زمان کنونی: ۱۳۹۹-۰۳-۱۴، ۰۵:۱۱ ب.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش
 
رتبه موضوع:
  • 20 رای - 3.65 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چمران در صحیفه امام خمینی؛ مثل چمران بمیرید
نویسنده پیام
ناظم بازنشسته
ارسال‌ها: 3,207
موضوع‌ها: 1,016
تاریخ عضویت: ۱۳۸۸ اسفند
اعتبار: 275
سپاس‌ها: 35
242 سپاس گرفته‌شده در 312 ارسال
وضعيت : آفلاین
 
ارسال: #1
چمران در صحیفه امام خمینی؛ مثل چمران بمیرید
به نام خدا
سلام

[عکس: 123336_m.jpg]

چمران خوش‏رفتار؛ 13 شهريور 1358


اين مردمى- مثلًا پاسدارها و ارتش و ژاندارمرى- را كه ما بسيج كرديم براى آنجا، براى چه بسيج كرديم؟ بسيج كرديم كه كُردها را سركوب كنند؟ يا بسيج كرديم كه آنهايى كه آمدند كُردها را سركوب كنند، سركوب كنند. اگر بسيج كرده بوديم كه كُردها را سركوب كنند، خوب، وقتى كه آنها مى‏رفتند آنجا، خوب بود آن كُردهايى را كه آنجا باشند سركوب كنند! چه طور آن كُردها، آنها را با آغوش باز پذيرفتند. هم اينها آنها را؛ هم آنها دارند تشكر مى‏كنند از وضع معاشرت اينها با آنها.


همان ديشب در راديو راجع به «آقاى چمران» بود كه از آن تعريف كرده بودند كه چه قدر با ما خوشرفتارى مى‏كند. لشكر اسلام است ديگر، لشكر اسلام كه بدرفتارى نمى‏كند. آن بدرفتارى مى‏كند كه مى‏خواهد جيب خودش و جيب اربابانش را پُر كند. و آن، اين حزبها و سران اينها هستند كه مى‏خواهند اين كار را بكنند، آنها خرابى كردند. ما فرستاديم كه خرابى آنها را نگذاريم بشود، ... سُنّى و شيعه مطرح نيست در اسلام، كُرد و فارس مطرح نيست؛ در اسلام همه برادر با هم هستيم. (صحيفه امام، ج‏9، ص 419)


چمران وزیر؛ 8 مهر 1358


بسمه تعالى‏

جناب آقاى دكتر مصطفى چمران‏

طبق پيشنهاد نخست وزير دولت موقت و تصويب كلى شوراى انقلاب نسبت به هيأت وزيران، جنابعالى به سمت وزير دفاع ملى منصوب مى‏شويد. از خداوند متعال توفيق دولت موقت و جنابعالى را در ايفاى وظايفى كه عهده دار شده‏ايد و جلب رضاى ذات مقدسش را خواهانم.

روح اللَّه الموسوي الخمينى‏(صحيفه امام، ج‏10، ص 163)


دوباره چمران وزیر؛ 16 آبان 1358


بسمه تعالى‏

جناب آقاى دكتر مصطفى چمران‏

طبق پيشنهاد شوراى انقلاب جمهورى اسلامى ايران، جنابعالى به سمت وزير دفاع ملى منصوب مى‏شويد. از خداوند متعال، توفيق جنابعالى را در ايفاى وظايفى كه عهده دار شده‏ايد و جلب رضاى مقدسش را خواهانم.

روح اللَّه الموسوي الخمينى‏(صحيفه امام، ج‏10، ص 507)


چمران مشاور؛ 20 ارديبهشت 1359


بسم اللَّه الرحمن الرحيم‏

جناب آقاى دكتر مصطفى چمران - ايّده اللَّه تعالى‏

براى تشكيل شوراي عالى دفاع ملى بر مبناى اصل يكصد و دهم قانون اساسى جمهورى اسلامى ايران، جنابعالى به عنوان مشاور از طرف اين جانب منصوب مى‏شويد. و در اين موقع چون در وضع استثنايى هستيم، لازم است هر هفته با بررسى كامل و با كمال دقت رويدادهاى داخلى ادارات مختلف ارتش را براى اين جانب ارسال داريد. روح اللَّه الموسوي الخمينى‏(صحيفه امام، ج‏12، ص 282)


چمران معاون؛ 25 اسفند 1359


شوراى دفاع به نحوى كه در قانون اساسى است، مأمور مى‏شود و نمايندگان اين جانب آقاى خامنه‏اى و آقاى چمران مى‏باشند. (صحيفه امام، ج‏14، ص 201)


چمران شهید؛ 1 تير 1360


بسم اللَّه الرحمن الرحيم‏

إنا للَّه و إنا إليه راجعون‏


شهادت انسان‏ساز سردار پر افتخار اسلام و مجاهد بيدار و متعهد راه تعالى و پيوستن به ملأ اعلى‏، دكتر مصطفى چمران را به پيشگاه ولى عصر- ارواحنا فداه- تسليت و تبريك عرض مى‏كنم.


تسليت از آن رو كه ملت شهيدپرور ما سربازى را از دست داد كه در جبهه‏هاى نبرد با باطل، چه در لبنان و چه در ايران حماسه مى‏آفريد و سرلوحه مرام او اسلام عزيز و پيروزى حق بر باطل بود. او جنگجويى پرهيزكار و معلمى متعهد بود كه كشور اسلامى ما به او و امثال او احتياج مبرم داشت. و تبريك از آن رو كه اسلام بزرگ چنين فرزندانى تقديم ملتها و توده‏هاى مستضعف مى‏كند و سردارانى همچون او در دامن تربيت خود پرورش مى‏دهد. مگر چنين نيست كه زندگى عقيده و جهاد در راه آن است.


چمران عزيز با عقيده پاك خالص غير وابسته به دستجات و گروههاى سياسى و عقيده به هدف بزرگ الهى، جهاد را در راه آن از آغاز زندگى شروع و با آن ختم كرد. او در حيات با نور معرفت و پيوستگى به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار كرد. او با سرافرازى زيست و با سرافرازى شهيد شد و به حق رسيد.


هنر آن است كه بى‏هياهوهاى سياسى و خودنماييهاى شيطانى براى خدا به جهاد برخيزد و خود را فداى هدف كند نه هوى‏، و اين هنر مردان خداست.


او در پيشگاه خداى بزرگ با آبرو رفت. روانش شاد و يادش بخير. و اما، ما مى‏توانيم چنين هنرى داشته باشيم؟ با خداست كه دستمان را بگيرد و از ظلمات جهالت و نفسانيت برهاند. من اين ضايعه را به ملت شريف ايران و لبنان، بلكه به ملتهاى مسلمان و قواى مسلح و رزمندگان در راه حق و به خاندان اين مجاهد عزيز تسليت عرض مى‏كنم و از خداوند تعالى رحمت براى او و صبر و اجر براى بازماندگان محترمش خواهانم.

روح اللَّه الموسوي الخمينى‏ (صحيفه امام، ج‏14، ص479)مثل چمران بمیرید؛ صبح 1 تير 1360


مگر من و شما چند سال ديگر هستيم؟ مگر شماها چه قدر مى‏خواهيد عمر بكنيد؟ مگر شما هر مقامى هم پيدا بكنيد از مقام رضا خان و محمد رضا خان بيشتر مى‏شود؟ عبرت بگيريد! عبرت بگيريد از اين حوادث تاريخ. تاريخ معلم انسان است.


تعليم بگيريد از اين حوادثى كه در دنيا واقع مى‏شود. شماها چند سال ديگر نيستيد در اين عالم، چمران هم نيست؛ چمران با عزت و عظمت و با تعهد به اسلام جان خودش را فدا كرد و در اين دنيا شرف را بيمه كرد و در آن دنيا هم رحمت خدا را بيمه كرد؛ ما و شما هم خواهيم رفت. مثل چمران بميريد. مثل اين سربازهايى كه در مرزها كشته مى‏شوند بميريد. اين وصيتنامه‏هايى كه اين عزيزان مى‏نويسند مطالعه كنيد. پنجاه سال عبادت كرديد، و خدا قبول كند، يك روز هم يكى از اين وصيتنامه‏ها را بگيريد و مطالعه كنيد و تفكر كنيد. ... از اينها يك قدرى تعلم پيدا كنيد.(صحيفه امام، ج‏14، ص 491)


سرباز فداکار اسلام؛ 9 تير 1360


بسم اللَّه الرحمن الرحيم‏


جناب آقاى ياسر عرفات، رئيس كميته اجرايى سازمان آزاديبخش فلسطين‏


پيام تسليت جنابعالى در مورد شهادت سرباز فداكار اسلام دكتر شهيد مصطفى چمران، واصل و موجب تشكر گرديد. از خداى تعالى درخواست رحمت وافر براى همه شهداى اسلام و نابودى دشمنان كافر را مسألت دارم. و السلام عليكم.


روح اللَّه الموسوي الخمينى‏(صحيفه امام، ج‏15، ص 4)


منبع : http://abna.ir/

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ وَحْشُرْنا مَعَهُمْ وَالْعَنْ أعْدائَهُمْ اَجْمَعینْ

۱۳۹۰-۰۴-۰۱, ۰۷:۳۹ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
آگهی


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  فرازی از دست نوشته های شهید مصطفی چمران حافظ 4 3,250 ۱۳۹۱-۰۶-۱۹, ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: davidzz
  امام زمان در کلام شهیدان daryanian 1 1,394 ۱۳۹۰-۰۴-۱۵, ۱۱:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: daryanian
  نحوه شهادت شهید چمران حافظ 0 1,910 ۱۳۹۰-۰۳-۳۱, ۱۰:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: حافظ

پرش به انجمن:


logo-samandehi
گیگفا هـــــاســت
ارائه خدمات هاستینگ و سرورهای مجازی
فروشگاه اینترنتی قاریان
هرآنچه از یک فروشگاه لوکس میخواهید
فروتل
سیستم همکاری در فروش
فروشگاه
فروشگاه اینترنتی ایران
فروش آنلاین شارژ ایرانسل و همراه اول
شارژ آنلاین ایرانسل و همراه اول
تبلیغات
تبلیغات شما در اینجا

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('2324')