زمان کنونی: ۱۳۹۹-۰۷-۰۵، ۰۳:۱۲ ق.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش
نظرسنجی: کدام عامل روانشناسی قبل از شروع تلاوت تأثیر بیشتری برروی جمعیت می گذارد؟
ظاهرآراسته
11.43%
4 11.43%
نگاه به جمعیت
8.57%
3 8.57%
آرامش درچهره و رفتار
54.29%
19 54.29%
معرفی و صحبت قبل از تلاوت
25.71%
9 25.71%
مجموع 35 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 19 رای - 3.32 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کدام عامل قبل از شروع تلاوت تأثیر روانی بیشتری بر روی جمعیت می گذارد؟
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
کدام عامل قبل از شروع تلاوت تأثیر روانی بیشتری بر روی جمعیت می گذارد؟
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

با توجه به اهمیت عوامل روانی در تلاوت قاری ، کدام عامل *قبل از شروع تلاوت* تأثیر بیشتری برروی جمعیت می گذارد ؟

1_ظاهر آراسته ............2_نگاه به جمعیت.............3_آرامش در چهره و رفتار.............4_معرفی وصحبت قبل از تلاوت

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۰-۰۹-۲۲, ۱۱:۵۲ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
کارشناس لحن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 1,105
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #2
RE: کدام عامل روانشناسی قبل از شروع تلاوت تأثیر بیشتری برروی جمعیت می گذارد؟
سلام

ممنون از موضوع خوبتون.

نظر من با گزینه های 2 و 3 هستش.

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
۱۳۹۰-۰۹-۲۲, ۰۹:۱۰ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
مدیر بخش آموزش زبان
*
موضوع‌ها: 52
اعتبار: 1,489

ارسال: #3

گزينه ي 2 و3 خيلي تاثير داره ولي گزينه ي 1 هم بي تاثير نيست.

لا تحدّثني عن الدين كثيرا!

ولكن دعني أراه في تصرفاتك!

.........

Inta Ahla Gharam

إنت أحلي غرام... تو زيباترين عشقي

۱۳۹۰-۰۹-۲۲, ۰۹:۳۸ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت انجمن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 6
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال

ارسال: #4
بسمه تعالی
سلام
دوستان کم و بیش من رو میشناسن و میدونن که قاری نیستم.امسال یه مراسم توی مسجدمون بود به مناسبت هفته دفاع مقدس.دست بر قضا ظاهرا کسی برای تلاوت قبل از شروع برنامه ها نبود و یه بنده خدایی هم اومد به من گفت که برم بخونم.من هم قبول کردم و برای اولین بار توی یه محفل اینچنینی رفتم بالا و شروع به تلاوت کردم.آیات پایانی سوره نبا رو انتخاب کردم.چون بلدشون هم بودم از حفظ خوندم و خدا رو شکر تو تلاوت مشکلی برام پیش نیومد(همین جا یه گریزی به تلاوت قاریان خودمون بزنم.یعنی ما واقعا اینقدر رو بعضی از سوره ها تسلط نداریم که دیگه موقع تلاوت باید صفحات آخر قران رو ورق بزنیم و دنبال سوره های کوچیک بگردیم!!!!!!دیگه یه سوره شمس رو که میتونیم از حفظ بخونیم! اینارو دیدما که میگم).
خلاصه شروع کردم به خوندن.نگاه آنچنانی به جمعیت نمیکردم(که تقریبا زیاد هم بودن).نمیدونم چرا این حس رو دارم که درست و حسابی شدت صدای خودمو متوجه نمیشدم؟!
راستش شاید تا حدودی هم از اجرای بعضی نغمات خجالت بکشم ولی نغماتی رو به سبک شحات و عبدالباسط اجرا کردم.
البته من چون یه قاری حرفه ای نبودم جمعیت اشتیاقی در من ایجاد نمیکرد که خوب به هر حال طبیعیه.قطعا اگه یه قاری فنی بود مردم با تشویقا و ذکراشون اونو میتونستن هیجانی کنن.بنابراین من باید هر چی خودم داشتم رو میکردم وگرنه خبری از سر ذوق آوردن نبود.
به نظر خودم که برای اولین بار بود تو چنین محفلی تلاوت میکردم اونم با سطح خوندنی که من دارم و یه جوجه قاری هم نیستم میشه گفت خوب خوندم.
به خودم مسلط بودم(واقعا لطف خدا بود).آدم نباید تو این مواقع هول بشه و دست و پاشو گم کنه چون ممکنه خراب کنه و شاید تو مقاطعی نفس کم بیاره.
نگاه کردن به جمعیت به نظر من اشکالی نداره اگه آدم بتونه خودش رو کنترل کنه و به قرائتش مسلط باشه.ولی من که این کار رو نمیکردم و اکثرا به مردم خیره نمیشدم.
ظاهر آراسته و مرتب خیلی خوبه ولی نه اینکه اگه یه نفر یه خرده نامیزون بود تلاوت بد از آب دربیاد مگر اینکه خودش حساس باشه و تلاوتش رو تحت تاثیر قرار بده.
من که حس خوبی از شنیدن صدام ندارم ولی اگه بشه صدا رو شنید و به شدت و افتش واقف بود شاید آدم حال و هوای بهتری بهش دست بده.
خلاصه آخر تلاوت هم خواستم خیر سرم سوره کوثر رو بخونم ولی یه طوری سوره نبا رو تموم کردم که فکر کردن میخوام تلاوت رو تموم کنم و گفتن احسنت یا از این حرفا و من رو در خلق تلاوتی رویایی از سوره کوثر ناکام گذاشتند.

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

۱۳۹۰-۰۹-۲۲, ۱۱:۰۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
کارشناس تجوید
*
موضوع‌ها: 41
اعتبار: 718

ارسال: #5
به هر حال تجربه ی مصریها تو این زمینه بیشتره و رفتار و کردارشون هم برای الگوبرداری مناسب تر...
تا حالا دیدید تو یه محفلی که یه قاری مصری میاد و یه تلاوت خیلی سطح پایین تر از یه قاری خوب ایرانی انجام میده اما مستمعین عوام ما که زیاد سر در نمیارن از این اختلاف سطح فقط گول لباس ویژه ی اون قاری رو میخورن و بیشتر تشویقش میکنن؟!
اینجا دو تا نکته مشخص میشه:
اول اینکه همون لباس متفاوت چقدر تاثیر گذاره!
من نمی دونم قاریان ایرانی چرا یه لباس ویژه ندارن... حتی بعضیاشون که می خوان این تفاوت لباس رو ایجاد کنن میرن یه شال مصری میندازن رو کت شلوار غربی و میان رو سن.... مثل اینکه یکی با لباس محلی لرستان یا افغانستان کروات بزنه... اصلا جور در نمیاد... اصلا کت شلوار بدترین لباس برای قاری هست... کتش که اصلا مناسب چهار زانو نشستن نیست و آدم نمی تونه دستش رو آزادانه حرکت بده و شلوارش هم که دیدین چه وضعیه.. طرف موقع خوندن کمربندشو باز میکنه و بعد موقع بلند شدن یادش میره ببنده همون جور آویزون میاد پایین! کلا کت شلوار بدترین لباسه واسه قاری..
و دوم اینکه مرغ همسایه غازه!
یعنی هر قاری تو محفلی که غریبه باشه بیشتر خریدار داره... حتی اگه به تلاوت قاریان مصری که تو مسجد ثابت خودشون میخونن توجه کنید کمتر جذب میشن تا یه مسجد دیگه که قاری بصورت مهمان میره و میخونه...
.....
از حفظ خوندن خیلی مهمه... هم تسلط قاری بیشتر میشه هم اعتماد به نفسش... تو ذهن عوام الناس هم جذابیتش بیشتره... اما متاسفانه هنوزم بعضی هستند که میان و به قاری میگن که طبق فلان حدیث حتی اگه حفظ هم هستید از رو بخونید... یکی نیست بگه بابا اون موقع یک حسن رو گرفتیم و صد تا حسن رو زیر پا گذاشتیم... و اینکه اون حدیث واسه اینه که جلوی تحریف ناخواسته و غیر عمدی قرآن گرفته بشه و مال زمانی بود که قرآن هنوز سینه به سینه بیشتر منتقل میشد تا کتابی نه حالا که این همه نسخه ی چاپی قرآن هست و احتمال تحریف در حد صفر پایین اومده...
.....
آرامش و اعتماد به نفس قاری هم خیلی مهمه... برای خود قاری خیلی مهمه که ملتی که جلوش نشستن اومدن واسه شنیدن قرآن یا نه فقط اومدن هیئت یا مسجد واسه عزاداری و سخنرانی و حالا واسه رفع تکلیف گفتن یه قرآنی هم خونده بشه... شما تصور کنید تو محفلی که هدف فقط تلاوت قرآنه اگه حتی قاری رو تشویق هم نکنن طرف باز به مراتب بهتر از زمانی میخونه که گفتن اول یه مجلس چند دقیقه بخون تا سخنران از راه برسه... جو قرآنی خیلی تاثیر داره رو روحیه ی قاری..
.....
و از همه ی اینا مهمتر اینه که قاری واقعا به این یقین رسیده باشه که الان شده زبان خداوند و خدا داره از طریق این شخص با مستمعش صحبت میکنه و این تلاوت تنها یه کار هنری نیست بلکه یه کار معنوی هم هست...
.....
خلاصه که تلاوت قرآن یه عملیات دوطرفه است ... شما هر چقدر هم که قاری باشی تا جو قرآنی تو مجلس حاکم نباشه تلاوتت اصلا به حدی نمیرسه که بخواد تاثیر رو مخاطبت بذاره... یه مقایسه بکنید بین تلاوت همین قراء بین المللی خودمون موقعی که دارن تو محفل قرآنیان در بیت رهبری میخونن با زمانی که دارن تو محفل دیدار سیاسیون با رهبر تو بیت میخونن و یا حتی زمانی که دارن تو محفل عزاداری بیت رهبری و برای مخاطب غالبا بچه هیئتی و دور از جو قرآنی میخونن... به مراتب این تلاوتها با هم فرق میکنن... پس فقط به خود قاری ربط نداره...کاملا دو طرفه است!

۱۳۹۰-۰۹-۲۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عـضـو دائـم و ثـابـت انجمن
*
موضوع‌ها: 279
اعتبار: 1,294
سپاس‌ها: 1
16 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال

ارسال: #6
(۱۳۹۰-۰۹-۲۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ)مسعود عباسی نوشته: ...
من نمی دونم قاریان ایرانی چرا یه لباس ویژه ندارن... حتی بعضیاشون که می خوان این تفاوت لباس رو ایجاد کنن میرن یه شال مصری میندازن رو کت شلوار غربی و میان رو سن.... مثل اینکه یکی با لباس محلی لرستان یا افغانستان کروات بزنه... اصلا جور در نمیاد... اصلا کت شلوار بدترین لباس برای قاری هست... کتش که اصلا مناسب چهار زانو نشستن نیست و آدم نمی تونه دستش رو آزادانه حرکت بده و شلوارش هم که دیدین چه وضعیه.. طرف موقع خوندن کمربندشو باز میکنه و بعد موقع بلند شدن یادش میره ببنده همون جور آویزون میاد پایین! کلا کت شلوار بدترین لباسه واسه قاری..
یعنی هر قاری تو محفلی که غریبه باشه بیشتر خریدار داره... حتی اگه به تلاوت قاریان مصری که تو مسجد ثابت خودشون میخونن توجه کنید کمتر جذب میشن تا یه مسجد دیگه که قاری بصورت مهمان میره و میخونه...
.....
از حفظ خوندن خیلی مهمه... هم تسلط قاری بیشتر میشه هم اعتماد به نفسش... تو ذهن عوام الناس هم جذابیتش بیشتره... اما متاسفانه هنوزم بعضی هستند که میان و به قاری میگن که طبق فلان حدیث حتی اگه حفظ هم هستید از رو بخونید... یکی نیست بگه بابا اون موقع یک حسن رو گرفتیم و صد تا حسن رو زیر پا گذاشتیم... و اینکه اون حدیث واسه اینه که جلوی تحریف ناخواسته و غیر عمدی قرآن گرفته بشه و مال زمانی بود که قرآن هنوز سینه به سینه بیشتر منتقل میشد تا کتابی نه حالا که این همه نسخه ی چاپی قرآن هست و احتمال تحریف در حد صفر پایین اومده...
.....

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

به نکات خیلی زیبایی اشاره کردند برادر عزیز جناب عباسیA03
مسئله ی اولی که فرمودید لباس ویژه قاریان ایرانی ! اگر کمی در تاریخ همین صد سال اخیر دقیق بشویم متوجه می شویم که لباس ایرانی ها همین لباس حال حاضر افغان ها و پاکستانی ها یا برخی برادران بلوچستانی بوده ! یعنی ما اصولا چیزی به نام کت و شلوار نداشتیم !! یک کلاه شبیه عمامه به سر می گذاشتند(حتی کودکان و نوجوانان) یک پیرهن بلند(شبیه قبا) و یک شلوار زیر پیراهن!! همین ! منتهی به علت سیاست هایی که انگلیس در ایران دنبال می کرد در زمان پهلوی اول و دوم نرم نرمک شیوه لباس پوشیدن ما را تغییر دادند !! ما را هم کت و شلوارپوش کردند! کلاه عمامه مانند ما را کردند کلاه شاپو!! پیرهن بلندمان را کردند تی شرت !! البته جای شکرش باقی است که با شلوارمان کاری نداشتندA05
چند مدت پیش هم زمزمه هایی شنیده شد که می خواهند طرحی برای لباس مخصوص قاریان ایرانی ارائه بدهند !! اما نمی دانم چرا بعضی ها ! سریع موضع مخالف گرفتند و اجازه ندادند کار به نتیجه برسد !! اگر وضع به همین ترتیب ادامه پیدا کند علاوه بر شالی که بیشتر شبیه به نقشه فرش است!! تا یک نماد قرآنی ! از فردا کلاه شاپو می آورند، نوکش را کمی با خودکار قرمز می کنند و بر سر می گذارند!! والله شال را به گردن می اندازند تا اندام های تنفسی گرم بمانند ، برای قشنگی نیست !! بعضی ها خوب خیلی خوششان می آید قشنگ باشند و از موارد تاثیرگذار بر جمعیت هم همین "ظاهر آراسته" بود !!

اما این مسئله که از حفظ قرائت کردن بسیار بر جمعیت تاثیر می گذارد را بنده کاملا قبول دارم !! حداقل در محافل و مراسماتی که یکی از قاریان مجلس و محفل بوده ام تاثیر از حفظ خواندن را کاملا مشاهده و درک کرده ام !! طبق همین مسئله است که قریب به اتفاق قاریان مصری حافظ کل قرآن هم هستند ! به تمام دوستان قاری پیشنهاد می کنم تلاوت شان از حفظ باشد !

ببخشید که زیاد صحبت کردم!!

یفعل الله ما یشاء
التماس دعا.یاحق

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !
۱۳۹۰-۰۹-۲۳, ۱۲:۴۹ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 27
اعتبار: 63

ارسال: #7
(۱۳۹۰-۰۹-۲۳, ۱۲:۰۸ ق.ظ)مسعود عباسی نوشته: به هر حال تجربه ی مصریها تو این زمینه بیشتره و رفتار و کردارشون هم برای الگوبرداری مناسب تر...
تا حالا دیدید تو یه محفلی که یه قاری مصری میاد و یه تلاوت خیلی سطح پایین تر از یه قاری خوب ایرانی انجام میده اما مستمعین عوام ما که زیاد سر در نمیارن از این اختلاف سطح فقط گول لباس ویژه ی اون قاری رو میخورن و بیشتر تشویقش میکنن؟!
.....
.....
آرامش و اعتماد به نفس قاری هم خیلی مهمه... برای خود قاری خیلی مهمه که ملتی که جلوش نشستن اومدن واسه شنیدن قرآن یا نه فقط اومدن هیئت یا مسجد واسه عزاداری و سخنرانی و حالا واسه رفع تکلیف گفتن یه قرآنی هم خونده بشه... شما تصور کنید تو محفلی که هدف فقط تلاوت قرآنه اگه حتی قاری رو تشویق هم نکنن طرف باز به مراتب بهتر از زمانی میخونه که گفتن اول یه مجلس چند دقیقه بخون تا سخنران از راه برسه... جو قرآنی خیلی تاثیر داره رو روحیه ی قاری..
.....
و از همه ی اینا مهمتر اینه که قاری واقعا به این یقین رسیده باشه که الان شده زبان خداوند و خدا داره از طریق این شخص با مستمعش صحبت میکنه و این تلاوت تنها یه کار هنری نیست بلکه یه کار معنوی هم هست...
.....
خلاصه که تلاوت قرآن یه عملیات دوطرفه است ... شما هر چقدر هم که قاری باشی تا جو قرآنی تو مجلس حاکم نباشه تلاوتت اصلا به حدی نمیرسه که بخواد تاثیر رو مخاطبت بذاره... یه مقایسه بکنید بین تلاوت همین قراء بین المللی خودمون موقعی که دارن تو محفل قرآنیان در بیت رهبری میخونن با زمانی که دارن تو محفل دیدار ســــیـــــاســــیون با رهبر تو بیت میخونن و یا حتی زمانی که دارن تو محفل عزاداری بیت رهبری و برای مخاطب غالبا بچه هیئتی و دور از جو قرآنی میخونن... به مراتب این تلاوتها با هم فرق میکنن... پس فقط به خود قاری ربط نداره...کاملا دو طرفه است!
با موارد بالا کاملا موافقم دوستان نظر من هم همین نظر است
واقعا حتی نوع پوشش مصری ها هم باعث میشه بیشتر تشویق بشند
۱۳۹۰-۰۹-۲۳, ۰۱:۱۸ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #8
اگر قاری لباس و ظاهری آراسته و منحصر به فرد هم داشته باشد از حفظ هم بخواند به جمعیت هم نگاه کند معرفی زیبا و تفسیری از آیات هم داشته باشد اما آرامش نداشته باشد نمیتواند قبل از تلاوت اصطلاحا جو را بگیرد در صورت عدم آرامش ، این جو است که او را میگیرد .

همه اینها چه لباس چه ظاهر چه از حفظ خواندن و غیره حقیقتا لازمند و جالب اینجاست که اگر اینها باشند خودشان هم تولید آرامش در قاری می کنند حتما دیدید مصریها چقدر وقار و آرامش دارند به جرأت میتوان گفت همان لباس و حافظ بودنشان تأثیر فراوانی در آرامش و وقارشان داشته . من آرامش و اطمینان خاطر قاری را مؤثرترین عامل میدانم و بقیه عوامل مخصوصا لباس و از حفظ خواندن را مؤلفه های آرامش و اطمینان در قاری و مستمع می بینم .

اما قوی ترین عامل آرامش را همه میدانیم الا بذکرالله تطمئن القلوب به قول آیت الله جوادی آملی قرآن در دو کلمه خلاصه میشود اذکرونی اذکرکم .

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۰-۰۹-۲۳, ۰۲:۳۷ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 46

ارسال: #9
(۱۳۹۰-۰۹-۲۲, ۱۱:۰۶ ب.ظ)شیخ شحات محمد انور نوشته: بسمه تعالی
سلام
دوستان کم و بیش من رو میشناسن و میدونن که قاری نیستم.امسال یه مراسم توی مسجدمون بود به مناسبت هفته دفاع مقدس.دست بر قضا ظاهرا کسی برای تلاوت قبل از شروع برنامه ها نبود و یه بنده خدایی هم اومد به من گفت که برم بخونم.من هم قبول کردم و برای اولین بار توی یه محفل اینچنینی رفتم بالا و شروع به تلاوت کردم.آیات پایانی سوره نبا رو انتخاب کردم.چون بلدشون هم بودم از حفظ خوندم و خدا رو شکر تو تلاوت مشکلی برام پیش نیومد(همین جا یه گریزی به تلاوت قاریان خودمون بزنم.یعنی ما واقعا اینقدر رو بعضی از سوره ها تسلط نداریم که دیگه موقع تلاوت باید صفحات آخر قران رو ورق بزنیم و دنبال سوره های کوچیک بگردیم!!!!!!دیگه یه سوره شمس رو که میتونیم از حفظ بخونیم! اینارو دیدما که میگم).
خلاصه شروع کردم به خوندن.نگاه آنچنانی به جمعیت نمیکردم(که تقریبا زیاد هم بودن).نمیدونم چرا این حس رو دارم که درست و حسابی شدت صدای خودمو متوجه نمیشدم؟!
راستش شاید تا حدودی هم از اجرای بعضی نغمات خجالت بکشم ولی نغماتی رو به سبک شحات و عبدالباسط اجرا کردم.
البته من چون یه قاری حرفه ای نبودم جمعیت اشتیاقی در من ایجاد نمیکرد که خوب به هر حال طبیعیه.قطعا اگه یه قاری فنی بود مردم با تشویقا و ذکراشون اونو میتونستن هیجانی کنن.بنابراین من باید هر چی خودم داشتم رو میکردم وگرنه خبری از سر ذوق آوردن نبود.
به نظر خودم که برای اولین بار بود تو چنین محفلی تلاوت میکردم اونم با سطح خوندنی که من دارم و یه جوجه قاری هم نیستم میشه گفت خوب خوندم.
به خودم مسلط بودم(واقعا لطف خدا بود).آدم نباید تو این مواقع هول بشه و دست و پاشو گم کنه چون ممکنه خراب کنه و شاید تو مقاطعی نفس کم بیاره.
نگاه کردن به جمعیت به نظر من اشکالی نداره اگه آدم بتونه خودش رو کنترل کنه و به قرائتش مسلط باشه.ولی من که این کار رو نمیکردم و اکثرا به مردم خیره نمیشدم.
ظاهر آراسته و مرتب خیلی خوبه ولی نه اینکه اگه یه نفر یه خرده نامیزون بود تلاوت بد از آب دربیاد مگر اینکه خودش حساس باشه و تلاوتش رو تحت تاثیر قرار بده.
من که حس خوبی از شنیدن صدام ندارم ولی اگه بشه صدا رو شنید و به شدت و افتش واقف بود شاید آدم حال و هوای بهتری بهش دست بده.
خلاصه آخر تلاوت هم خواستم خیر سرم سوره کوثر رو بخونم ولی یه طوری سوره نبا رو تموم کردم که فکر کردن میخوام تلاوت رو تموم کنم و گفتن احسنت یا از این حرفا و من رو در خلق تلاوتی رویایی از سوره کوثر ناکام گذاشتند.
سلام
شیخ خیلی دلم میخواست اونجا تو اون محفل بودم و تشویقت میکردم .
به نظر بنده تمام این گزینه ها به اضافه عوامل دیگه در تاثیر گذاشتن موثر هستند ولی گزینه 3 مهمتر هست چون هرچقدر قاری تلاوتش خوب باشه اما نتونه ارامش داشته باشه نمیتونه تلاوتشو به نحو احسن اجرا کنه.
۱۳۹۰-۰۹-۲۳, ۰۶:۰۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 6
اعتبار: 37

ارسال: #10
سلام علیکم.
با کت و شلوار مخالفم به همون دلایلی که فرمودید.
با شال موافقم مخصوصا اگه جنس و طرحش مخصوص و نمایانگر فرهنگ ایرانی باشه.
با لباس مخصوص موافقم.
از حفظ خوندن هم اینقدر که روی جمعیت تأثیر داره چند برابر برای خود قاری مزیت داره ازجمله:
- به دلیل اینکه قاری سرش رو بالا میگیره مشکلات دم و باز دمش کمتر میشه.
- اگر با مفاهیم آشنایی داشته باشه میتونه بهترین تلاوت رو انجام بده.
- از حفظ خوندن باعث توانمند شدن قاری در نغمه پردازی هم میشه.A38A38A38A38A38
قاری باید مراقب باشه در حین تلاوت ژست متکبرانه نداشته باشه!!! احساس و روحیات معنوی قاری بیشترین تأثیر رو روی مستمع میگذاره.

««*****************************»»
«« پروردگارا! مارا با قرآن زنده بدار، با قرآن بمیران و با قرآن محشور فرما »»
««*****************************»»
۱۳۹۰-۰۹-۲۳, ۱۰:۴۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ