MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
زندگینامه محمد اللیثی

تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 62 رای - 2.97 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زندگینامه محمد اللیثی
به نام خدا
سلام

[عکس: thumbnail.php?type=special&imageurl=medium_03.jpg]

محمد الیثی در سال 1952 میلادی در روستای نخاس از توابع شهر زقازیق در استان شرقی مصر به دنیا آمد و در خانواده ای قرآنی رشد و تربیت یافت، پدرش «محمد ابوالعلا» تنها فردی بود كه در روستا توانسته بود كل قرآن كریم را حفظ كند.

از این رو محمد تحت تعلیم پدر خود شروع به حفظ قرآن كریم كرد و توانست به یاری پروردگار و به مدد استعداد و هوش بسیار خوب خود در سن سه سالگی كل قرآن كریم را حفظ كند.

علاقه روزافزون محمد به تلاوت قرآن كریم سب شد تا وی در سن شش سالگی فنون مربوط به تلاوت قرآن كریم را نیز به طور كامل و تحت تعلیم پدرش فرا بگیرد، همچنین با مراجعه به بعضی از قاریان بزرگ در آن زمان توانست علم اختلاف قرائات را نیز بیاموزد و از آن پس بود كه وی تلاوت قرآن را در محافل و مراسم های مختلفی كه داخل روستا برگزار می شد آغازكرد.

بیش از 15 بهار از زندگی محمد نوجوان نگذشته بود كه شهرت او و تلاوت های زیبایش به روستاها و شهرهای مجاور نیز رسید و تقریباً در استان شرقی مصر در امر تلاوت قرآن كریم صاحب شهرت و منزلت شد.

مردم از صدای زیبا و نفس طولانی محمد در تلاوت قرآن كریم شگفت زده شده و باور نمی كردند كه جوانی مانند او بتواند از قاریان بزرگی مانند استاد عبدالباسط محمد عبدالصمد، استاد مصطفی اسماعیل، استاد محمد رفعت، استاد كامل یوسف بهتیمی و استاد سعید عبدالصمد الزناتی، آن هم با آن دقت و ظرافت تقلید كند.

محمد الیثی در سال 1984 میلادی توانست مجوز تلاوت در رادیو مصر را دریافت كند و از آن پس بودكه شهرتش به سراسر مصر رسید و همه نیز او را به عنوان قاری ممتاز شناختند.

پس از ورود به رادیو وی به عنوان قاری برتر استان شرقی مصر انتخاب شد و در مساجد بزرگی مانند مسجد امام حسین (ع)، مسجد حضرت زینب (س)، مسجد نور و مسجد شافعی به تلاوت قرآن پرداخت و تلاوت هایش نیز به صورت زنده از رادیو قاهره پخش می شد.

محمد الیثی به کشورهای زیادی برای تلاوت قرآن کریم سفر کرد از جمله آن ها می توان به هند، پاکستان، جنوب آفریقا، آلمان و آمریکا اشاره کرد.

وی در سال 1379 هجری شمسی به همراه استاد احمد نعینع به جمهوری اسلامی ایران نیز سفر کرد و با تلاوت های زیبای خود شوق و شور وصف ناشدنی را در بین دوستداران قرآن کریم در ایران به راه انداخت.

پس از مراجعت از سفر ایران وی احساس کرد که حنجره اش دیگر توان قرائت قرآن همانند گذشته را ندارد، به همین منظور به پزشک مراجعه کرد اما درمان موفق حاصل نشد و وی پس از اینکه شش سال تحت مداوا بود در روز یکشنبه 5 مارس سال 2006 میلادی مطابق با 14 اسفند سال1384 هجری شمسی به دیدار معبود شتافت. روحش شاد و یادش گرامی باد.

منبع : http://shefa-qoran.blogfa.com/

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: ترنم وحی ، نسیما ، Mohtasham ، saeidxavi ، سـجـّـا د ، GHARIAN ، Bahar ، shajariani ، m118

آگهی
بسم الله الرحمن الرحیم

اجازه هست یه سوال بپرسم ؟
خیلی وقته این سوال برام پیش اومده که ...

دلیل فوت استاد محمد اللیثی چی بوده ؟

و کسی نمیدونه چند تا سفر به ایران داشتند ؟

آخه ایشون در سن خیلی کمی بوده که فوت کرده همچنین قیافشون هم خیلی سالخورده و بیمار به نظر نمیرسه

این عکس رو نگاه کنید :
[عکس: laythi_airport.jpg]
مربوط میشه به یکی از سفر های استا محمد اللیثی و استاد احمد نعینع به ایران که استاد لیثی تلاوت های زیادی رو انجام دادند . اگر به عکس دقت کنید می بینید که ایشون خیلی جوان هستند و خیلی جوان تر از استاد نعینع (( استاد نعینع هم چون دکتر هستند خدا رو شکر حالا حالا ها در خدمت قرائت هستند [عکس: a05.gif]))

آیا بدلیل سرطان حنجره یا بیماری هایی از این قبیل بوده ؟
آخه در اکثر تلاوت های ایشون فشار زیادی که به صداشون وارد می کنن به خوبی قابل رویته
من سبک تلاوت ایشون رو خیلی دوست دارم و تلاوت هاشون واقعا به دلم می شینه
حالا به هر حال ان شاءالله خدا رحمتشون کنه .

[عکس: ramazan1435_1.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: GHARIAN ، سعید پلیمر ، shajariani ، Bahar ، s.m.hossain

تا اون جا که من می دونم،استاد محمد اللیثی دو سفر در سالهای 77 و 79 به جمهوری اسلامی ایران داشته اند.

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: سـجـّـا د ، Bahar

به نام خدا
سلام
اینطور که بنده از یکی از اساتید شنیدم،همسر دوم استاد اللیثی یکی از خوانندگان معروف مصر بوده.ایشون مثل اینکه در اواخر زندگیشون با هم زیاد سازگاری نداشتند و مثل اینکه همسر استاد یه دارویی رو در ظرف غذای ایشون میریزه و استاد اون غذا رو میخورن....از قرار معلوم استاد اللیثی همون شب در یکی از کشور های آفریقایی برنامه ی تلاوت داشتند که یهو وسط تلاوت صداشون جیغ میشه و کل تلاوتشون به هم میخوره.....از همین رو مردم اون کشور تعجب کرده بودند که همچین قاری معروفی اینطور تلاوت میکنه و مثل اینکه بعد از تلاوت زیاد برخورد خوبی با ایشون نداشتند....استاد هم وقتی که از ماجرا بو میبرند خیلی عصبی شده و بر اثر همین فشارهای عصبی در راه برگشت در فرودگاه سکته کردند و دار فانی را وداع گفتند....
البته دوستان من هم از یکی از اساتید شنیدم که ایشون هم از یکی از بزرگترین اساتید ایران شنیده بودن....یهو نگین که از خودم حرف درآوردمA05A05A05

امام زمان(عج):"چیزی که ما را از شیعیان پنهان داشته است،کارهای ناشایست آنهاست که به ما می رسد"

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: Mohtasham ، سـجـّـا د ، Bahar ، qoran74

یه چیزی توی نرم افزار اقرا نوشته بود من باورم نشد.نوشته بود که استاد ۳سالش بود حافظ کل شد

پاسخ }}}}

(2012-08-14, 07:37 PM)moztarzadeh نوشته:
(2012-08-14, 07:31 PM)سـجـّـا د نوشته:
(2012-08-14, 07:17 PM)احمد خیری نژاد نوشته:
به نام خدا
سلام
اینطور که بنده از یکی از اساتید شنیدم،همسر دوم استاد اللیثی یکی از خوانندگان معروف مصر بوده.ایشون مثل اینکه در اواخر زندگیشون با هم زیاد سازگاری نداشتند و مثل اینکه همسر استاد یه دارویی رو در ظرف غذای ایشون میریزه و استاد اون غذا رو میخورن....از قرار معلوم استاد اللیثی همون شب در یکی از کشور های آفریقایی برنامه ی تلاوت داشتند که یهو وسط تلاوت صداشون جیغ میشه و کل تلاوتشون به هم میخوره.....از همین رو مردم اون کشور تعجب کرده بودند که همچین قاری معروفی اینطور تلاوت میکنه و مثل اینکه بعد از تلاوت زیاد برخورد خوبی با ایشون نداشتند....استاد هم وقتی که از ماجرا بو میبرند خیلی عصبی شده و بر اثر همین فشارهای عصبی در راه برگشت در فرودگاه سکته کردند و دار فانی را وداع گفتند....
البته دوستان من هم از یکی از اساتید شنیدم که ایشون هم از یکی از بزرگترین اساتید ایران شنیده بودن....یهو نگین که از خودم حرف درآوردمA05A05A05

بسم الله الرحمن الرحیم

اگه اینطور باشه که شما میگید که خیلی دردناکه

[عکس: a12.gif]
فکر نمیکردم اینطوری باشه . آخی . خیلی دلم براشون سوخت[عکس: a18.gif][عکس: a18.gif][عکس: a18.gif][عکس: a53.gif][عکس: a50.gif][عکس: a18.gif]

خدا بیامرزدشون و اگر کاره اون زنه بدجنس بوده ایشالا A31A31

بعید میدونم این داستان حقیقت داشته باشه...!!!!
سلام آقا مجید
بله،من خودم هم که برای اولین بار این داستان رو شنیدم تعجب کردمA23A23A23
دیگه راست و دروغ بودنش رو خدا میدونهA22A22A22
یاعلــــــی

امام زمان(عج):"چیزی که ما را از شیعیان پنهان داشته است،کارهای ناشایست آنهاست که به ما می رسد"

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: سعید پلیمر ، Bahar ، سـجـّـا د

سلام A32
والا نمیدونم چی بگم ولی بیشتر به داستان شبیه آخه کسی که قاری قرآن هست باکسی که اهل آوازو بی قیدوبنده ابش تو یه جوب نمیره که بخواد ازدواج کنه؟؟؟!! A23

آرمیتا دیدی اشتباه آقا رو گفتی:بابا؟
[عکس: 91_01343292739.jpg]
آرمیتا با یقین گفت که :"خب بابای همه ست دیگه"
دخترشهید چنین حرفی زدولی ماهنوز..

پاسخ }}}}

عجب عشق نافرجامی!!!!!
یادم باشه خواستم زن بگیرم شناسنامشو خوب نگاه کنم مصری نباشه!
من بدبخت جسم و جونی هم ندارم.به سم نیاز نیست.با حشره کش هم میمیرم

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}}}

استاد لیثی بر اثر سرطان حنجره فوت کردند.این که زن دوم داشته و اون زنم خواننده بوده شایعه و خیلی دور از ذهنه !!!برای استاد شحات مرحوم هم شایعه زیاد درست کرده بودن!!!ا

لا تحدّثني عن الدين كثيرا!

ولكن دعني أراه في تصرفاتك!

.........

Inta Ahla Gharam

إنت أحلي غرام... تو زيباترين عشقي

پاسخ }}}}

زندگینامه صوتی استاد محمد اللیثی -
به مناسبت 15 اسفند سالگرد رحلت استاد

پخش شده از برنامه شکوه تلاوت رادیو قرآن, با اجرای آقای سید امین میرزایی

دانلود

پاسخ }}}}