تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 20 رای - 3.35 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحریر
(2012-02-13, 10:01 PM)davidzz نوشته: سلام. راهکاری که بتوان تحریرهای معروف استاد حامد در الحاقه رو اجرا کرد؟ تشکر

سلام

مرحله هایی رو که در بالا عرض کردم ، به مدت یک ماه انجام بدید اگر جواب نگرفتید اون وقت اطلاع بدید.

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

آگهی
سلام.کلا برای ÷ر تحریر کردن صوت چه راهکار هایی پیشنهاد میکنید؟

[عکس: ghalvash_ahzab_islammovie_ir.gif]
وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

نقل قول:سلام. راهکاری که بتوان تحریرهای معروف استاد حامد در الحاقه رو اجرا کرد؟ تشکر

دوست عزیز استاد ابوالقاسمی یک چیز جالبی گفتند و اون هم اینکه هر صدایی نمی تونه هر تحریر رو اجرا کنه بعضی صدا ها تحریر هایی رو می تونند اجرا کنند که بعضی دیگر نمی تونند

شما هر تحریری رو که می خوایی اجرا کنی به روشی که برادرمون سید محمد حسین موسوی گفتند اجرا کنید و اگر طی یک هفته هیچ گونه اثر مثبتی مشاهده نکردید کلا بیخیال اون تحریر بشید

نقل قول: سلام.کلا برای ÷ر تحریر کردن صوت چه راهکار هایی پیشنهاد میکنید؟
و شما برادر عزیز هانی اچ پی؟؟

اینو بدونید که نمیشه یک صدا رو پر تحریر یا کم تحریر کرد شما باید در مرحله اول بدونید صداتون با چه سرعتی می تونه تحریر بزنه و چه نوع تحریر هایی رو می تونه بزنه مثلا صدای من از نظر تحریر بدک نیست اما سرعت تحریر هایی که من می تونم اجرا کنم کمه و ممکنه صدای شما سرعت تحریرش بالا باشه کلا بستگی به صوت جنابعالی داره ولی اینکه چطور میشه صدا رو پر تحریر کرد به نظر من سوال خنده داری(البته با عرض معذرت) چون اگر قرار بود به راحتی صدا رو پر تحریر کرد دیگه تحریر اینقدر خریدار نداشت

تحریر موضوع خوبیه روش فکر کنید حتما نتیجه می گیرید

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2012-02-13, 10:01 PM)davidzz نوشته: سلام. راهکاری که بتوان تحریرهای معروف استاد حامد در الحاقه رو اجرا کرد؟ تشکر

سلام

دوست عزیز اگه این تحریر در صدای شما وجود نداشته باشه اگر خودت رو هم بکشی نمیتونی اونو اجرا کنی!!!

یاعلی

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام برای زدن این تحریر چه تمرینی رو توصیه میکنید ؟
هر چند بگم .. من یکی دوبار تونستم بزنم اینو ! اما بهش مسلط نیستم ... یه وقت جلوی یه نفر بخونم بد در بیاد خیلی زشت و ناجور میشه ...A13
این از تلاوت سوره ی نبا - علق استاد غلوش جدا شده ...

http://s3.picofile.com/file/7599438167/tahrir.mp3.html

.
.
.
[عکس: Picture1.png]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

محمد حسین عزیز دانلود نمی شه!
من که نتوانستم! A38

[عکس: 111945_239.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2012-12-28, 10:58 PM)شعشاعی نوشته: محمد حسین عزیز دانلود نمی شه!
من که نتوانستم! A38
لینک سالمه
من دانلود کردم شنیدم
سوره علق استاد غلوش

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2012-12-28, 04:55 AM)محمدحسین نوشته: سلام برای زدن این تحریر چه تمرینی رو توصیه میکنید ؟
هر چند بگم .. من یکی دوبار تونستم بزنم اینو ! اما بهش مسلط نیستم ... یه وقت جلوی یه نفر بخونم بد در بیاد خیلی زشت و ناجور میشه ...A13
این از تلاوت سوره ی نبا - علق استاد غلوش جدا شده ...

http://s3.picofile.com/file/7599438167/tahrir.mp3.html

سلام علیکم
از نظر حقیر این تحریر نیاز به این دارد که بر حنجره خود مسلط شوید...منظورم اینه که بتونید بازیش بدید...
بعضیا تحریرهاشون غالبا براساس فضای دهانه مانند اکثر تحریرهای مصطفی ...
سعی کنید مدتی مانند استاد شعشاعی این قطعات را بگویید...(البته پیری هاشون)(البته چون تونستید بزنید لازم نیست)
یعنی بدون لرزش تارهای صوتی...و کم کم این لرزش را یاد بگیرید...
در ضمن همین تیکه رو قبل خواب اینقدر بذارید تا ناخودآگاه خودتون بخونید....
در آخر باید ببینید صدای شما از چه جنسی است...مثلا این تحریر اصلا به صدای من نمی خورد و اگر روزی بخواهم این سوره و این قطعه را تقلید کنم بیشتر بر روی فرم اجرای زیبا تمرکز می کنم و نه تحریر آن...
پیشنهاد: A15
در تلاوت های استادتان بگردید...تحریرهای مناسب صدایتان را شناسایی کنید ... قسمت های حدود3 دقیقه از تلاوت انتخاب شده را تقلید کنید با تمرکز بر تحریر... A22
انتخاب قطعات 3 دقیقه باید اولا از لحاظ تحریری مناسب جنس صدایتان باشدو دوما تحریرهایی باشد که با تقلید از آن قدرت و مانور تحریری را بالا می برند...
مثلا من یه موقه در تحریرهای ریزتر نجم شعشاعی مشکل داشتم...اما بعد از تقلید اوایل سوره بقره ایشون ...مشکلم حل شد(تا حد زیادی)...این کار روی برخی دوستان جواب داده A24
اینکه می گویم حدود 3 دقیقه برای اینست که:اولا طولانی بودن آن شما را از تلاوت اصلی دور نکند...دوما کوتاهی بیش از حد چیزی عایدتان نمی کند. A38
ایدکم الله
A24 A24 A24

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

نمی دانم تا به حال اساتید به این روشی که در تمریناتم متوجه شدم تا به حال سفارش کرده اند یا نه؟!
روش بسیار موثر است وسرعت یاد گیری را بالا میبرد.
نوشتن ویا کشیدن تحریر ها: ابتدا فراز مورد نظر را بشنوید سپس سعی کنید تحریر آن را بنویسید من اینطوری می نویسم شما هر جور براتون قابل فهم است می توانید بنویسید یا بکشید
یک مثال:
الا الذین آمنو وعملو الصالحات فلهم اجر غیر ممنون(جواب بیات)
ممنون:وــــ وـــــــــــ ووون

البته اینها تحریر های ریز هستند تحریر های درشت راحتند ونیازی به نوشتن ندارند وبا استماع قابل تقلید

تحریر نیازمند ریتم منظمی است و اگر کمی جابه جابشود نامتوازن خواهد شد. به همین دلیل تصمیم گرفتم آنها را بنویسم
روش دیگر هم آقای موسوی اشاره کردند :همان ریتم را آهسته کنید و اجرا کنید
یا اینکه از استادتان بخواهید ریتم را آرام کند وبا شما اینگونه کار کند...

ــــ: امتداد تحریر است

اگر نوشتید نمونه هارا قرار بدهید برای استفاده

پست های ابتدایی تاپیک بحث درباره تقلید هستندو ارتباطی به تحریر ندارند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

در شیوه استاد امنا تحریرها بصورتی نواساناتی روی کاغذ می آید و برای نوآموز از لحاظ بصری تشبیه می کنند...
ولی باید سعی شود از طریق گوش انجام شود...ولی برای نوآموز می تواند سودمند باشد...
اگر مدتی است که کار می کنید بهتر است از طریق شنیداری باشد...مگر برای تحلیل شخصی ...یعنی اصل گوش باشد!

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: