تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)


رتبه موضوع:
  • 77 رای - 3.25 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تفسیر المیزان علامه طباطبایی (ره) به زبان انگلیسی
#1
به نام خدا
سلام


در تفسير الميزان، سعي گرديده ابتدا معنايي از خود آيات، با عنوان «بيان آيات»،- هر چند با مدنظر داشتن و روايات مربوط و الهام­گيري از آنها- به دست آيد. سپس در بحث روايي، احاديث صحيح و معتبر مربوط، بگونه‌اي سنجيده، عالمانه و روشمند، و به مثابه شواهد و مؤيداتي براي «بيان آيات» ذكر شود. بدين ترتيب هم در خود قرآن تدبر و تفكر به عمل مي‌آيد و حريم استقلال كتاب مبين در بيان و تبيين آياتش پاس داشته مي‌شود و هم از توضيحات آورنده وحي و وارثان علم او و نقطه نظرها، زاويه نگرشها. قرائن و اطلاعات موجود در احاديث استفاده مي‌گردد. آشكار است كه اين روش فرق دارد با آنكه براي آيات قرآن، مستقل از روايات، هدايت و بياني قائل نيست. گويا در غياب احاديث آيات كتاب گويا نيستند. گنگ و اصمند و معناي محصلي به دست نمي‌دهند روش كار در تفسير الميزان، درست وارون اين است. در آغاز بيان آيات ارائه مي‌شود و آنگاه نوبت بحث روايي مي‌رسد و اين اسلوب (پابپايي بيان آيات با بحث روايي) از هدايت تا نهايت تفسير به چشم مي‌خورد.
در اين اثنا، از يكسو، راهنمايي‌هاي سرشار موجود در احاديث پيامبر (ص) و ائمه (البته پس از آنكه كه روايات و منقولات از پرويزن سنجش و نقادي و درايت گذرانده و بيخته شدند) مورد استفاده قرار گرفته و روش استنباط دقيق از قرآن و فهم مقاصد آن در مكتب «مخاطبان آشنا» آموخته مي‌شودمشاهده تفسیر المیزان.


اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ


پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:


آگهی


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دانلود کتب اربعه شیعه به زبان عربی faydima 0 6,099 2013-03-26, 06:52 PM
آخرین ارسال: faydima

پرش به انجمن:

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('1362')