زمان کنونی: ۱۳۹۸-۰۶-۰۳، ۱۲:۰۷ ب.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 7 رای - 3.86 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با انبیاء الهی
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
با انبیاء الهی
بسم الله الرحمن الرحیم

آورده اند حضرت موسی علی نبینا و آله و علیه السلام عرض کرد : خداوندا مى خواهم آن مخلوقت را كه خود را براى یاد تو خالص كرده باشد و در طاعتت بى آلایش باشد ببینم .
خطاب رسید: برو در كنار فلان دریا تا به تو نشان بدهم آن را كه مى خواهى . رفت كنار دریا : دید درختى در كنار دریا است و مرغى بر شاخه اى از آن درخت كه كج شده به طرف دریا نشسته است و مشغول به ذكر خداست ، از حال آن مرغ سؤ ال كرد ، مرغ در جواب گفت : از وقتى كه خدا مرا خلق كرده است در این شاخه درخت مشغول عبادت و ذكر او هستم و از هر ذكر من هزار ذكر منشعب مى شود . غذاى من لذت ذكر خداست .

موسى سؤال نمود: آیا از آن چه در دنیا یافت مى شود آرزو دارى ؟ عرض كرد: آرى ، آرزویم این است كه یك قطره از آب این دریا را بیاشامم . حضرت موسى تعجب كرد و گفت: اى مرغ میان منقار تو و آب این دریا چندان فاصله اى نیست ، چرا منقار را به آب نمى رسانى ؟ عرض كرد: مى ترسم لذت آن آب ، مرا از لذت یاد خدایم باز دارد....

[عکس: Ec7Y2W0Ugo_(1).jpg]

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۳-۰۲-۲۷, ۰۳:۲۰ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*

ارسال: #2
RE: با انبیاء الهی
بسم الله الرحمن الرحیم

هنگامیکه نمرود حضرت ابراهیم علیه السلام را به آتش انداخت ، ملائکه آسمانها به گریه در آمدند . جبرئیل علیه السلام عرض کرد : خدایا در روی زمین یک نفر تو را عبادت می کرد و حالا دشمن بر او مسلط شده . خطاب شد من هر وقت بخواهم او را اعانت و یاری می کنم . ملائکه عرض کردند : پروردگارا پس اذن بده ما به یاری او بشتابیم . از طرف حضرت حق خطاب شد بروید اگر اذن داد او را یاری کنید . ملکی که موکل آب بود آمد ملائکه ای که موکل باد و خاک و آتش بودند آمدند عرض کردند : ای ابراهیم اجازه بده تو را نجات دهیم و دشمنان تو را هلاک کنیم . حضرت ابراهیم علیه السلام اجازه ندادند . جبرئیل علیه السلام آمد عرض کرد ای ابراهیم آیا حاجتی داری ؟ ابراهیم (ع) فرمود : حاجتی دارم ولی به تو ندارم . جبرئیل گفت : به آن کسی که داری بگو . حضرت ابراهیم (ع) فرمود : حسبی من سؤالی علمه بحالی ( او خودش از حال من مطلع است ) خطاب رسید : ای آتش بر ابراهیم سرد و خاموش شو ( قلنا یا نارکونی بردا و سلاما علی ابراهیم )

ما کار خود به یار گرامی گذاردیم
گر زنده سازد بکشد رأی رأی اوست
ارباب حاجتیم و زبان سؤال نیست
از حضرت کریم تمنا چه حاجت است

[عکس: 000.jpg]

۱۳۹۳-۰۳-۱۱, ۰۳:۵۴ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*

ارسال: #3
RE: با انبیاء الهی
بسم الله الرحمن الرحیم

خداوند متعال به موسی علیه السلام فرمود : پست ترین مخلوق مرا بیاور . موسی پس از جستجو سگ بیماری را یافت و با خود به سمت وادی طور برد . در بین راه با خود گفت موسی نکند این سگ هم نزد خداوند آبرو داشته باشد . . بلافاصله سگ را رها کرد . وقتی به وادی طور رسید خطاب آمد ای موسی به عزت و جلالم قسم اگر آن سگ را می آوردی نامت را از دیوان انبیاء محو می کردم .

دل از سیاست اهل ریا بکن خود باش

که خودشناسی تو ، جز خدا شناسی نیست
هوای مملکت عاشقان ، سیاسی نیست

به مرحوم آیت الله العظمی بهجت اعلی الله مقامه فرمودند : کتابی در زمینه اخلاق معرفی کنید . فرمودند : لازم نیست یک کتاب باشد یک کلمه کافیست که بدانی : خدا می بیند

[عکس: tumblr_mxlsiisf3a1rln740o1_1280.jpg]

۱۳۹۳-۰۶-۰۸, ۱۲:۰۸ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

logo-samandehi
گیگفا هـــــاســت
ارائه خدمات هاستینگ و سرورهای مجازی
فروشگاه اینترنتی قاریان
هرآنچه از یک فروشگاه لوکس میخواهید
فروتل
سیستم همکاری در فروش
فروشگاه
فروشگاه اینترنتی ایران
فروش آنلاین شارژ ایرانسل و همراه اول
شارژ آنلاین ایرانسل و همراه اول
تبلیغات
تبلیغات شما در اینجا

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('6548')