جستجو در سایت:
نام کاربری:  
پسورد:     
عضــویت راهنما لیست اعضا نمایش ارسال‌های جدید نمایش ارسال‌های امروز

[-]
آخرین ارسالی ها
.: گفت و گوی مدیران :.
شروع کننده:GHARIAN آخرین پست توسط:مجتبی امیری پاسخ ها:326 بخش ویژه مدیران سایت نمایش ها:4517 زمان:امروز
آموزش نغمه بیات کرد
شروع کننده:Alireza Maleki آخرین پست توسط:مجتبی امیری پاسخ ها:5 معرفی جدید ترین نغمات وتحلیل آنها نمایش ها:1252 زمان:امروز
دانلود تلاوت استاد عبدالباسط حج 1-29 نسخه اصلی بدون اکو وبا کیفیت عالی
شروع کننده:محمدآذری کیا آخرین پست توسط:محمدآذری کیا پاسخ ها:0 تلاوت های مصری نمایش ها:26 زمان:دیروز
Quotes
شروع کننده:ahmadi آخرین پست توسط:ahmadi پاسخ ها:0 آموزش زبان سطح پیشرفته | آموزش نحــــو عربی نمایش ها:47 زمان:دیروز
امام سید علی حسینی خامنه ای (حفظه الله)
شروع کننده:محمدحسـن آخرین پست توسط:allameh پاسخ ها:37 سیاست قرآنی نمایش ها:1328 زمان:دیروز
کوتاه ولی دلنشین
شروع کننده:m.masiha آخرین پست توسط:m.masiha پاسخ ها:1 مسائل متفرقه و عمومـــی نمایش ها:6 زمان:دیروز
مقام فرحفزا
شروع کننده:s.m.hossain آخرین پست توسط:s.m.hossain پاسخ ها:0 گوشه ها و نغمات موسیقی عرب نمایش ها:40 زمان:دیروز
1500قطعه تلاوت ناب
شروع کننده:quran-mahallat آخرین پست توسط:quran-mahallat پاسخ ها:0 دیگر تلاوتها نمایش ها:37 زمان:دیروز
تلاوت های تصویری استاد شحات محمد انور
شروع کننده:shia آخرین پست توسط:سعید پلیمر پاسخ ها:65 تلاوتهای تصویری مصری نمایش ها:24911 زمان:۱۳۹۳-۵-۸
عکس های نادر از محل دفن استاد عبدالباسط
شروع کننده:محمدآذری کیا آخرین پست توسط:محمدآذری کیا پاسخ ها:0 بخش ویژه تصاویر نمایش ها:44 زمان:۱۳۹۳-۵-۸
جهت حرکت: - سرعت: - (توقف | حرکت) - بارگذاری مجدد
Plugin By Hamed
برچسب ها: سوال, درمورد, شیعه, یا, سنی, بودن, قاریان,
ارسال پاسخ 

رتبه موضوع:
  • 26 رای - 3.12 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال درمورد شیعه یا سنی بودن قاریان
نویسنده پیام
کـنـتـرل سـایـت
*
پست‌ها: 687
اعتبار: 1369
وضعيت : آفلاین
جنسيت:
5128 تشکر
ارسال: #11
RE: سوال درمورد شیعه یا سنی بودن قاریان
خب عزیز من قاریان مصری اکثریت سنی هستند
وقتی که اونا تو محل زندگی خودشون صدق الله العظیم میگن این نشونه ی چیه؟::dodgy::dodgy:

.
.
.
[عکس: Picture1.png]
(آخرین ویرایش در ۱۳۸۹-۱۲-۶ ۰۵:۱۳ عصر توسط Mohtasham.)
۱۳۸۹-۱۲-۴ ۰۸:۴۳ عصر
یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: yaseman9 ، shia ، منتظر ، مهدی مجید ، qoran74 ، Safari ، allameh ، سـجـّـا د ، iraniran
نویسنده پیام
یا فاطمة الزهرا سلام الله علیها
*
پست‌ها: 1,823
اعتبار: 1292
جنسيت:
9897 تشکر
ارسال: #12
بسم الله الرحمن الرحيم
سلام عليكم

عزيزي پرسيده بودند ثابت كنيد كه فلان قاري سني هست يا شيعه!
اولا كه سوال از اساس اشتباه است! چون شنيدن آيات وحي از زبان هر كسي كه باشد هيچ ضربه اي به اصل آيات وارد نمي كند! پس براي ما چه سودي دارد بفهميم قاري مذهبش اهل سنت است يا شيعه!
ثانيا همه ما مسلمان هستيم و به قرآن كريم اعتقاد راسخ داريم! حال چه فرقي مي كند كسي كه براي ما قرائت مي كند اهل سنت است يا شيعه! هر دو قرآن را قبول داريم! قاري اهل سنت همان آياتي را مي خواند كه ما قبولش داريم و ما هم همان آياتي را مي خوانيم كه آنها قبولش دارند! مسئله اصلي بين دو مذهب بر سر تفسير و تأويل آيات است كه مثلا جنابان اهل سنت مي گويند فلان آيه در وصف عايشه است اما ما مي گوئيم نه! مخاطب اين آيه زنان پيغمبر هستند و تنها عايشه مخاطب قرار نگرفته است! و ...
نمي خواهم مسائل اختلافي بين دو مذهب را پيش بكشم! اما سخن اصلي بنده اين است كه اگر ما بخواهيم به دنبال اين باشيم كه قاري اي كه برايمان قرائت مي كند اهل سنت است يا شيعه به هيچ چيزي نخواهيم رسيد!
عزيزي فرموده بودند نمي توانم صداي قرائت قرآن وهابي ها را تحمل كنم! ! ! اولا از كجا معلوم وهابي باشند؟!؟!؟!؟ ثانيا منگر كه كه مي گويد/بنگر كه چه مي گويد! او دارد همان آياتي را برايمان قرائت مي كند كه هر روز و هر شب استماعش مي كنيم! پس هيچ فرقي وجود ندارد! اتفاقا بسياري از همين قراء وهابي كه اكثرا هم به شيوه ترتيل مي خوانند صداي بسيار زيبايي دارند! كه بنده حقير جدا از شنيدن صدايشان لذت مي برم!:) اما افسوس مي خورم كه اين صداي زيبا و آن انس با قرآن در نرم كردن دلشان تاثيري ندارد! :huh:

بسياري از قراء مصري هستند كه اهل سنت اند و محب اهل بيت (ع) هم هستند! از جمله استاد راغب مصطفي غلوش، شحات محمد انور، احمد نعينع، بسيوني،شعيشع و ...

پس بيائيم بدون توجه به مذهب قاري، به عمق موضوع نگاه كنيم!
و ببينيم خداوند متعال در آيه اي كه قرائت مي شود چه مي فرمايند و بعد از آن ببينيم قاري لحن را با معنا چگونه مطابقت مي دهد!!!(تبليغ كار خودمون رو هم مي كنم!!!!!!)

نرجوا لكم التوفيق
التماس دعا/ياحق:)

در ماه مبارک رمضان، بنده رو بخاطر کاستی های اخلاقی که در گذشته داشتم حلال بفرمایید.

خدانگهـدار شما برای همیشه
شاید روزی در قالب دیگه ای خدمتگـزار بودیم ان شاء الله

A40
۱۳۸۹-۱۲-۲۲ ۰۱:۵۲ صبح
یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: GHARIAN ، منتظر ، مهدی مجید ، qoran74 ، yaseman9 ، allameh ، baloch ، سـجـّـا د ، iraniran
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
پست‌ها: 1
اعتبار: 0
جنسيت:
3 تشکر
ارسال: #13
سلام
در این مورد بهتره به اینجاها هم سری بزنید:

http://www.rmzamen.blogfa.com/post-34.aspx

http://www.hawzah.net/FA/MagArt.html?Mag...leID=39502

http://www.iqna.ir/esfahan/news_detail.p...dID=132784

http://www.andisheqom.com/Files/qurantar...subid=4384

البته بی تا ثیر نیست شیعه و سنی بودن همانگونه که تلاوت عبدالباسط در حرم امام کاظم(ع) تفاوت دارد با تلاوت همان سوره از عبدالباسط در جایی بجز آن (به اعتراف یکی از شاگردان و خود عبدالباسط که علت را تقدس مکان میداند)
و همچنین نوع و گونه خواندن سوره ها و ایاتی که در شان و منزلت ائمه معصومین(ع) آمده (بنا به قول شیعه) که سنیها انرا گاها رد میکنند.
و نیز باید توجه داشته باشیم که اصل قرآن و شناخت قاری از قران و ایاتش بی تاثیر نیست و بیشتر توجه باید روی مطالب و مهمات و معانی و تفسیر و علی الخصوص بکار بردن قرآن داشت در زندگی روزمره خود
هرچند نظر استاد مطهری را در مورد عبدالباسط قبول دارم و کلآ همینگونه فکر میکنم ولی بیشتر خوشحال میشوم وقتی در انتها میشنوم که قاری میگوید : صدق الله العلی العظیم.A57
اما این مسائل نباید باعث شوند که از قرآن و صوت زیبا و ملکوتی آن دور شویم و حداقل بخاطر صوت زیبایش، بیشتر به آن نزدیک و با ان انس بگیریم

باتشکر
.......خدا نگهدار.......
۱۳۹۰-۶-۱۱ ۰۱:۲۹ صبح
یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: yaseman9 ، حافظ ، sadafi ، منتظر ، مهدی مجید ، qoran74 ، Safari ، allameh ، سـجـّـا د ، iraniran
تبلیغات
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
پست‌ها: 19
اعتبار: 5
جنسيت:
33 تشکر
ارسال: #14
1- به نظر من اعتقادات قاری، صددرصد در تاثیرگذاری تلاوت ، موثره...

2- عمدتا قاریان مصری محب اهل بیت (ع) هستند و سنی بودنشان بیشتر به خاطر استضعاف فکریست و نه عناد با دین خدا...

3- ظاهرا تمام قراء معروف مصری ، سنی بوده اند و اگر هم میگویند بعضی از آنها مانند محمد صدیق منشاوی ، شیعه بوده اند و تقیه میکردند ، حرف بعیدیست...

یا علی

به تحقيق در زبور، پس از تورات نوشتيم كه مسلماً، زمين را بندگان صالح من، به ارث خواهند برد.
۱۳۹۰-۶-۱۱ ۰۷:۳۴ صبح
یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: sadafi ، منتظر ، مهدی مجید ، qoran74 ، Safari ، Mohtasham ، yaseman9 ، allameh ، baloch ، سـجـّـا د ، iraniran ، Almahdi
نویسنده پیام
کارشناس تجوید
*
پست‌ها: 434
اعتبار: 692
جنسيت:
2761 تشکر
ارسال: #15
(۱۳۹۰-۶-۱۱ ۰۷:۳۴ صبح)ya_ali نوشته:  1- به نظر من اعتقادات قاری، صددرصد در تاثیرگذاری تلاوت ، موثره...

2- عمدتا قاریان مصری محب اهل بیت (ع) هستند و سنی بودنشان بیشتر به خاطر استضعاف فکریست و نه عناد با دین خدا...

3- ظاهرا تمام قراء معروف مصری ، سنی بوده اند و اگر هم میگویند بعضی از آنها مانند محمد صدیق منشاوی ، شیعه بوده اند و تقیه میکردند ، حرف بعیدیست...

یا علی

آقای محمد کاکاوند به نقل از استاد سعید طوسی عرض می کنند...
در سفری که با استاد احمد رزیقی به پاکستان داشتیم در مورد شیعه بودن استاد منشاوی از ایشان پرسیدم. وی گفت زمانی که استاد محمد صدیق در حال احتضار بود سرش را روی زانوی من گذاشت و گفت « شیخ احمد... به دوستان و دوستداران من بگو که محمد صدیق شیعه از دنیا رفت » وی این جمله را گفت و از دنیا رفت...

----------------
من حتی فکر می کنم در تلویزیون یا رادیو بود که شنیدم خود رزیقی هم شیعه شده بوده و خدمت مقام رهبری اینو میگه و بعد از مرگش علنی میشه...
----------------
عبدالباسط هم که بعد از مرگ یه جورایی شیعه میشه..
----------------
با این پیشینه بعید نیست خیلی قراء که به ایران میان هم شیعه شده باشن و تقیه کرده باشن...

.
.
.
(آخرین ویرایش در ۱۳۹۰-۶-۱۲ ۰۶:۴۴ صبح توسط مسعود عباسی.)
۱۳۹۰-۶-۱۱ ۰۱:۳۷ عصر
یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: sadafi ، yaseman9 ، حافظ ، منتظر ، یانور ، GHARIAN ، مهدی مجید ، qoran74 ، Safari ، allameh ، سـجـّـا د ، iraniran
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
پست‌ها: 1
اعتبار: 0
جنسيت:
4 تشکر
ارسال: #16
Music RE: سوال درمورد شیعه یا سنی بودن قاریان
استاد محمدصدیق منشاوی شیعه بود
چندی پیش بنده در معیت استادی بودم که پیرامون مسائل مختلف با همدیگر صحبت می کردیم. در مورد شیعه بودن استاد محمدصدیق بنده سؤالی کردم. عرض کردم خیلی در جلسات شنیده می شود و مطرح شده است که استاد محمدصدیق مذهب تشیع را داشته است. شما در این مورد چیزی شنیده اید؟
ایشان گفت: در سفری با استاد احمد رزیقی که به پاکستان داشتم، خودم همین سؤال را ایشان پرسیدم. ایشان خاطره ی بسیار زیبا و مهمی را برای من گفت. وی گفت: زمانی که استاد محمدصدیق در حال احتضار و فرارسیدن مرگ بود سرش را بر روی زانوی من گذاشت و گفت: شیخ احمد، به دوستان و دوستاران من بگو که محمدصدیق شیعه از دنیا رفت.
به دوستان من بگو که در این مدت تقیه کردم همانطور که خودت تقیه می کنی.
وی این جمله را گفت و از دنیا رفت.

روحش شاد و یادش گرامی
:a100[/font][/size]:
۱۳۹۰-۶-۱۱ ۰۶:۲۲ عصر
یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: منتظر ، حافظ ، یانور ، GHARIAN ، مهدی مجید ، qoran74 ، Safari ، yaseman9 ، allameh ، سـجـّـا د ، iraniran
نویسنده پیام
مدیریت تالار حفظ و آموزش _ دین و مذهب
*
پست‌ها: 896
اعتبار: 1173
جنسيت:
6936 تشکر
ارسال: #17
به نام خدای مهربان

سلام
واقعا محمد صدیق منشاوی شیعه بود؟ پیام خیلی خوشحال کننده ای بود . پس احتمالا شعیشع هم شیعه بوده.A03پسر عبدالباسط (طارق عبدالباسط) هم شیعه شد. ولی عبدالباسط دیگه نهA16. هر چند شیعه بودن مهمه اما من اعتقاد دارم خدا این ارتباط بین ایران ومصر وشیعه وسنی را خودش دوست دارد. وحکمت خداست تا مسلمانان این گونه باهم ارتباط داشته باشند ضمنا مسلمانان مصری می گویند:(نحن سنی مذهب وشیعی مزاج) آنان مانند شیعه ها برای اهل بیت مراسمات برگذار می کنندوعلاقه شان به اهل بیت همانند شیعه هاست وبه امام زاده ها ومقام رأس الحسین در مصر احترام ویژه ای می گذارند وحتی عروس ها رادر این امام زاده ها می چرخانند.وانان حتی اعتقاد به زنده بودن امام زمان علیه السلام نیز دارند وبا بقیه سنی ها فرق دارند.

[عکس: yazahra198.png]
السّــلام علیــک یا امیــــر المؤمنیـــن

الیک عنّّی یا دنیـــا لا حاجـة لی فیــک

ای دنیا از من دور شو در تو حاجتی ندارم
(آخرین ویرایش در ۱۳۹۱-۴-۱۰ ۰۶:۱۸ صبح توسط یانور.)
۱۳۹۰-۶-۱۲ ۰۱:۰۷ صبح
یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: مسعود عباسی ، GHARIAN ، مهدی مجید ، qoran74 ، Safari ، yaseman9 ، allameh ، سـجـّـا د ، iraniran
تبلیغات
نویسنده پیام
کارشناس تجوید
*
پست‌ها: 434
اعتبار: 692
جنسيت:
2761 تشکر
ارسال: #18
(۱۳۹۰-۶-۱۲ ۰۴:۵۵ عصر)مهدی مجید نوشته:  سلام یک سوال:
شحات انور شیعه بود؟

من که چیزی نشنیدم...الله اعلم

.
.
.
۱۳۹۰-۶-۱۲ ۰۵:۰۳ عصر
یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: مهدی مجید ، qoran74 ، Safari ، یانور ، yaseman9 ، allameh ، سـجـّـا د ، iraniran
نویسنده پیام
کاربر فعال قـــــرآنی
*
پست‌ها: 184
اعتبار: 134
جنسيت:
801 تشکر
ارسال: #19
سلام
از اینکه شنیدم استاد منشاوی شیعه بوده خیلی کیف کردم و تازگیها از تلاوتهاش لذت بیشتری می برم
در ضمن میدونستید دکتر نعینع از نسل امام حسن (ع) و مرحوم علی البناء از نسل امام هادی (ع) بودند؟

اللهم عجل لولیک الفرج

اللهم صل علی فاطمة و ابیها و بعلها و بنیها و سر المستودع فیها
بعدد ما احاط به علمک

۱۳۹۰-۶-۱۲ ۰۵:۳۳ عصر
وب یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: مهدی مجید ، مسعود عباسی ، yaseman9 ، یانور ، Safari ، allameh ، iraniran
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت سایت
*
پست‌ها: 957
اعتبار: 435
وضعيت : غایب
جنسيت:
3614 تشکر
ارسال: #20
سلام یعنی استاد منشاوی به خاطر تقیه صدق الله العظیم می گفت؟؟
من شنیدم راغب مصطفی غلوش و متولی عبدالعال شیعه هستند!!A03

[عکس: 02080009159088069433.jpg]
[عکس: 55812332585491274617.gif]حسبنا الله و نعم الوکیل[عکس: 55812570668510583124.gif]
(آخرین ویرایش در ۱۳۹۰-۱۲-۱۶ ۱۱:۲۶ عصر توسط yaseman9.)
۱۳۹۰-۶-۱۲ ۰۷:۵۵ عصر
وب یافتن ارسالها نقل قول
 تشکر شده توسط: مهدی مجید ، شبنم باران ، qoran74 ، Safari ، یانور ، allameh ، سـجـّـا د ، iraniran
نویسنده پیام
ارسال پاسخ