زمان کنونی: ۱۳۹۸-۰۶-۰۳، ۰۱:۳۸ ب.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 20 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سبک استاد عبدالفتاح طاروطی
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 27
اعتبار: 63
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
سبک استاد عبدالفتاح طاروطی
سلام دوستان
من خیلی دوست دارم بدونم استاد عبدالفتاح صاحب سبک اند؟؟؟؟؟ در تلاوت هاشون تقلید هم می کنند؟؟؟؟
و اینکه جایگاه استاد در عالم قرائت چه جایگاه ای است یک جایگاه خوب یا نه چندان هم قاری بزرگی نیستند
و در پایان می شود یک تحلیل خوب از سبک و تلاوت ایشون بیان کنید
۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۰۴:۳۱ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت سایت
*
موضوع‌ها: 127
اعتبار: 437
وضعيت : غایب

ارسال: #2
RE: سبک استاد عبدالفتاح طاروطی
سلام استاد طاروطی صاحب سبک نیست تو مایه های سبک شحات میخونه ولی ایشون سطحش از محمود شحات بالاتره محمود شحات بعضی جاها از استاد طاروطی تقلید میکنه البته من صوت و لحن نخوندم که نظر بدم با توجه به معلومات و شنیده هام نظرم رو گفتم من صدای استاد طاروطی رو دوست دارم محزونه اساتید عضو سایت تحلیل کنن ایشون رو.A38

[عکس: 02080009159088069433.jpg]
[عکس: 55812332585491274617.gif]حسبنا الله و نعم الوکیل[عکس: 55812570668510583124.gif]
۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۰۵:۲۹ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0

ارسال: #3
برای شناختن یک قاری باید تلاوتهاشو تحلیل کرد نباید با قاری دیگری مقایسه کرد این یک سنت غلط بین ما ایرانیهاست . ایشون قاری بزرگی هستند اما به هیچ وجه از محمودشحات انور بالاتر نیستند محمودشحات کاملا از پدرش استفاده کرده برخی جاها هم ابتکارات خودشو داره به هیچ وجه از استادطاروتی استفاده نکرده . تلاوت طاروتی کاملا متأثر از تلاوتهای مصری استادشحات محمد انور هست . قدرت تحریرزدن فوق العاده ای دارند اخیرا تلاوت ایشون پختگی خاصی پیداکرده هرچند از نظر قدرت و ارتفاع صوت ضعیف هستند اما با تحریرهای فراوان این نقص را پوشش دادند . معمولا توصیه میشه کسانیکه قدرت صوتی استادشحات را ندارند از ایشون تقلید کنند.

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۰۵:۵۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت سایت
*

ارسال: #4
(۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۰۵:۵۷ ب.ظ)یاحسین نوشته: برای شناختن یک قاری باید تلاوتهاشو تحلیل کرد نباید با قاری دیگری مقایسه کرد این یک سنت غلط بین ما ایرانیهاست . ایشون قاری بزرگی هستند اما به هیچ وجه از محمودشحات انور بالاتر نیستند محمودشحات کاملا از پدرش استفاده کرده برخی جاها هم ابتکارات خودشو داره به هیچ وجه از استادطاروتی استفاده نکرده . تلاوت طاروتی کاملا متأثر از تلاوتهای مصری استادشحات محمد انور هست . قدرت تحریرزدن فوق العاده ای دارند اخیرا تلاوت ایشون پختگی خاصی پیداکرده هرچند از نظر قدرت و ارتفاع صوت ضعیف هستند اما با تحریرهای فراوان این نقص را پوشش دادند . معمولا توصیه میشه کسانیکه قدرت صوتی استادشحات را ندارند از ایشون تقلید کنند.
ولی من خودم مقاطع از محمود شحات شنیدم که عینا از استاد طاروطی تقلید می کرد درسته که محمود شحات پسره استاد شحاته ولی استاد طاروطی با تجربه تر از ایشونه عجیبه که بگیم محمود شحات بالاتر از ایشونه!!خود شما هم فرمودی کاملا از پدرش استفاده کرده به اضافه از اساتید دیگر مثل استاد حصان ،عمران،طاروطی و....A32:

[عکس: 55812332585491274617.gif]حسبنا الله و نعم الوکیل[عکس: 55812570668510583124.gif]
۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۰۸:۰۳ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*

ارسال: #5
yaseman9 عزیز اون قطعه ای که شما تشخیص دادی محمودشحات از طاروتی تقلید کرده خود طاروطی اونو از استاد شحات برداشته محمود هم اگه همونو خونده یعنی از پدرش خونده نه از طاروطی . درضمن سن بالاتر دلیل برتری کسی نیست . به خاطر همین چیزها میگم قیاس نکنید چون آخرش کار به جدلهای بیهوده میکشه . خواهشا بحثو کش ندید چون بی احترامی بوجود میاد . به نظر من آقای baloch مقداری سوالشونو تغییر بدن بهتر میشه باز هم میگم قیاس دو قاری غلطه بررسی تلاوت درسته .

۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت سایت
*

ارسال: #6
(۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۰۹:۳۲ ب.ظ)s.m.hossein نوشته:
(۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۰۸:۱۲ ب.ظ)مهدی مجید نوشته:
دوستان وهمکاران دیگه یواش یواش بحث در باره قاریان رو تموم کنیم خوبه؟A03

حتی المقدور نظراتتون در مورد طاروطی باشه نه استاد محمود شحات(بدونید بنده علاقه ی خاصی به استاد محمود دارم. از عکس آواتارم معلومه ولی....).

با تمام احترامی که برای دوستان قائلم باید بگم: جاده لغزنده است لطفا احتیاط نمایید.
آقای s.m.hossein با عرض معذرت از شما نظری در مورد محمود شحات داده نشد آقای بلوچ پرسیدن کدوم بالاتره منم نظرم رو گفتم نه اینکه انتقادی به محمود شحات وارد شده باشهA03

(۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۱۱:۴۵ ب.ظ)یاحسین نوشته: yaseman9 عزیز اون قطعه ای که شما تشخیص دادی محمودشحات از طاروتی تقلید کرده خود طاروتی اونو از استاد شحات برداشته محمود هم اگه همونو خونده یعنی از پدرش خونده نه از طاروتی . درضمن سن بالاتر دلیل برتری کسی نیست . به خاطر همین چیزها میگم قیاس نکنید چون آخرش کار به جدلهای بیهوده میکشه . خواهشا بحثو کش ندید چون بی احترامی بوجود میاد . به نظر من آقای baloch مقداری سوالشونو تغییر بدن بهتر میشه باز هم میگم قیاس دو قاری غلطه بررسی تلاوت درسته .
ما که اینجا جدل نمیکنیم تبادل نظر انجام می دیم!!شما نباید به همه چی به دید منفی نگاه کنید . اون لحنی رو که من میگم استاد شحات تو تلاوتهاشون به کار نبرده البته منم نظر شما رو قبول دارم آقای بلوچ باید سوالشونو تغییر بدن چون اینجور سوال ها بیهوده ست اصلا به قول معروف هر گلی یه بوئی داره مثل اینکه بگیم عبدالباسط بهتره یا منشاوی!!!

۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۱۱:۴۹ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 1
اعتبار: 36

ارسال: #7
صوت و لحن پردازی استاد محمود شحات واقعا فوق العاده س من نمیدونم دوستی که استاد طاروطی را از استاد محمودشحات بالاتر میدونه و تجربه را ملاک این برتری میدونه از نزدیک هم تلاوت این دو را شنیده . اگه تجربه و سن ملاک برتری باشه بنابراین علی محمود از مصطفی بالاتره ،کامل یوسف هم از منشاوی یا عبدالباسط بالاتره . بهتره قیاس نکنیم چون هرگلی یک بویی داره
۱۳۹۰-۰۹-۱۲, ۱۱:۵۸ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*

ارسال: #8
yaseman9 تشابه لحنی بین همه اساتید هست به عنوان مثال ما هر دو از کتابخانه دانشگاه استفاده میکنیم این دلیل نمیشه بگن فلان مطلب فلان کتابو yaseman9 از ابوالفضل بخشنده یاد گرفته هر دوی ما از یک منبع استفاده کردیم در اثر این استفاده تشابه فکری هم ایجاد شده . منبع ، مرجع و کتابخانه دانشگاه تلاوت قراء هم رفعت ،مصطفی ،شعشاعی و غیره هستن درهرحال بهتره آقای بلوچ هر چه زودتر سوالو تغییر بدن . از شما هم ممنونم

۱۳۹۰-۰۹-۱۳, ۱۲:۰۶ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*

ارسال: #9
خب حالا که دوستان نظرات شون رو گفتند نوبت منه
من احساس می کنم ایشون در خود کشور مصر خیلی هم مورد احترامه و جایگاه خوبی داره
تحریر های زیبایی می زنند و صداشون هم روز به روز پخته تر میشه اگه دقت کنید قرائت های جدیدشون خیلی بهتر و پخت تره
درسته از همون اول سوال ایراد داشت نباید با محمود مقایسه اش کنیم دوستان عذر می خوام تقصیر من بود
محمود هم یک قاری خوبه اما به نظر من نمیشه محمود شحات و طاروطی رو مقایسه کرد چون هر کدوم تلاوت شون یک زیبایی خاصی داره مثلا استاد طاروطی بیشتر غمگین می خونه ولی شیخ محمود بیشتر هیجانی هر کدوم یه خوبی دارند مثل یه باغ که هر گل ش یک بوی خاصی داره در کل استاد طاروطی یک سری خلاقیت هایی هم از خودشون نشون دادند
همونطور که شیخ محمود یک سری خلاقیت هایی از خودش نشون داده
۱۳۹۰-۰۹-۱۳, ۰۱:۵۱ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*

ارسال: #10
دوستان به نظر شما زنگ صدای(طنین) استاد طاروطی چطوره؟؟
قوی متوسط ضعیف؟؟؟؟؟؟
۱۳۹۰-۰۹-۱۳, ۰۳:۳۸ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ