زمان کنونی: ۱۳۹۹-۱۲-۱۵، ۰۱:۲۰ ب.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 20 رای - 3.7 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقات بين‌المللی قرآن مالزی
نویسنده پیام
بلبل القراء
*
موضوع‌ها: 25
اعتبار: 172
سپاس‌ها: 0
64 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
مسابقات بين‌المللی قرآن مالزی
مسابقات بين‌المللی قرآن مالزی امروز آغاز به‌كار می‌كند

گروه بين‌الملل: پنجاه‌و‌پنجمين دوره مسابقات بين‌المللی قرائت قرآن مالزی امروز، 8 تيرماه، در حالی در مركز تجارت جهانی «پوترا» در كوالالامپور، پايتخت اين كشور، آغاز به كار می‌كند كه محمد مشمول، به‌عنوان نماينده جمهوری اسلامی ايران در اين رقابت‌ها حضور دارد.

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) به نقل از خبرگزاری مالزی (Bernama)، مراسم افتتاحيه اين مسابقات ديشب با حضور مقامات كشور مالزی و سخنرانی سلطان محمد پنجم، سلطان ايالت كلانتان مالزی، «محی‌الدين ياسين»، معاون نخست‌وزير مالزی و «نورعينی عبدالرحمن»، همسر نخست‌وزير مالزی برگزار شد.

در اين مسابقات كه تا روز 15 تيرماه ادامه خواهد يافت، 56 قاری زن و مرد از 42 كشور اسلامی با يكديگر رقابت خواهند كرد.

«جميل خير بهارم»، وزير امور دينی مالزی در كنفرانس خبری كه پيش از مراسم افتتاحيه اين مسابقات به منظور رونمايی از لوگوی اين مسابقات برگزار شد، اعلام كرد: 72 شركت‌كننده متشكل از 42 قاری مرد و 30 قاری زن برای شركت در اين مسابقات اعلام آمادگی كرده‌ بودند كه از اين ميان 56 قاری برای شركت در اين مسابقات انتخاب شدند.

وی افزود: نمايندگان كشور مالزی در اين مسابقات نيز «انوار حسين» و «هنيمزه جلال‌الدين»، منتخبان پنجاه و ششمين دوره مسابقات سراسری قرائت قرآن كريم مالزی هستند كه به تازگی برگزار شد.

وزير امور دينی مالزی گفت: به نفرات اول اين مسابقات در گروه بانوان و آقايان، يك شمش طلای 350 گرمی به اضافه 40 هزار رينگيت مالزی، يك نشان و لوح شركت در اين مسابقات اعطا خواهد شد.

منتخبان اين مسابقات جوايز خود را از دست عبدالحليم معظم شاه، پادشاه مالزی و سلطانه حمينه حميدون، ملكه اين كشور دريافت خواهند كرد.

منبع خبر : ایکنا
۱۳۹۲-۰۴-۰۸, ۰۸:۵۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
بلبل القراء
*
موضوع‌ها: 25
اعتبار: 172
64 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #2
RE: مسابقات بين‌المللی قرآن مالزی
حضور نمايندگان ايران مايه اعتبار بيشتر مسابقات قرآن مالزی است

گروه فعاليت‌های قرآنی: نماينده ايران در مسابقات قرآن مالزی با اشاره به اين كه حضور نمايندگان قوی از كشورهای مختلف در هر مسابقه‌ای اعتباربخش آن مسابقات است، گفت: به طور يقين حضور نمايندگان ايران در مسابقات قرآن مالزی باعث اعتبار بخشيدن به آن مسابقات خواهد بود.

محمد مشمول، نماينده كشورمان در پنجاه‌ و پنجمين دوره مسابقات بين‌المللی قرائت قرآن مالزی، در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، با اشاره به آغاز رقابت‌های قرآن مالزی از هشتم تيرماه، گفت: تمام تلاش خودم را برای حضور مؤثر و قوی در اين رقابت‌ها به كار بسته‌ام و از هيچ تلاشی جهت اين كه نماينده خوبی برای ايران در اين مسابقات باشم، فروگذار نكرده‌ام.

وی در ادامه با اشاره به اين كه تا اين جا تلاش‌های بسيار زيادی انجام داده‌ام، افزود: از اين به بعد بايد منتظر ماند و ديد كه قسمت و لطف خداوند شامل حال‌ ما برای كسب رتبه خواهد شد يا نه، در واقع می‌خواهم بگويم آن چيزی كه در توان داشته‌ام انجام داده‌ام و بايد ديد كه اين تلاش‌ها نتيجه خواهد داد.

نماينده ايران در مسابقات قرآن مالزی در ادامه در مورد برگزاری دوره‌های آموزشی ويژه برای حضور مؤثر در اين مسابقات، تصريح كرد: حدود دو ماه پيش در دوره ارزيابی قاريان حضور داشتم كه آموزش‌های خوبی در آنجا انجام شد و مطالب خوبی هم بيان شد كه در اين راه مرا كمك خواهد كرد.

مشمول اظهار كرد: در اين دوره از مسابقات قرار بر اين شده است تا احمد ابوالقاسمی، قاری بين‌المللی كشورمان به عنوان مشاور و راهنما همراه بنده حضور داشته باشد، با توجه به حضور ايشان همراه امين پويا در دوره گذشته مسابقات قرآن مالزی فكر می‌كنم يكی از بهترين گزينه‌های ممكن است و اشراف كاملی بر اين مسابقات دارد.

وی در ادامه در پاسخ به اين سؤال كه پيش‌بينی خودتان از كسب رتبه در اين مسابقات چيست، گفت: نمی‌توان به راحتی رتبه‌های اين مسابقات را پيش‌بينی كرد، شما اگر نگاهی به نمايندگان ادوار گذشته ايران در اين مسابقات داشته باشيد، متوجه می‌شويد، نمايندگان كشورمان مقام‌های اول تا چهارم را كسب كرده‌‌اند، بنابر اين به نظر من اين كه از همين الان رتبه‌ای را برای خودم پيش‌بينی كنم، درست نيست.

نماينده ايران در پنجاه و پنجمين دوره مسابقات قرآن مالزی در مورد اصلی‌ترين رقبای خود در اين مسابقات نيز اظهار كرد: از رقبای امسال شناخت چندانی ندارم، اما از افراد برگزيده دوره‌های گذشته می‌توان حدس زد كه كشورهايی هم‌چون، مالزی، اندونزی، مصر و چند كشور ديگر هميشه نمايندگان خوبی را به اين مسابقات اعزام می‌كنند و به طور يقين امسال نيز رقبای اصلی من از بين نمايندگان اين كشورها خواهد بود.

مشمول خاطرنشان كرد: با توجه به اين كه در چهار، پنج سال اخير هر سال نماينده ايران در اين مسابقات حضور داشته است، مشاوره‌های بسيار خوبی از اين افراد گرفته‌ام و علاوه بر توصيه‌های كاربردی خوبی كه داشته‌اند، تجربيات خود را هم در اختيارم گذاشته‌اند كه مطمئناً در زمان برگزاری مسابقات به من كمك می‌كند.

وی در بخش ديگری از اين گفت‌وگو، حضور نمايندگان قوی از كشورهای مختلف را در هر مسابقه قرآنی باعث اعتباربخشی به آن مسابقات دانست و گفت: حضور نمايندگان قوی از ايران در مسابقات قرآن مالزی باعث اعتبار بخشيدن به آن مسابقات خواهد شد.

مشمول در ادامه افزود: همان طور كه ما در مسابقات بين‌المللی قرآن كشورمان خواهان حضور پرقدرت كشورهای مختلف هستيم، در مالزی هم همين قضيه صدق می‌كند و نكته مهم اين است كه هميشه نمايندگاه كشورمان با قدرت تمام در اين مسابقات حاضر شده‌اند. همين كه ايران در اين مسابقات حضور مقتدرانه‌ای داشته باشد، رسالت قرآنی خودمان را انجام داده‌ايم و بقيه چيزها هم لطف خدا و قسمت است كه گاهی نصيب ما می‌شود و گاهی هم نه. بنابر اين مهم‌ترين بحث به نظر من حضور مقتدرانه در اين مسابقات است كه بايد هدف نهايی ما باشد.

نماينده ايران در مسابقات قرآن مالزی در ادامه در پاسخ به سؤالی در مورد تفاوت مسابقات قرآن ايران و مالزی گفت: من تا كنون توفيق حضور در اين مسابقات را نداشته‌ام و در اين مورد بايد بگويم كه در حال حاضر دو رقابت قرآنی ايران و مالزی به عنوان معتبرترين رقابت‌های قرآنی دنيا مطرح هستند.

وی با اشاره به اين كه هنوز تاريخ دقيق اعزام به مالزی برايش مشخص نشده است، گفت: مسابقات قرآن مالزی از هشتم تيرماه آغاز می‌شود و به مدت يك هفته ادامه دارد. به احتمال بسيار زياد دو روز زودتر از آغاز رقابت‌ها به مالزی خواهم رفت.

مشمول در پايان در مورد اين مسابقات نيز گفت: مسابقات قرآن مالزی يك مرحله‌ای است و در آن هر قاری به مدت 10 دقيقه تلاوت خود را انجام خواهد داد و هيئت داوران از روی همان تلاوت افراد برگزيده را معرفی می‌كنند، همچنين اطلاع دقيقی از داوران اين دوره از مسابقات ندارم و تنها اطلاع من از داوران اين است كه در اين دوره هيچ داوری از كشورمان حضور ندارد.

منبع خبر : ایکنا
۱۳۹۲-۰۴-۰۹, ۱۲:۳۳ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
۞مدیر بخش قـاریـان۞ _ تالار دانلود تلاوت
*
موضوع‌ها: 106
اعتبار: 264
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #3
خبرگزاری فارس- مهدی احمدی: پنجاه‌وپنجمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به میزبانی کشور مالزی تا چند روز دیگر در شهر کوالالامپور پایتخت این کشور آغاز می‌شود و «محمد مشمول» قاری بین‌المللی قرآن کریم کشورمان که پیش از این توانسته است رتبه نخست مسابقات قرآن کشور لیبی را به عنوان نماینده کشورمان کسب کند در این مسابقات شرکت خواهد کرد.

سال گذشته «امین پویا» قاری بین‌المللی قرآن کریم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی‌ ایران در این مسابقات حاضر شد و به مقام دوم این مسابقات دست یافت، البته به اذعان بسیاری از کارشناسان قرآن کریم پویا شایستگی کسب مقام نخست این مسابقات را داشت.

[عکس: 13920124000721_PhotoL.jpg]

«محمد مشمول»

بنا بر این گزارش تاکنون افرادی چون؛ «عباس سلیمی»، «منصور قصری‌زاده»، «علی سیاح‌گرجی» و «حسین رستمی» و «مسعود سیاح‌گرجی» به مقام نخست این مسابقات رسیده‌اند.

به گزارش فارس «علی و مسعود سیاح‌گرجی» تنها پدر و پسری هستند که در طول تاریخ مسابقات مالزی موفق به کسب مقام اول این رقابت‌ها شده‌اند.

آخرین باری که نماینده کشورمان در این مسابقات به مقام نخست رسید به سال 1383 باز می‌گردد که «حسین رستمی» موفق به کسب مقام اول این مسابقات شد.

به منظور اطلاع از آمادگی و شرایط «محمد مشمول» نماینده کشورمان در این مسابقات دقایقی را با وی به گفت‌وگو نشستیم.

فارس: خود را معرفی کنید.

مشمول: «محمد مشمول» هستم متولد 1360 شهر مشهد.

فارس: چگونه برای مسابقات مالزی انتخاب شدید؟

مشمول: اصولاً هر سال نفر اول مسابقات سراسری به مسابقات جمهوری اسلامی ایران و نفر دوم به مسابقات بین‌المللی مالزی اعزام می‌شوند.

[عکس: 13920124000728_PhotoL.jpg]

فارس: چه زمانی به مسابقات مالزی اعزام می‌شوید؟

مشمول: احتمالاً 7 یا 8 تیر‌ماه به مالزی اعزام می‌شوم.

روزانه حدود 2 ساعت تمرین می‌کنم

فارس: تمرینات آمادگی شما چگونه است؟

مشمول: معمولاً روزانه حدود دو ساعت تمرین می‌کنم، البته الان دیگر خواندن فایده چندانی ندارد و بیشتر تلاوت‌های مسابقات سال‌های گذشته را گوش می‌دهم، همچنین آیین‌نامه مسابقات را هم مرور می‌کنم تا با مشکل مواجه نشوم؛ برای حضور در مسابقات مالزی مشکلی ندارم و آماده‌ام.

فارس: در دوره‌های آمادگی و ارزیابی نکاتی را اساتید به شما گوشزد کردند، آیا نقاط ضعف مطرح شده را بر طرف کردید؟

مشمول: زمان تا مسابقات کم است و طی یک یا دو ماه چندان نمی‌توان کار کرد، البته می‌شود موضوعاتی که در این مسابقات مهم است و اساتید گوشزد کرده‌اند را بررسی کرد و برخی از نکات را پوشش داد.

فارس: با نفرات اعزام شده سال‌های گذشته هم صحبت کرده‌اید؟

مشمول: بله، با برخی از نفرات اعزامی سال‌های گذشته صحبت کرده‌ام، اما بیشتر فیلم مسابقات سال‌های گذشته را تماشا می‌کنم تا با این رقابت‌ها بیشتر آشنا شوم.

قاریان ایرانی شایسته کسب مقام اول مالزی هستند

قاریانی که از ایران به مالزی اعزام می‌شوند، توانایی بالایی دارند، و به اذعان اغلب اساتید شایستگی عنوان را هم دارند.

[عکس: 13920124000719_PhotoL.jpg]

فارس: در کشور مالزی به قاریان سایر کشورها سخت عنوان می‌دهند و اغلب، نماینده مالزی اول می‌شود، ممکن است این اتفاق برای شما هم بیفتد، آیا از اکنون خود را آماده این اتفاق کرده‌اید؟

مشمول: من به محض انتخاب برای مسابقات مالزی احتمال اول شدنم را 50 درصد می‌دانستم، زیرا اغلب قاریان کشورمان که به مالزی اعزام شده‌اند بسیار خوب خواندند و مستحق کسب مقام نخست بوده‌اند، من هم خود را برای این اتفاق آماده کرده‌ام.

فارس: برای استاد همراه پیشنهادی ارائه کردید؟

مشمول: من انتخاب استاد همراه را به خود سازمان اوقاف واگذار کردم، البته گزینه‌هایی را معرفی کرده‌ام، اما تأکیدی بر انتخاب آنها ندارم زیرا نمی‌خواهم در صورت بروز مشکل ضعف‌ها را به گردن استاد همراه بیاندازند.

برپایی دوره‌های آمادگی پیش از مسابقات ضروری است

فارس: اکنون که چند روز تا مسابقات مالزی زمان باقی است، مسئولان بهتر است برای شما چه کاری انجام دهند تا آماده‌تر شوید؟

مشمول: متأسفانه در کشور ما تا لحظه مسابقات به قاری کاری ندارند، در حالی که در مسابقات ورزشی چند ماه قبل از اعزام با برپایی اردوی آمادگی ورزشکاران را آماده‌تر می‌کنند، از این رو بهتر است در مسابقات قرآن هم چند روز پیش از اعزام به مسابقات افراد را دعوت کنند و اساتید هم تجربیات را به آنان گوشزد کنند، البته یک دوره سه روزه برگزار شد، اما این دوره به هیچ‌وجه کافی نیست.

نیاز است از قاریان اعزامی به مسابقات حمایت‌های جداگانه‌ای شود، زیرا اغلب ما تا روز آخر درگیر کار و تلاش و زندگی هستیم و بلافاصله به مسابقات اعزام می‌شویم.

فارس: جایزه مسابقات مالزی چیست؟

مشمول: اطلاعی از جایزه مسابقات مالزی ندارم و به این موضوع هم فکر نمی‌کنم، من فقط به دنبال کسب مقام در این مسابقات هستم زیرا مسابقات مالزی باسابقه‌ترین مسابقات قرآن جهان است و همه ساله با شکوه فراوان برگزار می‌شود.

پس از مسابقات به دنبال تلاوت زیبا و مردم پسند می‌روم

فارس: شما اگر به مقام اول مسابقات مالزی برسید، به آخر خط مسابقات هم رسیده‌اید، برنامه شما برای پس از دوران مسابقات چیست؟

مشمول: مسابقات حسن‌های زیادی دارد، اما ضعف‌هایی هم دارد که یکی از آنها این است که حرکت قاریان قرآن تحت‌الشعاع مسابقات است و همواره جوانان و نوجوانان با استرس مسابقات روبه‌رو هستند، من هم اگر اول شوم تلاش می‌کنم بدون استرس مسابقات و فارغ از حواشی و با فراغ بال به دنبال رشد و ارتقای تلاوت خود باشم تا بتوانم تلاوت‌های زیبا و مجلس‌پسند ارائه کنم، زیرا هدف قرائت قرآن، جذب مردم است و هنگامی که مسابقات در کنار این مقوله قرار می‌گیرد، راه قاری را عوض می‌کند، زیرا اگر در مسابقات عنوان نداشته باشی، مطرح نمی‌شوی و به محافل خوب قرآنی هم دعوت نمی‌شوی.

مردم ایران دعایم کنند

فارس: در پایان حرف دیگری دارید؟

مشمول: فقط از همه ملت شریف ایران التماس دعا دارم و امیدوارم بتوانم نماینده شایسته‌ای برای جمهوری اسلامی ایران باشم.

[عکس: 13920402000636_PhotoL.jpg]

«محمد مشمول» را بهتر بشناسیم

به گزارش خبرگزاری فارس، «محمد مشمول» قاری بین‌المللی قرآن کریم متولد 1360 شهر مشهد است. وی سال 1388 به مسابقات لیبی اعزام و به مقام نخست این رقابت‌ها دست یافت.

این قاری قرآن کریم از سال 1385 تاکنون در مسابقات سراسری قرآن کریم شرکت می‌کند و تاکنون موفق به کسب عناوینی چون دوم، سوم، چهارم و پنجم این مسابقات شده است.

مشمول متأهل و دارای دو فرزند به نام‌های «ریحانه» و «طه» است.
۱۳۹۲-۰۴-۰۹, ۰۹:۱۵ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت انجمن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 6
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال

ارسال: #4
آقای مشمول قاریه خوبیه.یه سری اومد آغاجاری خوند.تلاوتش خوب بود.فک کنم بتونه به امید خدا موفق بشه...صدای خوبی هم داره
(اخرش میخواست بره رفتم باهاش صحبت کردم.اصلا هول شده بود.فکر نمیکرد یه روزی بتونه به راحتی با من صحبت کنه)

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

۱۳۹۲-۰۴-۱۰, ۰۳:۱۰ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
☼ خـادم الـشـهداء ☼
*
موضوع‌ها: 54
اعتبار: 1,058

ارسال: #5
بسم الله الرحمن الرحیم

استاد ابوالقاسمی عنوان كرد:

نماينده ميزبان و اندونزی؛ رقبای اصلی ايران در مسابقات بين‌المللی قرآن مالزیگروه بين‌الملل: رقبای اصلی «محمد مشمول»، قاری اعزامی جمهوری اسلامی ايران به پنجاه‌و‌پنجمين دوره مسابقات بين‌المللی قرائت قرآن مالزی، قاريانی از كشورهای اندونزی و مالزی هستند كه قرائت‌های خوبی را ارائه كرده‌اند.[عکس: 1250550_1th.jpg]ا
استاد حاج احمد ابوالقاسمی، قاری بين‌المللی كشورمان

«احمد ابوالقاسمی» قاری بين‌المللی كشورمان و استاد همراه قاری اعزامی جمهوری اسلامی ايران به مسابقات بين‌المللی قرآن مالزی در گفت‌وگو با خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا) ضمن بيان اين مطلب گفت: محمد مشمول، نماينده كشورمان در اين مسابقات كه رتبه اول مسابقات بين‌المللی ليبی سال 88 و رتبه‌های كشورهای متعددی را در كارنامه خود دارد، فردا شب، 11 تيرماه، بر روی سكوی رقابت‌ها حاضر خواهد شد.

اين استاد تلاوت گفت: معمولاً در مسابقات مالزی تقريباً 10 شركت‌كننده خوب حضور دارند و هر تعداد كشور هم كه شركت كنند، آن كشورهايی كه معمولاً حرفی برای گفتن دارند، خود جمهوری اسلامی ايران، مصر، مالزی، اندونزی و تايلند هستند كه نمايندگانشان تلاوت‌های خوبی را به اجرا می‌گذارند.

وی در ادامه افزود: گاهی هم كشور تركيه قاری‌‌های قوی به اين مسابقات اعزام می‌كنند. كشورهای هند و آفريقايی و ديگر كشورهای آسيايی تلاوت‌های خيلی خوبی را معمولاً ارائه نمی‌كنند. كشورهای عراق و افغانستان نيز گاهای نمايندگان قدَری به اين مسابقات اعزام می‌كنند.

ابوالقاسمی در مورد ميزان آمادگی نماينده جمهوری اسلامی ايران به اين دوره از رقابت‌ها گفت: با وجود اختلاف ساعت و تغييرات آب‌وهوايی موجود، محمد در وضعيت خوبی است و دستيابی به مقام اول برای ايشان امری دور از دسترسی نيست؛ رقيب اصلی ايران كشورهای اندونزی و مالزی هستند كه قرائت‌های خوبی را اجرا كرده‌اند.

وی در ادامه در مورد كميته داوران اين دوره از مسابقات عنوان كرد: تركيبی از داوران سطح بالا از كشورهايی مانند مصر در اين كميته هستند كه در كنار آن‌ها داوران در سطوح پايين‌تر از كشورهای تازه‌ استقلال‌يافته روسيه مانند تاجيكستان به چشم می‌خورند كه داوری مطرحی در سطح بين‌المللی ندارند.

احمد ابوالقاسمی:سطح مسابقات بين‌المللی قرآن ايران در مقايسه با مالزی بسيار متفاوت است. اين تفاوت به ميزان شور و هيجان حاكم بر اين مسابقات و نحوه سازماندهی آن برمی‌گردد. شايد تا چند سال پيش مسابقات ايران ضعيف‌تر از مالزی برگزار می‌شد اما در حال حاضر مسابقات بين‌المللی قرآن ايران به مراتب قوی‌تر از اين مسابقات برگزار می‌شود.

ابوالقاسمی خاطرنشان كرد: اين تركيب هيئت داوران، عدم حضور داوران ايرانی در اين مسابقات را بيشتر مورد توجه قرار می‌دهد. اين مسئله از سوی ايران مطرح شده اما هنوز پاسخی در اين رابطه داده نشده است.

استاد همراه نماينده ايران در مسابقات مالزی عنوان كرد: سطح مسابقات بين‌المللی قرآن ايران در مقايسه با مالزی بسيار متفاوت است. اين تفاوت به ميزان شور و هيجان حاكم بر اين مسابقات و نحوه سازماندهی آن برمی‌گردد. شايد تا چند سال پيش مسابقات ايران ضعيف‌تر از مالزی برگزار می‌شد، اما در حال حاضر مسابقات بين‌المللی قرآن ايران به مراتب قوی‌تر از اين مسابقات برگزار می‌شود.

وی افزود: اين مسابقات شور و فعاليت و حاشيه مسابقات ايران را ندارد و تنها قدمت اين رقابت‌ها و حضور پادشاه مالزی در افتتاحيه و اختتاميه اين مسابقات سبب مطرح شدن آن است.

اين قاری بين‌المللی كشورمان گفت: اين مسابقات هر شب از ساعت 20:30 به وقت مالزی (17 به وقت تهران) آغاز می‌شود و به مدت دو ساعت ادامه دارد و هر شب حدود 6 تا 7 قاری تلاوت می‌كنند و برنامه خاتمه می‌يابد و در حاشيه اين مسابقات نيز برنامه‌ خاصی تدارك ديده نشده است.

هر سال اساتيدی از هنر تلاوت برای همراهی كردن افراد برای شركت در مسابقات بين‌المللی اعزام می‌شوند كه امسال نيز به درخواست قاری اعزامی كشورمان به مالزی، احمد ابوالقاسمی يكی از اساتيد هنر تلاوت قرآن كريم و مقام اول مسابقات بين‌المللی قرآن كريم مالزی در سال 70، «محمد مشمول» نماينده جمهوری اسلامی ايران را همراهی می‌كند.
پيش از اين نيز احمد ابوالقاسمی در سال 85 استاد همراه «حسين رستمی» و در سال 91 استاد راهنمای «امين پويا» در مسابقات بين‌المللی قرآن كريم مالزی بوده است.

يادآور می‌شود، پنجاه‌و‌پنجمين مسابقات بين‌المللی قرآن كريم مالزی از هشتم تيرماه در شهر كوالامپور پايتخت اين كشور، آغاز شده و تا 16 تيرماه ادامه دارد.

[عکس: ramazan1435_1.jpg]
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, ۰۱:۳۸ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
لا یمسه إلا المطهرون
*
موضوع‌ها: 79
اعتبار: 1,304

ارسال: #6
سلام علیکم...

به نظر من نفر اول از مالزی هست ان شاءالله....
خب بنده های خدا حقم دارند نفرات برگزیده از خودشان باشند مثل ایران که هر چی مسابقه بین المللی هست مقام اولش چه حفظ چه قرائت ماله ایرانه...
شک نکنید این ها بی تاثیر نیست .اینکه بنده ایرانیم و در مسابقات ایران شرکت میکنم .این مشکلات در سطح شهرستانی و استانی وجود دارد چه برسد به سطح بین المللی

وعده ما کنکور سراسری تجربی سال 1395 هجری شمسی
۱۳۹۲-۰۴-۱۰, ۰۲:۵۰ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
☼ خـادم الـشـهداء ☼
*
موضوع‌ها: 54
اعتبار: 1,058

ارسال: #7
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . من هنوز تلاوت های این مسابقات رو نشنیدم ولی به نظرم سطح تلاوت اونا خیلی پایین هست و داوری آنچنان حرفه ای رو هم ندارند . یعنی به نظرم سطح آقای مشمول از سطح داور های اسن مسابقات هم بالا تر باشه A05 A05 چه برسه به سطح متسابقین . البته هر چیزی امکان داره . مثلا پارسال که آقا پویا دوم شدند . شاید امسال هم ....

تو ایران هم که نفر اول از ایرانه ربطی به میزبان بودن ایران نداره و خیلی راحت میشه فخمید که قاریان و حافظان ایرانی از همشون سر هستند فقط چند تا رقیب خوب دارند . امسال که خدتون دیدید سطح مسابقات چقدر پایین بود .

به هر حال ، برای آقای محمد مشمول آرزوی موفقیت میکنیم که ان شاءالله با لطف خداوند متعال ایشون امسال اول بشوند و هر چی که صلاح هست پیش بیاد ..
[عکس: th_img_qwere.jpg]

بسم الله الرحمن الرحیم

صوت تلاوت نماينده ايران در رقابت‌های قرآن مالزی امروز طنين‌انداز می‌شود

گروه بين‌الملل: صوت تلاوت «محمد مشمول»، قاری اعزامی از كشورمان به پنجاه‌وپنجمين دوره مسابقات بين‌المللی قرآن مالزی در چهارمين شب از اين رقابت قرآنی، بعد از ظهر امروز، 11 تيرماه، در سالن مسابقات طنين‌انداز می‌شود.

[عکس: 1251087_1th.jpg]

به گزارش خبرگزاری بين‌المللی قرآن(ايكنا)، محمد مشمول، به عنوان نماينده جمهوری اسلامی ايران در اين دوره از مسابقات قرائت قرآن مالزی شركت دارد و احمد ابوالقاسمی، از قاريان بين‌المللی كشورمان، به‌عنوان استاد راهنما وی را در اين رقابت‌ها همراهی می‌كند.

محمد مشمول قرار است، بعداز ظهر امروز، 11 تيرماه، ساعت 18:45 به وقت تهران با قرار گرفتن بر روی سكوی رقابت‌ها آياتی از كلام‌الله مجيد را تلاوت كند.

ابوالقاسمی در مورد ميزان آمادگی نماينده جمهوری اسلامی ايران به اين دوره از رقابت‌ها به ايكنا گفته است: با وجود اختلاف ساعت و تغييرات آب‌وهوايی موجود، محمد در وضعيت خوبی است و دستيابی به مقام اول برای وی امری دور از دسترسی نيست؛ رقيب اصلی ايران، كشورهای اندونزی و مالزی هستند كه قرائت‌های خوبی را اجرا كرده‌اند.

همچنين تلاوت امروز نماينده ايران، در قالب ويژه‌برنامه‌ای عصر امروز ساعت 18:45 به‌صورت زنده از راديو قرآن پخش خواهد شد.

در اين مسابقات كه 56 قاری زن و مرد از 42 كشور اسلامی با يكديگر رقابت می‌كنند، 4 داور در زمينه تجويد، 3 داور در صوت، 3 داور در فصاحت و 4 داور در خصوص لحن به ارزيابی شركت‌كنندگان خواهند پرداخت.

يادآور می‌شود، پنجاه‌و‌پنجمين مسابقات بين‌المللی قرآن كريم مالزی از هشتم تيرماه در مركز تجارت جهانی «پوترا» در كوالالامپور، پايتخت اين كشور، آغاز شده است و شنبه، 15 تيرماه، با اهدای جوايز به برگزيدگان از سوی پادشاه كشور مالزی به كار خود پايان خواهد داد.

۱۳۹۲-۰۴-۱۱, ۰۴:۱۶ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
کارشناس لحن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 1,105

ارسال: #8
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اگر دوستان تلاوت آقای مشمول رو گوش دادند نظراتشون رو بگن. به نظر من که در حد مسابقات مالزی خوب بود اما نقایصی بود که در تلاوت بسیار خوب ایشون گر چه کم و کوچیک بودند، بزرگ جلوه کردند. یک نکته دیگه قرعه تقیبا نفس گیر ایشون بود و نکته بعدی این بود که قبل از اجرای آخرین فراز ایشون، چراغ قرمز مسخره ی مسابقات مالزی روشن شد و این شاید تعمدی یا غیر تعمدی بوده باشه.!!!!! در هر حال بعضی قضایا بو میده!!!!!

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
لا یمسه إلا المطهرون
*
موضوع‌ها: 79
اعتبار: 1,304

ارسال: #9
(۱۳۹۲-۰۴-۱۲, ۱۲:۰۱ ق.ظ)s.m.hossain نوشته: بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
اگر دوستان تلاوت آقای مشمول رو گوش دادند نظراتشون رو بگن. به نظر من که در حد مسابقات مالزی خوب بود اما نقایصی بود که در تلاوت بسیار خوب ایشون گر چه کم و کوچیک بودند، بزرگ جلوه کردند. یک نکته دیگه قرعه تقیبا نفس گیر ایشون بود و نکته بعدی این بود که قبل از اجرای آخرین فراز ایشون، چراغ قرمز مسخره ی مسابقات مالزی روشن شد و این شاید تعمدی یا غیر تعمدی بوده باشه.!!!!! در هر حال بعضی قضایا بو میده!!!!!
سلام علیکم...

بنده خیلی دلم میخواست گوش بدم ولیکن نه اینکه من و اقای کدیور جزو انجمن اسلامی مدارس هسیم به خاطر کلاسی ک داشتیم نشد ...ولی ایشون یه تلاوت و فراز هایی از تلاوت ایشان گذاشتن در راه که می امدیم به نظر من ..صداشون خوب بود خوشکل بود اما اوج هاشون به نظرم خوب تموم نمیشد.
یا علی اقا سید .(راسی زیارت قبول....حالا دیگه میخوای مچ ما رو بگیری ؟ عزیز دل واسه این کار همون اول که اسمو نمیپرسن ..اول باید تک زنگ بزنی بعد من بگم شما ؟ بعد شما ما رو بذاری سر کار...... البته میدونی این کارا خیلی پیچیدس واردش نشو .. A28 )

وعده ما کنکور سراسری تجربی سال 1395 هجری شمسی
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, ۱۲:۱۳ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
۞مدیر بخش قـاریـان۞ _ تالار دانلود تلاوت
*
موضوع‌ها: 106
اعتبار: 264

ارسال: #10
تلاوت استاد مشمول در مسابقات بین المللی مالزی:

به نظر من که استاد با توجه به کسالتی که از هفته ی پیش داشتند، بسیار خوب و مورد قبول تلاوت کردند. والبته بنده در مقامی نیستم که نظر بدم. ولی خوب به قول شما با وجود بعضی مشکلات در برخی موارد، بقیه تلاوت بسیار زیبا و فنی بود. فقط اون بوقا به خاطر زمان بود؟ بنده درست متوجه نشدم!
۱۳۹۲-۰۴-۱۲, ۰۲:۱۳ ق.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ