تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 20 رای - 3.35 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحریر
(2013-01-10, 06:17 PM)شعشاعی نوشته: در شیوه استاد امنا تحریرها بصورتی نواساناتی روی کاغذ می آید و برای نوآموز از لحاظ بصری تشبیه می کنند...
ولی باید سعی شود از طریق گوش انجام شود...ولی برای نوآموز می تواند سودمند باشد...
اگر مدتی است که کار می کنید بهتر است از طریق شنیداری باشد...مگر برای تحلیل شخصی ...یعنی اصل گوش باشد!
مسلما باید به اندازه تلاوتها شنیده باشد اما تحریر های سختی در آن ممکن است وجود داشته باشد که این راه حل اجرای آنها می تونه باشه!

روشی که گفتم مانند خواندن از روی چیزی است به نظر من برای مبتدی که حتما ضروری است!

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: مجتبی فرامرزی ، Bahar ، iraniran ، A.Ghasemzadeh

آگهی
به نظر من ( البته بنده صاحب نظر نیستم یک اطلاعات کلی دارم این حرف عقیده خودم می باشد )
کلا تحریر ها رو به سه دسته ( معمولی ، ناقص و کامل ) تقسیم می کنم تحریر معمولی چیزیه که تقریبا همه تا قرائت رو شروع کنند می تونند این رو بزنند . ( البته این رو از یکی از دوستام شنیدم )
مثل : آ ... آ ... آ
دومین دسته رو ناقص می دونم که همینه اما سرعت کار بیش تر می شه .
مثل : و ... وون
و آخرین دسته که تحریر کامل می دونم تحریری است که مثلا استاد شاکر نژاد در سوره نجم - حاقه در مسابقات بین المللی میان آیات ( و ان علیه النشاة الاخری ... ) می خوانند و آن جا چهار تحریر کامل و یک تحریر ناقص می زنند .
یا مثلا کلمه تکونوا : تکووووونوا من بعده قوما صالحین .
اما جدای از این مباحث دوستمون حرف قشنگی زدن که بعضی ها نمی تونن تحریر بزنن هنجره شون نمی کشه ( استاد علی البناء ) خب دیگه این واقعا اشکالی نداره ... وقتی صدا نمی تونه تحریر بزنه چرا فشار بهش بیاریم و بر عکس خراب ترش کنیم ؟
پس کسانی که صداشون تحریر می خوره با تمرین روی این تحریر ها یواش یواش تحریر هاشون درست میشه ( تقریبا شد خلاصه ای از حرف های دوستان البته شاید هم نشد A23 )

پاسخ }}}}

سلام دوستان.اولا پیشاپیش فاطمیه رو به همه ی محبین بی بی صدیقه ی کبری (سلام الله علیها)تسلیت عرض میکنم.

ثانیا من مقلد استاد مصطفی اسماعیل هستم ولی بعظی تحریر هارو هنوز نمیتونم بزنم. راهکارهایی که این مشکل رو حل میکنه لطفا توضیح بدید.

راستی من از زمانی که سبک آقای حامد شاکرنژاد رو شروع کردم تونستم بعظی تحریر های استاد مصطفی رو بزنم.این که اشکالی نداره نه؟متشکرم.

یاعلی

پاسخ }}}}

(2013-03-12, 09:01 PM)hoseinnamjoo نوشته: سلام دوستان.اولا پیشاپیش فاطمیه رو به همه ی محبین بی بی صدیقه ی کبری (سلام الله علیها)تسلیت عرض میکنم.

ثانیا من مقلد استاد مصطفی اسماعیل هستم ولی بعظی تحریر هارو هنوز نمیتونم بزنم. راهکارهایی که این مشکل رو حل میکنه لطفا توضیح بدید.

راستی من از زمانی که سبک آقای حامد شاکرنژاد رو شروع کردم تونستم بعظی تحریر های استاد مصطفی رو بزنم.این که اشکالی نداره نه؟متشکرم.

یاعلی
سلام دوست عزیز
اگه میگفتین چند سالتونه باز میشد یه کمکی کرد .
حالا اینو وللش
بعضی از تحریر ها به خاطر شرایط سنی انجام دادنشون سخته یا نمیشه اصلا من خودم بعضی تحریر هایی که مصطفی اسماعیل میزنه نمیتونم و در این باره با استادم صحبت کردم و گفتش بخاطر سنته.
اگه هم سنتون از بلوغ رد شده باید خیلی تمرین کنید اون تحریر رو اینقدری که صداتون خسته بشه و باز روز بعد همینطور تا اینکه اون تحریر رو بزنید . و تحریر رو خیلی دقت کنید که کجا چ جوری بالا و پایین میشه و ان شاء الله ک میتونید انجامش بدید. ( اگه میتونید اون تیکه تحریر رو رو اهسته بذارید و دقت کنید و ک چ جوری اجرا میشه). حالا اینا نظر من بقیه دوستان هم نظر بدن استفاده میکنیم.

بیاید ظهور کنیم،

او منتظر ماست ...

پاسخ }}}}

(2013-03-12, 09:20 PM)صدرا حسن زاده نوشته:
(2013-03-12, 09:01 PM)hoseinnamjoo نوشته: سلام دوستان.اولا پیشاپیش فاطمیه رو به همه ی محبین بی بی صدیقه ی کبری (سلام الله علیها)تسلیت عرض میکنم.

یاعلی
سلام دوست عزیز
اگه میگفتین چند سالتونه باز میشد یه کمکی کرد .
حالا اینو وللش
بعضی از تحریر ها به خاطر شرایط سنی انجام دادنشون سخته یا نمیشه اصلا من خودم بعضی تحریر هایی که مصطفی اسماعیل میزنه نمیتونم و در این باره با استادم صحبت کردم و گفتش بخاطر سنته.
اگه هم سنتون از بلوغ رد شده باید خیلی تمرین کنید اون تحریر رو اینقدری که صداتون خسته بشه و باز روز بعد همینطور تا اینکه اون تحریر رو بزنید . و تحریر رو خیلی دقت کنید که کجا چ جوری بالا و پایین میشه و ان شاء الله ک میتونید انجامش بدید. ( اگه میتونید اون تیکه تحریر رو رو اهسته بذارید و دقت کنید و ک چ جوری اجرا میشه). حالا اینا نظر من بقیه دوستان هم نظر بدن استفاده میکنیم.
من الآن17سالمه.منظور از تحریری که گفتم مثلا این بود

مخصوصا اون تیکه ی بما.راستی نگفتید تقلید از یه استاد دیگه اشکال نداره که نه؟

فایل‌های پیوست
.mp3   حاقه.mostafa.mp3 (اندازه 370.31 KB / تعداد دانلود: 50)

پاسخ }}}}

سلام بر قرآنیان انجمن قاریان

یه سوال: آیا عمل حنجره بر روی تحریرها می تونه تأثیر گذار باشه؟

بنده در خردسالی عمل لوزه انجام دادم. الآن هم با توجه به قرار گرفتن در دوران تغییر صدا، سرعت خیلی از تحریرهام و فاصله ی بین اون ها رو نمی تونم کنترل کنم.

ممکنه به مسئله ی قبل مربوط باشه؟

سوال دیگر بنده این است: سرخوردن تحریرها همون عدم کنترل اون هاست؟

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Bahar ، احمد شحات ، یانور ، Safari

(2013-06-19, 09:05 PM)A.Ghasemzadeh نوشته: سلام بر قرآنیان انجمن قاریان

یه سوال: آیا عمل حنجره بر روی تحریرها می تونه تأثیر گذار باشه؟

بنده در خردسالی عمل لوزه انجام دادم. الآن هم با توجه به قرار گرفتن در دوران تغییر صدا، سرعت خیلی از تحریرهام و فاصله ی بین اون ها رو نمی تونم کنترل کنم.

ممکنه به مسئله ی قبل مربوط باشه؟

سوال دیگر بنده این است: سرخوردن تحریرها همون عدم کنترل اون هاست؟
سلام

عمل لوزه در فضای تولید صدا تغییر ایجاد میکنه که به نوعی تغییر در تشدید کننده های صوت هست بنابراین این عمل روی مواردی همچون طنین و حجم صدا میتونه تاثیر گذار باشه ولی روی کیفیت تحریر ها به علت اینکه مشخصا از طریق ارتعاشات تارهای صوتی ایجاد میشن قاعدتا تاثیر محسوسی نخواهد داشت.(بنده مشابه مشکل شما رو داشتم)

در مورد سوال دومتیون میشه گفت بله برداشت شما صحیحه و سرخوردن تحریرها به علت عدم توانایی قاری در کنترل اونهاست و اگر اصل یه تحریر در صدای فرد وجود داشته باشه با تمرین میشه دفعات عدم اجرای صحیح اون رو کاهش داد تا بحد مطلوب برسه.

یاعلی

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Bahar ، A.Ghasemzadeh ، Safari ، یانور ، یا فاطمه (س) ، qoran74 ، sadra75

با سلام خدمت شما می خواستم یه چند تا سوال بپرسم من از استاد مصطفی تقلید میکنم ۱-من وقتی شروع میکنم تو حالت فرود کمی تسلط دارم و در نظر خودم ‌‌ چون صدا بمه لذت میبرم حالا تو هیئت مردم و نمیدونم ولی وقتی به اوج میرم احساس میکنم صدام بده و دلچسب نمیشه واسه مردم ۲-مشکل دومم اینه که وقتی میخوام برم اوج تو یه سبک موندم هر چقدرم نوار گوش میدم متوجه نمیشه مثلا وقتی سوره انشراح و تقلید کردم هر کدوم از سوره ها رو که خودم میام بخونم تو همون سبک انشراح مصطفی می مونم البته سوره انشراح مثال بود این سوره هارو میگم نمل بقره و...یعنی هر کدومو تقلید میکنم اون یکی سبک یادم میره ۳سومی هم اینه این همه تمرین میکنم ولی تحریر نمی تونم بزنم بجز بعضی وقتا تو بعضی کلمه ها ممنون میشم راهنمایی کنید البته میدونم سوالا ابتدایی هست و مثل این دوستان حرفه ای نیستم اخه من کلاس نمیرم یعنی چون واسه ما وقت نمیرسه یعنی بیشتر سن کوچیکا وقت میزارن واسه همین بیخیال کلاس شدم ولی منم دوست دارم حرفه ای باشم ممنون فراز ۲۳ ارومیه.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: یانور

(2015-02-11, 03:57 AM)faraz23 نوشته: با سلام خدمت شما می خواستم یه چند تا سوال بپرسم من از استاد مصطفی تقلید میکنم ۱-من وقتی شروع میکنم تو حالت فرود کمی تسلط دارم و در نظر خودم ‌‌ چون صدا بمه لذت میبرم حالا تو هیئت مردم و نمیدونم ولی وقتی به اوج میرم احساس میکنم صدام بده و دلچسب نمیشه واسه مردم ۲-مشکل دومم اینه که وقتی میخوام برم اوج تو یه سبک موندم هر چقدرم نوار گوش میدم متوجه نمیشه مثلا وقتی سوره انشراح و تقلید کردم هر کدوم از سوره ها رو که خودم میام بخونم تو همون سبک انشراح مصطفی می مونم البته سوره انشراح مثال بود این سوره هارو میگم نمل بقره و...یعنی هر کدومو تقلید میکنم اون یکی سبک یادم میره ۳سومی هم اینه این همه تمرین میکنم ولی تحریر نمی تونم بزنم بجز بعضی وقتا تو بعضی کلمه ها ممنون میشم راهنمایی کنید البته میدونم سوالا ابتدایی هست و مثل این دوستان حرفه ای نیستم اخه من کلاس نمیرم یعنی چون واسه ما وقت نمیرسه یعنی بیشتر سن کوچیکا وقت میزارن واسه همین بیخیال کلاس شدم ولی منم دوست دارم حرفه ای باشم ممنون فراز ۲۳ ارومیه.

سلام
یک تلاوت از خودتون بذارید

بیاید ظهور کنیم،

او منتظر ماست ...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: یانور

با سلام خدمت دوستان عزیز
میشه تمریناتی جهت افزایش کیفیت و شفافیت و انعطاف پذیری تحریر برای افراد مبتدی(کسانی که میتوانند تحریر درشت را بزنند) ارائه دهید تا با انجام آنها طی مدتی بتوان تحریر های ریز زد.
اگر امکانش هست چند فایل تمرینی هم قرار دهید.

بنده میتونم تحریر بزنم ولی تحریرهام شفافیت پایینی داره. بنده 18 سال دارم و به تازگی تقلید از استاد منشاوی رو شروع کردم.

با تشکر؛ یا حق

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: