تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 23 رای - 3.39 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تایپک گفت و گوی حافظان انجمن و بررسی و رفع مشکلات حفاظ عزیز
بسم الله الرحمن الرحیم.
سلام.

اگه ممکنه یه سوال دیگه داشتم که خیلی وقته ذهنمو به خودش مشغول کرده.
در زمینه حفظ ایات :
مثلا ما قراره هفته ای 3 صفحه حفظ کنیم:
آیا بهتره که ما اول ما اون 3 صفحه رو یه حفظ نسبی ازش داشته باشیم و بعد کامل کامل تثبیت کنیم"منظورم اینه که مثلا روز اول هفته هر 3 ص رو بخونیم تا مثلا 10% حفظ شیم و روز دوم تسلط 20% ای ازش پیدا کنیم و روز سوم مثلا تسلط 40%ای و همینطور تا روز آخر هفته" و یا:

از همون روز اول هفته همون نیم صفحه نیم صفحه با تسلط 90-100% ای جلو بریم برامون بهتره؟
البته میخوام بیشتر نتیجه بهتری در مدت زمان طولانی اشته باشم و نه در کوتاه مدت..میخوام حفظمو تا آخر عمر با خودم داشته باشم إن شاءالله برا همین میخوام یه روش خیلی خوبو پیش بگیم..که البته این سوال در طی زمانی که شرو به حفظ کردم برام پیش اومده. A22

واقعا ممنونم برای وقتی که برای سوال قبلیم و این سوالم گذاشتین واقعا... A03
وقت و عمرتون پرخیر و برکت و اجرتون با خدا و ائمه اطهار إن شاءالله...
یا علی(ع)....

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

آگهی
به نام خدا

سلام

به نظر من روش اولی که فرمودید نسبت به روش دوم ممکن است باعث تنبلی حافظه شما بشود و روش دوم برای حافظه شما بهتر است اما با روش دوم هم باید تا آخر هفته تثبیت همین محفوظات رو داشته باشید یعنی مثلا روز دوم هفته مرورحفظ نیم صفحه روز اول رو داشته باشید روز سوم حفظ صفحه ی روز اول و دوم رو مرور کنید الی آخر هفته
تلاش کنید حفظ روزانه تان این گونه باشد تا ان شاء الله موفق بشوید
پس شد: حفظ صد درصدی روزانه و تثبیت محفوظات قبلی
ضمنا شما باید هر روز بیست صفحه قبل از حفظ جدید را مرور کنید تا با گذشت زمان فراموش نشود و اگر محفوظات بیشتر از 5 جزء است باید روزانه مرور محفوظات قبلی را طبق برنامه داشته باشید .که البته مسلما در موسسه ای که هستید همین گونه برنامه می دهند.

::
.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام علیکم A03
اگه یکی قرآنو با استاد منشاوی حفظ کرده باشه می تونه برای مرور با تحدیر استاد اقایی پیش بره ؟
چون استاد منشاوی ترتیلشونو خیلی کند می خونن بعد برای مرور هم وقت زیادی میگیره اگه بخوایم
باهاش پیش بریم .علاوه بر اون جاهای وقف و ابتدا رو با استاد منشاوی یاد گرفتم (یعنی جاهاشونو حفظ کردم A05 )اگه با استاد آقایی پیش برم مشکلی پیش نمیاد ؟ یا با همون استاد منشاوی باشه بهتره؟
نکته :من قبلش هم چند جزء رو با ترتیل استاد شاکر نژادمرور می کردم :d
یعنی الان با استاد آقایی اگه بخوام مرور کنم میشه سه تا استاد !! .باید چیکار کنم ؟ A16

ممنون

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2013-08-18, 01:31 PM)زینب74 نوشته: سلام علیکم A03
اگه یکی قرآنو با استاد منشاوی حفظ کرده باشه می تونه برای مرور با تحدیر استاد اقایی پیش بره ؟
چون استاد منشاوی ترتیلشونو خیلی کند می خونن بعد برای مرور هم وقت زیادی میگیره اگه بخوایم
باهاش پیش بریم .علاوه بر اون جاهای وقف و ابتدا رو با استاد منشاوی یاد گرفتم (یعنی جاهاشونو حفظ کردم A05 )اگه با استاد آقایی پیش برم مشکلی پیش نمیاد ؟ یا با همون استاد منشاوی باشه بهتره؟
نکته :من قبلش هم چند جزء رو با ترتیل استاد شاکر نژادمرور می کردم :d
یعنی الان با استاد آقایی اگه بخوام مرور کنم میشه سه تا استاد !! .باید چیکار کنم ؟ A16

ممنون

به نام خدا
علیکم السلام

استماع ترتیل های متنوع نه تنها اشکالی ندارد بلکه بهتر نیز هست به شرط اینکه:
1.مرتل خوب باشد.(از لحاظ صوت ولحن وتجوید و وقف وابتدا)2. مرتل را سریع تغییر ندهید مثلا هر ماه یک نوع ترتیل

به علاوه اگر مدت زمان طولانی به لحن فقط یک استاد اکتفا کنید به آن عادت می کنید وحافظه شما تنها با یاد آوری همان لحن قادر به یاد آوری ادامه آیات می شود شما باید بتوانید خودتان لحن ترتیل را اجرا کنید و از ترتیل ها کمک بگیرید وفقط به تقلید اکتفا نکنید .
علامت های وقف و ابتدا نیز در قرآن مشخص هست سعی کنید به بهترین نحو علامت هارا حفظ کنید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

متاسفانه یکی از روش های غلط حفظ قرآن که خیلی هم رایج شده همین حفظ سمعی یا تقلیدیه.این روش بیشتر برای خردسالانی که میخوان قرآن رو فقط حفظ کنن جواب میده.(مثلا حفظ جزء سی)ولی در کل روش غلطیه چون شماداری به تقلید از آهنگ میخونی،پس قرآن رو حفظ نکردی بلکه آهنگش رو حفظ کردی .A16
شاید اگر به شما بگیم که قسمت مشخصی رو که حفظ کردی با یه آهنگ متفاوت بخونی،یا نمیتونی یا به صورت نا مسلط اونجا رو میخونی.بهترین توصیه ای که میتونم به شما بکنم اینه که با همون لحن استاد منشاوی بخونی بهتره.
التماس دعا.

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام و روز تون بخیر

من تازه تو این انجمن عضو شدم و متاسفانه آشنایی زیادی ندارم با انجمن و افراد ولی تو این تاپیک خواستم پست بذارم بنا به موضوع :

من حدود یکسال و چند ماه هست که شروع به حفظ قرآن کریم کردم

سال اول طبق کلاس پیش رفتم ولی دو سه ماهی میشه که تصمیم گرفتم زودتر حفظم رو به پایان برسونم برای همین بقیه کارهامو تعطیل کردم ولی متاسفانه توی حفظم به مشکل بر میخورم ...

همزمان جزء 7 و جزء 4 را با هم حفظ میکنم ولی مرور درستی ندارم ....

اگه جزء 4 را تثبیت کنم جزء هفت رها میشه و بلعکس

چندین بار هم برنامه ریزی کردم ولی درست پیش نمیره اگه یه روز بخونم ممکنه یه هفته رها بشه که بزرگترین صدمه به حفظ هست

اگه دوستان میتونن خوشحال میشم راهنمایی کنن

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

سلام دوباره

الان اومدم جواب پست قبلیم رو ببینم ولی متاسفانه جوابی داده نشده .... A16

یه راهنمایی دیگه هم از حافظان میخوام اینکه من تصمیم دارم اگه خدا بخواد شش الی نه جزء رو حفظ کنم تا آخر امسال ولی تو برنامه ریزی مدیریت خوبی ندارم متاسفانه ....

یه برنامه میخوام از میزان مرور محفوظات و همین طور حفظ جدید ، اگه فردی وقتشو داره یه توضیح بده ممنون میشم...

پیشاپیش از همکاریتون تشکر...

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2013-09-26, 10:10 PM)baran نوشته: سلام دوباره

الان اومدم جواب پست قبلیم رو ببینم ولی متاسفانه جوابی داده نشده .... A16

یه راهنمایی دیگه هم از حافظان میخوام اینکه من تصمیم دارم اگه خدا بخواد شش الی نه جزء رو حفظ کنم تا آخر امسال ولی تو برنامه ریزی مدیریت خوبی ندارم متاسفانه ....

یه برنامه میخوام از میزان مرور محفوظات و همین طور حفظ جدید ، اگه فردی وقتشو داره یه توضیح بده ممنون میشم...

پیشاپیش از همکاریتون تشکر...
علیکم السلام

شما نیازمند برنامه ای دقیق تر هستید همین
A03
شرایط خود از قبیل: میزان محفوظات،آشنایی با مفاهیم قرآنی،قدرت حافظه،وقتی که می توانید به این امر مبارک اختصاص بدهید ،ساعت وروزها و...را در این تاپیک ذکر بفرمایید تا ان شاءالله این برنامه تنظیم گردد:
تاپیک ارائه برنامه حفظ قرآن کریم
ضمنا بهتر هست دو جزء باهم حفظ نشود بلکه با نظم جلو بروید

بسم الله الرّحمن الرّحیم

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

به نام خدا
سلام علیکم....بنده حافظ تنها یک جزء قرآن کریم هستم.....از دوستان عزیز خواهشمندم دعا بفرمایند که بتوانم کل قرآن رو حفظ کنم
A59

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

(2013-09-28, 11:07 AM)[email protected]! نوشته: به نام خدا
سلام علیکم....بنده حافظ تنها یک جزء قرآن کریم هستم.....از دوستان عزیز خواهشمندم دعا بفرمایند که بتوانم کل قرآن رو حفظ کنم
A59
سلام علیکم

ان شاء الله با توکل به خدا می تونید

فقط اگه پشتکار قوی داشته باشید

التماس دعا

بخشیدن دیگران دلیل ضعف شما نیست؛

آن ها را می بخشید چون آنقدر قوی هستید که می دانید آدم ها اشتباه می کنند . .

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط:

پرش به انجمن:

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('6657')