تبلیغات شما در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (بهمن ۲۳, ۱۳۹۴)


رتبه موضوع:
  • 20 رای - 3.35 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحریر
#41
یکی از فنونی که برای جذابیت و زیبایی تلاوت استفاده میشود ، فن اجرای تحریر توگلویی است که مخاطب یا مستمع را جذب میکند . این نوع تحریر در تلاوت قاریان مصری رواج دارد و یک فاکتور مزیتی برای آنها حساب میشود در حالیکه چنین تحریرهایی در اکثر قاریان ایرانی (بجز قاریان معدود) بندرت اجرا میشود .
 
[عکس: sheikh-abdulbasit-Tahrir.jpg]
 
تحریر تو گلویی تحریری نیست که مختص صدای زیر یا بم باشد ، هر نوع صدایی میتواند از این تحریر استفاده کند ( البته در چارچوب اصول تلاوت ) . استاد عبدالباسط در فن اجرای تحریر توگلویی مثال زدنی است .
تحریر توگلویی نبایست بیش از حد اجرا شود چونکه باعث افت جذابیت تلاوت میشود . مثلا گاهی در تلاوت استاد عبدالباسط گوشِ ِ شنونده بدنبال شنیدن تحریر توگلویی انتظار میکشد و همین انتظار موجب جذابیت تلاوتش میشود و بالعکس در تلاوت استاد هاشم هیبه آنقدر از تحریر توگلویی استفاده میشود که برای شنونده ،شاید  عدم اجرای آن تحریر جذابتر جلوه میدهد . به هرحال تعادل کمیت تحریر توگلویی در تلاوت  مولفه ی مهمی  است که شاید اهمیتش کمتر از اجرای آن تحریر نیست.
بخاطر اینکه مباحث صوت و لحن با بیان تئوری ، بطور کامل تفهیم نمیشود ، لذا چندین مثال و مقطع برای تحریر توگلویی از استاد عبدالباسط آماده کردیم تا عزیزان بهره مند بشوند .
 
الحمد لله
پاسخ }}
سپاس شده توسط: GHARIAN
آگهی


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  [مـــهم]  تحریر در تلاوت استاد شحات سعید پلیمر 4 4,800 ۱۳۹۴-۱۲-۱۵, ۰۵:۱۳ ق.ظ
آخرین ارسال: اصغر نصرتی

پرش به انجمن:

پنل اسمس

قرآن

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('240')