تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 66 رای - 2.92 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زندگینامه محمد اللیثی
قاری الشیخ منصور جمعه منصور دوست شیخ محمدليثى و از اهالی روستای ایشان میگوید:
بنده به خاطر رفاقت و دوستی با شیخ محمد لیثی و همراهی ایشان در بسیاری از محافل در نزد ایشان حضور داشتم.
فرصت ها همگی میسر بود تا از نزدیک علاقه مردم را به شیخ لیثی زیر نظر بگیرم و از مواردی که که بر حسن صوت و زیبایی تلاوتش دلالت میکند رابیان میدارم:بنده کلاس سوم متوسطه بوم.شیخ بنده را صدا زد(بنده در ان لحظه مشغول بازی فوتبال بودم)پس باصدایش از محل بازی خارج شدم و به ایشان گفتم :خیراست ای دوست من شیخ محمد؟ ایشان از بنده 5 سال بزرگتر بود سپس به بنده گفت:سریع به خانه برگردد و لباسهایت رابپوش تا به قطار ملحق شویم چراکه من برای تلاوت به هیها دعوت شده ام.بنده با سرعت به خانه رفتم و لباسم راپوشیدم و باشیخ همراه شدم و از دیارمان به زقازیق که 9 کیلومتر از ما دیرتر بود؛سوار قطار شدیم سپس قطار دیگر راکه منتهی میشدبه منصوره راسوار شدیم و هنگامی که در ههیا پیاده شدیم چادر های بزرگی را دیدیم(در40سقف). هنگامی که شیخ شروع به تلاوت نمود بنده به کار خود پرداختم(به مردم توجه نمودم) و علاقه استماع مردم را به تلاوت ایشان زیرنظرگرفتم.مستمعین با تلاوت ایشان که به چیره دستی تلاوت مینمود؛لحظات خوبی راسپری میکردندو هنگامی که باتلاوتش اندوه رابه عزاداران منتقل نمود یکی از انان خواست که به او پول بدهد اما او منتظر ماند تا این کار را پس از خروج مردم انجام دهد ولی ناگهان وقتی شیخ لیثی گفت:صدق الله العظیم کسی حرکت ننمود و عزا و ماتم همه جا را فرا گرفت.در نهایت شخص نشست تا شیخ را ببیند در حالی که ایشان در تلاوت و زیبایی صدایش می افزود...صدایی که دلها را می رباید!!!در پایان مراسم شب؛ شیخ لیثی به اصحاب عزا شگفت زده گریست(به خاطر مزد بیش از حد) در حالی که انان از7جنیه به 10 جنیه به او مزد اعطا نمودند(جنیه واحد پول کشور مصر)در ضمن ماشینی معتبر رانیز فراهم نمودند تا ما را به دیارمان (النخاس) برسانند.این ماجرا نتیجه رضایت و علاقه پر شور مردم به تلاوت شیخ بود و خداوند در ان شب به ایشان که حقیقتا زیبا تلاوت نمود؛ توفیق بزرگی عطا نمود.

مقطع قرانى قصير للشيخ رضا جمعه منصور اثناء حوار خاص عن فضيلة الشيخ محمد الليثى رحمه الله:
http://www.gulfup.com/?xoZHzF
مشاهده:

http://www.aparat.com/v/ywvE5

كلمه الشيخ رضا جمعه منصور عن الشيخ محمد الليثى رحمه الله وقد تم عرضها سابقا فى الموقع:
http://www.mhelmy87.ir/post/380

ترجمه: استاد عليرضا

اعداد: استاد رامى عادل
نشر: محمدحلمى

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

آگهی
حديث الشيخ قطب الطويل عن الشيخ محمدالليثى - رحمه الله:
الشيخ قطب الطويل: ومن يقدر ان يأتى بآيات مثل الشيخ ابوالعنين شعيشع وآيات مثل الشيخ محمد رفعت ؟ صعب صعب صعب ما كان يقدر على هذا الذى جمع ما بين القديم والحديث فضيلة القارئ الراحل رحمه الله الشيخ محمدالليثى هو الذى جمع وقدر على المزج بين القديم والحديث المذيع: بشكل صح.
الشيخ قطب الطويل: بشكل صحيح ومتقن وجيد وافضل من جيد.

ترجمه نص للفارسيه:
شيخ قطب طويل : چه کسی مي تواند آياتی از قرآن را به سبک استاد شعيشع و آياتی را به سبک مرحوم محمد رفعت بخواند؟ بسيار بسيار مشکل است که بتوان سبک تلاوت قاريان قديمی و جديد را با هم جمع کرد، اما استاد مرحوم شيخ محمد الليثی تنها کسی بود که توانست اين کار را انجام دهد و به زيبايی، سبک تلاوت قراء قديم و جديد را با هم ترکيب کند.
مجری : به شکل صحيح
شيخ قطب طويل : بله، به شکل صحيح و دقيق و بسيار عالی

http://www.aparat.com/v/K2c0J

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: