MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
MyBB Internal: One or more warnings occurred. Please contact your administrator for assistance.
جلسه قرآن برای نقد و بررسی تلاوت اعضاء انجمن
زمان کنونی: ۱۳۹۹-۰۷-۰۵، ۰۴:۳۱ ق.ظ
مهمان عزیز خوش‌آمدید. (ورودعضــویت)

جستجو در سایت:
قرآن آنلاین سایت بصورت فلش

رتبه موضوع:
  • 39 رای - 3.26 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلسه جلسه قرآن برای نقد و بررسی تلاوت اعضاء انجمن
نویسنده پیام
بلبل القراء
*
موضوع‌ها: 25
اعتبار: 172
سپاس‌ها: 0
64 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
وضعيت : آفلاین

ارسال: #171
RE: جلسه قرآن مجازی برای نقد تلاوت کاربران سایت
(۱۳۹۱-۰۶-۲۴, ۰۸:۳۱ ب.ظ)احمد شحات نوشته: سلام بر همه دوستان

مقطعی از بنده حقیر به تقلید از استاد شحات بزرگ

http://s1.picofile.com/file/7429987197/%...F.wma.html

نظر یادتون نره.

سلام...احسنت...البته با یه مقطع نمیشه زیاد نظر داد ولی:
شروع مقطعتون مفخم خوانیتون زیاد به چشم میاد...یعنی باید این مورد رو کم کنید...خیلی درشت گفتید قل...
همیشه ها همینطور غنوی میخونید یعنی برای تولید صدا از فضای خیشوم استفاده می کنید یا نه بعضی فرازها رو؟ چون مدت مقطع کم بود نمیشه زیاد نظر داد
البته اینطور خیشومی خوندن یه قسمتش بر میگرده به جوهره و ذات اصلی صداتون...که میشه کمش کرد...با به کار گیری سایر منابع تولید صدا مثل سر فضای دهان گلو و حنجره
لا شریک له اولی که از عقب عالمین وصل کردید خیلی خوب بود عالی عالی
لا شریک له دومی زیاد جالب نبود یه جورایی مشکل تحریرش رو حل کنید...مطمئنا حل میشه...چون صداتون اون تحریرها رو داره...چرا؟....چون لا شریک له سوم رو هم به خوبی و همچنین ریز تحریر زدید...پس صداتون تحریرپذیریش خوبه....
یه جورایی کلمه اول تو آخرین فراز به جاش نیفتاد...یکم میشد بهتر فرود اومد تا من مستمع احساس ناکوکی نکنم...

در کل احسنت ماشاء الله
رنگ صداتون دلنشین هست...طنین در کل خوب بود...
۱۳۹۱-۰۶-۲۵, ۱۲:۵۴ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
آگهی
نویسنده پیام
۞مدیر بخش قـاریـان۞ _ تالار دانلود تلاوت
*
موضوع‌ها: 17
اعتبار: 775
سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #172
«بِسمِ ربِّ المَهدی»

با عرض سلام و تحیات فراوان خدمت تمامی اساتید...

به دنبال اینکه عزیزان تلاوتهاشونو در سایت میذارن تا اساتیدی مثل استاد بخشنده تحلیل بفرمایند،
حقیر هم تصمیم گرفتم تلاوتی از خودم بذارم تا همه ی اساتید نظر بدن.

امیدوارم که سرتونو درد نیارم.
به بزرگواری خودتون ببخشید...

خطاب به جناب مسعود صفری:حاج آقا اینم تلاوت کامل از من....

حالا راضی میشی اون امانتیو به من بدی؟؟؟؟

دانلود تلاوت

[عکس: mousaviblogfa.jpg]
۱۳۹۱-۰۶-۲۶, ۱۲:۲۱ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو فـعـال انجمن
*
موضوع‌ها: 2
اعتبار: 23

ارسال: #173
با عرض سلام و ادب و احترام خدمت همه ی دوستان:
قبلا یه مقطع گذاشته بودم که دوستان گفتن نمیشه در مورد مقطع نظر داد
این هم یه تلاوت کامل دوازده دقیقه ای که تو یکی از شب های محرم90 تو یکی از هیئت ها خوندمش. موقع خوندن این تلاوت خیلی تو حس بودم. اولش رو از استاد انورشحات تقلید کردم بقیه اش روهم همینطوری ابتکاری خوندم. (با کیفیت صوتی مناسب)
انشاالله که دوستان نظرات کارساز و مفید خودتون رو بفرمایید:
http://s3.picofile.com/file/7503727953/m...0.mp3.html
۱۳۹۱-۰۶-۲۸, ۰۱:۲۹ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال

ارسال: #174
(۱۳۹۱-۰۶-۲۶, ۱۲:۲۱ ق.ظ)امیر معارفی نوشته:
«بِسمِ ربِّ المَهدی»

با عرض سلام و تحیات فراوان خدمت تمامی اساتید...

به دنبال اینکه عزیزان تلاوتهاشونو در سایت میذارن تا اساتیدی مثل استاد بخشنده تحلیل بفرمایند،
حقیر هم تصمیم گرفتم تلاوتی از خودم بذارم تا همه ی اساتید نظر بدن.

امیدوارم که سرتونو درد نیارم.
به بزرگواری خودتون ببخشید...

خطاب به جناب مسعود صفری:حاج آقا اینم تلاوت کامل از من....

حالا راضی میشی اون امانتیو به من بدی؟؟؟؟

دانلود تلاوت

سلام علیکم

طیب الله انفسکم . بسیار خوب . احسنتم جناب معارفی . ان شاء الله در زمره قاریان قرآن قرار بگیرید و از مؤمنینی باشید که امام صادق علیه السلام فرمود : ارض القیامة نار ما خلا ظل المؤمنین . . نکاتی را در مورد تلاوت شما قاری محترم عرض می کنم ان شاء الله مورد استفاده قرار بگیرد . سرعت تلاوت یا به اصطلاح قاریان دور تلاوت جدای از موارد مسابقه ای در زیبایی و اثربخشی تلاوت نقش مهمی دارد شما ممکن است یک نغمه را به خوبی اجرا کنید لکن اگر سرعت اجرای نغمه ، کند باشد از کیفیت کار شما کم می شود . برای درک بهتر موضوع ، سرعت بسم الله الرحمن الرحیم خود را با استاد مقایسه کنید . پیشنهاد بنده اینست برای حل این مشکل که نیازمند یک گوش قویست حتما تلاوت استاد محمد صدیق منشاوی را گوش کنید و اگر از نظر احساسی برایتان ممکن است یک ماه تقلید محض از ایشان داشته باشید اگر نه بسیار گوش کنید تا سرعت تلاوت شما تنظیم شود . باید تلاش کنید این مشکل را به یاری خدا حل کنید وگرنه هر عادت بدی اگر ماندگار شود برطرف کردنش بسیار مشکل خواهد شد . .. و اما نکات بعدی : همواره کلمه رحیم را در بسم الله .... بیشتر از کلمه رجیم در اعوذ بالله .... بکشید . آنچه به خداوند مربوط است باید بیشتر نشان داده شوید . . . تلفظ حرف ( د ) ساکن در و لقدجئتموا باید رو به پایین باشد یعنی صفت قلقله آن رو به پاین باشد نه بالا . . . همه اخفاء ها را باید دو حرکت بکشید و نیز می بایست در اخفاء روی حرف بعدی بروید ولی آن را تلفظ نکنید بلکه دو حرکت اخفاء را رعایت کرده سپس حرف بعدی را تلفظ کنید . این نکاتی که عرض می کنیم را قاری ، تنها با تقلید می تواند به آنها برسد وگرنه با گذراندن دوره های تئوری تجوید نمی توان اینها را کسب کرد این از فواید تقلید است که خود یک دوره عملی و تمام عیار فراگیری علم تجوید است . . . مراقب خروجهای ریز و درشت صوتی و لحنی خود باشید باید آنقدر گوشتان را نسبت به این خروجها حساس و قوی کنید که صوت شما به خود اجازه خروج ندهد چراکه یک ناظر قوی بالای سر خود احساس می کند . . . روی نغمه های فرود خیلی کار کنید چندین نغمه فرود مختلف یاد بگیرید و آنقدر آنها را تمرین کنید تا ملکه ذهن شما شود و دستتان برای این مواقع باز باشد . اگر باز هم سؤالی داشتید بنده در خدمت هستم . والله الموفق والمستعان

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۱-۰۶-۲۸, ۱۱:۳۲ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
مهمان

سپاس‌ها:
سپاس گرفته‌شده در ارسال
وضعيت :

ارسال: #175
یه ابتهال دارم که بد نیست گوش کنید
لطفا به آخرش دقت نکنید.وقت نشد اون تیکه رو ببرم
A22 A22 A22 A22
A65 A65

A59 A59
A38 A38
A33
به تقلید از محمد حسین

دانــــــــــلود
۱۳۹۱-۰۷-۰۳, ۰۸:۲۷ ب.ظ
پاسخ
نویسنده پیام
قاری جوان
*
موضوع‌ها: 15
اعتبار: 125

ارسال: #176
بسم الله الرحمن الرحيم.

فراز
((ان في ذالك...))

حجم پايين.كمتر از 1 m كيفيت يالا

http://up.rahemin.ir/uploads/13487380681.wma

البته همزه در اانتم معلوم نبود كه خودم متوجه شدم.
منتظر نظرات دوستان هستم

تابع قوانین انجمن بزرگ قاریان

به گوش کردنش می ارزه !!((هر کی دنبال چیزی میگرده که بتونه باهاش به حال معنوی برسه اینو توصیه میکنم))

http://www.gharian.ir/showthread.php?tid...1#pid42791

خاک پای قاریان بی ریا...

السلام علیک یا فاطمه الزهرا سیده نساءالعالمین.

۱۳۹۱-۰۷-۰۶, ۰۳:۲۱ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
کارشناس لحن
*
موضوع‌ها: 84
اعتبار: 1,105

ارسال: #177
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر دوستان بزرگوار خودم

به علت این که یه خورده دوست دارم اذیتتون کنم( A05 ) یک قسمت از تلاوت خود رو ان شاءالله می گذارم و از دوستان تقاضا دارم که اگر وقتشون اجازه میده بر سر بنده ی حقیر منت بگذارند و مشکلات موجود رو به بنده بفرمایند تا به امید خدا تصحیحشون کنم. البته در این مقطع نه نفس طولانی ای اجرا شده و نه مقامات و نغمات پیچیده. فقط صرفا برای این که دوستان اذیت بشوند و شب خوابشون نبره این مقطع رو می گذارم. A05 A05
این مقطع تصویری مربوط است به مراسم اختتامیه مسابقات دانش آموزی که در شهرستان زرقان با حضور استاد حاج عباس هاشمی در تاریخ 31 فروردین اجرا شده و این فراز های آخرش هست.

یک نکته هم بگم و اون هم اینه که (!) توی کلمه «وانحر» خارج صوتی پیش اومد که از محضر دوستان عذر خواهی می کنم همچنین از به هم ریختگی موهام. A22

التماس دعا
عضو مجمع قاریان آباده
۱۳۹۱-۰۷-۰۷, ۰۴:۳۶ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
***محبّ القرّاء***
*
موضوع‌ها: 109
اعتبار: 363

ارسال: #178
(۱۳۹۱-۰۷-۰۷, ۰۴:۳۶ ب.ظ)s.m.hossein نوشته:
بسم الله الرحمن الرحیم
به علت این که یه خورده دوست دارم اذیتتون کنم(A05 ) یک قسمت از تلاوت خود رو ان شاءالله می گذارم و از دوستان تقاضا دارم که اگر وقتشون اجازه میده بر سر بنده ی حقیر منت بگذارند و مشکلات موجود رو به بنده بفرمایند تا به امید خدا تصحیحشون کنم. البته در این مقطع نه نفس طولانی ای اجرا شده و نه مقامات و نغمات پیچیده. فقط صرفا برای این که دوستان اذیت بشوند و شب خوابشون نبره این مقطع رو می گذارم.A05A05
این مقطع تصویری مربوط است به مراسم اختتامیه مسابقات دانش آموزی که در شهرستان زرقان با حضور استاد حاج عباس هاشمی در تاریخ 31 فروردین اجرا شده و این فراز های آخرش هست.
یک نکته هم بگم و اون هم اینه که (!) توی کلمه «وانحر» خارج صوتی پیش اومد که از محضر دوستان عذر خواهی می کنم همچنین از به هم ریختگی موهام. A22

سلام علیکم آقا محمد حسین
خیلی زیبا بود ولی چند نکته
1.تحریراتون لیز میخوره روش بهتر کار کنین
2.به کشش حروف کوتاه دقت کنید در (الکوثر) دوم
3.انعطاف خود را قوی کنید در (انّا) دومی که اومدید پایین
امیدوارم به دردتون بخوره
یا علی
۱۳۹۱-۰۷-۱۲, ۰۷:۱۰ ب.ظ
وب‌سایت ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
استاد ابوالفضل بخشنده
*
موضوع‌ها: 107
اعتبار: 0

ارسال: #179
(۱۳۹۱-۰۷-۰۷, ۰۴:۳۶ ب.ظ)s.m.hossein نوشته:
بسم الله الرحمن الرحیم

به علت این که یه خورده دوست دارم اذیتتون کنم( A05 ) یک قسمت از تلاوت خود رو ان شاءالله می گذارم و از دوستان تقاضا دارم که اگر وقتشون اجازه میده بر سر بنده ی حقیر منت بگذارند و مشکلات موجود رو به بنده بفرمایند تا به امید خدا تصحیحشون کنم. البته در این مقطع نه نفس طولانی ای اجرا شده و نه مقامات و نغمات پیچیده. فقط صرفا برای این که دوستان اذیت بشوند و شب خوابشون نبره این مقطع رو می گذارم. A05 A05

سلام علیکم

و لقد ضربنا للناس فی هذا القرآن من کل مثل ... جناب موسوی عذرخواهی از اینکه دیر انجام وظیفه می کنیم . تلاوت در محافل قرآنی موجب غیبت چند روزه حقیر بود همچنین علت تأخیر در استماع تلاوت زیبای شما قاری بزرگوار . . تلاوت زیبایی داشتید و بنده لذت بردم . حفظکم الله . سوره مبارکه کوثر از جمله سوریست که وقتی قاری قرآن آن را تلاوت می کند مستمع شیعه لذت دوچندانی می برد .. دختر خیرالوری و همسر فخر بشر __علم مخزون ، غیب مکنون در ضمیرش مستتر . . ان شاء الله همه عزیزان سایت از عنایات خانم فاطمه زهرا سلام الله علیها بهره مند شوند. بسیاری از ما قاریان قرآن قبل یا حین تلاوت متوسل به ایشان می شویم و همواره عنایت ایشان را مشاهده می کنیم . . خیلی در خصوص فرازهایی که تلاوت کردید مطلبی ندارم چراکه رشد در تلاوت شما کاملا مشهود است و این مایه خوشحالی ماست نکاتی که دوست عزیز قرآنی ما فرمودند هم تا حدود زیادی مورد تأیید است که البته نسبت به قبل الحمدلله خیلی بهتر شده حقیر هم چند نکته کوتاه اضافه می کنم . صوت شما صوت زیبائیست اکثر قاریان ایرانی صوت زیبایی دارند اما صلابت و قدرت صوتشان کم است در مورد شما هم همینطور البته این بدین معنی نیست که شما با قدرت یا پرحجم بخوانید که این اشتباه بسیاری از قاریان است صوت قاری باید به جایی برسد که صلابت جزء لاینفک آن شود نه اینکه از بیرون به آن تحمیل شود و ایجاد فشار کند اینکار فقط با استفاده صحیح از صوت ممکن است و این استفاده صحیح با تمرکز صحیح قاری روی صوت خویش ممکن می باشد و تمرکزصحیح با شناخت صوت مناسب ممکن می شود و این شناخت از راه مقایسه صوت خویش با صوت استاد حاصل خواهد شد .همانطور که می بینید مسیر باز هم به تقلید درست ختم می شود نباید فقط روی جزء به جزء الحان و تحریرهای استاد متمرکز شویم باید دقت بیشتری روی نحوه استفاده استاد از صوت و مقایسه آن با صوت خویش داشته باشیم . نکته بعدی در مورد الحان فرود است شما الحان فرود زیادی در ذهن دارید حال که اینطور است آنها را نشان دهید لحن فرود شما در کلمه کوثر حق مطلب را ادا نکرد باید حس و حال بیشتری در فرودهای شما دیده شود با توجه به توانایی زیادی که از شما سراغ داریم این انتظار از شما توقع زیاد نیست . آرزوی توفیقات بیشتر برای شما و همه قاریان و حافظان و عاشقان قرآن کریم داریم . ایدکم الله والله الموفق و المستعان .

[عکس: 777.jpg]
۱۳۹۱-۰۷-۱۳, ۱۲:۲۲ ق.ظ
ارسال‌ها پاسخ
نویسنده پیام
عضو انجمن قاریان
*
موضوع‌ها: 0
اعتبار: 2

ارسال: #180
Lightbulb  RE: جلسه قرآن مجازی برای نقد تلاوت کاربران سایت
با سلام
خیلی ممنون میشم تلاوت بنده را دوستان تحلیل بفرمایند سوره مبارکه ال عمران ایه 133
با تشکر فراوان
http://uplod.ir/m2zivlx3xkzj/REC2012.mp3.htm
۱۳۹۱-۰۷-۱۳, ۰۶:۳۳ ب.ظ
ارسال‌ها پاسخ