تبلیغات شما در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

رتبه موضوع:
  • 27 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تلاوت کدام قاری عوام پسند تر است
این تاپیک رو ایجاد کردم تا در مورد اینکه کدوم قاری در نزد عوام الناس قرائت هاش زیباتر جلوه می کنه بحث کنیم
همونطور که می دونید بعضی از قاری ها قرائت هاشون برای اکثریت مردم و کسانی که با قرائت سرو کار ندارند زیباتر به نظر میاد
من می خوام بپرسم کدوم قرائت ها عوام پسنده؟؟؟؟؟؟
البته جز منشاوی و عبدالباسط دیگه چه کسانی به نظر شما قرائتشون نظر مردم رو به خودش جلب می کنه
پاسخ }}
آگهی
سلام تلاوت سوره های تکویر انفطار اعلی سعید مسلم
[عکس: 02080009159088069433.jpg]
[عکس: 55812332585491274617.gif]حسبنا الله و نعم الوکیل[عکس: 55812570668510583124.gif]
پاسخ }}
سلام
در درجه اول استاد عبدالباسط هست جنس صدای استاد عبدالباسط و حزنی که تلاوتش داره باعث تحت تاثیر قرار گرفتن میشه و عوام پسند تره حتی برای افراد غیر مسلمان. در وهله بعد در ایران به نظر من استاد شحات و استاد غلوش عوام پسندتر هستن و خیلی ایران سفر کردن و بیشتر مردم صداشونو شنیدن و خاطرات خوشی از این اساتید در اواخر دهه 60 و دهه 70 دارن. البته این نظر منه شاید اینطوریام نیستش.
یه چیز دیگه که میخوام بگم این هست که دیگه مثه قدیما مجالس قرانی پر رونق نیست برای مثال من یادمه هر موقع قاریهای مصری به ایران سفر میکردن تمام شبکه ها از یه هفته قبلش روزی چند بار به تبلیغ این موضوع میپرداختن. و برنامه مکانی و زمانی قراعت این اساتید رو ابلاغ میکردند. ولی الان اصلا همچین چیزی نیست مثلا همین ماه رمضون که انور و محمود اومده بودن ایران من تقریبا یه ماه بعدش فهمیدم. و اگه فیلم مجالس قرانی الان رو با فیلمای 20 سال پیش مقایسه کنین میبینین تو اکثر مجالس امروزی همه ساکت نشستن مثه اینکه دارن تحمل میکنن و فقط چند نفر قاری رو تشویق میکنن و تعداد جمعیت هم خیلی کم هست.
اخه چرا اینجوریه؟
پاسخ }}
شیخ مهدی مجید فرمایش شما بسیار متین هست ولی باید بگم که شما اگه یه امار از مردم عادی که اصلا با قراعت اشنایی ندارن بگیرید متوجه منظور بنده میشید. شما راس میگید که مردم قاریهای دیگرو نمیشناسین. اما چرا عبدالباسط رو میشناسن. ببینید من تا حالا فروشگاههای قرانی که قراعت اساتید رو میفروشن رفتم و مثلا از 10تا فروشگاه هر 10 تاشون تلاوت عبدالباسط داشتن اما 3 یا 4 تاشون تلاوت شحات انورو داشتن. در حالی که استاد شحات خیلی ایران اومده ولی استاد عبدالباسط نیومده. پس چرا عبدالباسط این همه علاقه مند داره؟
پاسخ }}
سلام
از نظرعوام صدای عبدالباسط زیباست چون زیر است و مثلاً صدای شعشاعی افتضاح است!!!
البته بیشترین شهرت عبدالباسط به نظر من بخاطر نوارهایی که تو مراسمات ختم بخش می شه
اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم صل علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها
بعدد ما احاط به علمک

qoran74.blogfa.com
پاسخ }}
بسم الله الرحمن الرحیم
به نظر من عوام پسندترین تلاوت متعلق است به شیخ عبدالباسط محمد عبدالصمد.
تلاوتهایی که تو مراسمات ختم از استاد عبدالباسط پخش میشه محشرن.
تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}
سپاس شده توسط: yaseman9 ، سـجـّـا د ، Safari ، qoran74 ، مجتبی فرامرزی
با سلام
قاری با صدای ملکوتی که پیر وجوان - مسلمان و غیر مسلمان-اساتیدقران و افراد عامی به آن گوش میدهند ولذت میبرند.قاری که سیصدو اندی نفر با نغمه آسمانی او مسلمان شدند. قاری که هنوز مشابه صدای او نیامده.قاری که در هر کوی وبرزن هنوز صدای او بگوش میرسد کسی نیست جز استاد عبدالباسط.
پاسخ }}
ولی اگر تلاوت های سایر استاید از تلویزیون و رسانه ها زیاد پخش بشه مردم بیشتر با قرائت آشنا می شند و علاقه بیشتری به قرائت نشون میدند
آلان یک مشکلی در کشور ما هست که تا اسم تلاوت میاد اولین قاری که به ذهن مردم میاد عبدالباسط است و خیلی ها فکر می کنند تنها عبدالباسط و دو سه تا از دوستاش قاری هستند و دیگه قاری در کار نیست درسته عبدالباسط یکی از بهترین و دوست داشتنی ترین قاریان دنیا است ولی این دلیل نمیشه بقیه رو بندازیم دور
برای مثال یکی از دوستام یک بار از من پرسید که پایه گذار روش قرائت مصری(تا حالا تحقیق به گوشش نخورده بود) عبدالباسط است؟؟؟
وقتی برایش گفتم که قبل از عبدالباسط و حتی آنزمان که عبدالباسط به دنیا نیامده قاریان بزرگی در عالم اسلام و در مصر بودند اصلا باورش نمی شد انگار من بهش دروغ گفتم

پاسخ }}
استاد غلوش به نظر من.زمانی که سال 68 اومده بود ایران مردم داشتن پرواز می کردن!
و بعد یه نکته جالب:برید تلاوتای استاد غلوش که تو مصر خونده رو با اونایی که تو ایران خونده مقایسه کنید.نتیجه چیه؟بله زمین تا آسمون فرق می کنه.تو مصر چون مردم مصر دنبال تلاوت فنی هستن بسیار فنی و منضبط خونده اما تو ایران چون مردم تلاوت پرشور دوست دارن به اون حالت خونده.و این یعنی هنری که هیچ کس تو تاریخ بهش دست نیافته تو تاریخ.
اجرکم عندالله
پاسخ }}
(۱۳۹۰-۰۸-۲۶, ۰۳:۳۹ ب.ظ)mostafa esmail نوشته:  استاد غلوش به نظر من.زمانی که سال 68 اومده بود ایران مردم داشتن پرواز می کردن!
و بعد یه نکته جالب:برید تلاوتای استاد غلوش که تو مصر خونده رو با اونایی که تو ایران خونده مقایسه کنید.نتیجه چیه؟بله زمین تا آسمون فرق می کنه.تو مصر چون مردم مصر دنبال تلاوت فنی هستن بسیار فنی و منضبط خونده اما تو ایران چون مردم تلاوت پرشور دوست دارن به اون حالت خونده.و این یعنی هنری که هیچ کس تو تاریخ بهش دست نیافته تو تاریخ.
اجرکم عندالله

البته تلاوت های استاد شحات هم دقیقا همین حالت رو داره.
التماس دعا

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
پاسخ }}
سپاس شده توسط: تـبــارک ، yaseman9 ، سـجـّـا د ، Bahar ، Safari ، qoran74