تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 52 رای - 2.98 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال چه کنیم از آسیب های سن بلوغ نسبت ب صدا در امان بمانیم؟
قرا چه باید بکنند تا از اسیب های سن بلوغ در امان بمانند.؟

وعده ما کنکور سراسری تجربی سال 1395 هجری شمسی

پاسخ }}}}

آگهی
(2012-07-15, 11:12 AM)محمد حسن احمدی نوشته: قرا چه باید بکنند تا از اسیب های سن بلوغ در امان بمانند.؟
در آغاز این نکته رو باید گفت که شروع سن بلوغ در افراد متغیره و بستگی به جغرافیای مکان و فیزیک بدنی و ... داره.

اما در مورد حفاظت از صوت:

چون در سن بلوغ تمام قسمت های بدنی به نحوی دچار تغییراتی میشن حنجره ی انسان نیز شاملش میشه پس نتیجه میگیریم بیشتر آسیب پذیر می شه.پس برای حفاظت از آن نکاتی رو در حد تجربه ی کسب کرده خودم میگم:

1-از داد زدن بی مورد و انفجاری به شدت بپرهیزید.

2-صبری جمیل داشته باشد تا این مقطع زمانی رو به سلامت پشت سر بگذارید.مکرر دیده شده که فرد از وضع موجود خسته و شروع به اوج خوانی میکنه و ...

3-در آخر از تمام اساتید شنیدم که نباید تلاوت رو کنار گذاشت بلکه در حد بم خوانی یا زمزمه تمریناتی رو داشته باشیم.

اگر سوالی است در خدمت باشیم.

ملتمس دعا

[عکس: ghalvash_ahzab_islammovie_ir.gif]
وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ

پاسخ }}}}

در اين مدت بهتره قاري قرآن هيچ جايي تلاوت نكنه.و تجويد و لحنش رو تقويت كنه.البته تو اين مدت صداسازي فراموش نشه.چون هرجوري صداسازي كنيد تا آخر عمر مثل سايه با شما خواهد بود.پس عزيزان عجله نكنيد.

پاسخ }}}}

(2012-07-15, 03:35 PM)فدك 14 نوشته: در اين مدت بهتره قاري قرآن هيچ جايي تلاوت نكنه.و تجويد و لحنش رو تقويت كنه.البته تو اين مدت صداسازي فراموش نشه.چون هرجوري صداسازي كنيد تا آخر عمر مثل سايه با شما خواهد بود.پس عزيزان عجله نكنيد.

این صدا سازی یعنی چ؟؟؟

چطوری صداسازی کنیم؟؟/

پاسخ }}}}

آقا من 16 سالمه بعد اوایل دوران دو رگه شدن صدام صدام اصلا اوج نداشت اما الآن داره و میتونم یه خورده اوج بخونم اما به صدام فشار میاد و درد میکنه
سوالم اینه که من اوج بخونم یانه؟
بعد من بم صدام خیلی زیاده اما بهم گفتن بم هم زیاد بخونم به مثل اوج به حنجره فشار میاد درسته؟
بعد این صداسازی هم اگه میشه بیشتر توضیح بدین

[عکس: header_2.JPG]

هرگز تنها قدم برنخواهی داشت
you will never walk alone

پاسخ }}}}

علم صداسازی برای قراء لازم است. شناخت این علم باعث بهره گیری صحیح از
توانایی های صوتی خواهد شد. قاری با این کار گستره صوتی خود را می شناسد و
می توانند بهتر و زیباتر هنرنمایی کند. تمامی قراء مشهور محدوده صوتی خود
را می شناختند. این اساتید زیر نظر یک استاد که بوسیله ساز عود آموزش می
دادند، تعلیم دیده اند. هر چقدر در زمینه استفاده علمی تر از صدا اطلاعات و
علم داشته باشیم موفق تر خواهیم بود.

و اگر ما در دوران بلوغ صبور باشيم و تحت نظر يك استاد كار كنيم و اون تمريناتي كه استاد ميگه به اون حرف ها خوب گوش كنيم و به خداوند متعال متوسل بشيم حتما صددرصد بعد بلوغ حتما صداي خوبي رو خواهيم داشت.

ياعلي/التماس دعا A38

پاسخ }}}}

سلام
بنده هم چون این سن رو دارم میگذرونم استادم گفته به هیچ وجه اوجی که باعث بشه صدا درد کنه یا حالت جیغ پیدا کنه نخون و به همون غماز هر نغمه اکتفا کنم و تمرینهام مداوم و بدون فشار باشه و ترتیل در این سن بی نهایت برای صدا خوبه.
چنانچه اگه چیزی دیگه هم بهم گفتن بی خبرتون نمیذارم.
در ضمن اقا محمد حسن چون من صداتون رو شنیدم شما اصلا نباید تو این صن A05 به خودتون فشار بیارین و تمرینات بم رو حتما انجام بدید.

A57

بیاید ظهور کنیم،

او منتظر ماست ...

پاسخ }}}}

سلام علیکم

قاری می تواند قبل از سن بلوغ تلاوت کند و تمرین کند اما در این سنین باید فقط ترتیل بخواند . این همان توصیه ای است که استاد شحات انور به فرزند کوچکشان داشته اند.

[عکس: 777.jpg]

پاسخ }}}}

(2013-07-06, 05:28 PM)بخشــنده نوشته: سلام علیکم

قاری می تواند قبل از سن بلوغ تلاوت کند و تمرین کند اما در این سنین باید فقط ترتیل بخواند . این همان توصیه ای است که استاد شحات انور به فرزند کوچکشان داشته اند.
فرزند کوچک استاد شحات یعنی جناب استاد محمود شحات شاید خیلی از عزیزان ندونند A59

پاسخ }}}}

(2012-07-15, 11:12 AM)محمدحسـن نوشته: قرا چه باید بکنند تا از اسیب های سن بلوغ در امان بمانند.؟
کار خاصی لازم نیست کنیم فقط باید تلاوت نکنیم A15
تواین سن بهتره آدم بره قرآن حفظ کنه و تلاوتهای متنوعیو فقط گوش کنه
البته من مورد دوم رو انجام میدم A15

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Bahar ، A.Maarefi ، s.m.hossain ، A.Ghasemzadeh