تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 27 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تلاوت کدام قاری عوام پسند تر است
(2013-03-18, 03:31 AM)shahat0 نوشته: بعضی از اینها رو گوش دادم ! تلاوت سوره دهر، احزاب و ... هم زیباست و...
ولی من نگفتم همه اونایی که توی ایران اجر کردن خوب نبوده!! بلکه گفتم بعضی هاش ...
کلا یه چیزی خیلی واضحه اینه که تلاوت های مصر ایشون خیلی زیباترهست...
اره میدونم نگفتین همش بد بوده....ولی معلومه که شما همه تلاوتا ش رو نشنیدین.اینا رو حتما گوش بدین
البته به نظر من بعضی از تلاوتهایی هم که گرفتن(بقول معروف) و مجلسشون گرم شد(از قراء مصری) بخاطر مردم اون شهر هم بود.مصلا استاد شحات یه تلاوت تو ایران داره که واقعا قشنگه و من اسمشو نمیارم.ولی مردم اونجا اون طوری که باید تشویق نمیکنن.درحالیکه اگه این تلاوت جای دیگه ای بود تشویقا فرق میکرد

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

آگهی
سلام
من نصف نظرات بالا رو خوندم و ناراحت شدم

1. عوام یعنی کسانی مثل من که فقط از رادیو تلویزیون و عشقی قرآن گوش میدن نه مثل نظر بعضی‌ها (مجلس‌های فلانی شلوغ بود و فلانی بیشتر تشویق میشد)

2. برای قیاس باید شرایط یکسان یا حدودا یکسان قرار داد نه اینکه از وقتی به دنیا اومدم صبح و شب بخاطر فوت هم روستاییان صدای عبدالباسط را شنیدم, از هرکه دور و بر پرسیدم اصلا فکر میکنن یک قاری در دنیا هس و اسمش عبدالباسطه. اگه بگید محمد عبدالصمد اصلا میگن وجود نداره.

3. اکثر فایلای صوتی که از مصطفی دارم بی کیفیتن و یا صدای بوق ماشین بیشتره تا صدای قرآن ولی صدای عبدالباسط و بعضی قراء عزیز دیگه با چنان استریویی پخش میشه که منم که خوشم نمیاد تحت تاثیر قرار میگیرم, مثل حرم دو امام زاده, یکی آینه کاری و روشن و یکی قدیمی و تاریک, برید مقایسه کنید ببینید چقدر مردم به اولی سر میزنن ولی دومی غریب شده.

4. خونواده خودم را براشون مصطفی و عبدالباسط و منشاوی گذاشتم و از عبدالباسط خوششون اومد و از دو استاد دیگه نه. ولی وقتی در برنامه اسرا بچه‌ها میومدن و میخوندن, بیشتر از همه از مصطفی خوششون اومد تا بقیه. چنان حسی در تلاوت تقلیدی مصطفی دیدن که در بقیه ندیدن

5. برای دوستام توی دبیرستان و دانشگاه چند تلاوت پخش کردم, همه یه نظر داشتن که ال عمران محمد اللیثی خیلی با روح آدم بازی میکنه.

6. بهتر بود بجای کدام قاری میپرسیدید کدام دستگاه یا کدام صوت یا کدام لحن یا کدام سبک, نمیدونم آخه خودم ازین چیزا سردر نمیارم فقط توی اسم فایلا میبینم که بیات و رست با چندگاه فرق دارن و ...

........................................................
مزاحم نشو, امضا نمیدم A05
.......................................................

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

تلاوت استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2013-03-18, 03:38 AM)شیخ سعید نوشته: اره میدونم نگفتین همش بد بوده....ولی معلومه که شما همه تلاوتا ش رو نشنیدین.اینا رو حتما گوش بدین
البته به نظر من بعضی از تلاوتهایی هم که گرفتن(بقول معروف) و مجلسشون گرم شد(از قراء مصری) بخاطر مردم اون شهر هم بود.مصلا استاد شحات یه تلاوت تو ایران داره که واقعا قشنگه و من اسمشو نمیارم.ولی مردم اونجا اون طوری که باید تشویق میکنن.درحالیکه اگه این تلاوت جای دیگه ای بود تشویقا فرق میکرد
البته من با نظر شما کاملا مخالفم! چون این قاری هست که باید به مستمع حس بده!!! اگه کاملا برعکس باشه خیلی خوب نیست!!(نه همیشه!) چون گاهی اوقات باعث میشه قاری جو گیر بشه و صداشو بیشتر
به رخ مستمع بکشه! و شاید تلاوت معنوی از آب درنیاد! مثلا نمونه ی بارزی که حرف شما رو نقض می کنه، تلاوت سوره نساء استاد شحات در مصر هست که اصلا انگار مستمعی وجود نداره! ولی ببینید که چقدر روحانی و کاملا معنوی خونده شده! و حتی رهبر هم در موردش نظر داده بوده!!! البته من خیلی از تلاوت های استاد رو گوش کردم، خیلی از تلاوت های ایرانش هم زیبا و معنوی بوده! بازهم به نظرم میرسه که تلاوت های مصر ایشون فوق العادست!

...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2013-03-18, 06:28 PM)shahat0 نوشته:
(2013-03-18, 03:38 AM)شیخ سعید نوشته: اره میدونم نگفتین همش بد بوده....ولی معلومه که شما همه تلاوتا ش رو نشنیدین.اینا رو حتما گوش بدین
البته به نظر من بعضی از تلاوتهایی هم که گرفتن(بقول معروف) و مجلسشون گرم شد(از قراء مصری) بخاطر مردم اون شهر هم بود.مصلا استاد شحات یه تلاوت تو ایران داره که واقعا قشنگه و من اسمشو نمیارم.ولی مردم اونجا اون طوری که باید تشویق میکنن.درحالیکه اگه این تلاوت جای دیگه ای بود تشویقا فرق میکرد
البته من با نظر شما کاملا مخالفم! چون این قاری هست که باید به مستمع حس بده!!! اگه کاملا برعکس باشه خیلی خوب نیست!!(نه همیشه!) چون گاهی اوقات باعث میشه قاری جو گیر بشه و صداشو بیشتر
به رخ مستمع بکشه! و شاید تلاوت معنوی از آب درنیاد! مثلا نمونه ی بارزی که حرف شما رو نقض می کنه، تلاوت سوره نساء استاد شحات در مصر هست که اصلا انگار مستمعی وجود نداره! ولی ببینید که چقدر روحانی و کاملا معنوی خونده شده! و حتی رهبر هم در موردش نظر داده بوده!!! البته من خیلی از تلاوت های استاد رو گوش کردم، خیلی از تلاوت های ایرانش هم زیبا و معنوی بوده! بازهم به نظرم میرسه که تلاوت های مصر ایشون فوق العادست!

خو مخالف باش تا صبح دولتت بدمد A05
نه دوست عزیز...الان خودت داری میگی دیگه.....شما بحث مجلس گردونی رو مطرح کردی
میگی سوره نساء مصرش خیلی معنوی و خوبه ولی مستمعین تشویقی نمیکنن به اون صورت... خوب دیگه وقتی مجلس خودش نمیخواد بگرده،قاری که به زور نمیتونه بگردونش!
اینجا دو تا بحث مطرحه: یکی بحث فنی و زیبا بودن تلاوته...ممکنه تلاوتی خیلی زیبا و فنی باشه ولی مستمعین حال تشویق نداشته باشن و یا هر دلیل دیگه ای تشویق نکنن خوب.پس اینجا دلیل نمیشه که بگیم این قاری مجلس گردونی خوبی نداره.چون اون چیزی رو که باید برای به شور اوردن مجلس انجام میداد،اجرا کرده...
یکی دیگه اینکه بحث صرفا بحث مستمعین باشه....مثلا فرض کن وقتی اولین قراء ایرانی بعد انقلاب اومدن ایران(غلوش و بسیونی) مردم استقبال خیلی خوبی کردن.شاید اگه قراء سطح پایین تری هم میاو ردن مردم استقبال خوبی میکردن(البته بد برداشت نشه.نمیگم سطح این دو بزرگوار پایینه).

الان خیلی واضح و مشخصه....مثلا استاد شحات میاد اوج سگاه رو توی قم میخونه و مردم یه جوری تشویق میکنن.بعد همونو تو مشهد میخونه و مردم مجلسو منفجر میکنن(تلاوت مائدش رو حتما گوش بدین)...البته اوج سگاه رو همین جوری مثال زدم.... هر مقام دیگه ای
یا اینکه یه تلاوت خونده تو مشهد در سفری که با استاد شعیشع و استاد رزیقی ایران بودن،سور مبارکه مومنون و قصار....واقعا مردم عالی تشویق میکنن.تو حرم تلاوت کرده....در صورتی که این تلاوت قطعا بهترین تلاوت استاد نبوده که مردم بخوان اونجوری تشویق کنن....پس مثلا میشه از اینجا فهمید که مشهدیا استقبال خوبی میکنن از قراء مصری( البته خودتو نگیر الان برامون!!!!)

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

البته من بانظر شما کاملا موافقم!!! حق با شماست!
تلاوت مائده و هم شنیدم، «و یوم یجمع الله ... »... «ربنا انزل علینا ما↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑↑ئده ...»(اوج 4گاه/ماهور[؟!]) => مجلس!بوووووووووووووووومممممممممم... این منظورته دیگه؟
یکی از تلاوت های زیباست مخصوصا بیات شروعش رو خیلی خوشم اومد و اوج 4 گاهش

...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

حاج حمید و حاج حامد شاکرنزاد

پروردگارا! به نفس من تقوایش را مرحمت کن، تو ولی و مولای آن هستی، و آن را تزکیه فرما که تو بهترین تزکیه کنندگانی.

[عکس: 38.gif]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام علیکم .
به نظر بنده ی حقیر کاملا روشن است . استاد محمد شحات انور مهارت خاصی در دلربایی مستمعین داشتند . ایشان عوام پسندترین قاری هستند .

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام
عبدالباسط چون همه میشناسنش و هر جا هم قران خوانی باشه عبدالباسط میذارن. بعدشم عبدالباسط صداشم محزونه و مورد توجه هستش.

بیاید ظهور کنیم،

او منتظر ماست ...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

مردم! خواهشا وقتی کسی می میره قرآن پخش نکنید!
این عبدالباسط بنده خدا چه گناهی کرده که با اون صدای زیبا و دلنشینش، بعضی ها که می شنون یاد مرده میفتن و حالشون بد میشه!!!
متاسفانه بین مردم عادی و حتی بعضی از آدم های مذهبی اینطوری جا افتاده... (به قول جناب رائفی پور: مردم شرطی شدن -> شنیدن صدای عبدالباسط = حتما باز یکی مرده)

...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: