زمان کنونی: ۱۳۹۸-۰۳-۲۹، ۱۲:۴۲ ق.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 23 رای - 3.39 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تایپک گفت و گوی حافظان انجمن و بررسی و رفع مشکلات حفاظ عزیز
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 0
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #41
RE: تایپک گفت و گوی حافظان انجمن و بررسی و رفع مشکلات حفاظ عزیز
با سلام و خسته نباشی
بنده مدت 5 ماه است که شروع به حفظ کرده ام .البته کلاس می رم و هفته ای دو جلسه هر جلسه 2 صفحه. البته بین کلاس ها وقفه ای طولانی افتاد که باعث عقب ماند حفظم شد. الان اواسط جز 3 هستم . از شما یه درخواست داشتم که اگر امکان دارد برنامه مرور دو جز اول به من بدهید.هر روز به مدت 2 ساعت می توانم برای مرور وقت بگذارم.
با تشکر
۱۳۹۲-۰۷-۲۹, ۱۲:۳۰ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
تالارحفظ وآموزش . دین و مذهب . خواهران
*
موضوع‌ها: 123
اعتبار: 1,246
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #42
RE: تایپک گفت و گوی حافظان انجمن و بررسی و رفع مشکلات حفاظ عزیز
(۱۳۹۲-۰۷-۲۹, ۱۲:۳۰ ب.ظ)عالمشاه نوشته: با سلام و خسته نباشی
بنده مدت 5 ماه است که شروع به حفظ کرده ام .البته کلاس می رم و هفته ای دو جلسه هر جلسه 2 صفحه. البته بین کلاس ها وقفه ای طولانی افتاد که باعث عقب ماند حفظم شد. الان اواسط جز 3 هستم . از شما یه درخواست داشتم که اگر امکان دارد برنامه مرور دو جز اول به من بدهید.هر روز به مدت 2 ساعت می توانم برای مرور وقت بگذارم.
با تشکر
بسمه تعالی
سلام علیکم

برنامه حفظ ومرور درخواستی تان ان شاء الله در سه روز آینده در این تاپیک ارائه می گردد.

http://www.gharian.ir/Thread-%D9%85%D9%8...31?page=15

بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...
۱۳۹۲-۰۷-۲۹, ۰۲:۵۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 1
اعتبار: 5

ارسال: #43
[برش] رازهای حفظ قرآن
سلام به همه دوستان و متشکرم بابت مطالب مفیدی که در این تاپیک قرارگرفته.
ضمنا یه سوالی برام پیش اومده تمایل دارم نظر دوستان رو بدونم:
بهترین شیوه برای حفظ قرآن ازلحاظ زمانی(یکساله ، دو ساله، سه ساله و...) کدومه ؟؟؟
آیا این نظر درسته که هرچه حفظ سریعتر انجام بشه، راحت تر هم ازذهن پاک میشه؟ و مدت زمان برای حفظ کل قرآن تا چه اندازه روی کیفیت تاثیر میذاره؟
آیا برای من که نمره نهایی حفظ جزء 6ام ، 17/5 شده حفظ 6صفحه درهفته کار خطرناکی حساب میشه؟؟؟!!! A37
۱۳۹۳-۰۲-۲۲, ۱۲:۵۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
*

ارسال: #44
بسم الله الرّحمن الرّحیم
(۱۳۹۳-۰۲-۲۲, ۱۲:۵۷ ب.ظ)labkhand نوشته: سلام به همه دوستان و متشکرم بابت مطالب مفیدی که در این تاپیک قرارگرفته.
ضمنا یه سوالی برام پیش اومده تمایل دارم نظر دوستان رو بدونم:
بهترین شیوه برای حفظ قرآن ازلحاظ زمانی(یکساله ، دو ساله، سه ساله و...) کدومه ؟؟؟
آیا این نظر درسته که هرچه حفظ سریعتر انجام بشه، راحت تر هم ازذهن پاک میشه؟ و مدت زمان برای حفظ کل قرآن تا چه اندازه روی کیفیت تاثیر میذاره؟
آیا برای من که نمره نهایی حفظ جزء 6ام ، 17/5 شده حفظ 6صفحه درهفته کار خطرناکی حساب میشه؟؟؟!!! A37

به نام حق

سلام

بهترین شیوه حفظ از لحاظ زمانی بستگی به قدرت حافظه هر فرد و فرصت روزانه او دارد.

به نظر شخصی ام اگر مثلا شخصی قدرت حافظه بالایی داشته باشد وفرصت کافی، بهتر آن است در بالاترین سرعتی که توانایی دارد به حفظ آیات بپردازد.زیرا اینگونه حافظه تقویت می شود و به حفظ با سرعت بالاتر عادت خواهد کرد هرچه از حافظه بیشتر استفاده کنید قوی تر خواهد شد ان شاءالله

اما اگر قدرت و فرصت کافی ندارد نیازی نیست عجله کند...

آنچه بسیار مهم هست مرور منظم روزانه محفوظات قبلی است که باید حتما طبق برنامه به آن پرداخته شود.

پس آنچه روی کیفیت محفوظات تاثیر می گذارد مرور همان محفوظات است ، اگر احیانا شخصی که با سرعت بالا حفظ کرده مثلا به مدت یک سال حفظ کرده نسبت به شخصی که دو سال حفظ کرده کمتر مرور کرده باشد مسلما آن شخصی که که دو سال حفظ کرده (درصورت تساوی حافظه دو فرد) کیفیت حفظش بیشتر است.

لیکن باید حتما حتما مرور محفوظات متناسب با سرعت حفظ باشد دراین صورت ان شاءالله کیفیت حفظ خوب خواهد بود

نکته دیگری هم هست که ان شاءالله بعدا بیان خواهم کرد.

ان شاءالله موفق باشید.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

۱۳۹۳-۰۲-۲۲, ۰۱:۴۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 11
اعتبار: 8

ارسال: #45
RE: رازهای حفظ قرآن
سلام
یکی از نکاتی که حفاظ باید به آن توجه جدی داشته باشند مترجمی قرآن است.این کار لذت کار را خیلی بالا میبرد و سود علمی و معنوی حفظ را فوق العاده زیاد میکند.برای ملکه شدن ترجمه قرآن (تسلط کامل) تقریبا" 2 سال وقت گذاشتن کافی است.حفظ باید مقدمه تدبر و ونهایتا" عمل به قرآن باشد.برای آشنایی با مترجمی تخصصی قرآن به این لینک مرااجعه بفرمایید. http://www.mogib.com/FirstPage.aspx
۱۳۹۳-۰۲-۲۲, ۱۱:۲۵ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 1
اعتبار: 5

ارسال: #46
[برش] ارائه برنامه حفظ قرآن کریم
سلام بر اساتید دوست! خدای را شاکرم بابت حضورتان...
خواستم بگم که من 7 جزء از قرآن رو حفظم، برای ادامه حفظم ان شاءالله تا حفظ کل اگر بخوام 6صفحه درهفته حفظ داشته باشم به چند ساعت وقت خالی نیاز دارم؟َ
ََ
با تشکر فراوان ما قبلش!!!
۱۳۹۳-۰۳-۰۵, ۰۸:۵۷ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
*

ارسال: #47
بسم الله الرّحمن الرّحیم
(۱۳۹۳-۰۳-۰۵, ۰۸:۵۷ ب.ظ)labkhand نوشته: سلام بر اساتید دوست! خدای را شاکرم بابت حضورتان...
خواستم بگم که من 7 جزء از قرآن رو حفظم، برای ادامه حفظم ان شاءالله تا حفظ کل اگر بخوام 6صفحه درهفته حفظ داشته باشم به چند ساعت وقت خالی نیاز دارم؟َ
ََ
با تشکر فراوان ما قبلش!!!
سلام

6 صفحه در هفته برنامه حفظ در مدت دو سال است...
اول بستگی به حافظه و سرعت حفظ شما وقدرت یادگیری وحتی آشنایی با مفهوم و ادبیات قرآن دارد.

با توجه به اینکه 7 جزء حفظ هستیداگر در کنار حفظ به طور منظم و دائمی مرور محفوظات قبلی تان را ادامه بدهید به طور میانگین روزانه به دو ساعت زمان نیازمند هستید ...

البته اگر خیلی منظم باشید نصف این زمان هم کافی خواهد بود

انسان ها متفاوت هستند هرچه انس بیشتری با قرآن داشته باشید سرعت حفظ بالاتر می شود مثلا شخصی که دو جزء حفظ است بسیار آسانتر از شخصی که سوره ای از قرآن حفظ نیست می تواند صفحه ای را حفظ کند چه به لحاظ سرعت و چه ادای صحیح و تجوید و حتی حفظ آیات با الحان ونغمات!

بسم الله الرّحمن الرّحیم

۱۳۹۳-۰۳-۰۶, ۰۴:۱۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 0
اعتبار: 0

ارسال: #48
مشکل در حفظ شماره ی آیات
سلام علیکم.
بنده به تازگی شروع به حفظ قرآن کرده ام.
بنده برای حفظ شماره ی آیات به این روش عمل می کنم که موقع تکرار آیه برای حفظ، شماره ی اون رو هم تکرار می کنم، اما زیاد تاثیری برای من نداشته.
اصلا وقتی که آیه رو می خونم، تا زمانی که تصویری در ذهنم از صفحه ی مورد نظر ایجاد نشه، نمی تونم شماره ی آیه رو به یاد بیارم.
چطوری باید این مشکل رو حل کنم؟

ولی روشی که خیلی برام مفید بوده این هست که من هر صفحه رو که حفظ می کنم، آیات اون رو از اول تا آخر صفحه چند بار می خوانم و بعد هم از آخر به اول.
این روش آیا درست هست؟

ممنون میشم دوستان حافظ راهنمایی کنند.
۱۳۹۴-۰۵-۰۱, ۰۸:۲۱ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
*

ارسال: #49
RE: مشکل در حفظ شماره ی آیات
بسم الله الرّحمن الرّحیم

علیکم السّلام

حفظ شماره آیات توسط عده ای از حفاظ انجام میشود ونه همه حفاظ

باتوجه به اینکه بنده شماره آیات را کاملا حفظ نکرده ام قطعا نمی توانم راهنمایی کنم ولی احتمالا این مشکل با گذشت زمان وتمرین بیشتر حل خواهد شد ان شاءالله

توصیه می کنم اگر حفظ شماره آیات خللی در روند حفظ ومرور محفوظات به همراه مفاهیم و اندکی تفسیر ایجاد نمی کند آن را ادامه دهید وگرنه ترک کنید بهتر است چرا که حفظ با کیفیت علاوه بر اینکه ارزش بیشتری دارد در تثبیت آن در حافظه بسیار موثر است وبا توجه به اینکه به تازگی حفظ را شروع کرده اید وهنوز نیاز ندارید برنامه مرور خاصی رو اجرا کنید فعلا مقدور است اما اگر در گروه و با دیگر حفاظ در موسسات انجام میدهید احتمال موفقیت بیشتر است

بسم الله الرّحمن الرّحیم

۱۳۹۴-۰۵-۰۱, ۰۸:۳۴ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

logo-samandehi
گیگفا هـــــاســت
ارائه خدمات هاستینگ و سرورهای مجازی
فروشگاه اینترنتی قاریان
هرآنچه از یک فروشگاه لوکس میخواهید
فروتل
سیستم همکاری در فروش
فروشگاه
فروشگاه اینترنتی ایران
فروش آنلاین شارژ ایرانسل و همراه اول
شارژ آنلاین ایرانسل و همراه اول
تبلیغات
تبلیغات شما در اینجا

MyBB SQL Error

MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
1146 - Table 'gharian_mybb.mybb_threadviews' doesn't exist
Query:
INSERT INTO mybb_threadviews (tid) VALUES('6657')