زمان کنونی: ۱۳۹۹-۰۴-۲۶، ۱۱:۲۵ ب.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 29 رای - 3.17 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تقلید؛ با روش سنتی یا نوین ؟!
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 7
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #21
RE: تقلید؛ با روش سنتی یا نوین ؟!
سلام عزیزان بنده حقیر دراصل این سوال ومطلب اشکال می بینم چون بحث تقلید ربطی به صوت فاری تقلید شونده ندارد ومقلد لحن او راتقلید می کند ونه صوت اورا(طوطی) وثانیا من باتقسیم بندی دوگانه شما کاملا مخالف هستم وحداقل درمشهد می دانم که درقدیم وجدیداینگونه نبوده ونیست ومن قائل به راه سومی هستم که مشاوره استاد با قاری مبتدی واتود زدن شاگرد ودر آخر سبک دلخواه انتخاب میشود که موفقیت قاری دراین کار به مشاوره صحیح استاد واستعداد(مهم)قاری بستگی دارد.

یارب زدنی علما.خادم الزهرا(س)
[عکس: %D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C_%D8%B1%D8%B6%D8...DB%8C1.jpg]
۱۳۹۱-۰۱-۳۰, ۰۳:۲۲ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
عـضـو دائـم و ثـابـت انجمن
*
موضوع‌ها: 279
اعتبار: 1,294
سپاس‌ها: 1
16 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال

ارسال: #22
(۱۳۹۱-۰۱-۳۰, ۰۳:۲۲ ق.ظ)مهدی رضایی نوشته: سلام عزیزان بنده حقیر دراصل این سوال ومطلب اشکال می بینم چون بحث تقلید ربطی به صوت فاری تقلید شونده ندارد ومقلد لحن او راتقلید می کند ونه صوت اورا(طوطی) وثانیا من باتقسیم بندی دوگانه شما کاملا مخالف هستم وحداقل درمشهد می دانم که درقدیم وجدیداینگونه نبوده ونیست ومن قائل به راه سومی هستم که مشاوره استاد با قاری مبتدی واتود زدن شاگرد ودر آخر سبک دلخواه انتخاب میشود که موفقیت قاری دراین کار به مشاوره صحیح استاد واستعداد(مهم)قاری بستگی دارد.

سلام علیکم برادر عزیز[عکس: a40.gif]

خوشحال می شویم توضیحات بیشتری در رابطه با روش سومی که بیان کردید بفرمایید. مطمئنا از نظرات شما بهره خواهیم برد[عکس: a03.gif]

التماس دعا.یاحق

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !
۱۳۹۱-۰۱-۳۰, ۰۴:۱۹ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
کاربر قرآنی
*
موضوع‌ها: 78
اعتبار: 148
6 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال

ارسال: #23
ضمن عرض سلام خدمت دوست عزیز جناب دیالم،ممنون از نظر شما ،با شرح بیشتری که دادید بنده تقریبا منظور شما را دریافت کرده و با شما موافق هستم و بابت اسائه ادب و جسارت از شما معذرت میخواهم.
البته ببخشید بنده نکته ای به عرایضم اضافه کنم،که منظور از تقلید،همان طور کهش ما بهتر از بنده حقیر مستحضرید،تقلید از صدای قاری نیست.بلکه تقلید از لحن الادا و نغمات و نکات فنی تلاوت قاری است وگرنه این نکته بدیهی است که هیچ کس صدای دیگری را ندارد...اگر بنا بر فرمایش شما باشد پس تقلید از اساتیدی نظیر مرحوم شحات نیز باید کنار گذاشته شود،زیرا این عزیز از لحاظ عموم توانایی های صوتی در مرتبه ای بالاتر از استاد عبدالباسط و منشاوی قرار دارند...
حقیربا نظر شما که باید روی نوجوانان علاقه مند به تلاوت حساب دیگری باز کرد،تا حدود زیادی موافقم...
با عرض پوزش از جسارت و زیاده گویی
التماس دعا
۱۳۹۱-۰۱-۳۰, ۰۱:۲۹ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 27
اعتبار: 63

ارسال: #24
نقل قول:به نظر من صحیح نیست از قاریان جدید تقلید کرد.مثلا استاد غلوش و استاد شحات
ببخشید ما باز هم اومدیم تو میدون ولی چون بحث کم کم جالب میشه می خواستم یک نکته ای رو یاد آوری کنم

بنده خودم دیدم استاد ابوالقاسمی به یه قاری مبتدی که نمی دونه چجوری از صداش استفاده کنه استاد غلوش رو توصیه کنه استاد ابوالقاسمی گفتند که استاد غلوش در قرائتش پیچیدگی لحنی نداره و این اشتباه که بعضی ها می گند لحن استاد غلوش پیچیده است در ضمن استاد ابوالقاسمی تاکید کردند به این که قاری های مبتدی باید چند نوار از استاد غلوش تقلید کنند تا با صوت خودشون آشنا بشند ایشون گفتند که استاد غلوش خیلی قرائتش صدا سازه.................استاد ابوالقاسمی یکبار در برنامه مصباح گفتند تنها قاری که قرائتش به صدا آسیب نمیزنه استاد غلوشه

با عرض معذرت از شما دوست عزیز و گلم بنده به نظر شما احترام می گذارم و نظر خود من اینه که فکر نمی کنم لزومی باشه برای اینکه یک مبتدی حتما از استاد منشاوی و استاد عبدالباسط تقلید کنه

ولی انصافا تقلید از استاد منشاوی هم خیلی با حاله و به قول استاد ابوالقاسمی مثل کارخونه های زود بازده می مونه و زود نتیجه میدهA05
۱۳۹۱-۰۱-۳۰, ۰۲:۵۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #25
(۱۳۹۰-۱۲-۲۸, ۰۱:۳۸ ق.ظ)مرید رفعت نوشته: سلام
دوستان از نظر بنده همه چیز به استعداد و کشش قاری داره.
برای مثال:
من یه آقایی رو میشناسم رتبه چهارم دانشجویان جهان توی قرائت رو داره.خودش میگفت من کلا دو تا نوار کار کردم.
خود من بعد از سه نوار استاد منشاوی رفتم استاد مصطفی اسماعیل کار کردم.
یه دوست دیگه بعد دوسال منشاوی قرائتش الان چهار چوب پیدا کرده با منشاوی هرروز هم با تقلید منشاوی داره پیشرفت می کنه.
در زمینه شروع کار هم به نظر من صحیح نیست از قاریان جدید تقلید کرد.مثلا استاد غلوش و استاد شحات نوع تیک آف -ردیف لحنی و... مشخصی ندارند ولی استاد منشاوی و استاد عبدالباسط از یک اسلوب پایدار پیروی می کنند و قاری مبتدی وقتی از این اساتید تقلید می کنه مغزش سردر گم نمیشه.(البته این به این معنی نیست که غلوش و شحات خوب نمی خونن.بلکه اونها و قاریان بعدی در طول تلاوت به احساسات روحی خودشون می پرداختن و می خوندن.)
اجرکم عند الله عید همه دوستان هم مبارک باشه

سلام علیکم

فرمودید صحیح نیست از قاریان جدید تقلید کرد مثل شحات انور و غلوش؟؟؟!!! استادشحات انور ردیف لحنی مشخصی ندارند؟؟؟!!! حتی استاد غلوش هم که به نظر می رسد ردیف لحنی مشخصی ندارند نوع تلاوتشان ترکیزی می باشد و همین برای خودش یک شیوه ای است که حول یک مقام مانور می دهند در مورد استادغلوش به جرأت می توان گفت هیچ قاری تحریرهای چرخشی و ویبراسیون را به خوبی و کامل یاد نمی گیرد مگر اینکه از تلاوت استادغلوش کمک بگیرد.

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۱-۰۱-۳۰, ۰۵:۲۳ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت انجمن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 6
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال

ارسال: #26
(۱۳۹۱-۰۱-۳۰, ۰۵:۲۳ ب.ظ)یاحسین نوشته:
(۱۳۹۰-۱۲-۲۸, ۰۱:۳۸ ق.ظ)مرید رفعت نوشته: سلام
دوستان از نظر بنده همه چیز به استعداد و کشش قاری داره.
برای مثال:
من یه آقایی رو میشناسم رتبه چهارم دانشجویان جهان توی قرائت رو داره.خودش میگفت من کلا دو تا نوار کار کردم.
خود من بعد از سه نوار استاد منشاوی رفتم استاد مصطفی اسماعیل کار کردم.
یه دوست دیگه بعد دوسال منشاوی قرائتش الان چهار چوب پیدا کرده با منشاوی هرروز هم با تقلید منشاوی داره پیشرفت می کنه.
در زمینه شروع کار هم به نظر من صحیح نیست از قاریان جدید تقلید کرد.مثلا استاد غلوش و استاد شحات نوع تیک آف -ردیف لحنی و... مشخصی ندارند ولی استاد منشاوی و استاد عبدالباسط از یک اسلوب پایدار پیروی می کنند و قاری مبتدی وقتی از این اساتید تقلید می کنه مغزش سردر گم نمیشه.(البته این به این معنی نیست که غلوش و شحات خوب نمی خونن.بلکه اونها و قاریان بعدی در طول تلاوت به احساسات روحی خودشون می پرداختن و می خوندن.)
اجرکم عند الله عید همه دوستان هم مبارک باشه

سلام علیکم

فرمودید صحیح نیست از قاریان جدید تقلید کرد مثل شحات انور و غلوش؟؟؟!!! استادشحات انور ردیف لحنی مشخصی ندارند؟؟؟!!! حتی استاد غلوش هم که به نظر می رسد ردیف لحنی مشخصی ندارند نوع تلاوتشان ترکیزی می باشد و همین برای خودش یک شیوه ای است که حول یک مقام مانور می دهند در مورد استادغلوش به جرأت می توان گفت هیچ قاری تحریرهای چرخشی و ویبراسیون را به خوبی و کامل یاد نمی گیرد مگر اینکه از تلاوت استادغلوش کمک بگیرد.

در پاسخ به جناب "مرید رفعت" باید بگم که اتفاقا من خودم تو رادیو قران شنیدم که آقای صلح جو و استاد ابوالقاسمی داشتن ردیف لحنی استاد شحات رو میگفتن:بیات و از درجه هفتم بیات وارد رست میشه و..........

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

۱۳۹۱-۰۱-۳۰, ۰۶:۳۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 0
اعتبار: 17

ارسال: #27
سلام علیکم .
بنده از محضر اساتید پوزش می طلبم . به نظر بنده ی حقیر ترکیب این دو روش خیلی کار آمد است . یعنی ابتدا قاری دو سه تا قرائت از قرا صدا ساز مثل استاد شعشاعی و امثال ذلک تقلید نماید و بعد برود سراغ اون قاری که به قرائتش علاقه دارد . A38
۱۳۹۲-۰۱-۲۸, ۰۹:۲۵ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 35

ارسال: #28
اتفاقا استاد شحات کاملا سبک مشخصی دارند!
ولی یه جاهایی که تنوع به خرج می دهند و طبق معنای آیات اون نظم رو تغییر می دهند. که همین برای من خیلی جذابه
و نشون میده که ایشون به هیچ وجه تلاوت های خودشون رو در چهارچوب خشک و کلیشه ای محدود نمی کردند.
و اتفاقا به نظرم این یک حسن استاد شحات هست که گاهی از بیات شروع به رست می رفتند و گاهی هم
بیات رو ادامه می دهند(تلاوت های : کهف-شمس..، ق-شمس-قریش)

...

۱۳۹۲-۰۱-۳۰, ۰۱:۱۳ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*

ارسال: #29
A59 سلام علیکم
بنطر من تقلید سنتی اگر با تقلید نوین ترکیب شود خیلی بهتر است...چون یک قاری نیاز مند صدا سازی و اماده سازی صدا میباشد که یک فرد از تقلید کند...

A59 سلام علیکم
بنطر من تقلید سنتی اگر با تقلید نوین ترکیب شود خیلی بهتر است...چون یک قاری نیاز مند صدا سازی و اماده سازی صدا میباشد که یک فرد از تقلید کند...
۱۳۹۲-۱۰-۱۳, ۰۴:۲۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*

ارسال: #30
بسم الله الرحمن الرحیم
بنده خودم قاری نوجوان و تازه کار هستم اما اونجور که شنیدم:
هر قاریه تازه کاری نیاز به تقلید از منشاوی داره اما به اندازش که در هر شخصی متفاوته ولی تقلید از عبد الباسط ممکنه که به صدا آسیب بزنه و حنجره های کمی میتونن از استاد عبد الباسط تقلید کنند.
بنضر بنده اگه شخص در اول کار از استاد منشاوی تقلید کنه خوبه اما بعد بهتره که بره سراغ اساتیدی مثل غلوش، مصطفی اسماعیل و شحات.
در ضمن استاد ابو القاسمی بسیار تقلید از منشاوی و غلوش رو روش تأکید میکنند
ایشون میگند که از استاد غلوش حدأقل دو تا تلاوت تقلید کنید چون استاد غلوش در صوتشون یک زیبا سازی رو انجام میدند که اگه اون زیبا سازی روی صدای ما هم جا بیافته خیلی عالی میشه.
۱۳۹۹-۰۴-۰۲, ۱۱:۰۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ