زمان کنونی: ۱۳۹۸-۰۹-۱۷، ۰۱:۲۴ ق.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 23 رای - 3.39 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تایپک گفت و گوی حافظان انجمن و بررسی و رفع مشکلات حفاظ عزیز
نویسنده پیام
عـضـو دائـم و ثـابـت انجمن
*
موضوع‌ها: 279
اعتبار: 1,294
سپاس‌ها: 1
16 سپاس گرفته‌شده در 50 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
تایپک گفت و گوی حافظان انجمن و بررسی و رفع مشکلات حفاظ عزیز
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

این تایپک تدارک دیده شده است تا مشکلات حفاظ عزیز بررسی و راه حل هایی برای حل مشکلات به آنها ارائه بشود. فقط حافظان انجمن می توانند این تایپک را مشاهده کنند. به همین دلیل از طرح مسائل و مشکلات خودتان ابا نداشته باشید. مطمئنا حفاظ عزیز دیگر هم چنانچه بتوانند به شما کمکی کنند برای رفع مشکل تان دریغ نمی کنند. این تایپک در جهت همکاری و همدلی بیشتر حافظان انجمن قاریان قرآن کریم تدارک دیده است. امیدوارم حفاظ عزیز در این تایپک بیشتر با هم در ارتباط باشند و زمینه ای باشد برای ارتباطات بیشتر.

برای چاره جویی برای اولین مشکل حقیر سوال عمده ای که معمولا تمامی حفاظ دارند را می نویسم و پاسخ می دهم. بسیاری از حفاظ - عموما مبتدی - گاهی اوقات در اجرای برنامه های حفظ و مرور به مشکل بر می خورند و نمی توانند دقیقا طبق برنامه حفظ کنند. به همین خاطر ناامید می شوند و تصمیم می گیرند حفظ را رها کنند. چون تصور می کنند حافظه ی خوبی برای حفظ قرآن ندارند و ...

پاسخ حقیر این است که اولا قرار نیست همه مسائل زندگی ما دقیقا شبیه به برنامه های از پیش تعیین شده پیش برود. چه اینکه مثلا ما در اجرای برنامه ریزی های تحصیلی که در دوران تحصیل داریم همیشه اتفاق افتاده است که برخی روزها کمتر نسبت به اجرای برنامه متعهد هستیم و ... این مسئله می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یا شما از لحاظ روحی وضعیت ذهنی مناسبی برای حفظ نداشته اید ، یا اتفاقاتی که در اطراف شما رخ داده است مانع اجرای درست برنامه شده است. ثانیا به هیچ وجه چنین نیست که اگر ما روزی در اجرای برنامه کوتاهی کردیم از اجرای کل برنامه صرفنظر کنیم. می توانیم در روزهای آینده کوتاهی مان را جبران کنیم و ادامه برنامه را قوی تر اجرا کنیم. ثالثا امکان ندارد ما در راه حفظ قرآن قرار بگیریم و برای ما مشکلاتی پیش نیاید ! اگر قرار باشد با کوچکترین مشکلی با خودمان هم قهر کنیم و حفظ را کنار بگذاریم که وارد وادی حفظ نشویم بهتر است. پس هیچ وقت از رحمت خداوند نباید ناامید شویم. همیشه و در همه لحظات حفظ قرآن بدانیم که اگر لیاقت نداشتیم هیچ وقت برای حفظ قرآن دعوت نمی شدیم !

اگر سوال و یا مشکلی در رابطه با حفظ قرآن کریم داشتید در همین تایپک ارسال کنید تا پاسخ داده شود.

و من الله التوفیق
التماس دعا.یاحق

« خداوند به همه چیز آگاه است »

امیدوارم فقط به همین یک آیه ایمان بیاوریم !
۱۳۹۰-۱۲-۲۷, ۰۵:۴۳ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #2
RE: چاره جویی برای حل مشکلات حفاظ قرآن کریم
سلام علیکم

تاپیک بسیار بجا ، مناسب و مفیدیست جناب صفری در مورد عدم ناامید شدن در گردنه های مشکل راه طولانی حفظ اشارات بسیار خوبی داشتند بنده نیز بااجازه ایشان فقط همین یک نکته را عنوان می کنم که آنچه از محفوظات جدید مهمتر است مرور محفوظات قبلیست .

آقا مسعود جسارت کردیم ادامه ماجرا با شما
A03

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۰-۱۲-۲۷, ۰۷:۲۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
مدیر گفت و گوی آزاد - ختم متون متبرکه
موضوع‌ها: 94
اعتبار: 1,114
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #3
بسم الله الرحمن الرحیم

بااجازه ازمحضرجناب صفری
حفاظ اگه یه قسمتی روبنابه دلایلی اعم ازسخت بودن ویا اینکه حفظ اولیه خوب نبوده ویا بعدازحفظ رهاشده دیگه خیلی کم سراغش میرن وهمیشه دوست دارن ازقسمت های اسون شروع کننددرحالیکه باید یه وقتی هم برای قسمت های سخت درنظرگرفت وهمونطوری رهانشه .

اللّهُمَّ صَلِّ علی مُحَمَّدْ وَ آلِ مُحَمَّدْ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ
۱۳۹۰-۱۲-۲۷, ۱۱:۱۱ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 7
اعتبار: 167

ارسال: #4
سلام خدمت صاحب نظران گرامی
یه مشکلی که من باهاش دست و پنجه نرم میکنم """"تنبلی """"می باشد![عکس: a16.gif][عکس: a16.gif][عکس: a16.gif]
البته خیلی حاد نیست!
مثلا برنامه ریزی میکنم بعد از نماز صبح نخوابم ولی تا 8 صبح خوابم !!!A05A05A05
میگم که خیلی حاد نیست!A05A05A05
اگه راهکاری داره که بفرمایید اگه نداره هم من به خوابیدنم ادامه بدم!A03A03A03

اگر بر آب روی خسی باشی ، اگر بر هوا پری مگسی باشی ، دلی به دست آر تا کسی باشی.
کوچیک شما تسنیمA57
۱۳۹۱-۰۱-۰۴, ۰۹:۳۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام

ارسال: #5
(۱۳۹۱-۰۱-۰۴, ۰۹:۳۷ ب.ظ)ناسک نوشته: سلام خدمت صاحب نظران گرامی
یه مشکلی که من باهاش دست و پنجه نرم میکنم """"تنبلی """"می باشد![عکس: a16.gif][عکس: a16.gif][عکس: a16.gif]
البته خیلی حاد نیست!

سلام

البته به این سوال جناب صفری باید جواب بدن ان شاءالله

ولی من بااجازه دوستان فقط نظرخودمو میگم یه جورایی شاید ازتجربه خودم

عزیزم این مختص شماتنهانیست A05همه ما یه جورایی بعضی اوقات تنبلی میکنیم خصوصا توی مرورنه تنها من وشما بلکه من توی دوستانم درکلاسهای که میرفتم ومیرم برای حفظ این مسئله رودیدم وبنظرم تنها راه حلش این که ادم به این نکته توجه کنه که این توفیق خاصی که ازطرف خدا به یه فردداده میشه و یه جورایی باید تمام تلاشتوروبکنی که ازدستش ندی و تنها راه چاره اش فقط این که ازخودخدا وائمه اطهاربخوای وگرنه هرلحظه تصمیم جدیدی میگیرم ولی شاید هیچوقت بهش عمل نکنیم.

ویه چیزی تاخودت نخوای هیچکس نمیتونه کاری کنه این ارداه خودت هم هست پس به همت خودت هم بستگی داره عزیزم .

ان شاءالله که جناب صفری تشریف میارن و به طورکامل شماروراهنمایی میکنند.موفق ومویدباشید.

۱۳۹۱-۰۱-۰۴, ۱۰:۲۶ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 8
اعتبار: 6

ارسال: #6
(۱۳۹۱-۰۱-۰۴, ۰۹:۳۷ ب.ظ)ناسک نوشته: سلام خدمت صاحب نظران گرامی
البته خیلی حاد نیست!

یکی از مهمترین دلایل دیر خوابیدن است اگر مبتلا به این مشکل هستید هر دوسه شبی نیم ساعت ساعت خوابتون را جلو بیارین صبح خیلی راحت تر می تونین بیدار بمونین.
دعا رو فراموش نکنین

[عکس: 84323158744524672926.gif]
۱۳۹۱-۰۱-۰۵, ۰۲:۲۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 0
اعتبار: 7

ارسال: #7
RE: تایپک گفت و گوی حافظان انجمن و بررسی و رفع مشکلات حفاظ عزیز
سلام خدمت دوستان گرامی .یکی از مشکلاتی که بسیاری از حفاظ و البته من نیز دارم این است که بعضی از قسمت هایی را که حفظ کرده ام را به دلیل نداشتن وقت و عدم مرور فراموش کرده ام.اگر دوستان عزیز راهکاری دارند بنده را راهنمایی بفرمایند. با تشکر
۱۳۹۱-۰۲-۱۳, ۱۱:۲۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 8
اعتبار: 109

ارسال: #8
(۱۳۹۱-۰۲-۱۳, ۱۱:۲۴ ب.ظ)M.MOHSEN نوشته: سلام خدمت دوستان گرامی .یکی از مشکلاتی که بسیاری از حفاظ و البته من نیز دارم این است که بعضی از قسمت هایی را که حفظ کرده ام را به دلیل نداشتن وقت و عدم مرور فراموش کرده ام.اگر دوستان عزیز راهکاری دارند بنده را راهنمایی بفرمایند. با تشکر

سلام با اجازه استاد صفری و بقیه دوستان........

اصولا دوباره حفظ کردن آیات کاری بسیار مشکل تر از حفظ کردن ابتدایی آیات است.مخصوصا اگر زمان زیادی گذشته باشد.اما با یک همت و پشتکار و برنامه ریزی انشاالله درست میشه.
توی برنامه اگر هر چند روز یکبار دوباره از اول بخونید یعنی مثلا 5 صفحه که مسلط کردین یک روز وقت بذارید دوباره از اول مرور کنید که در حافظه بلند مدت کم کم وارد شه.....
التماس دعا

حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند:
من اصعد الی الله خالص عبادته اهبط الله عزوجل الیه افضل مصلحته؛
کسی که عبادت های خالصانه خود را به سوی خدا فرستد، پروردگار بزرگ برترین مصلحت را به سویش فرو خواهد فرستاد.
۱۳۹۱-۰۲-۱۳, ۱۱:۵۹ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
مدیر سابق گفتگوی آزاد
موضوع‌ها: 348
اعتبار: 252

ارسال: #9
(۱۳۹۱-۰۲-۱۳, ۱۱:۲۴ ب.ظ)M.MOHSEN نوشته: سلام خدمت دوستان گرامی .یکی از مشکلاتی که بسیاری از حفاظ و البته من نیز دارم این است که بعضی از قسمت هایی را که حفظ کرده ام را به دلیل نداشتن وقت و عدم مرور فراموش کرده ام.اگر دوستان عزیز راهکاری دارند بنده را راهنمایی بفرمایند. با تشکر

سلام علیکم

بنده هم به نوبه ی خودم از حاج آقا صفری تشکر میکنم بابت راه اندازی این تایپیک.
بااجازه ی آقای صفری درپاسخ به سوال دوست گرامی وبقیه دوستان باید عرض کنم که حفاظ علاوه بر تکرار از حفظ که روزانه باید داشته باشند,یه سری تکرارهای تصویری هم باید داشته باشند که حافظه ی تصویری شون هم قوی بشه و وقتی که دارن از حفظ میخونن انگار که قران باز هست واز روی مصحف دارن تلاوت میکنن.
تکرارهای تصویری به این صورت باید باشه که شخص از اول محفوظاتش شروع کنه و طبق برنامه ای که داره مثلا اگر روزی دوجزء تکرار از حفظ داره دوجزء هم تکرار تصویری داشته باشه واز اول جزءشروع کنه فقط باچشم وبدون تکان خوردن لبها محفوظات رو مرور کنه البته بادقت ونه باوسواس,تا اینکه یه جزء رو به همین صورت به پایان ببره.معمولا تکرا تصویری نصف زمان تکرار از حفظ رو میبره .دراوایل شاید یه مقدار سخت به نظر بیاد ولی مطمئن باشید تأثیر بسیار خوبی روی محفوظات میذاره.ونکته ی دیگه اینکه حتما یه برنامه ی منظم روزانه داشته باشید برای محفوظات,هرچند روزی یک جزء باشه,مطمئنا تمرینات منظم ولی کم تأثیر بیشتری داره تااینکه تمرینات سنگین داشته باشیم ولی یه روز تمرین داشته باشیم سه روز نداشته باشیم.

به دست خسته ی من قدرتی بده آقا
برای خوب شدن فرصتی بده آقا

۱۳۹۱-۰۲-۱۴, ۰۹:۴۶ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام

ارسال: #10
سلام این نظرات تاچه حددرسته :

1- بعضی ازحفاظ توصیه میکنند : کسانی که در حال حفظ جدیدومرور حفظیات هستند بهترقران بسته نباشه و درحین مرور قران بصورت باز درجلوی روی حافظ باشه طوری که به اون نگاه نکنه ولی اگه به موردی برخورد یامشکلی به قرآن مراجعه کنه .

2- درجایی خوندم که درهنگام تمرین ومرورحفظیات ممکن است مانتوانیم قواعدتجویدرادقیق رعایت کنیم وقتی که کاملا برحفظیاتمان مسلط شدیم باهرروشی میتوانیم ایات راتلاوت کنیم باصوت ولحن ویاباترتیل . این موضوع صحت داره ؟ بهتر همه مواردرورعایت کنیم درحین مرور یاخیر؟

۱۳۹۱-۰۴-۰۸, ۰۸:۳۱ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

logo-samandehi
گیگفا هـــــاســت
ارائه خدمات هاستینگ و سرورهای مجازی
فروشگاه اینترنتی قاریان
هرآنچه از یک فروشگاه لوکس میخواهید
فروتل
سیستم همکاری در فروش
فروشگاه
فروشگاه اینترنتی ایران
فروش آنلاین شارژ ایرانسل و همراه اول
شارژ آنلاین ایرانسل و همراه اول
تبلیغات
تبلیغات شما در اینجا

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('6657')