورتی را ایجاد نمی کند!

نرجوا لکم التوفیق
التماس دعا/یاحق:)

پاسخ }}
ببخشید بنده ی حقیر اظهار نظر می کنم.
باید بگم که اگر به چیزی حساسیت حاد ندارید می توانید از آن ماده ی غذایی استفاده کنید اما در صورتی این قاعده صادق است که تمریناتتان اصولی و فنی و زیر نظر استادی مجرب و متخصص باشد. یعنی شما می تونید اصلا پرهیز غذایی نداشته باشید اما تمرین حرفه ای داشته باشید.
این راه رو بنده امتحان کردم که خدمتتون گفتم. البته بدونید که ان شاءالله رعایت پرهیز غذایی تأثیر بسزایی در آینده ی تلاوت شما خواهد گذاشت.

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
پاسخ }}
دوستان من حساسیت دارم به بعضی غذا ها

من پریشب همراه با شام فلفل خوردم و از همون موقع صدام خش خش می کنه قبلا خیلی صدام صاف بود اما آلان شده یک صدای با خش خش زیاد دوستان به نظر شما آلان باید چیکار کنم من خیلی نگرانمA18
پاسخ }}
(۱۳۹۰-۰۶-۲۶, ۰۴:۳۴ ب.ظ)baloch نوشته:  دوستان من حساسیت دارم به بعضی غذا ها

من پریشب همراه با شام فلفل خوردم و از همون موقع صدام خش خش می کنه قبلا خیلی صدام صاف بود اما آلان شده یک صدای با خش خش زیاد دوستان به نظر شما آلان باید چیکار کنم من خیلی نگرانمA18

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

اگر طاقت خوردن پیاز پخته دارید می توانید در همین تایپک به دستور ارائه شده مراجعه کنید و پیاز پخته را میل نمایید A03 اگر هم توان انجام این کار را ندارید ! می توانید بامیه پخته شده یا مخلوط شیر و عسل میل کنید تا صدای شما حالت عادی خودش را بیابد ! اما در کنار همه اینها تمرین روزانه هم باید داشته باشید تا این خوراکی ها موثر واقع شوند ! و اگر تنها بخواهید به این مواد غذایی برای رفع خش دار بودن صدایتان اکتفا کنید به نتیجه مطلوب تان نخواهید رسید !

و من الله التوفیق
التماس دعا/یاحقA03

پاسخ }}
سلام علیکم جمیعا
ذکر چند نکته رو ضروری دیدم که اینجا بگم:
1ـتمرین با دقت مهمترین اصل در یادگیری قرائت قرآنه
2ـهمیشه با آمادگی کاملا برای ارائه قرائت خودتون برید.
3ـدر هنگام قرائت به هیچ وجه حواستون رو مستمعین نباشه.
4ـمعنویت در قرائت خیلی مهمه.بدونید چی دارید میخونید و غرق در آیات بشید.(تا سعی داریدA03)
5ـدر هوای سرد جلوی گلو د دهانتان رو بپوشونید
به خودتون بگید که من بهترین قرائت رو ارائه میدم.
من الله توفیق
[عکس: ghalvash_ahzab_islammovie_ir.gif]
وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ
پاسخ }}
سلام دوستان.آیا قبول دارید که وقتی صدا برای مدتی بیکار بود مثلا بعد خواب خواندن یه فراز تو پرده ی بالا خیلی سخته؟
آیا شما قبول دارید که پس از گرم کردن صدا یا پس مدتی صحبت کردن تازه صدا باز میشه و روال عادی شو طی میکنه؟
میخواستم نظر دوستان رو بدونم؟آیا برای شما هم اینطور است؟‍
[عکس: ghalvash_ahzab_islammovie_ir.gif]
وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ
پاسخ }}
سپاس شده توسط: یانور ، Safari ، تلاوت الزهرا ، A.Ghasemzadeh
صدای بنده خیلی زود خسته میشه و میگیره. راه چاره ای هست ؟
هر چه خود را حساب میکردم
چک برگشت خورده ای بودم...
پاسخ }}
سپاس شده توسط: yaseman9 ، Safari ، سعید پلیمر ، savadkoohi ، A.Ghasemzadeh
(۱۳۹۰-۱۱-۲۳, ۱۰:۴۲ ب.ظ)davidzz نوشته:  صدای بنده خیلی زود خسته میشه و میگیره. راه چاره ای هست ؟

بله.

راه چاره این است که شما سعی کنید در تمریناتتون انرژی خودتون رو برای یه تلاوت طولانی مثلا 40 دقیقه ای زیاد کنید. که البته این کار مستلزم داشتن ذهنی پویا و خلاق برای اجرای الحان است. که الحمدلله این موضوع در بین قراء ایرانی خیلی کم است .A05

حالا چگونه حفظ انرژی کنیم؟
با چند نکته می توان به این سؤال پاسخ داد:
1- نفس های بلند و طولانی را به هیچ وجه تا قبل از رسیدن به قسمت جواب صدا اجرا نکنید مگر به ضرورت وقف و ابتدا.

2- سعی کنید موادی که موجب گرفتگی صدا یا حالت بی حالی می شوند را نیم روز قبل از تلاوت مصرف نکنید.

3- سعی کنید در طول تلاوت از حرکات بی جا و بیخود پرهیز کنید. مثلا چهره در هم کشیدن موجب عدم جذابیت تلاوت برای مستمع و حتی برای قاری می شود و ممکن است موجب کم نفسی قاری در حین تلاوت و افت انرژی در بدن شود.

4- نفس گیری را به هیچ وجه از طریق سینه انجام ندهید چون موجب اتلاف انرژی می شود.

5- می توانید در تمریناتتان ترتیل خوانی را به صورت حرفه ای پیگیری کنید و هر مرتبه 3تا4 صفحه را با فراز و فرود اجرا کنید و سعیتان بر آن باشد که مرتبه بعدی نیم صفحه یا یک صفحه به آن اضافه کنید (البته تا زمانی که با افت انرژی مواجه نشدید.

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
پاسخ }}
سپاس شده توسط: Safari ، GHARIAN ، یانور ، سعید پلیمر ، davidzz ، ناسک ، savadkoohi ، Bahar ، A.Ghasemzadeh