زمان کنونی: ۱۳۹۸-۰۶-۰۳، ۱۲:۰۹ ب.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 50 رای - 2.92 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ درباره صوت
نویسنده پیام
فعال در بخش دانلود تلاوت
*
موضوع‌ها: 10
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #31
RE: چرا باید از « منشاوی » تقلید کنم ؟!
(۱۳۹۱-۰۱-۲۴, ۱۱:۱۸ ق.ظ)baloch نوشته:
نقل قول: اگر سوره ی شعراء استاد رو کار کنید تمام سبک استاد دستتون میاد[عکس: a38.gif]
این سوره شعراء یی که خیلی هم معروفه کدومه A23چون من شنیدم خیلی از سوره شعراء ی استاد منشاوی تعریف می کنند اما نمی دونم کدوم یکی رو می گند چون استاد چندین بار سوره شعراء رو خوندن A05خواهشا بگید سوره شعراء رو از کدوم آیه خونده و تا کجا خونده و در چه کشوری تا برم لینک دانلودشو پیدا کنمA22
از اول خوندن ایشون و خیلی سنگین هم هست.مجلسی هم هست.
یک قرائت هم وجود داره که استدیویی.اون نیست.
مجلسیشو بگیرید.
اگه پیدا نکردید بگید من براتون پیدا کنم
[/b]

[عکس: ghalvash_ahzab_islammovie_ir.gif]
وَلا تُطِعِ الْکَافِرِینَ وَالْمُنَافِقِینَ وَدَعْ أَذَاهُمْ وَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ
۱۳۹۱-۰۱-۲۹, ۰۱:۳۲ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 0
اعتبار: 1

ارسال: #32
(۱۳۹۱-۰۱-۲۹, ۰۱:۳۲ ب.ظ)hani_hp نوشته:
(۱۳۹۱-۰۱-۲۴, ۱۱:۱۸ ق.ظ)baloch نوشته:
نقل قول: اگر سوره ی شعراء استاد رو کار کنید تمام سبک استاد دستتون میاد[عکس: a38.gif]
این سوره شعراء یی که خیلی هم معروفه کدومه A23چون من شنیدم خیلی از سوره شعراء ی استاد منشاوی تعریف می کنند اما نمی دونم کدوم یکی رو می گند چون استاد چندین بار سوره شعراء رو خوندن A05خواهشا بگید سوره شعراء رو از کدوم آیه خونده و تا کجا خونده و در چه کشوری تا برم لینک دانلودشو پیدا کنمA22
از اول خوندن ایشون و خیلی سنگین هم هست.مجلسی هم هست.
یک قرائت هم وجود داره که استدیویی.اون نیست.
مجلسیشو بگیرید.
اگه پیدا نکردید بگید من براتون پیدا کنم
[/b]
دوست خوبم آقای هانی. ممنون که لینک دادین تا از منشاوی صحبت کنیم راستش من اومدم تا جواب دوستان رو که دلایل بنده رو از برتری منشاوی به سایر قراء بنویسم دیدم که شما سنگ تموم گذاشتین واقعا همین لینک براشون کافیه! A05 از شوخی که بگذریم ایشون توی همین تلاوتی که نام برده شد می رسند به قسمتی که مربوط به عبور حضرت موسی علیه السلام و قوم بنی اسرائیل از بحر (یا به روایتی رود نیل) و نهایتا نجات آنان میشه،

«وَ أَنْجَیْنا مُوسی وَ مَنْ مَعَهُ أَجْمَعِینَ ثُمَّ أَغْرَقْنَا الآْخَرِینَ»

فقط کافیه این آیه رو دوستان با دقت گوش کنند مو به تن آدم سیخ میشه! به جرات میتونم بگم ایشون تنها قاری هستند که در بعضی از قرائتهاشون از لحنی استفاده میکنن که فقط و فقط مختص همون قرائت هست و در باقی سوره ها و حتی همون سوره اما در مجالس دیگه مطلقا از اون لحن استفاده نمیکنن. تمام قرائتهای استاد رو گوش بدید این لحنی که اینجا استفاده شده رو نخواهید دید. اولین باری که شنیدم بهت زده شدم و بی اختیار گریه ام گرفت. روحش شاد بادA59
خواستم ادامه ندم نتونستم...
دوستان اگر در جستجوی لحن و سبک منحصر به فرد استاد منشاوی میگردند نمونه ای هست که ایشون در یکی از تلاوتهای سوره نحل بکار بردند

الله جعل لکم مما خلق ظلالاً و جعل لکم من الجبال اکنانا و جعل لکم سرابيل تقيکم الحر

لطفا به لحن حزین و رهیب کلمه ضلالا توجه کنید کولاکه آقا کولاک نمیشه تا گوش ندید نمیشه توصیف کرد

A38
از دوستان شحاتی A05 خواهش میکنم نمونه ای هرچند ضعیفتر هم باشد از سبکهای منحصر به فرد (اگر دارند) از استاد مرحوم شحات بگذارند! توجه کنید سبکی که در قرائت دیگه نظیرش رو نخونده باشند.

افعلوا ذلك إن كنتم صادقين ! ولن تفعلوا

یک تلاوت مجلسی از ایشون دارم از سوره های مبارکه الطور و الحدید که نمیدونم دوستان دسترسی دارند یا نه چون از سایت مکتوب (عربی) گرفتم و شاید به علت اینکه متاسفانه تنها نسخه ای که از این تلاوت موجوده (یا اینکه هست و من پیدا نکردم- الله اعلم) روی نوار ترانه (ام کلثوم خواننده مصری) ضبط شده و متاسفانه متاسفانه با امکانات بسیار پایین اون زمان نتونستند صدای زمینه که صدای خواننده است رو بخوبی از روی نوار پاک کنند و قرائت بی نظیر استاد با صدای آهنگ کمی ملوث شده. و فکر میکنم به این دلیل رادیو قرآن هم از پخشش عاجز بوده-( اگر دوستان احیانا نسخه ای غیر از این دارند حتما خبر بدن). خلاصه مطلب که ایشون در این تلاوت به قول دوستان عرب زبان، قرائت هولناکی (از نظر اثر گذاری) و یکی از بی نظیرترین قرائتهای قرآن رو رقم زدند حتما گوش فرا دهید[/i]

A59

أَمْ خُلِقُوا مِنْ غَيْرِ شَيْءٍ أَمْ هُمُ الْخَالِقُونَ (35) [i]أَمْ خَلَقُوا
السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ بَلْ لا يُوقِنُونَ

أَمْ عِنْدَهُمْ خَزَائِنُ رَبِّکَ أَمْ هُمُ الْمُسَیْطِرُونَ

دوستان عزیز استاد منشاوی تا میرسند به کلمه خزائن اوج هنر ایشون و گنجینه و خزائن هنرشون آشکار میشه... اگه نتونستید تلاوتها رو پیدا کنید اطلاع بدید تا لینک براتون پیدا کنم یا حتی اگه لازم شد فایل رو فشرده کنم و براتون بفرستم. ان شاء الله
۱۳۹۱-۰۱-۲۹, ۰۹:۳۵ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
محمدرضا صدیقیان کاشی
*
موضوع‌ها: 0
اعتبار: 0

ارسال: #33
باسمه تعالی
جزاکم الله خیرا،من شاگرد استاد حاجیان هستم.ایشان همواره به من(از همون اول تا الآن نزدیک دوسال)میگفتند که باید از استاد منشاوی پیروی کنم ولی من کلا گوش نمیکردم چون خیلی به ترکیب نغمه های استاد شحات و انور شحات علاقه دارم و فقط از این دو استاد پیروی میکردم ولی با خوندن این مطلب متقاعد شدم که پیروی از استاد منشاوی برایم بهتر است.خدا خیرتان بدهد.
محمد رضا صدیقیان کاشی
۱۳۹۱-۰۳-۲۴, ۱۱:۱۶ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 6

ارسال: #34
RE: پرسش و پاسخ درباره صوت
سلام
ببخشید برای اینکه در اوج صدا بدون خش باشد باید چه کار کنم ؟
۱۳۹۱-۰۴-۲۷, ۰۲:۵۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
لا یمسه إلا المطهرون
*
موضوع‌ها: 79
اعتبار: 1,304

ارسال: #35
(۱۳۹۱-۰۴-۲۷, ۰۲:۵۴ ب.ظ)مجتبی رحمتی خورشیدی نوشته: سلام

باید تمرین کنی.

وعده ما کنکور سراسری تجربی سال 1395 هجری شمسی
۱۳۹۱-۰۴-۲۷, ۰۳:۰۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 6

ارسال: #36
ممنون
برای مثال چه تمرینهایی؟
۱۳۹۱-۰۴-۲۷, ۰۳:۲۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0

ارسال: #37
(۱۳۹۱-۰۴-۲۷, ۰۲:۵۴ ب.ظ)مجتبی رحمتی خورشیدی نوشته: سلام

سلام علیکم

قاری محترم ، صوت نیکو صوتی نیست که فقط در اوج ، خوب باشد . اگر شما به بم و توسط هم اهمیت فراوانی بدهید و از فشار آوردن های مکرر روی صوت در اوج خوانی پرهیز کنید گرفتگی و خش های صوت ان شاء الله برطرف خواهد شد . سرمایه گذاری روی بم و توسط منجر به شناخت بهتر صوت و نیز اوج خوانی بهتر خواهد شد . .. والله الموفق .

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۱-۰۴-۲۸, ۱۰:۱۰ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 3
اعتبار: 2

ارسال: #38
سلام دوستان.من به مدت یک سال یا یک سال و نیم هستش که مصطفی اسماعیل میخونم و تا حدی صدام رو شبیه به ایشون کردم.اما تازگی جلوی هر استادی میخونم میگه که تحریر های شما برجسته نیست و به هرکی استادی گفتم که چیکار کنم میگه که فقط تمرین.حالا شما به من بگید که چیکار کنم؟آیا خطرناکه یا نه.درضمن من فقط شاید توی اوج و تحریر صوت کم بیارم ولی از لحاظ لحنی متوسطم و فقط از راه گوش کردن به این آگاهی رسیدم.این خوبه یا نه؟لطفا کمک کنید.ممنون.
۱۳۹۱-۰۴-۲۹, ۰۴:۲۹ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عـضـو دائـم و ثـابـت انجمن
*
موضوع‌ها: 279
اعتبار: 1,294
سپاس‌ها: 1
16 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال

ارسال: #39
(۱۳۹۱-۰۴-۲۹, ۰۴:۲۹ ب.ظ)hoseinnamjoo نوشته: سلام دوستان.من به مدت یک سال یا یک سال و نیم هستش که مصطفی اسماعیل میخونم و تا حدی صدام رو شبیه به ایشون کردم.اما تازگی جلوی هر استادی میخونم میگه که تحریر های شما برجسته نیست و به هرکی استادی گفتم که چیکار کنم میگه که فقط تمرین.حالا شما به من بگید که چیکار کنم؟آیا خطرناکه یا نه.درضمن من فقط شاید توی اوج و تحریر صوت کم بیارم ولی از لحاظ لحنی متوسطم و فقط از راه گوش کردن به این آگاهی رسیدم.این خوبه یا نه؟لطفا کمک کنید.ممنون.

سلام علیکم [عکس: a40.gif]

اولین و بزرگترین اشتباه شما این هست که سعی کردید " صدا " تون رو شبیه استاد مصطفی اسماعیل کنید. بنده حقیر توصیه می کنم از این به بعد این کار رو ترک کنید و اصلا به تشبیه صوت خودتون به صوت استاد مصطفی اسماعیل فکر هم نکنید. همون طوری که امروز به یکی از دوستان دیگه توصیه کردم به شما برادر عزیز هم توصیه می کنم فقط و فقط و فقط از لحن استاد مورد نظرتون تقلید کنید نه از صوت ! صوت استاد مرحوم مصطفی اسماعیل از جمله اصوات زیبا نیست و شبیه کردن صوت خودتون به صوت ایشون شما رو به چیزی نخواهد رسوند. صرفا استفاده هنرمندانه و استادانه از الحان هست که به تلاوت استاد مصطفی اسماعیل عیار ویژه و بخصوصی بخشیده. البته استفاده هنرمندانه از صوت توسط استاد مصطفی اسماعیل رو هم نباید از یاد ببریم.

قبل از ارائه هر گونه راه حل به شما، سوالی دارم و اون اینکه قبل از استاد مصطفی اسماعیل از چه اساتیدی تقلید کردید و هر کدوم چند مدت ؟!

A03

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !
۱۳۹۱-۰۴-۲۹, ۰۴:۴۱ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 3
اعتبار: 2

ارسال: #40
از هیچ استادی.
(۱۳۹۱-۰۴-۲۹, ۰۴:۴۱ ب.ظ)M.Safari نوشته: [quote='hoseinnamjoo' pid='24867' dateline='1342695567']
سلام دوستان.من به مدت یک سال یا یک سال و نیم هستش که مصطفی اسماعیل میخونم و تا حدی صدام رو شبیه به ایشون کردم.اما تازگی جلوی هر استادی میخونم میگه که تحریر های شما برجسته نیست و به هرکی استادی گفتم که چیکار کنم میگه که فقط تمرین.حالا شما به من بگید که چیکار کنم؟آیا خطرناکه یا نه.درضمن من فقط شاید توی اوج و تحریر صوت کم بیارم ولی از لحاظ لحنی متوسطم و فقط از راه گوش کردن به این آگاهی رسیدم.این خوبه یا نه؟لطفا کمک کنید.ممنون.

سلام علیکم [عکس: a40.gif]

اولین و بزرگترین اشتباه شما این هست که سعی کردید " صدا " تون رو شبیه استاد مصطفی اسماعیل کنید. بنده حقیر توصیه می کنم از این به بعد این کار رو ترک کنید و اصلا به تشبیه صوت خودتون به صوت استاد مصطفی اسماعیل فکر هم نکنید. همون طوری که امروز به یکی از دوستان دیگه توصیه کردم به شما برادر عزیز هم توصیه می کنم فقط و فقط و فقط از لحن استاد مورد نظرتون تقلید کنید نه از صوت ! صوت استاد مرحوم مصطفی اسماعیل از جمله اصوات زیبا نیست و شبیه کردن صوت خودتون به صوت ایشون شما رو به چیزی نخواهد رسوند. صرفا استفاده هنرمندانه و استادانه از الحان هست که به تلاوت استاد مصطفی اسماعیل عیار ویژه و بخصوصی بخشیده. البته استفاده هنرمندانه از صوت توسط استاد مصطفی اسماعیل رو هم نباید از یاد ببریم.

قبل از ارائه هر گونه راه حل به شما، سوالی دارم و اون اینکه قبل از استاد مصطفی اسماعیل از چه اساتیدی تقلید کردید و هر کدوم چند مدت ؟!

A03
ازهیچ استادی
۱۳۹۱-۰۴-۳۱, ۱۰:۴۰ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

logo-samandehi
گیگفا هـــــاســت
ارائه خدمات هاستینگ و سرورهای مجازی
فروشگاه اینترنتی قاریان
هرآنچه از یک فروشگاه لوکس میخواهید
فروتل
سیستم همکاری در فروش
فروشگاه
فروشگاه اینترنتی ایران
فروش آنلاین شارژ ایرانسل و همراه اول
شارژ آنلاین ایرانسل و همراه اول
تبلیغات
تبلیغات شما در اینجا

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('4284')