تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 78 رای - 3.22 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زندگینامه استاد سعید طوسی

[عکس: th_img_13.jpg]

نام : طوسي، سعيد
مليت : ايران
سال تولد : 1349
كارشناس علوم قرآني
نفر اول مسابقات بين‌‌المللي سوريه 1372
نفر اول مسابقات بين‌المللي مالزي 1377
نفر اول مسابقات كشوري ابتهال و دعا
نفر اول مسابقات كشوري قرائت قرآن 1379
مسافرت‌هاي خارجي و تبليغي: سريلانكا – پاكستان – بنگلادش – چين – عربستان 14 مرتبه – سوريه – لبنان – تركيه – عراق – شوروي – مراكش – تانزانيا – مالزي – كنيا – آفريقاي جنوبي – كويت – اردن – امارات – عمان – بحرين – قطر
جلسه قرآني ايشان: يكشنبه‌ها و سه‌شنبه‌ها شوراي عالي قرآن جهت بالابردن سطح قرائت قرآن نخبگان استان تهران نوجوانان و بزرگسالان
متولد مشهد

آمده ایم که قیمتی زندگی کنیم
نه اینکه به هر قیمتی زندگی کنیم

مرحوم آیت الله العظمی بهجت

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

آگهی
بهترین تلاوتهاشون مانی هست که به سبک حکیم عمران میخونند
مخصوصا کردبیاتها

[عکس: quran.png]

.: سایت قاریان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران :.
[عکس: 7276d23355c.png]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

من به عنوان کوچک ترین شاگرد استاد طوسی وظیفه خودم دونستم در حد خودم کمی از اخلاق استاد طوسی بگم.
.
.
اولین چیزی که باعث شده من از دوست داران استاد طوسی (نه تنها تلاوت بلکه رفتار و کردار) بوده باشم اینه که هر وقت استاد طوسی رو میبینم چه تو جلسات چه مسابقات و حتی تلاوت هایی که تو تلوزیون نشون میده یه انرژی مثبتی میاد تو وجودم که واقعا شاد میشم. و اصلا از همنشینی با ین استاد بزرگوار خسته نمیشم .
یعنی جلسه که تموم میشه استاد نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه بعد از جلسه به ماشینشون میرسن که بخوان برن منزل.
بچه ها دور استاد جمع میشن بگو و بخند و سوال .من بعضی موقعا خودم اعصابم خورد میشه از این صبر استاد که به کسی چیزی نمیگن
حتی یکبار هم به استاد طوسی گفتند :
استاد خوش اخلاقی بد دردیه آدم نمیتونه بگه بذارید به کسی بابا ما کار داریم بذارید بریم
استاد فرمودند:من معتقدم که آدم ها ارزش دارند و خودم به این رسیدم
بعد خاطره ای رو برای ما نقل کردند که یکی از هم شهری های ما گفتند که فلانی به جای اینکه برای رئیس روسا بخونی برو برای مردم بخون .برو پایین شهر بخون.
اتفاقا همون شب استاد گفتند که یه جای خیلی مهمی دعوتشون کردن ولی اومدن حرم حضرت عبدالعظیم به قول خودشون اینجا صفا میکنن.
بعد گفتن که همینجا هم آدم ها با جاذبه های گوناگون میان. مثلا همین بچه هایی که میان برای جلسه از اینا ممکنه از هر 5تا شون یکی به اون چه که باید برسه میرسه
یه مثال قشنگی زدن از احمد نعینع یکی از بهترین قاریان حال حاضر مصر که خیلی بچه ی شیطون و شری بوده
استاد نعینع گفتند:
ما بچه که بودیم تو اون مسجدی که شیخ مصطفی اسماعیل قرآن میخوند ما میرفتیم شیطونی میکردیم خادم مسجد هم یک پیر مرد بد اخلاقی بود که معمولا مارو بیرون میکرد
بعد میگفت یک روز زود تر از اینکه مردم بیان و شیخ مصطفی اسماعیل بیاد اومدم تو مسجد و رفتم تو منبر که در داشت .رفتم اون تو و قایم شدم تا مردم یکی یکی اومدن و مسجد پر شد و شیخ مصطفی اسماعیل اومد و رفت رو منبر نشست و شروع کرد به خوندن اون وسط خوندن که دیگه اوج تلاوتش بود من نا خود آگاه یواشکی این دره رو باز کردم و بیرونو نگاه میکردم دیدم یهو یکی گوش منو گرفت نگاه کردم دیدم این خادمست
همینطوری کشان کشان مارو برد و خواست مارو با لگد بندازه بیرون یهو مصطفی اسماعیل متوجه شد (بر روی منبر)
استاد مصطفی اسماعیل وسط تلاوت که هنوز صدق الله رو نگفته گفت "شیخ" صبر کن (خطاب به خادم مسجد)
از پله ها اومد پایین و از لابه لای جمعیت دست من رو گرفت و همراه خودش برد و کنار خودش بالای منبر نشوند و ادامه ی تلاوتش رو انجام داد
.
.
.
استاد نعینع بعد ها گفتند این حرکن باعث شد تا در من انقلابی ایجاد بشه حالا الان شده استاد احمد احمد نعینع
.
.
.
هر کلمه ای که از دهان استاد طوسی خارج میشه بر علاقه من نسبت به استاد زیادتر میکنه.
ان شاءالله بعدا بیشتر بتونم از ویژگی های اخلاقی این استاد بگم

.
.
.
[عکس: Picture1.png]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

A59
استاد سعید طوسی
A59
قاری برتری که از روش آموزش هجایی به قله قرائت قرآن رسید و به حج تمتع ۹۰ اعزام شد.

سعید گندم‌نژاد طوسی متولد 1349 تهران، کارشناس علوم قرآنی که به عنوان قاری برتر جمهوری اسلامی ایران عازم حج تمتع 1390 شده بود، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، افزود: آموزش قرآن را‌ با تشویق پدر و مادرم از 5 سالگی به روش هجایی شروع کردم و در مکتب‌خانه این روش را در یک سال یاد گرفتم.
وی افزود: از استادان اولیه و مؤثر بنده حاج احمد هروی دامغانی و سپس استاد سیدمیرزا علی رحیمی از خسرویه قوچان بود که از محضر هر کدام سال‌ها استفاده کردم و یک سال در مکتب‌خانه به روش هجی کردن روخوانی و روانخوانی قرآن را یاد گرفتم.
این قاری برتر قرآن افزود: بنده در سال 1349 در تهران به دنیا آمدم که از یک سالگی به همراه خانواده به مشهد مهاجرت کردیم و از 5 سالگی به روخوانی و روانخوانی قرآن به مدت یک سال پرداختم و پس از آن در جلسات قرآنی به همراه پدر به صورت مستمر شرکت کردم.
استاد سعید طوسی در مورد یادگیری فنون تلاوت قرآن گفت: این فنون را از استاد هروی دامغانی و میرزاعلی رحیمی یاد گرفتم و در زمینه صوت و لحن از نوارهای استادان قاری مصری همچون شیخ عبدالباسط و شیخ محمدصدیق منشاوی و شیخ مصطفی اسماعیل بهره‌های فراوان بردم.
این قاری برتر جمهوری اسلامی ایران در مورد مقام‌های کسب کرده در قرائت قرآن گفت: در سال 1372 در مسابقات بین‌المللی کشور سوریه رتبه اول و سال 1377 در مسابقات بین‌المللی مالزی بین 36 کشور رتبه اول به دست آوردم.
وی تاکید کرد: برای انتشار فرهنگ قرآنی و اجرای قرائت قرآن به بیش از 20 کشور جهان از جمله مالزی، سوریه، کویت، بحرین، چین، ترکیه، پاکستان، امارات متحده عربی، سریلانکا، آلمان و همچنین عربستان برای حج تمتع ۹۰ اعزام شدم.
استاد سعید طوسی افزود: هم اکنون به عنوان کارشناس قرآنی در شورای عالی قرآن و نیز در صدا و سیمای جمهوری اسلامی مشغول خدمت هستم.
وی در زمینه خانوادگی گفت: ازدواج کرده و ۳ فرزند دارم که فرزندانم نیز علاقه‌مند به قرائت قرآن هستند و سعی بر این است در منزل محیطی آرام با الهام از نور قرآن و قرائت آیات آن ایجاد کنم.
استاد سعید طوسی در پاسخ به این پرسش که آیا همسایگان شما از قرائت قرآن با صدای بلند ناراحت نمی‌شوند، گفت: گرچه در تهران و آپارتمان زندگی می‌کنیم، اما ساختمان طبقات اندکی دارد و خوشبختانه اکثر ساکنان آن قرآنی هستند و هیچ مشکلی با تلاوت قرآن با صدای بلند ندارند.
وی در مورد گسترش قرآن در جامعه و وارد شدن به زندگی مردم، گفت: باید به امر آموزش قرآن در سطوح مختلف بویژه در بخش نوجوانان اقدام کرد و در بخش روخوانی و روانخوانی قرآن اهتمام بیشتری از سوی مردم و مسئولان کشور برای گسترش فرهنگ قرآنی صورت گیرد.
وی در مورد مشکلات گسترش فرهنگ قرآنی گفت: اگر بخواهم زبان گلایه باز کنم حرف زیاد است، چون بسیاری از مسئولان ما همت لازم برای قرآن را ندارند و اگر کار سیاسی باشد، به آن اهتمام دارند، اما اگر حرف از گسترش فرهنگ قرآن باشد، حرف زیاد، اما عمل کم است.
قاری برتر قرآن اعزامی به حج تمتع که در طبقه دوم مسجدالحرام با قرائت زیبای قرآن سایر زائران را جلب می‌کرد، در پایان نشست حلقه قرآنی گفت: اگر شاهد این باشیم که مسئولان فرهنگی کشور به اندازه ورزش و سینما به آموزش قرآن توجه کنند، آنگاه فرهنگ قرآن گسترش می‌یابد، اما بیشتر ادعا می‌شود و آنچه از گسترش قرآن در جامعه وجود دارد، بیشتر خودجوش از نهاد مردم است و کمتر از برنامه‌ریزی مسئولان به دست آمده‌است.
وی تاکید کرد: اگر بخواهیم قرآن در جامعه نهادینه شود و فرهنگ قرآن گسترش یابد، باید حرف‌ها تبدیل به عمل شود.
وی با گلایه از مسئولان ریاست جمهوری گفت: رئیس جمهور در یک جلسه قول داد از دست‌اندرکاران قرآنی تجلیل کند، اما فردی مسئول این کار شد که در نهایت افرادی را معرفی کردند که مورد اجماع جامعه قرآنی نبود و به افراد موثر در زمینه آموزش و قرائت قرآن بی‌توجهی شد. به عنوان مثال استاد سلیمی و پورزرگری برای تجلیل دعوت نشدند.
استاد طوسی در پاسخ به این پرسش که آیا برای آموزش قرآن روش سنتی و دوره‌ای مؤثر است یا آموزش کلاسیک قرآن، گفت: هر دو خوب هستند و هر کدام تاثیر خود را دارند اما روش دوره‌ای و سنتی به نظرم موثرتر است.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا درآمد یک قاری قرآن بهتر است یا فوتبالیست، گفت: درآمد یک قاری هرگز قابل مقایسه با فوتبال نیست و آنها چند ده برابر یک قاری درآمد کسب می‌کنند.

منبع:خبرگزاری فارس

.
.
.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام
ضمن تشکر از نویسنده مطلب به جهت آشنایی همگان بامفاخر قرآنی ؛
بنده چون سعادت همنشینی وهمسفری با این استاد گرانسنگ راهم در داخل وهم درخارج از کشور را داشته ام (حج ,پاکستان,ترکیه وسفرهای قرآنی داخل کشور وبچه یک محل درمشهد)بزرگترین خصیصه ایشان راکه به نظر من ازبحث فنی ایشان مهمتر است حسن خلق ومردم داری ایشان می دانم وایشان الحمدلله متخلق به اخلاق قرانی میباشند واین درس بزرگ وارزنده ایست برای همه که غرور وتکبر در هیچ شرایطی برما غلبه نکند که باعث منزوی شدن وطرد مردم ازما وشاید مورد طعن ولعن قران شویم.من پیشنهاد می کنم(اگر تکراری است ببخشید) دوستان خاطرات قرانی خود رااز اساتید قرآن که دارای نکات آموزنده است را نقل ونکات انرا جهت بالا بردن سطح اخلاق جامعه قرانی بیان کنند

یارب زدنی علما.خادم الزهرا(س)
[عکس: %D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C_%D8%B1%D8%B6%D8...DB%8C1.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام
ممنون از آقا مهدی رضایی بابت توجهشون نسبت به مطالب.A40
.
.
.
گذشته از اخلاق نیکو و پسندیده استاد طوسی من یک نظر شخصی و فقط از نگاه یک مستمع که از مطالب فنی و تخصصی هیچ سر در نمیاره در مورد صوت استاد طوسی بدم.A28A15
بازم میگم این نظر شخصی منه.A33
(رنگشو عوض میکنم که معلوم باشه شخصیهA08)
استاد طوسی دارای یکی از بهترین صوت ها در ایران هستند . [عکس: a59.gif]
والله من تو محفل تلاوت ها که میرم به غیر از اوج ها(دست خودمم نیست) کلا توجهم به قرائت کم میشه و فکرم مشغول کار دیگه ای میشه .
یه مثال میزنم...
چند روز پیش رفته بودیم شهریار برای مسابقه استانی قرائت .اتفاقا استاد طوسی هم اونجا بودند برای داوری (استاد طوسی داور خوبی هستند .در نمره دهی با مروت برخورد میکنند).قبل از اذان ظهر همه جمع شدیم توی سالن اجتماعات که استاد طوسی چند دقیقه برای قبل از اذان تلاوت داشته باشند.
[عکس: a37.gif]میتونم به قطعیت بگم حدود اون 20دقیقه ای که استاد تلاوت داشتند .همشو تو فضا سیر میکردم.[عکس: a37.gif]
بعدا که فایل صوتی ضبط شده اون تلاوت رو خودم داشتم گوش میکردم با خودم گفتم <<یاعلی>>من چقدر سر و صدا کردم.
و بگم این تلاوت از تلاوت های فراموش نشدنی در زندگی من هستش و میمونه.
که البته روم نمیشه اون تلاوت رو آپلود کنم ...
نظر من اینه که قراء ایرانی هر چی هم باشه بالاخره لحن هارو میتونن اجرا کنن.
چیزی که تلاوت های استاد طوسی رو از بقیه قراء متمایز میکنه فاکتور بسیار مهم صوت هستش.
صوت استاد طوسی طنین فوق العاده ای داره .بسیار گوشنوازه.و استاد در تمام طبقات صوتی موفق به اجرا هستند .همچنین صدای استاد طوسی یک صدای پخته هستش .که قابلیت اجرای تحریر های پیچیده و سخت رو داره.
شاید همین اخلاق نیکو ی استاد باشه که به عنایت خداوند رو صوتشون تاثیر کرده.
بطوریکه وقتی میخونن جو معنوی غیر توصیفی بر محفل حاکم میشه.A03
خود استاد هم همیشه به ما میگن حتی قراء مصری هم خود به خود اینجوری نشدن حتما در کنار زحماتی که کشیدن از عنایت های ویژه ی الهی همواره برخوردار بودند.
پس بازم برگشتیم به اخلاق استادA59A57
.
.
.
موفق باشید
.
یاعلی

.
.
.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

این مصاحبه ی کوتاه رو توی سایت "لینک خوندم" گفتم اینجا هم بذارم !
کپی پیست ... !

گفتگو با سعید طوسی

سعید طوسی: تلاوت شیوای قرآن توسط قاریان ایرانی، حجاج غیر ایرانی را متعجب می کند.حتييک بار سفر به خانه خدا ، آرزويي است که بسياري از مسلمانان جهان در دل دارند و مشتاقانه براي رسيدن به آن دعا مي کنندو حالا اگر اين سعادت را داشته باشي که چندين بار آنهم براي تلاوت کلام الله به خانه خدا مشرف شده باشي ، شهد شيريني است که حلاوتش در عمق جان نفوذ مي کند.گفتگويي انجام داده ايم با سعيد طوسي که با رها براي تلاوت به مکه معظم اعزام شده است. اوکارشناس علوم قرآني است و چندين مقام کشوري و بين المللي در حوزه قرائت قرآن دارد.

آقای طوسي شما از کودکي روخواني و روانخواني قرآن را شروع کرديد و کارشناس علومقرآني و در امر تلاوت هم متخصص هستيد.چندبار براي تبيلغ و قرائت بهکشورهاي مختلف سفر کرديد؟

مناز سال 1372به عنوان نماينده کشور به اتفاق بعضي از دوستان يا به صورت انفرادي تا الان به حدود بيست کشور سفر کردم. اعم از کشورهاي آفريقايي وآسيايي.

و چندبار از اين سفرها به عربستان بوده است؟

من12 مرتبه حج واجب و دو مرتبه حج عمره مشرف شدم.برخي کشورهايي هم که من خدمتتان گفتم مثل ترکيه حدود پانزده دفعه رفتم .به بعضي کشورهاي ديگر مانند مالزي که براي مسابقات رفتيم، دو سفر داشته ام.

آقاي طوسي اولين بار که براي تلاوت پابه مسجدالحرام گذاشتيد و روبروي کعبه قرآن را تلاوت کرديد چه حسي داشته ايد؟

خبطبيعتا يک حس تقريبا قريبي به انسان دست مي دهد . هرچقدر معرفت انسان کمترباشدوتوفيقات آدم کمتر باشد،انسان يک مقداري به آن باورها کمتر مي رسد. الان خاطرم هست اولين سفري که مشرف شدم ،حس قريبي بهم دست داده بود. کم کم که وارد مي شديم. به جاي اينکه من آن رفعت و رحمت و مهرباني خدا راحس کنم ،بيشتر عظمت و جبروت آنجا من راگرفته بود.تا بعد ديگر کم کم احساس کردم که اينجا حرم امن الهي است و "هذا بلد آمنا " هست.

هرسال حلقه قرآني همخواني و تلاوت در طبقه دوم مسجدالحرام روبروي ناودان طلا تشکيل مي شود و قراي محترم کشورمان آنجا به تلاوت مي پردازند. کميازحال و هواي اين حلقه قرآني براي مان بگوييد.

يکياز سنتهاي حسنه اي که در واقع در اين سفر معنوي حج پايه گذاري شده است،همين حلقه قرآني است که در مسجدالحرام مقابل ناودان طلا در طبقه دوم، همه ساله برگزار مي شود وقارياني که از کشورمان به عنوان سفيران کلام وحي به آنجا مشرف مي شوند تا قبل از اينکه اعمال شروع شود و به عرفات ، مشعر و بعد منا رجعت بکنند ،در اين حلقه ها شرکت مي کنند و جالب است که بدانيد شبهاي اول شايد جمعيت زيادي شنونده اين تلاوت ها نباشند. اما کم کم جمعيت افزوده مي شود تا شبهاي آخر که شايد قريب چهار صد پانصد نفر مي آيند و آنجاديگر تلاوتها فاقد بلند گو و دستگاه است که به صورت ظاهر خيلي هم مشکل استاما به هر حال انجام مي شود و برکات بسيار زيادي هم از جهت تبليغي به دنبال دارد هم براي اسلام عزيز ما، هم مکتب اهل بيت عليه السلام و هم براي انقلاب اسلامي.

در اين سالها، مخاطبين تان براي شما خاطره اي را رقم زده اند که براي ما تعريف کنيد؟

معمولااولين سوالشان اين است که شما از کدام کشور عربي هستيد و براي شان هم خيلي عجيب است که يک ايراني با داشتن زبان فارسي قرآن را اينقدر فصيح و زيبا بخواند. من خاطرات بسياري دارم. مثلا بعضي از دوستن ما شروع زندگي مشترکشان در همين حلقه هاي قرآني بوده است.آن کليد اوليه بحث ازدواج آنجا رقم خورده است.مثلا شخص مورد نظرشان آنجا انتخاب شده است و بعدها زندگي هايموفقي هم داشته اند. اين الان به ذهنم آمد. اما آنچه که مهم و قابل گفتن است، همين تاثير زيادي است که تلاوت ايراني ها در آنجا بر روي مسلمانان ساير کشورهاي اسلامي دارد.

منبع

.
.
.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

به نظر من مشهودترین خصوصیت استاد طوسی اخلاق خوب وافتادگی ایشان می باشد

امام علی(ع):آن چیزی را که برای خودت می پسندی برای دیگران هم بپسند

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2012-09-02, 03:10 PM)محمدمهدی کریمی نوشته: به نظر من مشهودترین خصوصیت استاد طوسی اخلاق خوب وافتادگی ایشان می باشد

بسم الله الرحمن الرحیم

بله . به نکته ی جالبی اشاره کردید . نحوه ی برخورد ایشان و اخلاق خوبشان خیلی برای من جالب بود .
من اصلا فکر نمی کردم که ایشون انقدر متواضع باشند . خدا رو شکر توفیق شد ایشونو برای اولین بار زیارت کردم و واقعا تحت تاثیر تواضع ایشون قرار گرفتم .

به نظر من رمز موفقیت قاریان بزرگ اخلاق خاص و تواضع آنهاست .

قاری قـرآن ، باید با عملش قاری قرآن باشد .
قاری هنرمند با عملش هنرمند می شود . باید در نهایت ادب و تواضع مرغ عالم ملکوت باشد و صدای او از عالم جبروت باشد

باید ساده دل ، پاک طینت و وارسته و بی نیاز باشد . قاری قرآن باید با تلاوتش آیات را تفسیر کند و سعی در شناختن خداوند داشته باشد و ....
و ان شاءالله ، همه ی قاریان ، این ویژگیها را کسب کنند

[عکس: ramazan1435_1.jpg]

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: