تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

نظرسنجی: زیباترین صدا
عبدالباسط محمد عبدالصمد
21.01%
25 21.01%
شحات محمد انور
28.57%
34 28.57%
سعید مسلم
4.20%
5 4.20%
عبدالعزیز حصان
5.88%
7 5.88%
عبدالمنعم طوخی
5.88%
7 5.88%
محمد صدیق منشاوی
19.33%
23 19.33%
کامل یوسف بهتیمی
3.36%
4 3.36%
سایر قراء
11.76%
14 11.76%
مجموع 119 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 35 رای - 2.97 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زیباترین صدا
سلام جناب صفری ممنون از نظرتون . من هم نگفتم صدای عبدالباسط مردم را به گریه می اندازه . گفتم غیرمسلمانان جذب صدای زیبای ایشون شده ومسلمان شدند . بله استادانی مثل مصطفی ،کامل یوسف ، منشاوی عبدالمنعم طوخی دارای صدا های ماندگار هستند ولی در صافی وزلالی وزیبایی ، استاد عبدالباسط در نوک قله می باشند . امتحانش سخت نیست ، عصر که میرویم برای افطار نان بخریم از مردم عادی بپریسم ، اسم یک قاری قران را نام ببرند. اسم هیچکس را بلد نیستند جز عبدالباسط ، نه تنها ایران حتی در کشورهای آفریقایی وضع چنین است . A38
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
آگهی
سلام علیکم

تشکر از شما جناب نصیری عزیز . حفظکم الله . شما فرمودید : صدای زیبا به صدایی گفته می شود که هم بمی عالی داشته باشد وهم زیر . وهم جنس وطنین زیبا وهم صافی وهم ارتفاع خوب داشته باشد واین شاخصه را فقط استاد فقید ، عبدالباسط داشت . اینجای فرمایش شما مورد نقد هست وگرنه کلیات فرمایش شما مورد تأیید است . در توانایی مرحوم عبدالباسط کسی شک ندارد مگر کسی می تواند منکر زیبایی صوت ایشان باشد از دیدگاه فنی صوت زیبا جناب آقای صفری اساتیدی را نام بردند که حقیقتا تکرار ناشدنی هستند از دیدگاه عوام حق با شماست اما عوام که ملاک نیستند . حال صوت کامل را بررسی می کنیم : همانطور که توسط و اوج مصطفی اسماعیل بسیار بهتر از بمهای ایشان است در شیخ عبدالباسط هم همینطور است . ما علاوه بر کیفیت و زیبایی صوت ، تبحر و مانورهای صوتی و لحنی را هم در طبقات مختلف صوت درنظر میگیریم تا صوت کامل را پیدا کنیم . مانورهای لحنی و صوتی و به خصوص پردازش لحنی استاد عبدالباسط در طبقان بم خیلی کمتر از طبقات توسط و اوج ایشان است بمهای استاد بیشتر ساده است هر چند زیبایی خاص خودش را داراست اما معمولی است . بنده چند استاد را مثال می زنم که در همه طبقات ، مانور لحنی و صوتی داشته اند استاد محمد صدیق منشاوی ، استاد کامل یوسف بهتیمی( که بمهای ایشان خیلی مغفول مانده ) ، استاد شحات محمد انور( که مانورهای متبحرانه و خیلی زیادی در بم دارند ولی فقط اوجهای ایشان دیده می شود ) و استاد محمود علی البناء اینها شاخصها هستند اساتید دیگر زیبا می خوانند اما پردازش لحنی در طبقات بم صوت در آنها کمتر مشاهده می شود. ان شاء الله موفق باشید.

[عکس: 777.jpg]
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
(2013-07-21, 05:25 PM)غلامحسین نصیری نوشته:  سلام جناب صفری ممنون از نظرتون . من هم نگفتم صدای عبدالباسط مردم را به گریه می اندازه . گفتم غیرمسلمانان جذب صدای زیبای ایشون شده ومسلمان شدند . بله استادانی مثل مصطفی ،کامل یوسف ، منشاوی عبدالمنعم طوخی دارای صدا های ماندگار هستند ولی در صافی وزلالی وزیبایی ، استاد عبدالباسط در نوک قله می باشند . امتحانش سخت نیست ، عصر که میرویم برای افطار نان بخریم از مردم عادی بپریسم ، اسم یک قاری قران را نام ببرند. اسم هیچکس را بلد نیستند جز عبدالباسط ، نه تنها ایران حتی در کشورهای آفریقایی وضع چنین است . A38
ضمن عرض سلام و احترام به نظر شما برادر بزرگوار
در جواب اینکه فرمودین مردم عادی تا بهشون بگی قاری قران سریع عبدالباسط رو نام میبرن، به نظرم این دلیل نمیشه.چون خیلیا اصلا با تلاوت قران سر و کاری ندارن.مثل کسی که اصلا اهل فوتبال نباشه و تا بهش بگی یه فوتبالست رو نام ببر سریع بگه علی دایی...در حالیکه بسیارها بهتر از علی دایی در جهان هستند.منتها محدوده فکری اون شخص فقط همون حده
الان خیلی از مردم عادی مثلا با صدای استاد حصان اشنایی ندارن...این دلیل نمیشه که صدای ایشون رو ما از دور خارج کنیم...قیاس شما وقتی صحیحه که مردم همه صداها رو شنیده باشن بعد انتخاب کنن
در ضمن بنده تاپیک رو بعنوان یک تاپیک نظرسنجی شخصی راه اندازی کردم.زیبایی یه چیزی نیست که حتما شاخصه داشته باشه...زیبایی دلیه...من گل نرگس رو قشنگ میبینم.یکی دیگه گل محمدی رو...هر دو هم قشنگن
تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
سلام علیکم
بنده هم با نظر استاد بخشنده موافقم...استاد عبدالباسط بسیار صدای جذاب و گیرایی دارن و صدای ایشون بسیار عوام پسنده..ولی از درجات بم صداشون خیلی کمتر استفاده میکنند....
به نظر بنده استاد محمد عمران کاملترین صدا را دارند....چون بم هایی که ایشون خوندند رو فکر نکنم کسی دیگه خونده باشه....در توسط و اوج هم که بسیار عالی میخونند...البته از صدای کامل استاد شحات هم نمیشه گذشت....
یا علــــــی
امام زمان(عج):"چیزی که ما را از شیعیان پنهان داشته است،کارهای ناشایست آنهاست که به ما می رسد"
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
سلام
هر استادی جنس صدای متفاوت و گیرا و جذابی داره
ولی به نظر بنده استاد حصان صدای فوق العاده ای دارن
از جنس صداهای دیگه هم صدای استاد عمران...

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
سلام
رده بندی دقیق همینه:
1-استاد محمود شحات انور

2-استاد شحات محمد انور

3-استاد محمدحسیـــن A22

(2012-04-09, 12:49 AM)1374 نوشته:  1-استاد بنده حقیر که جانم فدایش شحات محمد انور و خاندانش
2-استاد شیعه راغب مصطفی غلوش
3- استادی که صدایش ملکوتی و عرفانی است محمد محمد اللیثی

مگه استاد غلوش شیعه شدن؟
کی؟ A22
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
(2013-07-21, 08:23 PM)محمدحسیـــن نوشته:  مگه استاد غلوش شیعه شدن؟
کی؟ A22
بله استاد غلوش علنا شیعه شدند و فکر کنم به خاغطر همین توی مصر خیلی اذیتشون کردند. A03 A03
تابع قوانین انجمن بزرگ قاریان

به گوش کردنش می ارزه !!((هر کی دنبال چیزی میگرده که بتونه باهاش به حال معنوی برسه اینو توصیه میکنم))

http://www.gharian.ir/showthread.php?tid...1#pid42791

خاک پای قاریان بی ریا...

السلام علیک یا فاطمه الزهرا سیده نساءالعالمین.

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
سلام علیکم
1-استاد شحات محمد انور
2-استاد مصطفی اسماعیل
3-استاد عبدالباسط
پاسخ }}
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

پنل اسمس

قرآن

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('4272')