زمان کنونی: ۱۳۹۹-۰۵-۱۵، ۱۱:۵۲ ق.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 19 رای - 3.37 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم ضیافت نور (مسابقه بزرگ قرآنی)
نویسنده پیام
عـضـو دائـم و ثـابـت انجمن
*
موضوع‌ها: 279
اعتبار: 1,294
سپاس‌ها: 1
16 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
ضیافت نور (مسابقه بزرگ قرآنی)
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله الذی علی ما هدانا لهذا و ما کنا لنهتدی لولا ان هدانا الله

[عکس: Mosabeghe.gif]

خداوند متعال را شکـر می کنیـم که به ما توفیـق درک روزهای ماه مبارک رمضان را عنایت کرد و اینکه روزهایی را هر چند در اندازه بضاعت اندک خودمان به عبودیت او بپردازیـــم ... در ماه مبارک رمضان امسال ، برای ایجاد تنوع و شوری در بین قرآن دوستانـی که در فضای مجازی و خصوصا در انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم فعالیت می نمایند تصمیم بر این شد مسابقــــه ای با موضوع قرائت قرآن کریـــم برگــــزار شود تا افــرادی که تمایل به سنجش کیفیت تلاوت خویـش دارند بتوانند بدین وسیله از سطـح تلاوت خود بیش از پیش آگاه گشتـــه و در تحقق یافتـــن این گردهمایی مهم قرآنـــی نقش ویژه خودشان را ایفا نمایند.
هدف از برگزاری این مسابقــه آشنایی کاربران با سطح تلاوت های کاربران سایت و همچنیـــن یافتن نقاط ضعف و قوت در تلاوت خویش است. یقینـــا این مسابقـه ، فضـای مناسبــی برای سنجش کیفیت تلاوت کاربران خواهد بود ؛ زیرا از تمامـی نقاط کشور در انجمن کاربر حضور دارد و تلاوت های ارسالـی دوستان و کاربران می تواند زمینه مناسبــــی را برای قضاوت در باره ی نقاط قوت و ضعف فراهم آورد.

چگونگـی شرکت در مسابقه :

دو راه برای شرکت کاربران در مسابقـه در نظر گرفته شده است:

1. تقلید قطعاتی از تلاوت های پیشنهاد شده
2. ضبط و ارسال یک تلاوت

در مورد گزینـه اول باید عرض شود که ما سه استاد [ شحات محمد انور ، مصطفی اسماعیل ، محمد صدیق منشاوی ] که بیشتـرین مقلد را در بین دیگـر اساتید و قراء دارند انتخاب کردیم و از هر کدام از این اساتیـد نیز تلاوت های ویژه ای را برای تقلیـــد در مسابقـه گزینـش نمودیـم. کاربرانـی که قصد دارند با این شیوه در مسابقه شرکت کنند باید هر کدام از تلاوت های مورد نظرشان را دانلود و سپس به دقت تقلیــد نمایند. پس از اطمینان از درستـی و صحت تقلیــد ، فایل صوتی قطعه ای که تقلید نموده اند را برای ما ارسال می نمایند و قطعه ارسالـی آنها مورد داوری داوران قرار خواهد گرفت.

تبصره 1 : کاربران حداقل باید 4 دقیقه بصورت پیوسـتـه از یکی از تلاوت ها را تقلید و سپس ضبط کرده باشند و ارسال قطعاتـی از تلاوت ها مورد قبول نخواهد بود.
تبصره 2 : کاربران می توانند حداکثـر از تلاوت دو قاری تقلید نمایند و امکان تقلید از هر سه قاری و شرکت با تقلید از سه قاری در مسابقه ممکن نیست.
تبصره 3 : کیفیت فایل ضبط شده باید بصورتـی باشد که جنس صدا ، الحان و نغمات و موارد تجویـــدی به خوبی قابل استماع برای داوران باشد؛ به مواردی که در تلاوت بصورت ناقص ضبط شده باشد نمره ای تعلق نخواهد گرفت.

در مورد راه دوم شرکت در مسابقـه ، کاربران می توانند تلاوت خودشان (اعم از تقلیدی ، تطبیقی و یا ترکیبی) را در زمان مقـرر برای ما ارسال نماینـد. در این مورد تفاوتـی ندارد که کاربران مقلد کدام یک از اساتیـد هستند لیکـن تلاوت ارسالـی نباید تقلید از سه قاری فوق باشد اما می تواند بر مبنای تلاوت یکی از این اساتید خوانده شده باشد.

تبصره 1 : تلاوت ارسالـی می بایست در ماه مبارک رمضان امسال ضبط شده باشد و ارسال تلاوت هایی که مربوط به گذشته است در مسابقه قابل پذیـرش نیست.
تبصره 2 : زمان تلاوت ارسالـی باید حداقل 5 دقیقه و حداکثـر 10 دقیقه باشد. فایل هایی با زمان های کمتر یا بیشتـر از زمان تعیین شده از مسابقه کنار گذاشته خواهند شد.

توضیحات تکمیلـــی :

1. زمان شرکت در مسابقه تا پایان ماه مبارک رمضان می باشد و زمان اعلام نمرات کاربران[بصورت خصوصی] و اسامـی افراد برتر (به همراه تلاوت های ایشان) سه روز پس از عید فطـر خواهد بود.
2. فقـط کاربرانـی که در انجمن عضو هستند می توانند در مسابقه شرکت کنند و ارسال تلاوت افـرادی که در انجمن عضو نیستند در مسابقه قابل قبول نیست.
3. ارزیابی تلاوت ها بر اساس آخرین آیین نامه مسابقات سازمان اوقاف و امور خیریه خواهد بود.
4. داوران این مسابقـه کارشناسان سایت خواهند بود : داور صوت « آقای مجید مضطرزاده » ، داور لحن « آقای ابوالفضل بخشنده » و کارشناسان لحن سایت ، داور تجوید « آقای مسعود عباسی » ، داور وقف و ابتداء « آقای مسعود صفری ».
5. به 5 نفر برتر مسابقه هدیه ای به رسم یادبود از سوی « انجمن تخصصی قاریان قرآن کریم » تعلق خواهد گرفت.
6. تلاوت های ارسالـــی باید با عنوان " تلاوت - مسابقه ضیافت نور " به این لینــک ارسال شود. و یا به ایمیل : [email protected] ارسال شود.

لینک دانلود تلاوت ها در پست بعدی قرار داده خواهد شد
هر گونه سوال و یا ابهام پیش آمده در باره ی مسابقه در همین تاپیک پرسیده شود

ارسال تلاوت

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !
۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۶:۲۶ ق.ظ
نویسنده پیام
عضو دائم و ثابت انجمن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال

ارسال: #2
RE: ضیافت نور (مسابقه بزرگ قرآنی)
سلام
ضمن تشکر از اقای صفری(هر چند که وظیفش بوده)
پس لینک تلاوتها کو که گفتین کاربرا دانلود کنن؟؟؟؟

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۶:۴۸ ق.ظ
*

ارسال: #3
سلام علیکم

دانلود تلاوت های تقلیـــدی

استاد مصطفی اسماعیل

[عکس: ghft.jpg]

سوره مبارکه بقره از آیه 238 تا 241

سوره مبارکه ق از آیه 31 تا 45

استاد محمد صدیق منشاوی

[عکس: menshavi_2.jpg]
سوره مبارکه اسراء تا آیه 6

سوره مبارکه ق از آیه 16 تا 22

سوره مبارکه قصص

۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۷:۰۲ ق.ظ
عضو دائم و ثابت انجمن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 6
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال

ارسال: #4
ببخشید باز مزاحم شدم
سوالی ذهن بنده رو مشغول کرد
اینکه از چه قاری تقلید بشه، امتیاز خاصی داره؟؟

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۷:۰۶ ق.ظ
*

ارسال: #5
(۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۷:۰۶ ق.ظ)سعید پلیمر نوشته: ببخشید باز مزاحم شدم
سوالی ذهن بنده رو مشغول کرد
اینکه از چه قاری تقلید بشه، امتیاز خاصی داره؟؟

سلام علیکم

خیر، تفاوتـی بین امتیـاز دهـی برای تقلید از قاریان وجود نداره. مهم کیفیت تقلید هست A03

۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۷:۰۸ ق.ظ
لا یمسه إلا المطهرون
*
موضوع‌ها: 79
اعتبار: 1,304
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #6
سلام علیکم.
احسنت بر شما . اجرکم عندالله محفوظ
یه چند تا سوال :
1.خواهران محترم هم میتونن شرکت کنند ؟
2.همه اعضا یکنواخت سنجیده میشن؟ مثلا رده سنی نداره ؟؟؟
3.اقایون موسوی و خیلی از عزیزان که در سطوح بالا هستند میتونن شرکت کنند ؟(اگه میتونن من خواهش میکنم شرکت نکنید ... A15 )
A59 A57 A59

وعده ما کنکور سراسری تجربی سال 1395 هجری شمسی
۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۱۱:۴۲ ق.ظ
*

ارسال: #7
(۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۱۱:۴۲ ق.ظ)محمدحسـن نوشته: سلام علیکم.
یه چند تا سوال :
3.اقایون موسوی و خیلی از عزیزان که در سطوح بالا هستند میتونن شرکت کنند ؟(اگه میتونن من خواهش میکنم شرکت نکنید ... A15 )
A59 A57
علیکم السلام

1. فعلا برنامه ای برای حضور خواهران در این مسابقـه نیست. به دلیل اینکـه داور زن نداریم و خواهران نیـز راضی به داوری تلاوت شان توسط آقایان نیستند.
2. خیر تلاوت ها یکنواخت سنجیده نمی شود ؛ در پست اول عرض شد که داوری مسابقات بر مبنای آیین نامه آموزشی مسابقات اوقاف خواهد بود به همین منظـور تلاوت کاربران با احتساب سن [که خود شرکت کننده باید اعلام کند] به تلاوت افـراد زیر 16 سال و تلاوت افراد بالای 16 سال تقسیم بندی خواهد شد.
3. همه اعضای سایت می توانند در مسابقه شرکت کنند. ما از آقای موسوی هم درخواست حضور در مسابقه داشتیـم که ایشان پذیرفتند.

التماس دعا
یاحق

۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۱:۳۱ ب.ظ
لا یمسه إلا المطهرون
*
موضوع‌ها: 79
اعتبار: 1,304

ارسال: #8
(۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۱:۳۱ ب.ظ)Safari نوشته:
یه چند تا سوال :
A59 A57
علیکم السلام

1. فعلا برنامه ای برای حضور خواهران در این مسابقـه نیست. به دلیل اینکـه داور زن نداریم و خواهران نیـز راضی به داوری تلاوت شان توسط آقایان نیستند.
2. خیر تلاوت ها یکنواخت سنجیده نمی شود ؛ در پست اول عرض شد که داوری مسابقات بر مبنای آیین نامه آموزشی مسابقات اوقاف خواهد بود به همین منظـور تلاوت کاربران با احتساب سن [که خود شرکت کننده باید اعلام کند] به تلاوت افـراد زیر 16 سال و تلاوت افراد بالای 16 سال تقسیم بندی خواهد شد.
3. همه اعضای سایت می توانند در مسابقه شرکت کنند. ما از آقای موسوی هم درخواست حضور در مسابقه داشتیـم که ایشان پذیرفتند.

التماس دعا
یاحق
سلام .
خب الحمدلله زیر 16 سال فقط من هستم و احیانا اقای محمدی ...میشه همیجور جایزه هامونو بدید ؟ من حاضرم به عنوان نفر دوم جایزه دریافت کنم ..اقای محمدی اول من دوم..
جایزه منو بدید به سید ازش میگیرم ....ممنون....
جا داره که همین جا بگم که سطح مسابقات واقعا بالا بود و این لطف خدا بود که تونستم از بین دو نفر مقام دوم رو کسب کنم این مقام رو تقدیم میکنم به استادانم...
از شما هم کمال تشکر را دارم ...ممنون...

وعده ما کنکور سراسری تجربی سال 1395 هجری شمسی
۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۲:۵۹ ب.ظ
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #9
(۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۲:۵۹ ب.ظ)محمدحسـن نوشته:
(۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۱:۳۱ ب.ظ)Safari نوشته:
یه چند تا سوال :
A59 A57
علیکم السلام

التماس دعا
یاحق
سلام .
خب الحمدلله زیر 16 سال فقط من هستم و احیانا اقای محمدی ...میشه همیجور جایزه هامونو بدید ؟ من حاضرم به عنوان نفر دوم جایزه دریافت کنم ..اقای محمدی اول من دوم..
جایزه منو بدید به سید ازش میگیرم ....ممنون....
جا داره که همین جا بگم که سطح مسابقات واقعا بالا بود و این لطف خدا بود که تونستم از بین دو نفر مقام دوم رو کسب کنم این مقام رو تقدیم میکنم به استادانم...
از شما هم کمال تشکر را دارم ...ممنون...
سلام علیکم

خیلی هم آسوده خاطر نباشید در چنین مواقعی حد نصاب امتیاز تعیین می کنیم تا تمرین بیشتری داشته باشید A03

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۳:۰۹ ب.ظ
خادم القران
*
موضوع‌ها: 39
اعتبار: 364
وضعيت : غایب

ارسال: #10
سلام

والله بنده که از این مسابقه بی اطلاع بودم ولی خب هر کمکی از دستم بر بیاد انجام میدم!!

یاعلی
۱۳۹۲-۰۴-۲۰, ۰۳:۲۲ ب.ظ