زمان کنونی: ۱۳۹۸-۰۵-۲۸، ۰۱:۴۰ ق.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش
نظرسنجی: به نظر شما مهم ترین مسئله در روند حفظ قرآن کریم کدام گزینه یا گزینه ها می تواند باشد ؟!
انگیزه و همت بلند
27.27%
15 27.27%
مشوق و پشتیبان
10.91%
6 10.91%
استاد فرهیخته و عالم
12.73%
7 12.73%
نظم در اجرای برنامه ها
25.45%
14 25.45%
هدف عالی
16.36%
9 16.36%
موارد دیگر
7.27%
4 7.27%
مجموع 55 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 21 رای - 3.76 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال "بنظـرشمامهمترین مسئلـه در رونــد حفظ ...؟ "
نویسنده پیام
مدیر گفت و گوی آزاد - ختم متون متبرکه
موضوع‌ها: 94
اعتبار: 1,114
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
"بنظـرشمامهمترین مسئلـه در رونــد حفظ ...؟ "
بسم الله الرحمن الرحیم
باسلام خدمت دوستان عزیز
خوشبختانه امروزه تعدادی زیادی ازافراد درهرسنی روی اوردن به حفظ قرآن که عده ای باموفقیت این مسیرروطی کرده وبه سرانجام میرسونندوحافظ کل میشن البته بنظرمن این تازه سرآغازراهیه که پایانی دراون نیست و این آغازی برای بیشتر تدبرکردن و بیشترفهمیدن ....
سوال من اینه بنظردوستان عزیز حافظ مهمترین مسئله درروندحفظ کدام مسئله است ؟
1- داشتن انگیزه
2- داشتن مشوق وپشتیبان
3-داشتن استادی فرهیخته
4-داشتن نظم دراجرای برنامه
5 -داشتن همتی بلند
6-موارددیگه
درسته تمامی این مواردبایدباشه ودرکنارهم میتونه ماروبه مقصودمون برسونه ولی بنظرمن درکنارهمه این گزینه هاکه مهم هست داشتن نظم و استادراهنمایی که بخوبی انسان روهدایت کنه شایدمهمترین واصلی ترین باشه ...دراین مدتی که مشغول به حفظ بودم درکلاسهای که شرکت کردم دراکثریت افرادی که مشغول حفظ بودن توجه کردم و بنظرم نداشتن نظم باعث سردرگمی و درنتیجه ناامیدی بیشتر دوستان شده بود . نظرشماچیه؟

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ
۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۱۲:۴۹ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 16
اعتبار: 118

ارسال: #2
RE: "بنظـرشمامهمترین مسئلـه در رونــد حفظ ...؟ "
داشتن هدف واضح و روشن برای حفظ و به دنبال اون پشتکاز و همت حافظ...

هر چه خود را حساب میکردم
چک برگشت خورده ای بودم...
۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۰۹:۰۱ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت انجمن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 6

ارسال: #3
من انگیزه و همت بلند رو انتخاب کردم
اگه استاد هم نباشه خود طرف میتونه یه کارایی بکنه.ولی خوب راهنمایی هم میتونه موثر باشه
آدم اگه انگیزه داشته باشه و عزمش رو جزم کرده باشه برای حفظ هر طوری شده شرایط رو برای خودش فراهم میکنه.ولی اگه انگیزه نداشته باشه و اصلا دلش نخواد که حافظ بشه صد نفر هم بیان بهش بگن فایده ای نداره

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۰۲:۰۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 8
اعتبار: 6

ارسال: #4
سلام من هم فکر می کنم انگیزه و همت بلند از موارد دیگه مهمتره چون می تونه در حل مشکلات خیلی موثر باشه و دائم نیروی جدید به حافظ بده.
التماس دعا

[عکس: 84323158744524672926.gif]
۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۰۳:۱۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0

ارسال: #5
سلام علیکم

با تشکر از ساراخانم بابت ایجاد این تاپیک بسیارمناسب که ان شاءالله برای دوستان مفید باشد.مسلما تمام مواردذکرشده باهم مرتبط هستند و از هم تبعیت می کنند خاصه اینکه اگر یکی نباشد دیگری هم کامل نیست.شما اگر هدفی برای خود ترسیم نکرده باشید، انگیزه ضعیفی خواهید داشت گاهی ممکن است حافظ چند هدف در ذهن داشته باشد که البته مسلما والاترین هدف رضایت خداوند متعال است طبق فرموده پیامبراکرم(ص) برتری قرآن بر سایر سخنان مانند برتری خدا برمخلوقات است. حافظ با چنین گنجینه ای آسمانی سرو کار دارد حال چه هدفی بالاتر از رضایت صاحب گنجینه. اما آنچه می تواند به عنوان چراغ راه، روشنگر راه حافظ و کمک حال وی باشد، داشتن برنامه ای صحیح از سوی استادی توانا و پایبندی به اجرای آن است . برنامه صحیح جلوی تندروی و سستی را میگیرد.و استاد با نقش نظارتی خود می توانددر پایبندی حافظ به برنامه بسیار مؤثرباشد.

وماالحیاة الدنیاالامتاع الغرور

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۰۶:۰۳ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
تالارحفظ وآموزش . دین و مذهب . خواهران
*
موضوع‌ها: 123
اعتبار: 1,246
2 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #6
"بنظـرشمامهمترین مسئلـه در رونــد حفظ ...؟ "
بسم الله الرّحمن الرّحیم

همه اینها در کنارهم باید باشه وگرنه ممکن است خاطرات خوبی از این دوران نداشته باشید.

توکل به خدا وتوسل به ائمه به شما کمک زیادی میکنه.

اما مسلما داشتن برنامه منظم بسیار ضروریست.

خواب وتغذیه بسیار مهم هستند .

یک پیشنهاد: موسسه ای که انتخاب می کنید پرجمعیت وشاد باشه.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...
۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۰۶:۲۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام

ارسال: #7
(۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۰۶:۲۶ ب.ظ)zahra20 نوشته: یک پیشنهاد: موسسه ای که انتخاب می کنید پرجمعیت وشاد باشه.

راست میگید اگه قصدداریم ازطریق موسسات اقدام کنیم برای حفظ حتما باید موسسه ای معتبر که هم کارکنانش وهم اساتیدخوب باشن انتخاب کنیم من واقعا خاطره بدی دارم از شروع حفظم دریکی ازاین موسسات :::::متاسفانه انگاربعضی ازاین موسسات فقط در صدد پرکردن کلاسها و گرفتن شهریه هستند اصلا بکلی از اون فضای معنوی که براین جورها مکانها بایدحاکم باشه خبری نیست.
تشکر نکته خوبی بود.

۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۰۶:۴۰ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
فعال در بخش دانلود تلاوت
*
موضوع‌ها: 10
اعتبار: 107

ارسال: #8
اراده و همت خوب

حفظ کردن جزء به جزء
در ضمن مرور. یعنی هروقت تونست یک جزء رو بدون اینکه توجه و تمرکز کنه بخونه به جز‍ء بعدی بره.

[عکس: ghalvash_ahzab_islammovie_ir.gif]
وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ
۱۳۹۱-۰۱-۱۵, ۰۷:۱۴ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام

ارسال: #9
هوالمحبوب
سلام ....امروزمطالبی روخوندم نظرچندحافظ بین المللی رودرموردحفظ که خوندنش خالی ازلطف نیست نکاتی رو که مربوط به این بحث بود جداکردم :

«الهام منگلی» حافظ بين‌‌المللی قرآن كريم در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا): در سوره نجم اين آيه شريفه را می‌خوانيم كه «لَّیْسَ لِلْإِنسَانِ إِلَّا مَا سَعَى» براى انسان جز حاصل تلاش او نيست، پس مهمترين مطلب سعی و تلاش خود حافظ برای حفظی موفق است، چون ممكن است در هر مؤسسه قرآنی، مربی با روشی خاص، حفظ قرآن را آموزش دهد و شاگردان از نظر سطح محفوظات و علاقه متفاوت باشند و اين خود حافظ است كه می‌تواند حفظی موفق داشته باشد.

مرتضی محمدنژاد، نفر اول رشته حفظ بيست و هشتمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن كريم جمهوری اسلامی ايران، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا):وی تصريح كرد: نكته اول برای حفظ قرآن ايجاد فضای معنوی در محيط اطرافمان به ويژه در خانواده است كه كمك می‌كند با انگيزه بيشتری حفظ را با قوت هرچه تمام‌تر ادامه دهيم. اگر فرد قرآن‌آموز، كودك و يا نوجوان باشد وجود والدينی پيگير در پيشرفت فرزندشان در حفظ قرآن خيلی كمك خواهد كرد. والدين بايد در راه حفظ قرآن فرزندانشان مبالغی را نيز خرج كنند و اينكه انتظار داشته باشند كه به صورت رايگان و بدون صرف هيچ‌گونه هزينه‌ای حافظ شود، انتظار نابه‌جايی است.
[b]«حسن فراهانی» حافظ كل قرآن كريم و نفر اول مسابقات دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوری و همچنين نفر اول بخش قرآن جشنواره ملی جوان ايرانی در رشته حفظ كل، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا):در حفظ قرآن كريم مسئوليت اصلی بر عهده خود شخص است. وی درباره عوامل تاثيرگذار در حافظ شدن افراد خاطرنشان كرد: شروع كار حفظ و استمرار آن در گرو نيتی پاك و خالص و صفای باطن است. همراهی و تشويق‌های خانواده به خصوص اگر فرد جوان و نوجوان نيز باشد، موجب دلگرمی وی می‌شود، همچنين عزم و اراده جدی و بلند در اين عرصه سبب می‌شود موانع و مشكلات كنار نهاده شوند و استمرار برنامه تضمين می‌شود.
«لاله افتخاری» رئيس فراكسيون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) :ميزان تحصيلات، آمادگی ذهنی، فراغت خاطر و مدت زمانی كه فرد می‌تواند، زمان صرف كند، از فاكتورهای مهم برای حفظی بادوام است؛

۱۳۹۱-۰۱-۱۶, ۰۴:۱۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
حافظ القرآن المبین
*
موضوع‌ها: 8
اعتبار: 47

ارسال: #10
سلام

من همه گزینه ها رو انتخاب می کنم، اما روی گزینه استاد فرهیخته و عالم بیشتر نظر دارم به خاطر اینکه هر چقدر هم انسان همت بلند و انگیزه کافی داشته باشه بازم باید با راهنمایی یک شخص که به عنوان استادش هست کارش رو پیش ببره. اگه حافظ فقط بخواد به همت و انگیزه خودش تکیه کنه و نقش استاد رو ناچیز بدونه به هیچ جا نمی رسه من خودم دیدم خیلی از کسانی رو که کلاس نمی اومدن و فقط به همت خودشون اکتفا می کردن آخرش هم به آخر جزء یک نرسیده حفظ رو رها می کردن اما بازم از اون طرف دیدم افرادی رو که می اومدن کلاس حفظ و با راهنمایی های استادی که داشتیم که همین حاج مسعود خودمون بود چنان مشتاق ادامه حفظ می شدن که خیلی هاشون واقعا حافظ کل شدن و الان هم تعداد زیادی هستن که این کلاسا رو میرن. من واقعا نقش استاد فرهیخته رو یک نقش بسیار بزرگ در امر حفظ می دونم. استاد می تونه یک فرد رو به سمت حفظ بکشونه و برعکس می تونه یکی رو از حفظ ناامید کنه. با برنامه مناسب برای حفظ و مرور می تونه یک نفر رو خیلی زودتر به اون چیزی که مد نظرش هست برسونه اما بدون استاد به هیچ وجه نمیشه کار حفظ رو ادامه داد. خلاصه اینکه نقش استاد خیلی کاربردی و مهم هست.

یا علی A38

چند سالی یوسف از جرم زلیخا حبس شد
حبس مهدی از گناه ما هزاران ساله است...
۱۳۹۱-۰۲-۲۵, ۰۲:۱۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

logo-samandehi
گیگفا هـــــاســت
ارائه خدمات هاستینگ و سرورهای مجازی
فروشگاه اینترنتی قاریان
هرآنچه از یک فروشگاه لوکس میخواهید
فروتل
سیستم همکاری در فروش
فروشگاه
فروشگاه اینترنتی ایران
فروش آنلاین شارژ ایرانسل و همراه اول
شارژ آنلاین ایرانسل و همراه اول
تبلیغات
تبلیغات شما در اینجا

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('4254')