تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 70 رای - 3.69 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بایدها و نبایدهای غذایی برای قاریان
سلام.صدام بعضی اوقات خش میفته؟ناشی از چیه؟صحبت کردن زیاده؟

[عکس: ghalvash_ahzab_islammovie_ir.gif]
وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Safari ، سعید پلیمر ، davidzz ، Bahar ، A.Ghasemzadeh ، محمد اصولی

آگهی
(2012-02-19, 12:24 AM)hani_hp نوشته: سلام.صدام بعضی اوقات خش میفته؟ناشی از چیه؟صحبت کردن زیاده؟

سلام علیکم

خش گرفتن صدا، معمولا بخاطر استفاده نادرست از حنجره هست. یا اینکه موادی رو که برای صداتون ضرر داره مصرف کردید.

گاهی اوقات هم قبل از تلاوت ، حنجره بصورت اصولی گرم نشده و با یک صدای ناآماده و با تارهای صوتی کاملا بسته شروع به تلاوت می کنیم ! در بین تلاوت هم صدامون می گیره !!

یا اینکه گاها با همون صدای ناآماده، بصورت بلند شروع به صحبت می کنیم! همه اینها هر چند به صورت جزئی اما به حنجره آسیب وارد می کنه که شاید در کوتاه مدت اثری روی حنجره نشون نده، اما مطمئنا در طولانی مدت باعث ایجاد مشکلات جدی در توسط و اوج صدا میشه. پس مواظب باشید نه زیاد با صدای بلند صحبت کنید ! و نه خیلی با صدای آهسته صحبت کنید ! با همون پرده صوتی که استعاذه میگید با همون پرده صوتی هم صحبت کنید. مشکلی هم برای حنجره پیش نمیاد.

موفق باشید ان شاء الله

التماس دعا.یاحق

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !

پاسخ }}}}

سلام دوستان.یه سوال درباره ی حجم صوت؟
آیا سرما خوردگی و یا بهتر بگم سرفه و گرفتگی بینی باعث التهاب و بعضا پایین آمدن حجم صوت میشود؟

وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ

پاسخ }}}}

(2012-03-22, 03:50 AM)hani_hp نوشته: سلام دوستان.یه سوال درباره ی حجم صوت؟
آیا سرما خوردگی و یا بهتر بگم سرفه و گرفتگی بینی باعث التهاب و بعضا پایین آمدن حجم صوت میشود؟

سلام

اگر در دوره سرماخوردگی به سر می برید سعی کنید به هیچ وجه به صدا فشار وارد نکنید. اما اگر خواستید در این دوره تلاوت کنید یا تمرین انجام بدید باید تمرینتون رو طوری تنظیم کنید که فقط در صدای بم و توسط-قسمتی از صدا که بدون هیچ فشاری اجرا می شود- کار کنید. که البته تعطیل کردن تمرین و تلاوت در این دوره خیلی بیش تر بهتون کمک می کنه.

به امید سلامتی همه دوستان

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده

پاسخ }}}}

سلام بر دوستان
کسی از دوستان نمیدونه که سرفه هم بر تارهای صوتی تاثیر داره یانه؟
مثلا از استادی یا از سایتی یا از دکتری شنیده باشه

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Mohtasham ، davidzz ، Bahar ، سعید پلیمر ، Safari ، A.Ghasemzadeh

(2012-03-31, 06:48 PM)hani_hp نوشته: سلام بر دوستان
کسی از دوستان نمیدونه که سرفه هم بر تارهای صوتی تاثیر داره یانه؟
مثلا از استادی یا از سایتی یا از دکتری شنیده باشه

سلام. تا جایی که من از اساتید شنیدم موقع سرماخوردگی یا غیر اون سعی کنیم از سرفه شدید تا جایی که میتونیم جلوگیری کنیم چون سرفه شدید بر تارهای صوتی آسیب میرسونه ولی سرفه های معمولی زیاد تاثیری نداره

هر چه خود را حساب میکردم
چک برگشت خورده ای بودم...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Bahar ، سعید پلیمر ، Safari ، A.Ghasemzadeh

سلام.
من یه چیز میگم خواهشا بهم نخندید.A23A23A23
من چند وقت پیش سرمای شدیدی خورده بودم به طوری که حتی آب دهنمم به زور میدادم پایین.
بعد از اینکه از کلاس اومدم خونه دیدم مهمون داشتیم و جاتون حالا بگم خالی یا نه خالی مادرم سوسیس و همبرگر درست کرده بود.
بعد من به اجبار خوردم.
فردا صبحش که از خواب پاشدم خوب خوب شده بودم.
مثلا دوباره من چند وقت پیش سرما خورده بودم صدام خیلی گرفته بود و خش داشت.
دیروز قبل از خوندن 4-5 تا دونه شیرینی خوردم.وقتی میخواستم بخونم صدام مثل شیشه صاف شده بود.
شما میدونید دلیلش چیه؟؟
خودمم باورم نمیشه.A05A05A05
A05A05A05A05A05A05A05A05

[عکس: mousaviblogfa.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Bahar ، سعید پلیمر ، Safari ، A.Ghasemzadeh

(2012-03-31, 08:33 PM)Hamed1373 نوشته: سلام.

من چند وقت پیش سرمای شدیدی خورده بودم به طوری که حتی آب دهنمم به زور میدادم پایین.

بعد از اینکه از کلاس اومدم خونه دیدم مهمون داشتیم و جاتون حالا بگم خالی یا نه خالی مادرم سوسیس و همبرگر درست کرده بود.

بعد من به اجبار خوردم.

دیروز قبل از خوندن 4-5 تا دونه شیرینی خوردم.وقتی میخواستم بخونم صدام مثل شیشه صاف شده بود.

شما میدونید دلیلش چیه؟؟

A05A05A05A05A05A05A05A05

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

این که خنده نداره ، گریه داره. البته این تأثیر ها مقطعیه و احتمال خیلی قوی دردراز مدت - خدای ناکرده- اثر منفی داره. سعی کنید بعد از مصرف این گونه مواد، تلاوت نکنید.البته شما خودت بیش از من سرت می شه. اما تجربه ی حقیر این جوری میگه.

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده

پاسخ }}}}

(2012-03-31, 09:32 PM)s.m.hossein نوشته:
(2012-03-31, 08:33 PM)Hamed1373 نوشته: سلام.

بعد من به اجبار خوردم.

شما میدونید دلیلش چیه؟؟

A05A05A05A05A05A05A05A05

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

این که خنده نداره ، گریه داره. البته این تأثیر ها مقطعیه و احتمال خیلی قوی دردراز مدت - خدای ناکرده- اثر منفی داره. سعی کنید بعد از مصرف این گونه مواد، تلاوت نکنید.البته شما خودت بیش از من سرت می شه. اما تجربه ی حقیر این جوری میگه.
درسته.
آقا سید ما درست میگن.این تاثیرات کوتاه مدته و ممکنه شما فکر کنی صدای خوبی داری ولی نه .ممکنه خدای نکرده...

من خودم یه حساسیت فصلی گرفتم که خیلی سرفه میزنم و یه مدتی تلاوت رو خیلی کم کردم

اما توصیه من به تمام دوستان:
زیاد رو صداتون حساس نباشید
مگه قبل از اینکه با تلاوت قران آشنا بشید صداتون بد بوده

در کل بیشتر رو تمرین متمرکز بشید
حنجره از این چیزایی که میگن قوی تره
A38

پاسخ }}}}

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

خلاصه ای جامع و کامل از مباحث این تاپیک :

-1 منطقه حنجره را گرم نگه داريد

-2 از ماسك و دستمال گردن استفاده كنيد

-3 در هنگام صحبت كردن از فرم بدني مناسب استفاده كنيد. بايد سر، بالا رو به عقب باشد تا هواي بيشتري وارد شش‌ها شود و استفاده از تنفس صحيح شكمي به جاي تنفس سطحي باعث مي‌ شود تا هواي بيشتري را وارد شش‌ها كنيم و در نتيجه اكسيژن بيشتري به ريه برسد و تلاش و كار حنجره و سيستم تنفسي كمتري صورت گيرد.

-4 استفاده از دستگاه بخور سرد جهت افزايش ميزان رطوبت محيط كار يا منزل

-5 مواد غذايي زير را در طول روز بيشتر استفاده كنيد؛ مايعات گرم مثل چاي كم رنگ و آب را با درجه حرارت مناسب هر يك ساعت چند جرعه بنوشيد. صحبت كردن باعث خشكي حنجره مي‌ شود كه بايد به وسيله نوشيدن چاي و آب، حلق را مرطوب كنيم. از مايعات ولرم استفاده شود.

-6 استفاده از چهارتخم، دانه به و گل ختمي زرد

-7 انجام تمرين آه و خميازه كه باعث مي ‌شود تارهاي صوتي كاملا ريلكس شود

-8 پرهيز از مصرف دخانيات

-9 عدم استفاده از عطريات براي كساني كه حساسيت و آسم دارند

-10 عدم استفاده از مواد الكلي

-11 درمان بيماري هاي معده

-12 پرهيز از صاف كردن صدا و سرفه كردن و پاك كردن گلو (درمان سينوزيت خيلي مهم است.) بايد محوطه بيني با سرم فيزيولوژي هر روز صبح شستشو داده شود

-13 محدود كردن ميزان صحبت در طول روز با حذف گفتار هاي محاوره‌ اي غير ضروري و استفاده بيشتر از اشارات به جاي گفتار

-14 اجتناب از پچ پچ كردن (جهت آرام صحبت كردن، فاصله خود را با شنونده كم كنيد)

-15 اجتناب از داد زدن، جيغ كشيدن، بلند صحبت كردن، با عصبانيت حرف زدن

-16 كاهش بلندي صدا (عدم استفاده از بلندگو با صداي زياد)

-17 در موقعيت‌هاي گفتاري زير سكوت كنيد يا حد اقل ميزان گفتار را داشته باشيد؛ مكالمات تلفني - مكان‌ هاي پر سروصدا - محيط ‌هاي آلوده به دود و مواد شيميايي و گرد و غبار

-18 پرهيز از استرس و نگراني، خشم و عصبانيت. وقتي فكر مي ‌كنيد در حالي كه ناراحت و خشمگين هستيد با اينكه حرف نمي‌ زنيد و در درون با خود صحبت مي‌ كنيد، تارهاي صوتي در ارتعاش هستند. سعي كنيد آرامش خود را حفظ كنيد.

-19 پرهيز از تقليد صداي حيوانات

-20 اصلاح گفتاري كه با فك بسته همراه است

-21 استراحت صوتي؛ برخي از ساعات روز سكوت كنيد و اصلا صحبت نكنيد

-22 تمرينات آرامش

-23 اجتناب از جابجايي وسايل سنگين و حتي انجام ورزش‌هاي سنگين در هواي آلوده

-24 دست ‌ورزي و ماسا‌ژ گردن جهت آرامش دادن به تارهاي صوتي

-25 گوش دادن به نواهاي زيبا و آرام، ايجاد احساس آرامش مي ‌كند. در نتيجه آرامش تارهاي صوتي را به همراه دارد

-26 استراحت كافي و خواب عميق،‌ حد اقل هفت ساعت خواب در شبانه روز و اجتناب از ايجاد خستگي مزمن.

توصیه آخر برای عزیزانی هست که در شهرهای جنوبی و غربی کشور عزیزمان ایران زندگی می کنند و در فصل بهار و تابستان درگیر معضلی به نام " گرد و غبار " هستند. حتما در زمان وقوع چنین حادثه ای در صورتی که در فضای آزاد می روید از ماسک استفاده نمایید گرد و غبار و آلودگی تاثیرات منفی شدیدی بر حنجره می گذارد.

والله الموفق و المستعان
التماس دعا.یاحق

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !

پاسخ }}}}