زمان کنونی: ۱۳۹۹-۰۷-۰۳، ۰۷:۵۸ ب.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 64 رای - 3.11 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تلاوت آقای حامد شاکرنژاد
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #51
RE: تلاوت استاد حامد شاکرنژاد
باسلام
همانطورکه گفتم هیئت پوشالی حال حاضر .ماالان در مصر قاری به قدرت اسلاف مصر نداریم
وایشان از آنها اسثفاده کرده امادر حال حاضر فقط اسمی از مصر مانده وچند قاری که خوب می خوانند اما نه مثل گذشتگان خود وقطعا حاج حامد ازبسیاری از قراءحال حاضر مصر بالا تراست نه فقط حامد بلکه بسیاری ازقاریان خوب ما در چنین حالتی هستند

وبلاگ تخصصی استادحامدشاکرنژاد

۱۳۹۱-۰۱-۱۳, ۰۱:۱۸ ب.ظ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 7
اعتبار: 42

ارسال: #52
Smile  RE: تلاوت استاد حامد شاکرنژاد
(۱۳۹۱-۰۱-۱۳, ۰۱:۱۸ ب.ظ)عرفان114 نوشته: باسلام
همانطورکه گفتم هیئت پوشالی حال حاضر .ماالان در مصر قاری به قدرت اسلاف مصر نداریم
وایشان از آنها اسثفاده کرده امادر حال حاضر فقط اسمی از مصر مانده وچند قاری که خوب می خوانند اما نه مثل گذشتگان خود وقطعا حاج حامد ازبسیاری از قراءحال حاضر مصر بالا تراست نه فقط حامد بلکه بسیاری ازقاریان خوب ما در چنین حالتی هستند

به نام خدا

باسلام خدمت همه ودوست خوبم عرفان 114

جناب اقای عرفان 114 شاید به نظر شما وخیلی از دوستان بزرگوار دیگه سطح قرائت در قاریان حال حاضر مصر خیلی پایین تر از قاریان نسل اول بوده باشد ولی درست نیست که ما بگوییم هیبت پوشالی حال حاضر مصر.
و من با این گفته ی شما که حاج حامد شاکر نژاد از خیلی از قاریان مصری حال حاضر جلو زده موافقم .ولی یادمون باشه که خود حاج حامد هم یه روزی از قاریان مصری تقلید واستفاده میکرده.
با تشکر از نظر خوبتون.

[عکس: q599nh59kvbtsbwvxjt.gif]
۱۳۹۱-۰۱-۱۳, ۰۲:۴۴ ب.ظ
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 1
اعتبار: 4

ارسال: #53
RE: تلاوت استاد حامد شاکرنژاد
(۱۳۹۰-۱۲-۲۲, ۰۸:۲۳ ب.ظ)عرفان114 نوشته: آقای حاجی راست میگی
من تلاوتم جوریه که اگر شروع کنم همه می فهمند به سبک حاج حامده وبعد تلاوتم استاد جلسه وتمام دوستانم میریزن سرم که چرااینطور می خونی صلاح نیست وازاین قسم صحبت ها
من میگم ماتاخود باوری نداشته باشیم به جایی نمی رسیم وحاج حامد به ما یادداد چگونه می توان هیبت پوشالی حال حاضر مصر را چگونه شکست واینکه ایرانی وشیعه هم میتواند در تلاوت قرآن کاری کند
حامد ای اعجوبه ی کل زمین گل ببارد ترتو جبریل امین
من نگویم عرشیان وفرشیان بر تومی نازند حتی مصریان

سلام برادر عرقان و باقی دوستان.
آقای حامد شاکرنژاد از بهترین قاریان حال حاضر هستند شکی نیست.ایشون قاری بسیار بسیار بسیار قابل احترام و محبوبی هستند و خیلی ها رو به سمت خط نجات کشاندند باز هم شکی نیست.
اما...
1-قرآن قرآن هست و قاری قرآن هم هر جای دنیا که باشه با هر رنگی و با هر اسم و رسمی که باشه احترام و حرمت خودش رو داره.پس فکر نمی کنم اینکه حالا الان مصر داره قاریان بسیار خوب تربیت می کنه ما بیاییم بگیم هیبت پوشالی و حتی مصریان.
2-فکر نمی کنم این جور صحبت ها در شان این پیشه شریف و بالاتر از اون قرآن باشه.امیدوارم هم شما و هم خود استاد حامد شاکرنژاد یکم از اینگونه صحبت کردن دست بردارید.
و من الله التوفیق.
اگر ناراحت شدید ما رو به بزرگی خودتون ببخشید.
۱۳۹۱-۰۱-۲۰, ۰۹:۱۳ ب.ظ
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 10
اعتبار: 11

ارسال: #54
RE: تلاوت آقای حامد شاکرنژاد
[i]به جوان برومند و آینده دار(استاد حامد شاکر نژاد) که در حال حاضر از بهترین های تلاوت جهان اسلام هستند افتخار میکنیم وآرزوی موفقیت هر چه بیشتر او را خواستاریم[/u].
۱۳۹۱-۰۴-۱۷, ۰۹:۲۱ ب.ظ
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 6
اعتبار: 21

ارسال: #55
RE: تلاوت آقای حامد شاکرنژاد
سلام
* یادش بخیر، اون روزگاری که تلویزیون تصویر نوجوونی رو نشون داد که تلاوت عبدالباسط از سوره ی تکویر رو از خود استاد قشنگ تر می خوند. من خوب یادمه که همه اسمش رو حفظ شده بودن و در به در دنبال عکس ها و پوستر ها و نوارها و فیلم های این نوجوون بودن. حتما همه می دونید کیو می گم. این حس نوستالوژیک(خاطره انگیز) برای دوستان هم نسل من، یعنی کسایی که توی اون سالها ده دوازده ساله بودن فراموش نشدنیه. یادم نمی ره که جلسات قرآن اون روزگار به برکت قرائتهای به یاد موندنی جواد فروغی و البته خوش سلیقگی صدا و سیما چقدر شلوغ شده بود و سیل نوجوونها بود که به این جلسات سرازیر می شد. و بی شک این اتفاق منشاء یک انقلاب قرآنی در زمینه ی قرائت بود.
* یادش بخیر، اولین باری که چهره ی اون سید خوش صحبت و تو دل بروی خردسال و توی تلویزیون نشون داد که چنان آیات قرآن رو از بر می خوند و تفسیر می کرد و صفحه به صفحه و خط به خط و با ایما و اشاره آیات رو از ابتدا به انتها و از انتها به ابتدا می خوند و که خلاصه همه رو شکه کرده بود. حتی حفاظ نامدار و معروف عرب رو. تا جایی که کار به تست کردنش رسید و وقتی سربلند بیرون اومد همه ی ما ایرانی ها سرمون و بالا گرفتیم که دمش گرم یه ریزه بچه آبروی قرآنی ایرانی ها رو توی دنیا خرید. یادم نمی ره که چطور سیل خردسالها و نوجوون ها راهی مراکز قرآنی شد و همه تصمیم گرفته بودن بشن حافظ قرآن. توی شهر کوچیک ما شاید نزدیک به هزار حافظ جزء و کل خردسال تربیت شد. و همه به برکت اسم سید محمد حسین طباطبایی و البته خوش سلیقگی صدا و سیما بود.

استاد پرهیزگار که خودش از همین جنس بوده و طلوعش منشا تحول و خودباوری در زمینه ی حفظ و ترتیل خوانی قرآن در ایران بوده خوب گفته. یعنی ماجرا رو خوب درک کرده. بله ستاره پروری و جریان تولید سوپر استار(فوق ستاره) همیشه یک اثر داره ،،، تشویق عمومی و جریان سازی اجتماعی برای نیل و گسیل آحاد جامعه به سمت موضوع مورد نظر.
در عجبم چرا وقتی اسمی مثل حامد شاکر نژاد می تونه تا این حد به این مقوله کمک کنه و وقتی می تونیم با استار کردن این جوون خوش ذوق و خوش سلیقه و خوش اخلاق و از همه مهمتر ولایی از تبعات مثبتش استفاده های فراوانی ببریم، به جای دست به کار شدن، عقب نشینی کردیم و خیلی وقتها با ملاحظه کاری و حتی نوعی تحجر متعصبانه(در معنای خوبش تحویل بگیرید لطفا) داریم این فرصت استثنایی رو از دست می دیم.

یادآوری1: همون موقع هام به اینکه جواد فروغی بچه است و چرا تلویزیون خودش و الاف یه بچه کرده و به جاش تلاوتهای خود عبدالباسط رو پخش نمی کنه ایرادات زیادی گرفته می شد و خیلی ها جلوی این حرکت ایستادگی می کردن!!!
یاداوری2: در اون سالها تلاوتهای عبدالباسط که تنها قاری شناخته شده ی مصری در بین عوام بود، معنی اش مردن یک نفر یا روز عزای نفر دیگری بود و بس. (به محض شنیدن صداش از تلویزین دل همه می ریخت و منتظر خبر مرگ کسی بودن.) و خب باید قبول کنیم که جواد فروغی برای بیرون کشیدن تلاوتهای این استاد از دل قبرستونهای ایرانی حق بزرگی به گردن عبدالباسط داره!!!
یاداوری3: برخی از اساتید و صاحبان (صاحبنظران) قرآن رو یادم میاد که همین سید محمد حسین طباطبایی رو هم به جرم اینکه می تونه قرآن رو از اول به آخر و از آخر به اول و با ایماء و اشاره و ... بخونه تا حد سنگسار(یه کم اغراق شده) ترد می کردن و کارش رو بی اساس و بی فایده می خوندن و تلویزیون رو مسئول نشر مطالب وهن در دین و غیره می دونستن.

نتیجه ی انشاء:
کار ندارم که کار اونموقع سید یا جواد درست بود یا نه! اما مطمئنا کار صدا و سیما درست بود و مطمئنا نظر برخی دوستان و اساتید (به دلیل آینده نگر نبودن) غلط. بهتره به جای نقد صرفا عملکرد یک نفر به تحلیل تاثیرات آنی و آتی عملکرد اون فرد هم بپردازیم و بعد به رد و نفی و یا تایید و تمجید از اون فرد و عملکردش اقدام کنیم.

به هر حال:
1- از این انشای طولانی عذر خواهی می کنم.
2- برای حاج حامد آرزوی موفقیت و خلوص نیت بیش از پیش می کنم.
3- امیدوارم روزی قاریانی بسیار خوش ذوق تر و خوش صداتر و ولایی تر و ایرانی تر و شیعه تر از حاج حامد رو در کشور مون ببینم.

و در پایان مثل همیشه
"یا علی علیه السلام"

در عشق تو اویس قرنی هم به پای ما نمی رسد

[عکس: yyyyyyyy.jpg]
۱۳۹۱-۰۵-۲۲, ۰۵:۱۴ ب.ظ
***محبّ القرّاء***
*
موضوع‌ها: 109
اعتبار: 363
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #56
نظراتی در مورد شاهکار های استاد شاکرنژاد
سلام علیکم
نظرسنجی

نمونه ای از کارها و شاهکارها

.mp3   شاكرنزاد بيات-محير-دو كاه سوره ي نمل.mp3 (اندازه 316 KB / تعداد دانلود: 113)
در این مقطع معلوم است که استاد از آهنگ های ایرانی مدرن استفاده میکنند و هیچی مثل خودمقامات موسیقی عرب نخواهد شد.
یا علی
۱۳۹۱-۰۷-۱۴, ۰۴:۲۴ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
نویسنده پیام
عـضـو دائـم و ثـابـت انجمن
*
موضوع‌ها: 279
اعتبار: 1,294
سپاس‌ها: 1
16 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال

ارسال: #57
RE: نظراتی در مورد شاهکار های استاد شاکرنژاد
سلام علیکم

شما ابتدا بفرمایید تعریف تون از غنا چیه ...

ضمن اینکه خودتون کامل تشریح کنید که چه نغماتی از مقامات موسیقی سنتی ایران در این فراز به کار گرفته شده ...

و سوال بعدی اینکه اگر از نظر شما این قطعه شاهکار هست پس چرا اسم غنا روش گذاشتید ؟ مگر به غنا شاهکار گفته میشه ؟

والله الموفق A03

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !
۱۳۹۱-۰۷-۱۴, ۰۴:۳۳ ب.ظ
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 16
اعتبار: 118

ارسال: #58
از این بحثا خیلی تو این سایت شده. کلا هر هنرمندی اعم از مذهبی و غیر مذهبی ابتکاری از خودش بروز بده با مخالفت کثیری روبه رو میشه و استاد حامد هم از قاعده مستثنا نیست.
لذا این بحثا کم فایده بلکه بی فایده ست و هرکسی که به نظرش این شاهکارها غناست! میتونه گوش نده.
به اندازه کافی تو ایران استعدادکش نابغه هامون رو خراب کردیم که یکی از این نابغه ها هم حامد شاکرنژاده که هر تهمتی که بلد بودیم بهش نسبت دادیم.
لطفا بس کنیم! این کارامونو حداقل تو این سایت...

هر چه خود را حساب میکردم
چک برگشت خورده ای بودم...
۱۳۹۱-۰۷-۱۴, ۰۵:۳۴ ب.ظ
قاری جوان
*
موضوع‌ها: 15
اعتبار: 125

ارسال: #59
(۱۳۹۱-۰۷-۱۴, ۰۵:۳۴ ب.ظ)davidzz نوشته: از این بحثا خیلی تو این سایت شده. کلا هر هنرمندی اعم از مذهبی و غیر مذهبی ابتکاری از خودش بروز بده با مخالفت کثیری روبه رو میشه و استاد حامد هم از قاعده مستثنا نیست.
لذا این بحثا کم فایده بلکه بی فایده ست و هرکسی که به نظرش این شاهکارها غناست! میتونه گوش نده.
به اندازه کافی تو ایران استعدادکش نابغه هامون رو خراب کردیم که یکی از این نابغه ها هم حامد شاکرنژاده که هر تهمتی که بلد بودیم بهش نسبت دادیم.
احسنتم.
من حرفم اينه :
كسي كه معناي لغويه غنارو نميدونه چطور ميتونه براي شخصي تهمت غناخواني بزنه؟؟((سو تفاهم نشه منظور من كس خاصي نيست كلي ميگم.)
اين انصافه؟؟
غنا يعني نوايي كه متناسب با محافل لهو و لعب باشه.و در اون مجلس گناه باشه.
اين مقطع حامد چه ربطي به تعريف بالا داشت؟؟
خيلي بده ها!!
اول بدونم چي داريم ميگيم بعد بگيم.

تابع قوانین انجمن بزرگ قاریان

به گوش کردنش می ارزه !!((هر کی دنبال چیزی میگرده که بتونه باهاش به حال معنوی برسه اینو توصیه میکنم))

http://www.gharian.ir/showthread.php?tid...1#pid42791

خاک پای قاریان بی ریا...

السلام علیک یا فاطمه الزهرا سیده نساءالعالمین.

۱۳۹۱-۰۷-۱۵, ۰۲:۳۴ ق.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
نویسنده پیام
***محبّ القرّاء***
*
موضوع‌ها: 109
اعتبار: 363
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #60
(۱۳۹۱-۰۷-۱۴, ۰۵:۳۴ ب.ظ)davidzz نوشته: از این بحثا خیلی تو این سایت شده. کلا هر هنرمندی اعم از مذهبی و غیر مذهبی ابتکاری از خودش بروز بده با مخالفت کثیری روبه رو میشه و استاد حامد هم از قاعده مستثنا نیست.

سلام علیکم دوست عزیز
اولا منو جلوی دوستان در انجمن خراب نکنین
دوما درست بخوانید نوشته نظر سنجی ,نظر سنجی رو برای همین وقتا گذاشتن
اگه مشکلی بود پیام خصوصی بدین آدمو خراب نکنین.

(۱۳۹۱-۰۷-۱۴, ۰۴:۲۴ ب.ظ)alirezamalekiquran نوشته: سلام علیکم
نظرسنجی

نمونه ای از کارها و شاهکارها

در این مقطع معلوم است که استاد از آهنگ های ایرانی مدرن استفاده میکنند و هیچی مثل خودمقامات موسیقی عرب نخواهد شد.
یا علی

سلام علیکم
بابت این پست تمامی قرانیان انجمن عذر خواهی میکنم
لطفا منو حلال کنین. یا علی
۱۳۹۱-۰۷-۱۵, ۰۹:۰۴ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها