تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

تبلیغات شما در انجمن قاریان (February 12, 2016)

دعوت از دوستان و قاریان قرآن کریم برای همکاری بیشتر در انجمن قاریان (February 12, 2016)

رتبه موضوع:
  • 39 رای - 3.26 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلسه جلسه قرآن برای نقد و بررسی تلاوت اعضاء انجمن
آقا مسعود عزیز سلام اطاعت امر کردم و تلاوت زیبای جنابعالی رو گوش دادم که این نکات به ذهنم رسید:
اطباق ص و ط شما به خصوص در نفس های اول خیلی کم بود مخصوصا ط اطیعوا که تقریبا ت به گوش رسید-ع در یعملون و تعملون کمی اختلاس شد که البته از تاثیرات منشاوی خوانی است و من خودم هم همین مشکل رو دارم تا حدودی-فکر می کنم وقف روی و تاب الله علیکم درست نباشه،حالا دقیق نمیدونم.-بعد اینکه وقتی روی علیکم وقف کردید یه ذره لین ی خوب ادا نشد یعنی فتحه رو حدود 1.5 حرکت کشیدید و خوب به ی نرسیدید.ح یحلفون هم به نظرم بحه لازم رو نداشت-مقام نهاوند که رو اجرا کردید،تحریر های پایانیش یه مقدار ضعف داشت.اولین بار که در قرار نهاوند بود یه تحریر اضافه داشت.
در پایان باید بگم این اولین تلاوت واضحی بود که از شما می شنیدم که بسیار لذت بردم.صداتون یه لطافت خاصی داره که تلاوتتون رو ملیح میکنه.یه کمی اگه از توسط بالاتر هم بخونید و دو سه تا اوج هم بیارید توی تلاوتتون دیگه نور علی نور میشه.ببخشید زیاده گویی و جسارت بنده رو.التماس دعا

پاسخ }}}}

آگهی
تلاوت ترتیل بنده سوره مریم1-36
دانلود
دوستان لطف کنن نظرشون رو در مورد این ترتیل بنده بدن.البته من صدای خوبی ندارم و مقامات رو هم بلد نیستم و خودم همین طوری میخونم بر اساس شنیده ها و... .لطفا دوستان درباره ادای حرف"ح" بنده نیز نظر بدهند.غلیظ میگم.لطفا بگید چکار کنم.

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: حافظ ، baloch ، مهدی مجید ، sadafi ، iraniran ، مجتبی فرامرزی

سلام علیکم شیخ بزرگوار.با عرض پوزش، تلاوت ترتیل زیبای جنابعالی رو گوش دادم این نکات به ذهنم رسید:
در آیه اول کشش مدود لازم شما توازن نداشت یعنی مدود که باید با توجه به سرعت تلاوت 6 حرکت کشیده بشند کم و زیاد شدند-در وهن العظم منی ظ شما با صفت شدت ادا شد و همچنین از مخرج خودش حرکت کرد که نباید این طوری باشه چون ظ جزو حروف رخوت هست یعنی صدا در هنگام تلفظ اون قطع نمیشه-تکریر ر های شما زیاده-ح شما بحه خوبی داره ولی کمی زیاد براش انرژی می ذارید و این اصرار به درست گفتن خرابش می کنه کمی نرم تر ادا کنید-کمی هم لهجه داره سعی کنید هنگام ادای ح دهانتون رو افقی تر باز کنید-در انتهای تمام نفس ها الف مدی آخر رو ناگهان قطع می کردید انگار که به همزه رسیده در حالی که الف مدی باید نرم ادامه داشته باشه-کمی در اخفای حروف س-ش-ج مشکل دارید که راه حلش اینه که یک اهمزه قبل از حرف بذارید و حرف رو بکشید و بدون تغییر در مخرج حرف رو به ن تبدیل کنید تا اخفای درست هر حرف دستتون بیاد-م امرا مقضیا از مخرج حرکت کرد-در جذع النخله هم همین مشکل برای خ پیش اومد-تفخیم ق مفخم تون کمه کمی به اَ میزنه تا به آ و اینکه بالاخره در اوصنی و صراط ص اطباق نداشت و س به گوش رسید.
خدمت شما عرض کنم که از نظر من صدای شما صدای بدی نیست و قایلیت نغمه پذیری و تحریر پذیری داره ولی باید روش کار بشه.خوشحال میشم تلاوت تحقیق شما رو هم بشنوم تا استفاده کنم.البته با ترتیل نمیشه در مورد صدا قضاوت قطعی کرد ولی بنده حقیر به عنوان یه برادر کوچک تر نظرم اینه که شما مدتی منشاوی بخونید خیلی به روی ریل افتادن صداتون کمک می کنه.البته برداشت ناسیونالیستی نشه!A03بعدشم اینکه سعی کنید از کارهای پیچیده و تحریر های چرخشی که صداتون توانایی اجراشون رو نداره فعلا اجتناب کنید.برای تقریب ذهنتون هم بگم که این ترتیل شما در مقام رست تلاوت شد.
ببخشید خیلی زیاده گویی و جسارت کردم.باور کنید من خودم خیلی از این اشکالات رو که گفتم دارم ولی چون امر فرمودید بنده هم اطاعت امر کردم.به بزرگیتون ببخشید.

پاسخ }}}}

(2011-09-28, 09:52 PM)شیخ شحات محمد انور نوشته: تلاوت ترتیل بنده سوره مریم1-36
دانلود
دوستان لطف کنن نظرشون رو در مورد این ترتیل بنده بدن.البته من صدای خوبی ندارم و مقامات رو هم بلد نیستم و خودم همین طوری میخونم بر اساس شنیده ها و... .لطفا دوستان درباره ادای حرف"ح" بنده نیز نظر بدهند.غلیظ میگم.لطفا بگید چکار کنم.
در اعوذ بالله و بسم الله خیلی (ر) رو غلیظ تلفظ می کنید
در آیه 12 (ح) رو جوری تلفظ می کنید آدم فکر می کنه فتحه داره فکر کنم به خاطر اینه که خیلی غلیظ تلفظ می کنید در تلفظ حروف زیاده روی کردید
حنجره خوبی دارید واقعا قابلیت مانورش به نظرم با تمرینات خوب میشه (اونوقت میشی یه شحات)
تغیا.....شرغیا؟؟؟؟؟ خوبه ها ولی قرائت عبدالباسط و حصری رو گوش کن بعد تلفظ صحیح (ق) رو یاد می گیری
شما لهجه عربی دارید اما حروف رو خوب تلفظ نمی کنید به نظر من برید قرائت حصری گوش کنید(البته با دقت) قرائت های ترتیل ایشون در اینترنت موجود است برای یادگیری تلفظ حروف فکر نکنم از استاد محمود خلیل الحصری قاری بهتری پیدا کنید حتی استاد مروت در مصاحبه ای گفته بود حصری تجویدش از عبدالباسط هم بهتره و به نظر من این گفته ایشون کاملا درسته چون اساتید دیگه هم تاییدش کردند
کلا می تونم بگم اصلا نا امید نشید چون احساس می کنم شما صدای خوبی دارید و می تونید با تمرین و تکرار بشید یه قاری خوب
و از شما تشکر می کنم به خاطر اینکه جزو معدود افراد شجاع این انجمن اید که صداش رو گذاشته تا بقیه بشنوند و نظر بدند

البته فکر نکنی من خودم نکات بالا رو همیشه رعایت ی کنم گاهی اوقات خود من از شما هم افتضاح تر می خونم ولی خوب خودتون گفتید نظر بدید منم نظر دادم خلاصه اینکه ناراحت نشی اگه انتقادی کردم که بهت برخورده
(2011-09-28, 10:12 PM)sadafi نوشته: سلام علیکم شیخ بزرگوار.با عرض پوزش، تلاوت ترتیل زیبای جنابعالی رو گوش دادم این نکات به ذهنم رسید:
در آیه اول کشش مدود لازم شما توازن نداشت یعنی مدود که باید با توجه به سرعت تلاوت 6 حرکت کشیده بشند کم و زیاد .................................

استاد لطفا تلاوت من رو هم یه تحلیلی بکنید متاسفانه از اساتید بزرگوار فقط مسعود جان جواب ما رو دادند بقیه مثل اینکه خیلی صدام زشت بوده گوش نکردند شما خواهش می کنم گوش کنید و نظر بدید

پاسخ }}}}

آقای عباسی عزیز سلام
چون شما بنده رو در تلاوت راهنمایی کردید بنده هم چند نکته را خدمتتون عرض میکنم:
اول که صداتون خیلی قشنگه مخصوصا در قسمت توسط و کمی باید روی بم صداتون کار کنید(در شروع تلاوت) .
دوم نکاتی که دوست خوبمون در رابطه با تجوید بهتون گفتن درست بود که دستشون درد نکنه.
سوم اینکه توصیه میکنم تمرینات صداسازی رو انجام بدید چون در صداتون خروجهای کوچیک صوتی و لحنی دیده میشه (فالش).
چهارم اینکه یه مقدار روی فرود قطعات و قفلات بیشتر دقت کنید عالی میشه (مخصوصا کلماتی مثل "صدقه" و "رسوله")
و در آخر طنین صداتون خیلی زیباست که این نقطه قوت خیلی بزرگیه.
ببخشید که جسارت شد. موفق باشید
یاعلی

پاسخ }}}}

سلام بلوچ جان.با عرض معذرت می خواستم نظراتی رو از طرف یه برادر کوچک تر بیان کنم:
البته با این تلاوت کوتاه نمیشه در موردصدای شما قضاوت کرد و نظر منم اینه که اون تلاوت سوره یونس منشاوی که آقا مسعود عباسی گفتن رو تقلید کنید تا زیر و بم صداتون به دست بیاد ولی تو همین تلاوت شناختی که از صدای شما پیدا کردم این بود که صدای شما صدای سالم و نغمه پذیر و با انعطاف متوسطه که ویژگی های لازم برای یک تلاوت خوب و زیبا بدون خارج و فالش صوتی رو داره ولی شما کمی روی طرز استفاده از صداتون مشکل دارید به خصوص وقتی کمی پرده صداتون بالا می ره صداتوت حالت خیشومی و تو دماغی پیدا می کنه که باید با تمرین از این حالت اجتناب کنید و صدای اصلی تون رو بیرون بدید.یه کمی هم بعضی جاها کار ها و پیچش هایی که در صداتون ایجاد می کنید با صداتون جور نیست و یه مقدار از مزه اش کم میشه مثل تحریری که روی مشکوه زدید.دیگر اینکه حرف ر شما چندین مشکل داره.مثلا تفخیمش کمی کمه یا در کلمه دری ر شما تکریر نداشت و در شرقیه هم جوفی شد.در شرقیه دوم هم در مخرج خودش حبس شد.برای حل این مشکل همون تلاوت استاد حصری که گفتید بهترین مرجعه. الحمدلله خودتون هم که استادید.
در مورد سبک شما و اینکه آیا شعشاعی بخونید یا نه نظر من همون نظر آقا مسعوده.
در پایان جسارت بنده حقیر رو ببخشید.
التماس دعا

پاسخ }}}}

نقل قول:سلام بلوچ جان.با عرض معذرت می خواستم نظراتی رو از طرف یه برادر کوچک تر بیان کنم:
خواهش می کنم این چه حرفیه شما استادید
نقل قول:البته با این تلاوت کوتاه نمیشه در موردصدای شما قضاوت کرد و نظر منم اینه که اون تلاوت سوره یونس منشاوی که آقا مسعود عباسی گفتن رو تقلید کنید تا زیر و بم صداتون به دست بیاد
بله همین امروز هم اتفاقا شروع کردم کار تلاوت و تقلید از منشاوی رو البته کمی مشکل به نظر میرسه ولی از قدیم گفتند بدون رنج گنج میسر نمی شود انشالله کاملش رو اگر خوندم میزارم تو سایت
نقل قول:ولی تو همین تلاوت شناختی که از صدای شما پیدا کردم این بود که صدای شما صدای سالم و نغمه پذیر و با انعطاف متوسطه که ویژگی های لازم برای یک تلاوت خوب و زیبا بدون خارج و فالش صوتی رو داره
خیلی ممنون نظر لطف شماست ای کاش چند تا قاری نام می بردید که برخی ویژگی های صدای من شبیه به ویژگی های صدای اونا بوده باشه
نقل قول:ولی شما کمی روی طرز استفاده از صداتون مشکل دارید به خصوص وقتی کمی پرده صداتون بالا می ره صداتوت حالت خیشومی و تو دماغی پیدا می کنه
البته اینو که من احساس می کنم به خاطر استفاده اشتباه از میکروفون بوده چون من کمی مونده بود میکروفون رو قورت بدم
و این که میکروفون رو به خودم خیلی نزدیک کرده بودم صدام رو کمی غیر طبیعی کرده میکروفون رو به دلیل اینکه همه خواب بودند و می ترسیدم صدام بیرون از اتاق بره و.....
نقل قول:که باید با تمرین از این حالت اجتناب کنید و صدای اصلی تون رو بیرون بدید.یه کمی هم بعضی جاها کار ها و پیچش هایی که در صداتون ایجاد می کنید با صداتون جور نیست و یه مقدار از مزه اش کم میشه مثل تحریری که روی مشکوه زدید
درسته حق با شماست من این تلاوت خودم رو با تلاوت شعشاعی با هم گوش دادم و متوجه شدم خیلی جاها استاد شعشاعی تحریر نمیزنه ولی من تحریر می زنم و خب این باعث میشه تلاوتم زیباییش رو از دست بده
نقل قول:دیگر اینکه حرف ر شما چندین مشکل داره.مثلا تفخیمش کمی کمه یا در کلمه دری ر شما تکریر نداشت و در شرقیه هم جوفی شد.در شرقیه دوم هم در مخرج خودش حبس شد.برای حل این مشکل همون تلاوت استاد حصری که گفتید بهترین مرجعه.
بله اینم درسته اتفاقا من اصلا تا حالا سوره نور استاد حصری اونم ترتیل گوش نکردم یادم باشه قبل از هر تلاوت گوش کنم واقعا برای همه لازمه که قبل از تلاوت هاشون یک بار تجوید استاد حصری رو بشنوند
نقل قول:الحمدلله خودتون هم که استادید.
در مورد سبک شما و اینکه آیا شعشاعی بخونید یا نه نظر من همون نظر آقا مسعوده.
بله من هم توصیه شما دوستان گلم رو جدی می گیرم و می رم سراغ منشاوی انشالله که نتیجه بده
نقل قول:در پایان جسارت بنده حقیر رو ببخشید.
التماس دعا
این حرفا چیه دوست عزیز اتفاقا من خیلی خوشحال شدم نظر زیبای شما رو دیدم

پاسخ }}}}
سپاس شده توسط: سعید پلیمر ، iraniran ، مجتبی فرامرزی

سلام به همگی A38 ، این تلاوت رو دیشب (شب جمعه) خوندم (7 مهر) ------ سوره نساء آیات 49 الی 57

قبل از هر چیز از استاد عزیز خودم جناب آقای حاج محمد امین بهادر شجاعی کمال تشکر رو دارم.

3 هفته ای میشد که تلاوت نکرده بودم ، و استراحت داده بودم به حنجرم...A44

امیدوارم به بزرگواری خودتون ببخشید سرفه ها و احیانا نفس کشیدن ها رو قبل از هر نفس...A65

1 پرده بالا شروع کردم ، به همین خاطر تلاوتم تو اوج ها با کیفیت در نیومده..........تحمل کنید صدای نکره حقیر رو.....A05

و اما تلاوتم در حدود 12 دقیقه است ، مرحمت کنید گوش بدید ، منتظر نظراتتون هستم.

تا یادم نرفته استادم بهم گفت در دقیقه 4.11 بهترین تیکه از تلاوتت بود......آیه 52

MP3
2.81 مگابایت

دانلود

پاسخ }}}}

بسم الله الرحمن الرحیم
این هم تلاوت بنده از سوره های اسرا و اعلی.من این تلاوت رو خودم خوندم نه با تقلید از روی نوار و قرائت رو همین جوری انجام میدم بر اساس شنیده ها و فنی نیستم.
دانلود

تلاوتها و کلیپهایی که بنده قرار میدم
از یوتیوب هستن
بخورید و اسراف کنید

پاسخ }}}}

(2011-10-03, 11:08 PM)شیخ شحات محمد انور نوشته: بفرمایید درسته دیگه
دانلود

سلام
تلاوت شما شیخ بزرگوار رو شنیدم...
پیشنهادم از جایگاه فرزند کوچیک شما همونیه که به بلوچ عزیز گفتم.
همون قاری و همون تلاوت
تا دیر نشده اقدام کن...
A44

پاسخ }}}}