تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 39 رای - 3.26 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلسه جلسه قرآن برای نقد و بررسی تلاوت اعضاء انجمن
Music 
با تشکر از دوست عزیز جناب آقای مسعود عباسی و همچنین مدیریت سایت بابت نظرات سازندشون....

اگه لطف کنید این تلاوت رو هم بشنوید و نظر بدید ممنون میشم.....جسارتا قاری این تلاوت از دوستان بنده است و میدونم درخواست دادنش شاید خلاف قوانین سایت باشه ولی اگه مرحمت بفرمائید نظر بدید ممنون میشم....

این دوست خوبم آقای رضا بیات ساکن زنجان هستند و به سبک استاد مرحوم محمد صدیق منشاوی تلاوت میکنند...

سوره شعراء آیات 1 الی 15
مدت : 8 دقیقه
حجم : 1.96 مگابایت

دانلود
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
آگهی
(2011-08-04, 06:34 AM)محمد رضا ندرلو نوشته:  با تشکر از دوست عزیز جناب آقای مسعود عباسی و همچنین مدیریت سایت بابت نظرات سازندشون....

اگه لطف کنید این تلاوت رو هم بشنوید و نظر بدید ممنون میشم.....جسارتا قاری این تلاوت از دوستان بنده است و میدونم درخواست دادنش شاید خلاف قوانین سایت باشه ولی اگه مرحمت بفرمائید نظر بدید ممنون میشم....

این دوست خوبم آقای رضا بیات ساکن زنجان هستند و به سبک استاد مرحوم محمد صدیق منشاوی تلاوت میکنند...

سوره شعراء آیات 1 الی 15
مدت : 8 دقیقه
حجم : 1.82 مگابایت

http://www.4shared.com/file/JqV-moEy/Shoara_1-15.html

سلام
آقا من که واقعا ذوق زده شدم... خیلی خیلی زیبا بود.
من یه تلاوت شعرا 1 تا 89 از استاد دارم که اوایل تلاوت شما با اون تطبیق داشت اما از اواسط کار متفاوت خوندید.. شاید شما از یه تلاوت دیگه ی استاد تقلید کردید که البته خیلی هم دقیق بود... اواخر تلاوت احساس کردم صداتون خسته شد.. اگه از قبل خسته بودید که هیچ اما اگه همیشه به اینجای تلاوت که می رسید صداتون اینطور میشه باید کاری کرد چون قراره که در ادامه ی تلاوت به درجات بالاتری از صداتون هم برید که قطعا به مشکل جدی تری بر میخورید.. پیشنهاد می کنم از تلاوتهایی که استاد تو اونا اکتاوخونی نکرده و از درجه ی چهارم بیات وارد رست شده و تلاوت رو تو همون درجات ادامه داده تقلید کنید. مثل اکثر تلاوتهای استودیویی ایشون.. اما اگه مشکل خستگی و فشار صداتون با پایین تر خوندن در حد یک پرده حل میشه بهتره استعاذه رو پایین تر بخونید. شما الان تو نت A شروع کردید که اگه میتونید بازم پایین تر بخونید و اگه پایین تر ندارید نحوه ی استعاذه رو عوض کنید.. استاد منشاوی شروع جمله ی استعاذش با انتهای اون یک پرده اختلاف داره بطوریکه در الف مدی شیطان یک پرده بالاتر میره... شما سعی کنید این بالارفتن رو نداشته باشید و تو همون پرده ی شروع جمله صاف و مستقیم بخونید تا ته جمله... اینطوری کل تلاوت شما یک پرده پایین تر میفته که صداتون کمتر اذیت میشه... من نمونه ی این استعاذه رو از خود استاد براتون میذارم که اول تلاوت سوره ی زمر (استودیویی) خونده
http://romanceabs.persiangig.com/quran5/start.wma

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
سلام خدمت تمام دوستان

اول می خواستم از آقای عباسی باید ایجاد این تاپیک تشکر کنم و چندتا نکنه رو در رابطه با تلاوتشون بگم البته باید جسارت بنده رو ببخشید.
اول از همه که باید یه احسنت به شما گفت و اینکه واقعا صدای زیبایی از نظر طنین دارید ، نکته بعدی اینکه من فکر میکنم شما از تمام قابلیت های صدای خودتون استفاده نمیکنید و همینطور که دوست خوبم "qoran74" فرمودن باید روی تحریرها بیشتر تامل کنید و قفلات رو زیبا پیاده کنید اما اینکه "qoran74" گفتند باید از شحات و مصطفی بخونید رو قبول ندارم چون مساحت صوتی شما در حدود یک و نیم اکتاو هست که منشاوی هم دقیقا همین قدر می خونه در حالی که روش تلاوت شحات و مصطفی اسماعیل دواکتاوی هست که خوندش یه مقدار سخت میشه در ضمن به نظر من منشاوی خیلی برای شما مناسب هست در حالی که شما در این تلاوت خودتون فقط 30 درصد تلاوت منشاوی رو پیاده کرده بودید بنده خودم 4 سال از منشاوی تقلید میکردم و هنوز هم وقتی گوش میدم نکات جدید و ظریفی می بینم . اگه دوست داشتید تلاوتهای منشاوی مثل روم ، شعراء (از ابتدای سوره) ، توبه و... رو با دقت گوش کنید و حتی تقلید کنید من خودم این کار رو کردم. و یک نکته دیگه اینکه یه مقدار هوای تجوید رو داشته باشید گناه داره...
ولی در آخر باید بگم زیبا خوندش شما من رو ترغیب کرد که از نزدیک شما رو ببینمA03 . (جسارت بنده رو ببخشید)

اما در مورد تلاوت "صدفی" باید بگم که ماشاءالله ظاهرا صدای همه تو این انجمن خوبه ، که این جای خوشحالی داره
آقای عباسی نکات خوبی گفتن که بنده در تکمیل اونا می خوام یه نکته کوچیک اما پر اهمیت رو بگم در تلاوت شما یه مقدار حس منشاوی کمه و شما باید بیشتر به صداتون حالت بدید اگه به تلاوت آقای عباسی دقت کرده باشید می بینید که ایشون این نکته رو رعایت کردن و با گرمی خاصی تلاوتشون رو انجام دادن.
در پایان امیدوارم همگی در پناه قرآن محفوظ و موفق باشیم
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
با تشكر از جناب آقاي مسعود عباسي
لينك زير فرازي از تلاوت سوره لقمان توسط يكي از قاريان ممتاز استان كرمانشاه بنام آقاي آرش سورسوري مي باشد:
دانلود
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
(2011-09-07, 03:16 PM)اسکندری نوشته:  با تشكر از جناب آقاي مسعود عباسي
لينك زير فرازي از تلاوت سوره لقمان توسط يكي از قاريان ممتاز استان كرمانشاه بنام آقاي آرش سورسوري مي باشد:
دانلود
خیلی خیلی زیبا و معنوی بود...
چه بم قویی دارند....ماشاءالله

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
(2011-09-07, 06:04 PM)مسعود عباسی نوشته:  
(2011-09-07, 03:16 PM)اسکندری نوشته:  با تشكر از جناب آقاي مسعود عباسي
دانلود
خیلی خیلی زیبا و معنوی بود...
چه بم قویی دارند....ماشاءالله

ازتوجه ويژه ،ابراز لطف ونظر فني شما سپاسگزارم
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
Star 
باسلام به دوستای عزیزم! یه تلاوت 4دقیقه و 45ثانیه ای از خودم گذاشتم / راسیتش باتلاوتهای بسیارخوبی که دوستان عزیزگذاشتن اولش نخواستم که این روبذارم چون از هرلحاظ که بخواین فکر کنین تلاوتم درسطح خیلی خیلی معمولی هست و در ضمنن این سومین تلاوت من هست(2سال پیش) درمسجدجامع شهرمون که تازگیا هم تلاوت نکردم!
امیدوارم نهایت استفاده رو از تجربه و انتقادهاتون ببرم....A38

دانلود (سوره مبارکه الرحمن)

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
(2011-09-10, 02:42 AM)REZA Yousefi نوشته:  باسلام به دوستای عزیزم! یه تلاوت 4دقیقه و 45ثانیه ای از خودم گذاشتم / راسیتش باتلاوتهای بسیارخوبی که دوستان عزیزگذاشتن اولش نخواستم که این روبذارم چون از هرلحاظ که بخواین فکر کنین تلاوتم درسطح خیلی خیلی معمولی هست و در ضمنن این سومین تلاوت من هست(2سال پیش) درمسجدجامع شهرمون که تازگیا هم تلاوت نکردم!
امیدوارم نهایت استفاده رو از تجربه و انتقادهاتون ببرم....A38

دانلود (سوره مبارکه الرحمن)

سلام
ممنون از تلاوتی که قرار دادید...
به قول اون فیلمه سه تا کلمه به شما میگم که هرگز فراموش نکنید:
تقلید - تقلید - تقلید
برید پای درس حضرت استاد منشاوی
واسه ی شروع هم می تونید از تلاوت صفحه ی زیر استفاده کنید که توضیحات تکمیلی تو صفحه نوشته شده:

http://www.seeraat.blogfa.com/post-69.aspx

پاسخ }}
سپاس شده توسط:
تلاوت آقای ندرلو هم خیلی عالی بودولی از نغمات کم استفاده کردند.
همچنین صدایشان خیلی خوبه ما شاء الله
بسم الله الرّحمن الرّحیم

تا گرسنه نشدی مخور و پیش از سیر شدن دست از خوردن بکش...
پاسخ }}
سپاس شده توسط:
جناب آقای ندرلو. بنا به فرموده ی جناب GHARIAN باید نکاتی رو در خصوص تلاوت حضرت عالی به صورت علنی عرض کنم: همون طور که اشاره شد تعداد نغمات مورد استفاده ی حضرت عالی در این تلاوت کم است گرچه کیفیت مهم تر از کمیت الحان است اما تنوع لحنی بسیار کم در تلاوت حضرت عالی شاید کمی ناخوشایند باشد. که ان شاءالله با استماع تلاوت های اساتیدی نظیر استاد مصطفی اسماعیل و محمد عمران ظرفیت آهنگین خود را بالا ببرید یعنی تلاوتتان از پویایی بیشتری برخوردار شود.
نکته ی بعدی این است که در این تلاوت جنابتان وقتی به پرده های بالا یا متوسط صوت می رسید تا آخر تلاوت آن را تغییر نمی دهید . راه علاج آن این است که شما بیشتر روی معکوس خوانی و نهفت خوانی کار کنید. بنده ی حقیر هم دچار چنین مشکلی بودم اما بحمدالله با استماع تلاوت های استاد شحات محمد انور این مشکل حل شد . به نظر بنده بهترین نهفت خوانی ها را هم می توانید در تلاوت های محمد عمران پیدا کنید.(به خصوص سوره ی بقره)
این ها نکاتی بود که به نظر بنده ی حقیر رسید.
ببخشید.
التماس دعا

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
پاسخ }}
سپاس شده توسط: