زمان کنونی: ۱۳۹۹-۰۸-۱۱، ۰۴:۴۳ ق.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش
نظرسنجی: آیا با برپایی دوباره ی جلسات موافقید و در در صورت برگزاری مجدد، در آن شرکت خواهید نمود؟
خیر موافق نیستم
6.25%
1 6.25%
بله موافقم، ولی امکان حضور در جلسات را ندارم
12.50%
2 12.50%
بله موافقم و در صورت برگزاری جلسه و هماهنگ بودن آن با برنامه ی خود، حاضر به شرکت در آن می باشم
81.25%
13 81.25%
مجموع 16 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

رتبه موضوع:
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نظرسنجی جلسه ی آنلاین تلاوت قرآن کریم
نویسنده پیام
۞مدیر بخش قـاریـان۞ _ تالار دانلود تلاوت
*
موضوع‌ها: 106
اعتبار: 264
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #1
نظرسنجی جلسه ی آنلاین تلاوت قرآن کریم
سلام علیکم. 
همون طور که مطلع هستید، چند وقتی است انجمن دچار رکود شده که این رکود علت های مختلفی داشته. یکی از این علت ها که در واقع نتیجه ی این رکود هم هست، کنسل شدن جلسه ی آنلاین انجمنه که یک زمانی خیلی رونق داشت و دوستان ازش استقبال می کردند و تمایل به شرکت در اون داشتند. هدف بنده از ایجاد این تاپیک - که قبلا هم وجود داشته ولی به هر دلیلی حذف شده - ایجاد یک فضا برای بحث و تبادل نظر در مورد راه اندازی این جلساته! عده ای از کاربران نظراتشونو منتقل کرده اند. از بقیه ی بزرگواران هم خواهشمندم دیدگاه های ارزشمند خود را درباره ی  نحوه ی برگزاری جلسات و شرایطش از جمله زمان و مکان اون در این تاپیک مطرح کنند تا در یک جمع بندی به نتیجه برسیم که چه باید کرد. ببخشید بنده مدیر این بخش نیستم، ولی گفتم بر حسب وظیفه این تاپیک رو راه اندازی کنم. و من الله توفیق

۱۳۹۳-۰۷-۲۷, ۱۱:۲۳ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
آگهی
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 11
اعتبار: 17
وضعيت : غایب

ارسال: #2
RE: نظرسنجی جلسه ی آنلاین تلاوت قرآن کریم
احسنتم احسنتA40

اندازه قبر همه ما یکسان است پس این همه غرور و فخر و تکبر و ...
برای چه؟؟؟؟؟
۱۳۹۳-۰۷-۲۸, ۰۴:۰۲ ق.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
نویسنده پیام
کارشناس صوت
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 34

ارسال: #3
کاملا موافقم
شخصا استقبال می کنم

اگر شما فرهنگ را عوض نکنید فرهنگ شما را عوض میکند
www.farhaang.ir
۱۳۹۳-۰۷-۲۸, ۱۰:۳۶ ق.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
نویسنده پیام
*
موضوع‌ها: 17
اعتبار: 775
سپاس‌ها: 1

ارسال: #4
بنده هم موافق این طرحم و در اون شرکت می کنم

[عکس: mousaviblogfa.jpg]
۱۳۹۳-۰۷-۲۸, ۰۲:۲۲ ب.ظ
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 7
اعتبار: 60

ارسال: #5
بنده هم بسیار موافق این طرح هستم منتها تا جایی که یادم میاد متاسفانه جلسات قبل بعضی وقتا نا منظم بود یعنی استاد بود ، یه دفعه نبود یه هفته جلسه میشد یه هفته نمیشد و اینطور نمیشه جلسه برگزار کرد . قبول دارم که برگزاری جلسه واقعا سخته ولی وقتی جلسه ای رو میخوایم برقرار کنیم باید منظم و هفتگی یا دو هفته یک بار یا ... باشه ولی دقیق و درست و حسابی برگزار بشه
ممنون از این که نظر سنجی رو قرار دادید !
۱۳۹۳-۰۸-۰۲, ۰۲:۵۳ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 7
اعتبار: 12

ارسال: #6
سلام عرض می کنم خدمت دوست گرامی جناب قاسم زاده و دیگر دوستان خوبم
در مورد این که جلسات آنلاین برگزار بشود یا نه ، بنده مواردی را عرض می کنم . که قابل نقد می باشد
خود نفس جلسه آنلاین بی تا ثیر نمی باشد . همین که بچه های انجمن صدای همدیگررا می شنوند وبا هم تبادل نظر می کنند و از حال همدیگر با خبر می شوند سود مند هست
وبا عث تحرک سایت قاریان نیز می شود . هر از گاهی دوستان در انجمن نکاتی ذکر می کنند که کمتر از نکات اساتید نمی باشند . به شرط اینکه دوستان همدیگر را کمتر حساب نکنند . چون من مواردی می دیدم که دوست عزیزی ایراد می گرفتند ولی دوست دیگری نمی پذیرفتن ودلیلی هم برای نپذیرفتن نداشتن . جز اینکه که بگوید شما تجربه ات کمتر است . به هر حال همه دوستان تلاوتهای زیبای بسیار زیادی را از اساتید مصری و اساتید ایرانی شنیده اند . ومتوجه اشتباهات تلاوت دوستانشان تا حدی می شوند . درست هست که شاید نتوانند مثل استاد باشند ولی در یک جمع قاری مثلا 10 نفره ، ده تا نظر خیلی عالی هست برای متوجه شدن مشکلات تلاوتمان .

اما مشکل استاد :
متاسفانه همه اساتید سرشون شلوغ هست و یا به عللی نمی خواهند جلسه آنلاین برگزار کنند . به نظر بنده نیاز نیست حتما استاد درجه یک باشد .( سنگ بزرگ علامت نزدن است ) دنبال اساتیدی بی نام نشان بگردید که حضور مستمر بهتر از حضور بریده بریده می باشد . چون یک بار نیاید انجمن سرد می شود . مگر اینکه بچه ها همدیگر را بپذیرند و روزهایی که استاد نیستند ، همه به تلاوتهای همدیگر نظر بدهند .

اما پیشنهاد اصلی این جانب :
ببینید دوستان خوبم ، وقتی در جلسه آنلاین یک قاری 10 تا 15 دقیقه تلاوت می کند ، اساتید دو نوع بر خورد می کنند یا اینکه همان لحظه اشتباه قاری می گیرند و تلاوت را قطع می کنند و گاهی 5 دقیقه نکاتی را توضیح می دهند که قاری از مسیر وپرده های تلاوت خارج می شود چون حالت روال رو به صعود تلاوت از بین می رود . وقاری نمی تواند تلاوت را با کوک خوب حنجره شروع کند وپشت سرهم مشکلات صوتی پیش می آید باز استاد قطع نموده وتوضیح می دهد باز دوباره از حالت طبیعی بیشتر خارج می شود
ویا نوع دوم که کمی بهتر است که استاد می گذارد تلاوت تمام بشود و نکاتی را یاد داشت می کند بعد از اتمام تلاوت توضیح می دهد . که این هم مشکلاتی دارد چون قاری نمی داند چطوری تلاوت کرده چند دقیقه قبل. چون یادش رفته کجا خارج خوانده ؟ کجا غنه را رعایت نکرده ؟ اصلا یادش نمی آید چه جوری تلاوت کرده . مگر صدایش را ضبط کند بعد بر رسی کند
که در تیم اسپیک شدنی هست ولی در مساجد این مشکل هست . شاید بخاطر نبود وسایل ضبط در مساجد باعث می دشود قاری خیلی دیر تر رشد کرده کند. با اینکه موبایل برای ضبط هست خیلی ها ضبط نمی کنند که جای تعجب است

اما قسمت مهم عرض بنده :

به نظر بنده موقعی بهترین استفاده از وجود استاد اتفاق می افتد که قاری قبلا در منزل با نرم افزار های ضبط صوت ، در حالت آرامش آیاتی را انتخاب کند و سه چهار روز به صورت تکراری چند بار آیات مذبور را تلاوت کند تا روان شود در تلاوت آیات فوق، بعد از بین آنها بهترین تلاوتش را انتخاب کند و آپلود کند ودر انجمن بگذارد تا استاد و دوستان دانلود کنند . وبچه های انجمن در جلسه آنلاین نکاتشان را بگویند . ولی استاد باید نظرات خودش را نسبت به هر آیه (تکرا ر می کنم نسبت به هر آیه -تکرا ر می کنم نسبت به هر آیه-تکرا ر می کنم نسبت به هر آیه) به صورت صوتی ضبط کند و ولینکش را در انجمن برای دانلود بگذارد . این طوری دیگر نیازی نیست که حتما استاد بیاید داخل جلسه آنلاین .

شاید بگویید الان هم بچه ها لینک تلاوتشان را می گذارند واساتید نظر می دهند . در جواب باید بگویم درست است . ولی مشکلاتی که دارد این هست که اساتید کلی می گویند تجویدت خوب نبوده خیلی پرده ها را بالا گرفتی . ولی دقیق بر رسی نمی کنند . شاید حوصله تایپ را ندارند . در حالی که قاری نیاز دارد از جایگاه آیه به آیه ی تلاوتش مطلع شود
بفهمد کدام غنه ها اگر ده جا غنه رعایت نشده عین ده جا گفته شود واستاد هم حالت صحیح را تلاوت کند بعد بگوید شما اینطوری تلاوت کردی ، یعنی حتی حالت اشتباه فرد را نیز تلاوت کند ، و چون در کنار هم قیاس می شوند کاملا جا می افتد . ودر مشکلات صوتی و مقامی نیز اساتید باید هم اشتباه وهم صحیح را تلاوت کنند تا قاری بفهمد مشکلش دقیقا چیست چون اکثرا 30 درصد متوجه می شوند ولی اگر دقیق باشد همانطور که گفتم 100 درصد همه متوجه می شوند . اساتید باید بدانند چرا استاد شده اند چون غیر از تمرین ،بزرگترین عامل یعنی هوش واستعداد موسیقی که خداوند بهشون داده باعث این جایگاه شده است . بعد طبق قانون تعکیس در روانشناسی فکر می کنند بقیه هم به میزان خودشون زود و آنلاین مطالب را می گیرند . در ضمن اگر اساتید دو سه نفر هم باشد شاید بهتر است . چون کار سبک تر می شود وهمش گردن یک استاد نمی افتد .
به نظرات افراد نیمه حرفه ای ویا مبتدی نیز خیلی اعتقاد دارم چون وقتی قاری در مجلسی تلاوت می کند شاید 2در صد در آن مجلس قاری باشد واکثرا مردم عادی هستند . ما باید بدانیم مردم عادی چه صلیقه ای را می پسندند . یا از چه مقامهایی ویا چه سبکهایی لذت می برند . برای همین بیان نظرات دوستان در جلسات آنلاین به این مهم نیز کمک می کند
ببخشید که سرتان به درد آوردم دردهای سینه ام را بیرون ریختم

موفق باشد انشا الله

۱۳۹۳-۰۸-۰۳, ۱۱:۵۱ ق.ظ
*

ارسال: #7
بسیار استفاده بردیم از مطالب مفیدتان... فقط دو سه نکته... و اون ها هم به ترتیب این که هر چه قدر هم دوستان صدای خود را ضبط کنند و به تصحیح بپردازند، باز لازم است در یک محیط آنلاین و در حضور جمع تلاوت خود را ارائه دهند... اصولا بخش خیلی مهمی از کا،ر این قسمت است. نکته ی دیگر این که بنده با کارشناسان هم صحبت کردم ولی دوستان کسوت استادی رو قبول نمی کنند ولی فرموده اند حاضرند در کنار دوستان باشند و خدمت رسانی نمایند. ضمن این که لازمه استاد از بقیه هم بهتر بخونه و هم سطح معلومات و تجربه ی بیشتری داشته باشه؛ ولی به قول شما لازم نیس نام آشنا باشه. و نکته ی انتهایی این که برای در کنار هم بودن اعضا و تبادل اطلاعات هیچ جا مثل جلسه آنلاین نیس... ان شاءالله بتونیم تصمیم درستی بگیریم. ممنون
۱۳۹۳-۰۸-۰۴, ۱۲:۱۸ ق.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
نویسنده پیام
*

ارسال: #8
عرض سلام مجدد خدمت اعضای سایت قاریان. با توجه به فرا رسيدن ماه مبارک و دوست داشتنی رمضان که در واقع ماه بهار قرآن هم هست، و همچنین ابراز علاقه و تمایل شدید دوستان برای برگزاری دوباره ی جلسات آنلاین قرائت قرآن کریم، ان شاءالله قصد داریم این جلسات رو مجددا برقرار کنیم. البته هنوز جدا با مدیران ارشد در این مورد بحث نشده، ولی با توجه به نزدیکی ماه مبارک و کمبود وقت امکان بحث و گفتگو در این زمینه وجود نداره. و قطعا مدیران ارجمند با برپایی جلسات موافقت اند و در صورت حضور هر چه پر رنگ تر دوستان و برنامه ریزی درست، از این جلسات استقبال خواهند کرد.
لذا از تمامى اعضای محترم انجمن دعوت می شود هم در این جلسات حضور هر چه بیشتر و گرم تری داشته باشند و هم به ارائه ی نظرات و دیدگاه های سازنده و مفید و ارزشمند خود بپردازند. 

نکته اول: به نظر بنده نرم افزار gotomeeting برای برگزاری جلسات مناسب می باشد. هم محیط ساده ای دارد و هم خیلی راحت می شود جلسات رو برگزار کرد. ضمنا هم در گوشی و هم در رایانه می توان از این نرم‌افزار استفاده کرد. البته در صورت صلاحدید ، هر کدام از نرم افزارهای مناسب دیگر نیز می توانند انتخاب شوند. 

نکته دوم: با توجه به دیر شدن اذون مغرب و بحث افطار و جلسات بعد از افطار و ... به نظر می‌رسه که دو سه ساعت قبل اذون، مثلا ساعت پنج تا شیش و نیم زمان مناسب تری باشه؛ باز هم در صورت اتفاق نظر بر روی هر زمان دیگری، میشه در اون وقت جلسات رو برگزار کرد.
متشکر. و ممنون.
۱۳۹۴-۰۳-۲۷, ۰۶:۲۱ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 23

ارسال: #9
عالیه.......
درود خداوند بر تو باد....
۱۳۹۴-۰۳-۲۷, ۱۱:۴۸ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها
نویسنده پیام
مـدیـریـت کـل سـایـت
*
موضوع‌ها: 238
اعتبار: 388
سپاس‌ها: 321
14 سپاس گرفته‌شده در 109 ارسال

ارسال: #10
سلام علیکم
با عرض پوزش از توفیق کمتر حقیر جهت خدمت رسانی
برگزاری جلسات آنلاین مدال بزرگ انجمن قاریان میباشد که برای اولین بار در سطح اینترنت بطور تخصصی به موضوع قرائت قاریان ایرانی پرداخته و در صدد رفع و رجوع مشکلات قرائت آنان برآمده است.

از دوستان درخواست دارم (چون حقیر ساعات کاریم اجازه حضور نمیدهد) هماهنگی های لازم را ابتدا با حقیر سپس با کاربران انجام بدهند

سامانه پیامک انجمن همچنان برقرار است و محدودیتی هم ندارد اگر نیاز شد اطلاع رسانی سراسری میکنیم.

به دوستان خود هم اطلاع بدید تا در جلسات حضور پیدا کنند. حقیر ساعت ده و نیم شب ببعد میتونم در خدمت دوستان باشم.

بازم سوالی بود در خدمتیم

موفق باشید

قاریان

[عکس: quran.png]

.: سایت قاریان قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران :.
[عکس: 7276d23355c.png]
۱۳۹۴-۰۳-۲۸, ۰۱:۴۱ ق.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها